کارکنان زن روس نیروگاه اتمی بوشهر ''حق حجاب'' دریافت می کنند

مهدی موسوی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس ایران از پرداخت "حق حجاب" به کارکنان زن روس نیروگاه بوشهر خبر داد و گفت با این حال آن‌ها حجاب را رعایت نمی‌کنند و حضورشان "فسادانگیز" است.

                            کارکنان زن روس نیروگاه اتمی بوشهر ''حق حجاب'' دریافت می کنند

مهدی موسوی‌نژاد، یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای ایران سه‌شنبه ۲۵-۱۲-۲۰۱۲ با اشاره به این‌که تردد "کارکنان زن روس نیروگاه بوشهر در سطح شهر به راحتی انجام می‌شود" به خبرگزاری ''ایسنا'' گفت: "عدم رعایت حجاب باعث می‌شود که حضور آنها فسادانگیز باشد و در حوزه اخلاق، هنجارها و ارزش‌های اجتماعی تاثیرات منفی بگذارد.''

عضو کمیسیون انرژی پارلمان ایران افزود: "با وجود این‌که حضور کارکنان خارجی نیروگاه بوشهر نسبت به گذشته کاهش یافته، اما نباید اجازه داده شود که درصدی از کارکنان خارجی که همچنان در بوشهر کار و زندگی می‌کنند هنجارهای اجتماعی را به‌راحتی زیر پا بگذارند."

موسوی‌نژاد گفت: "گزارشی از عدم رعایت حجاب از سوی زنان روس و تأثیرگذاری منفی حضور آن‌ها در بوشهر تهیه کرده و پس از تکمیل به کمیسیون فرهنگی ارائه خواهد کرد."

وی با اشاره به این‌که "زنان روس در قراردادهای منعقدشده با نیروگاه بوشهر از طریق دریافت حق حجاب مبلغی می‌گیرند"، افزود: "با این وجود به رعایت اصول و معیارهای ذکر شده در قرارداد توجه نمی‌کنند."

نماینده مردم دشتستان دریافت حق حجاب را موضوعی توافقی دانست و تأکید کرد: "من جایی ندیدم چنین قانونی وجود داشته باشد، بلکه طرف قرارداد تقبل می‌کند که در ازای اجرای تعهد، مبلغی را پرداخت کند. مهم این است که طرف دیگر قرارداد به این تعهدات عمل کند."

موسوی‌نژاد همچنین در گفت‌وگو با تارنمای سپاس درباره میزان دریافتی زنان روسی بابت حق حجابشان، ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: "باید هر چه زودتر برای این مشکل تدابیری اندیشیده شود."

وی دو روز پیش با انتشار یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده بود با اعلام این‌که "دستمزد زنان روسی شاغل در نیروگاه بوشهر یا همسران آن‌ها، قطعاً رقم قابل توجهی است"، گفته بود: "اگر رعایت حجاب یکی از قوانین این کشور است، دیگر نیازی نیست به زنان خارجی «حق حجاب» پرداخت شود."

موسوی‌نژاد پرداخت چنین پولی را به زنان روس، ولو اندک نشان‌دهنده "تحقیر ملت، حکومت و حاکمیت ایران" دانسته بود.

مجموعه نیروگاه اتمی بوشهر، نزدیک به سه هزار کارمند ثابت دارد که از این تعداد بیش از دوهزار و ۵۰۰ تن روس و تنها نزدیک به ۵۰۰ تن کارمند ایرانی مشغول به کار هستند.

به گزارش ''پارسینه'' کارکنان روسی این نیروگاه در شهرکی ویژه در اطراف نیروگاه بوشهر زندگی می‌کنند و از آزادی‌ها و مصونیت‌های دیپلماتیک و خاصی بهره‌مند هستند.

+84
رأی دهید
-39

بابک - سبزوار - ایران
حجاب کیلولی
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:22
tabarzinn - یوله - سوئد
یک کارمندِ روسی که در نیروگاه بوشهر کار میکنه دیپلمات نیست که به او مصونیتِ دیپلماتیک داده باشند. آیا این همان "قضاوت کنسولی" نیست که رژیمِ پیش از انقلاب را به خاطرِ اون انتقاد میکردند؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:05
odin - انتورپن - بلژيك
مبارک باشه به اقای پوتین و خامنه ای که این روزا عمامه اش خیلی رفته بالا. امریکایی ها و انگلیسیها بدی اب و هوا میگرفتن که تو ایران کار کنن، روسها میگیرن که روسری سر کنن! کاپیتولاسیونشون هم کمدی و حقارت امیزه این بیچاره ها. دخترهای ایرانی که تا الان حق حجاب نگرفتین، یعنی از روسها هم کمترین که حقتون رو این بی وجدانها میخورن و حق حجاب نمیگیرین؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:19
naderan - یوتوبوری - سوید
شما مردم را خر مینید ۳۵ سال دارید به روسیه پول قاچاق میکنید بنام نیروگاه ولی اونجا.با این پولها قمارخانه میخرید و فاحشه خانه و مشروبخانهای که باورکردنکی نیست همین مقام اول.نیرگاه پسرش وقتی صد هزار دلار روی یک زن فاحشه میریزه کی خبرداره عکسها هست.اگر این مردم بیبینن شما را تیکه تیکه میکنن.بعد یک نفر بخاطر شکم خودش باید اعدامش کنید
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:24
naderan - یوتوبوری - سوید
یک نیروگاه از ساخت تا بهره برداری ۲ سال ۴۰ سال دارید پول مردم را طبق قررداد.رهبر چلقوز در روسیه چکارها میکنید.من همه را خبر دارم با فیلم.دزد و خایین ایران.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:28
naderan - یوتوبوری - سوید
مردم بخدا محمد اینها دورغ میکن اطلا ا نیروگاهی نیست دارن پولتان را غارت میکنن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:30
delmorde - یوتوبوری - سوئد
پس یکی از دلایلی که اسراییل این نیروگاه را نمیزند معلوم شد!؟ بیش از دوهزارو پانصد نفر روس با حقوقهای انچنانی بعلاوه حق حجاب!؟ خیلی جالبه؟! کلی هزینه در ابتدا برای ساخت ان انهم بعد از چندسال تاخیر و اضافه دستمزد کلان شد وسیله اشتغال خود روسهای بیکار شده!!! ای لعنت خدا و پیغمبر و بندگان بر شما اخوندهای بظاهر مسلمان و در باطن کمونیست، احمق، دزد، بی ناموس، بیخرد و دستمال یزدی بدست روسها، حمال روسها، سگ روسها. شما واقعا ایران را در استعمار روس قرار دادید. برای اینکه چندصباحی حکم برایند و در تاریخ ننگ تان را برجای گذارید.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:47
bita tehrani - ونکوور - کانادا
چرا به زنان ایرانی‌ حق حجاب نمیدهید نوکران روسیه؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:03
eslam777 - وین - اتریش
باید طبقِ قانونِ ایران، حجاب داشته باشند و هیچ پولی‌ هم دریافت نکنند.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:10
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
یه مشت ادم احمق که با خرافات زندگی میکنن٬اخه یکی نیست به این خرهایه زبون نفهم سایرکشرهایه مسلمون رونشون بده تا وضعیت حجاب دراونکشورهاروببینن وبعدش واسه مردم ایران قانون حجاب وضع کنن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:23
NedayeAzadi - تهران - ایران
ایران ما به تکنولوژی هسته ای دست پیدا کرده!!!! خب پس چرا نیروگاه درجه سه بوشهر را روسها میسازند؟ و چرا حتی سدها، تونلها و بزرگراه های مارا خارجیها میسازند؟ ما ایرانیها هم توی لاف زدن و خالی بندی توی دنیا تکیم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 13:54
massoudoslo - اسلو - نروژ
به زنان روسیه حق حجاب و آدم بودن ندهید در نیروگاه بوشهر را لجن میمالند و اگه در همین شرایط هم زیاد زر بزنید ساعتی( ۴۵ دقیقه ) ۵۰۰ دلار میگیرند تا روسری بزنند برایتان کلاس خودکفایی اتمی بگذارند !! افسار این آخوند های شهوتی و بیمار را نگیرند متخصصین روسی پدر اموات و پیغمبر های شما را جلوی چشمتان میآورند و سر کیسه بیت الحال را شل خاهید کرد .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:47
Nina2000 - نیوکاسل - انگلستان
دین جبر و زور وخرافه پرستی دین مبین اسلام
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:16
Nina2000 - نیوکاسل - انگلستان
ایران تنها کشور در دنیا است که حجاب در آن اجباری است حتی برای مهمانها و توریستها و دولت مندان زن خارجی حتی خود عربستان هم که زادگاه محمد است و جایگاه کعبه این قوانین را ندارد بهر حال اسلام دین رحمت و مساوات و عدالت وآزادی است فقط جای یک سوال میماند دینی که دم از آزادی و برابری میزند چرا آن همه غلام و برده وکنیز داشته اند؟؟؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:29
kobalt - کرج - ایران
با این حق وحقوقی که زن و مردای روسی بابت نیروگاه میگیرن این نیروگاه هیچوقت تموم نمیشه صد رحمت به تیشه بنا
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:42
dara20 - تهران - ايران
یا بعبارت دیگر حق توحش میگیرند.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:12
sibilu - واترلو - کانادا
نینا۲۰۰۰ - "نیوکاسل - انگلستان "اسلام دین رحمت و مساوات و عدالت وآزادی است " . خانم عزیز بعد از نزدیک به ١٥٠٠ سال یک کشور به ما نشان دهید که این خواص اسلامی را داشته باشه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:08
nmayandeh khoda - هایدلبرگ - آلمان
پایان دیکتاتوری مذهبی‌ و ضّد زن نزدیک است !، مردم باید خود را آماده کنند و بلافاصله بعد از سقوط دیکتاتوری بشار اسد ،بهار ایرانی فرا خواهد رسید و ملت ایران بر علیه استبداد مذهبی‌ قیام خواهند کرد و این رژیم کثیف و ظالم را برای همیشه به گورستان تاریخ خواهند سپرد !، منتظر آن روز باشید که چیزی نمانده !
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 19:07
فريادزيره آب - اهواز - ایران
کاپیتالیسیون_کاپتالاسیون_کاپاتالاسیون_اسمش چی که مردم انقلاب کردن این همونه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 22:25
exam292 - تهران - ایران
Nina2000 - نیوکاسل - انگلستان: در مهد آزادی شما!!! وقتی یه زن محجبه تحقیر میشه! چرا سکوت میکنید؟!...
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.