توقف برنامه اتمی ایران، قول انتخاباتی نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، کارزار انتخاباتی خود را آغاز کرده و گفته است، در صورتی که دوباره انتخاب و در مقام خود ابقا شود، متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ایران از اهداف اصلی‌ا‌ش خواهد بود.

             توقف برنامه اتمی ایران، قول انتخاباتی نتانیاهو

برگزاری انتخابات سراسری در اسرائیل در روز سه‌شنبه (۲۲ ژانویه ۲۰۱۳) از جمله رویدادهای مهم این کشور در آغاز سال نو میلادی خواهد بود.

کمتر از یک ماه پیش از برگزاری این انتخابات، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، کارزار انتخاباتی خود را رسما آغاز کرده است تا بتواند رقابت‌های در پیش را با موفقیت پشت سر بگذارد و به نخست‌وزیری خود ادامه دهد.

نتانیاهو شامگاه سه‌شنبه (۲۵ دسامبر / ۵ دی) کارزار خود را با نطقی در برابر هوادارانش در اورشلیم (بیت‌المقدس) افتتاح کرد و از اهدافش در دوره‌ی جدید سخن گفت.

وی تصریح کرد، اگر در انتخابات پیروز و در مقامش ابقا شود، پیش از هر چیز در راه توقف برنامه هسته‌ای ایران تلاش خواهد کرد. وی افزود: «ما بایستی در درجه اول جلوی برنامه اتمی ایران را بگیریم. ما داریم وقت را از دست می‌دهیم. این نخستین ماموریتم به عنوان رئیس دولت جدید خواهد بود.»

اسرائیل و برخی از کشورهای غربی معتقدند که جمهوری اسلامی در پوشش بهره‌برداری صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، در پی دستیابی به تسلیحات اتمی است. ایران اما این ادعا را رد کرده و بر حق خود از استفاده مسالمت‌آمیز از انرژی هسته‌ای پافشاری می‌کند.

نتانیاهو در ماه سپتامبر سال جاری میلادی در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل هشدار داده بود که ایران ممکن است تا تابستان آینده به مواد و تجهیزات لازم برای ساختن بمب اتمی دست یابد.

برنامه اتمی ایران و متوقف ساختن آن بخش زیادی از سخنان نتانیاهو را به خود اختصاص داده بود. وی اما به فرایند صلح خاورمیانه که در رکود به سر می‌برد، کوتاه پرداخت.

مذاکرات صلح خاورمیانه

نخست وزیر اسرائیل در این باره گفت، حاضر است با تمامی همسایگانی که در پی صلحی "همه‌جانبه و واقعی" هستند، به مذاکره بنشیند، اما در عین حال مصالح کشورش را مد نظر خواهد داشت.

طبق نظرسنجی‌ها حزب نتانیاهو، لیکود، شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات زودهنگام اسرائیل دارد و احتمال می‌رود که به قدرتمندترین حزب بدل شود.

حزب "خانه ما اسرائیل" که آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه مستعفی این کشور به آن تعلق دارد، متحد انتخاباتی لیکود محسوب می‌شود.

+26
رأی دهید
-18

hossein-87 - تهران - ایران
همونجور که بعد از انقلاب از نوزاد گرفته تا پیرمرد و زن که تو گوششون خوندن که آمریکا و اروپا و شوروی و غیره دشمن ما هستن و ازشون بت ساختن، این بی همه چیز هم بمب اتم نداشته ی ایران رو بهونه کرده تا رای یه مشت بزدل جون عزیز خنگ و خرفت رو جمع کنه.زاییدی بابا!خجالت نمیکشن اینهمه حمایت جهانی و اینهمه پول و اینهمه تسلیحات،باز دارن چیز خوری میکنن و مثل خر تو گل موندن.البته وضعیت حزب الله و بقیه هم افقیه و رو به فناست.ولی امکانات و حمایت های اینا کجا و اونا کجا!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:20
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
چشمها را باید شست جور دیگر باید دید/ ما به اندازه کافی‌ فریب حقّه‌های دکان بازی حکومت آخوند را خورده‌ایم و تجربه از هر نظر به ما ثابت کرده که دشمن واقعی‌ ملت ایران و دیگر ممالکی که دست حکومت آخوندی در آن دیده میشود آخوند است و بس/ حتا دشمن واقعی‌ فلسطین و لبنان آخوند است به طوری که تا به حال فقط به فکر جدا سازی و تفرقه بوده و نه صلح و کار گشایی تابحال فلسطینی‌های بسیاری را برای اهداف خود به خاک و خون کشیده / ما ملت پارس هستیم و نمیتوانیم داعیه مهربان‌تر از مادر باشیم اولویت با عرب است که هم زبان و هم فرهنگ قوم فلسطین هستند و به ما هیچ ربطی‌ ندارد که یک خانواده چه تصمیمی برای هم دارند/ ....
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:12
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
...ما در گذر تاریخ از قوم یهود ضربه یا لطمه ائی . نخورده ایم بلکه غیر از احترام منشأ گرفته از یاری رساندن به آنها و حرمت گذاری دریافت نکرده ایم که به غرور ملی‌ یا امنیت ملی‌مان آسیبی رسانده باشد بنابراین تمام ایرانیانی که دلشان در گرو مهر وطن است و ملیّت خود موظفند تا دشمن واقعی‌ را شناخته با طناب حیله گری‌های دکان اخوبد بیش از این در چاه نروند و پشت به کسانی‌ نکنند که برای ما هیچ زمان دردسری نداشته‌اند یا در پشت پرده با حکومت آخوند لاس زده و ساپورت کرده‌اند / ما و اسرائیل یک دشمن مشترک داریم/ دوست ما نمی‌تواند . دوست دشمن ما باشد پس بگذار‌ آمریکا و دیگر کشورهای طرفدار حکومت آخوند با هم باشند و ما و اسرائیل که دشمنی مشترک داریم در کنار هم / شعارهای کشکی را هم فراموش کنیم خودمان به قضیه درست و بی‌ تعصب نگاه کنیم به ما چه که در بیت و المقدس سر حکومت آخوند و جاه طلبی‌هایش چال است و ملت ساده لوح فلسطین افسارش را دست این جانیان داده ، .....
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:13
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
کودک ایرانی‌ در آتش زنده زنده میسوزد ، کشور در فساد مالی و اخلاقی‌ غوطه می‌خورد، جوان ما در آتش اعتیاد و حکومت هر روز بیت و المال را در جیب دیگران میریزد، متفکر و ازدیخواه ما در زندان می‌میرد و شکنجه روحی و جسمی‌ میشود، جاه طلبی آخوند برای حفاظت خود با دست یابی‌ به بمب اتم کشور ما را در آستانهٔ جنگی خانمان سوز کشانده و از همه مهمتر مردم هیچ اختیاری بر حکومت یا انتخابات ندارند بنابر این بر هر ایرانی‌ که ذره ائی شرف و غیرت دارد واجب است که به فکر نجات وطن و هم وطن خود باشد ،...
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:15
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
ایرانیان مذهبی که به بهانه مذهب کشور و هم میهن خود را فدا کرده‌اند به دانند که هیچ کشور یا حکومتی به اندازه حکومت آخوند به مذهب و دین مردم لطمه نزد و آنها هم شریک جرمند بنا بر این دست از این سفاهت و ساده لوحی بر دارند و بدانند که با این نگرش تا کنون با شیطان بیعت و در جهت اهداف او حرکت کرده اند چون یک انسان دیندار طرفدار حکومت ضدّ خدایی آخوند نیست. ما دست دوستی‌ خود را به سوئ اسرائیل دراز تا با هم پوزه دشمن اصلی‌ دوست نما را به خاک بمالیم و این تهدید جهانی‌ را با همت خود که نه بازی‌های چندش آور سیاسی از سر کشورمان، اسرائیل و دیگر ملتهای تحت ستم حکومت آخوند خنثی و آزادی را به کشورمان باز گردانیم ما به دوستان واقعی‌ نیازمندیم نه دشمنان دوست نما یا جاسوس خانگی بیگانه پرست خأنگی.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 20:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.