پاسخ هاشمی رفسنجانی فردا در مجلس خوانده می‌شود

یک عضو هیئت رئیسه مجلس ایران از دریافت پاسخ دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی به سخنان حمیدرضا رسایی، نماینده مجلس، خبر داد و گفت که در صورت رعایت آیین‌نامه داخلی مجلس، این نامه در جلسه علنی فردا (چهارشنبه) خوانده خواهد شد.

پاسخ هاشمی رفسنجانی فردا در مجلس خوانده می‌شود

جواد جهانگیرزاده، عضو هیئت رئیسه مجلس ایران امروز سه‌شنبه پنجم دی‌ماه به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "نامه دفتر رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام به تاریخ چهار دی‌ماه مطابق با ماده ۷۸ آیین‌نامه داخلی امروز توسط رئیس دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس واصل شد."

وی از تشکیل جلسه حقوقی برای بررسی این نامه خبر داد و گفت در صورت تأیید کمیته حقوقی و بر اساس آیین‌نامه، این پاسخ فردا در جلسه علنی خوانده خواهد شد.

محمد هاشمی رفسنجانی، رئیس دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی چهارشنبه ۲۹ آذرماه در نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس ایران خواهان فرصتی برای پاسخگویی به سخنان حمید رسایی، نماینده مجلس شد.

حمید رسایی دو روز پس از آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی از زندان در سخنانی در مجلس ضمن انتقاد شدید از آزادی وی، مهدی هاشمی را "ام‌الفساد و شاه کلید کودتای ۸۸" نامید و خانواده هاشمی رفسنجانی را یک "خانواده اختاپوسی" توصیف کرد.

به گفته رسایی، مهدی هاشمی با "فشارهای سنگین" از زندان آزاد شد.

مهدی هاشمی رفسنجانی پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ایران مقیم شده بود که پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱ بازداشت گردید و شامگاه یکشنبه ۲۶ آذر پس از حدود سه ماه حبس از زندان آزاد شد.

در نامه دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس نوشته شده بود: "سخنان خارج از عرف و اخلاق و سراسر توهین یکی از نمایندگان مجلس نسبت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در تاریخ ۲۸/۹/۱۳۹۱ از تریبون رسمی مجلس شورای اسلامی و به صورت زنده از صدای جمهوری اسلامی پخش شد، تعجب همگان را برانگیخت."

دفتر مجمع تشخیص مصلحت ضمن اعتراض به سخنان رسایی و "سکوت هیئت رئیسه" نسبت به "تضییع حق" و "توهین و تهمت" علیه هاشمی رفسنجانی، خواهان پخش پاسخ رئیس مجمع تشخیص مصلحت از تریبون مجلس شده بود.

دادستانی تهران نیز روز جمعه ۳۰ آذرماه به سخنان تند حمید رسایی، نماینده مجلس درباره آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی پاسخ گفت و سخنان وی را "خلاف واقع و کذب محض" خواند.

دادستانی تهران همچنین برخی اظهارات حمید رسایی را "مجرمانه" خواند و گفت مراتب را جهت رسیدگی به دادستان ویژه روحانیت اعلام کرده است.

در همین حال حمید رسایی نیز امروز به خبرگزاری فارس گفت در نطق فردای خود به اعلام جرم دادستان تهران پاسخ خواهد داد و نطق ناتمام خود را تمام خواهد کرد.

وی افزود به‌عنوان نماینده مجلس آزاد است درباره تمام امور داخلی و خارجی کشور که تشخیص می‌دهد اظهارنظر کند و دادستان حق شکایت و اعلام جرم درباره نطق نمایندگان را ندارد. مگر این که در نطق نماینده اهانت به دستگاه قضایی شده باشد.

+66
رأی دهید
-16

elynaz - مونترال - کانادا
میگن پول داشته باش پادشاهی کن این اکبر شاه هم پول داره وثیقه چند میلیاردی میذاره جلوشون ..مثل این حزب الهی‌های این سایت خر مذهبی‌ ...میره با فرهنگ کاسه لیسی‌ علی‌ گدا ..یک چند تا اشک میریزه و امام راحل راحل می‌کنه و تمام...! مثل کرباسچی یادتونه که ...!!فاضل خدا داد رو به جرم اختلاس اقتصادی کشتن اما این آقا زاده‌ها رو نه ...چون پول دارن
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:11
dara20 - تهران - ايران
کاش وصیتنامه این انگل خوانده میشد.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:25
garmsari - یورک - بریتانیا
خر تو خر شده مملکت.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:30
منبع موثق - بن - آلمان
مثلاً میخواد پاسخ بده چی بگه؟ لابد میگه فاسد نیستم و ماستم ترش نیست!! اگر فاسد نبود که با دوز و کلک سید علی گدا رو به عنوان رهبر به این مردم اماله نمیکرد.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:26
darkoob-1390 - قم - ایران
برو جلوی اون فائزه(فاحشه) تو بگیر دنیا رو داره آباد می‌کنه !
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 23:44
sonbol - ونکوور - کانادا
آقای رفسنجانی همان کسی است که این انقلاب را با تمام قدرت حفظ کرد.و الحق والانصاف از هیچ دروغگوئی وسیاست پست حفظ نظام دریغ نکرد.والنهایت در سپردن آن به آقای خامنه ای تلاش بی وقفه ای نمود و در آخر پاداش خوبی گرفت .و این وعده الله است به اشخاصی که نردبان یک ظالم میشوند.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 02:04
naderan - یوتوبوری - سوید
شما کی این مردم را راحت میگذارید تا زندگی کنن اگر بگیم ما هر چی خوردیم چی شما را.بخدا خودتان راحتمان کنید دیگر خسته شدیم یک لحظه بفکر کسانی باشید که شب قبل از کرسنگینداری جان دادن ای خمینی دجال هر چی ایران برینه روی قبرت کمه.نون دو ریال را دو هزار.بنزین سه ریال را پنج هزارتومان.این بود پیام ازادی دجال خمینی با چند میلیون گشته جوانان.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:46
sama128 - شیراز - ایران
من کاری به این ندارم که کی دزد کی دزد نیست چون کل نظام غیر مقدس جمهوری غیر اسلامی ایران دزد دزد دزد ، ولی ولی دوستان دقت کنند ببینند مجلس چه طویله ای هست که یه نماینده زپرتی که تا دو روز پیش مثل بقیه طلبه ها ترویج گی در فیضه محل فیض علما می کرده میاد در مجلس طویله به فردی که رئیس جمهور بوده رئیس مجلس بوده رئیس مجمع تشخیص بوده حالا هرکی از راه میرسه چون یارو با علی چلاق چپه باید لیچار بارش کنند مثل کروبی مثل موسوی مثل خاتمی و ..... اینه نظام غیر مقدس جمهوری اسلامی ایران
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 08:34
shirzan - برلین - آلمان
الهی روزهای بدتر از این داشته باشی روباه کثیف که این علی گدا رو به 75 میلیون تحمیل کردی
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 08:44
darkoob-1390 - قم - ایران
sonbol - ونکوور - کانادا >>>>نکنه تو کانادا مسئول گرفتن عوارضی در اتوبان هاش هستی‌ که میگن مال رئیست هست ؟!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 09:27
darkoob-1390 - قم - ایران
elynaz - مونترال - کانادا >>>> دو کلام هم از مادر عروس ،برو فارسی و جمله بندی یاد بگیر بد مطلب بنویس !!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 09:30
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.