مهاجرت بازماندگان قبیله گمشده بنی‌اسرائیل از هند به اسرائیل

۵۰ تن از اعضای یک قبیله در هند که گمان می‌رود از اعقاب یکی از قبایل گمشده یهودیان بنی‌اسرائیل هستند، وارد اسرائیل شدند. این افراد برای مهاجرت به اسرائیل از دولت این کشور تقاضای کمک کرده بودند.

              مهاجرت بازماندگان قبیله گمشده بنی‌اسرائیل از هند به اسرائیل

هواپیمای حامل این افراد صبح روز دوشنبه (۴ دی / ۲۴ دسامبر) در فرودگاه بین‌المللی بن گوریون در تل‌آویو در میان استقبال شماری از اعضای خانواده‌هایشان که پیش‌تر به اسرائیل مهاجرت کرده بودند، به زمین نشست. بیش از ۱۷۰۰ تن از اعضای این قبیله که بنی مناشه نام دارند، پیش‌تر به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند و قرار است اسرائیل به ۷۲۰۰ نفر دیگر از آنان اجازه اقامت در این کشور را بدهد.

اعضای قبیله بنی مناشه می‌گویند، از اعقاب ۱۰ قبیله‌ای هستند که در عهد عتیق در قلمرو پادشاهی اسرائیل زندگی می‌کرده‌اند و به استناد کتاب مقدس پس از حمله آشوریان در سال ۷۲۱ پیش از میلاد مسیح مهاجرت کرده و در سراسر جهان پراکنده شده‌اند.

یکی از اعضای این قبیله پس از ورود به اسرائیل به خبرگزاری فرانسه گفت: «پس از هزاران سال تبعید سرانجام به خانه بازگشتیم.»

به گفته میشائیل فرویند، یکی از مسئولان گروه Shavei اسرائیل که کار ساماندهی سفر اعضای قبیله بنی مناشه از هند به اسرائیل را بر عهده داشته‌، اعضای این قبیله از دولت اسرائیل برای مهاجرت از هند به این کشور درخواست کمک کرده بودند.

دولت اسرائیل در سال ۲۰۰۷ در پی اعتراض‌ها نسبت به صحت ادعای این افراد و تردید در مورد یهودی بودن آنان، اجازه اقامت اعضای قبیله بنی مناشه را باطل کرد، اما در اکتبر امسال برای نخستین بار پس از آن زمان، اجازه ورود به اسرائیل را برای ۲۷۵ نفر از اعضای این قبیله صادر کرد.

گفته شده که این افراد به مدت سه ماه برای آشنایی و هم‌پیوندی با جامعه اسرائیل در یک بنیاد اجتماعی در مرکز این کشور اسکان داده شده و سپس برای ادامه زندگی در شمال این کشور مستقر خواهند شد.

تاریخ شفاهی قبیله بنی مناشه حکایت از آن دارد که اعضای این قبیله پس از گذر از ایران، افغانستان، تبت و چین، در شمال شرق هند در ایالت‌های میزورام و مانیپور، در نزدیکی مرز با میانمار، مستقر شده‌اند. آنان کماکان به شماری از سنت‌های یهودی نظیر ختنه کردن پای‌بند هستند.

اعضای این قبیله در قرن نوزدهم میلادی با تشویق مبلغان مذهبی به آیین مسیحیت گرویده بودند، اما سپس به هنگام مطالعه کتاب مقدس، شماری از داستان‌هایی را که به سنت و آیین آنها باز می‌گشت، بازشناختند و دریافتد که در اصل یهودی بوده‌اند.

قرار است اعضای قبیله بنی مناشه که به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند، از کیش مسیحیت به یهودیت تغییر مذهب دهند و سپس کارت‌های اقامت و شناسایی اسرائیلی را دریافت کنند.

+83
رأی دهید
-39

myjetli - تهران - ایران
خدا نسل یهود رو از روی زمین برداره
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:03
davidm - شارلوت - آمریکا
ما مسلمانها هم در اصل یهودی بودیم و باید به ما هم کارت سبز بدهند
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:21
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
myjetli - تهران - ایران. اق میتی!!! اول نسل هر مسلمان تندرو که به دنیا گ-زده اند!!!با قتل و جنایات کثافت!!۱ همین دیروز در نیجر همدینانت از گروه ---بوکو حرام اسلامی ----چند مسیحی‌ را در حال عبادت سال نو!! سر بریدند افتخار کن!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 22:52
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
myjetli - تهران - ایران. اتفاقا برعکس نسل تروریستهای ضد بشر مثل تو رو از زمین برداره.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:36
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه: راستی ؟ این هم کیشان جاهل توکه باهزارحیله ونیرنگ خون میلیون های مسلمان راریختندوهنوزهم میریزانندراچی توجیه میکنی؟ مگم کوری که این یهودها ومسیحیان اندکه به دنیا گ-زده اندنه مسلمین!ودرضمن یهودیت و مسحیت ادیان فسخ شده و کهنه ای اندکه دیگرجوابگونیازهای بشرامروزی نیستند.نسخه جدیدودست نخورده کتاب الهی (قرآن پاک) است وشما ازقافله بشریت خیلی عقبیت!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 04:16
paksan - آمریکا - آمریکا
هر چیز اسلام رو نگاه کنی کپی کاری از دین یهوده و فک کنم مهمترین چیزی که باعث حسادت و خشم سران مسلمانان از یهود است همین باشه و برای اینه که دلشون می خواد این دین از بین بره تا کسی و به خصوص مسلمانان نفهمند که 90درصد آداب و روسمشون شبیه یهودی هاس .من خودم شیعه و مسلمانم ولی خیلی برام جالبه که عربها به همه جا حمله کردند و گرفتن و هر جا خوش آب و هوا بود اشغال کردند و الان ادعای این نواحی رو هم دارند یکیش مصر هستش که کلاً بدست عربها نابود شد و الان این کشور کاملاً کشور عرب زبان و عربی شده و دعوای اسرائیل هم سر همین اشغالگری هستش وگرنه نمی شه فهمید این دعوای عربها سر چیست می گن قبله اول مسلمین خوب همه ما می دونیم که پیامبر درخواست کرد از خدا که قبله مسلمانان رو برای اینکه با یهودی ها مشکل پیدا نکنند تغییر بده و خدا هم او را به سمت کعبه چرخواند پس اگر خداوند می خواست که بجنگند مسلمانها و.. خوب این کار رو نمی کرد پس خدا هم بر زندگی ادیان در کنار هم معتقد بوده و عربهایی که رفتند آنجا رو گرفتند و بعد یهودی ها رو بیرون کردن الان نباید ادعا داشته باشن که یهودی ها آنها رو بیرون نکنند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:01
perser68 - فلوریدا - امریکا
myjetliتهران_ایران. تو چرا غم با د گرفتی‌!؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:40
فراوانی - قطر - قطر
خیلی خندیدم وقتی قیافه این یهودیان گمشده را دیدم همه شبیح چینیها بودند چطور میشه آخه یهودی باشند عقل هم خوب چیزیه ادم داشته باشه این اسرائیلیها گندش را در اوردن دیگه برای نیرو جم کردن وتوجیح اینکه قوم یهودی وجود داشته وداستانهای خیالی هر کاری میکنند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:58
kutol - ارومیه - ایران
زنده باد اسرائیل....تا کور شوند بعضی‌ها.......
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:55
shahab46 - هانوفر - المان
مسلمان خوب، یک مسلمان مرده است
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:37
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
shahab46 - هانوفر - المان -ژنرال کاستر شدی ناقلا .معلومه فیلم سرخ‌پوستی زیاد تماشا میکردی.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 07:47
farahnoush - ساری - ایران
kutol - ارومیه - ایران. عجب !!! . shahab46 - هانوفر - المان. مال کدوم یک از ادیان الهی اهل محبتی هستی ؟!. paksan - آمریکا - آمریکا. باحرفاتون تا حدودی موافقم اما یکجا مخالفم ! این اول مسیحیا بودند که یهودیا آواره دنیا کردند !اما درست مثل اینکه زرتشتیا بیان ایران بگند مسلمونا برند اینجا مال ماست !. من کلا از یهودیا ایرانی داخل و خارج خیلی خوشم می اد خیلی میهن پرستند با وجود تمام بلایی که جمهوری اسلامی و مردم سرشون اوردند ! مردم اسرائیل هم خیلی خوبند اما از دولتشون مخصوصا اقای نتانیاهو خوشم نمی آد !ولی از اقای شیمعون پرس خوشم می اد !.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 10:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.