در هر بیست دقیقه یک تجاوز به پلیس هند گزارش می‎شود

بی بی سی: مانموهان سینگ، نخست وزیر هند، در پیامی تلویزیونی معترضان خیابانی را به آرامش دعوت کرده. اعتراضها بعد از آن شروع شد که شش مرد در یک اتوبوس به دختری دانشجو تجاوز کردند. هزاران نفر که در سراسر هند به خیابان‌ها آمده اند، دولت را به کوتاهی در حفظ امنیت برای زنان متهم کرده و خواهان اعدام افراد خاطی شدند.

سعیده هاشمی از روند اعتراض‌های امروز در هند گزارش می دهد:

 

+121
رأی دهید
-24

sepherdad - سیدنی - استرالیا
یه دروغگویی توی همین سایت از هند کلی تعریف میکرد!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 14:35
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند
sepherdad - سیدنی - استرالیا. ببین دوست عزیز. من تو هند زندگی کردم و پنج ساله که از نزدیک میشناسمشون. همونطور که تو استرالیایی ها رو بهتر از من میشناسی من هم اینا رو. سعی کن تا یه خبر میشنوی سریع جوگیر نشی و کامنت بذاری. میدونی یک میلیارد جمعیت دنیا در یک کشور یعنی چی؟؟؟؟؟ من اگر هند رو دوس دارم از دیدگاه خودمه به خاطر اینکه ارامش روانی داره یعنی اگه تو ماشین نداری و خونه نداری ولی خودت و خونوادت در این کشور خیلی خیلی ارامش دارند البته تا زمانیکه کارت به دادگاه و.... کشیده نشه.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:20
mash meti - تهران - تهران
منم زندگی تو ایرانو دوس دارم . آرامشی که اینجا هست هیچ کجا نیس . آآآآآآآما بشرطی که کارت به شکایت و دادگاه و گفتن واقعیت و انتقاد و خواستن حق و رفاه اقتصادی و ندیدن بعضی چیزا و دیدن بعضی چیزای دیگه و سرو صدا نکردن و تظاهرات نکردن و مواظب بودن مال و اموال و .... وجود نداشته باشه
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 16:42
نرگسس - بلخ - افغانستان
منم عاشق بلخ باستانم، اینجا گاهی آرامش داری گاهی نداری، اگه کارت به دادگاه برسه وای به حالت. از قاضی تا دربان رشوه میخواهند. اینجا حق انتقاد و شکایت داری، خیلی هم داری اما هیچ کس حرفت را نمی شنود. بناً باز هم باید رشوه بدهی.. این کارت دیگر ادامه می یابد تا این که پیر شوی و...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:18
bakar - بنگلور - هندوستان
منم تو هند زندگی میکنم و به نظر من هند کشور خیلی خوبیه یا حداقل آدماش خوبن.. خرابکاری همه جا هست
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:34
pouya irani - بمبیی - هندوستان
لبیک!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:41
farhad_dayan - پاریس - فرانسه
مردم تو هند تقصیر ندران دختر خانمهای اونجا خیلی سخت میگیرند اگه بخواهی با کسی‌ دوست بشی‌ باید مثل فیلمهای هندی براشون بخونی و برخصی .تازه بازم به این راحتی‌ پا نمیدن .چرا تو اروپا اینجوری نیست ؟چون تو اروپا یه دختر خانومو دعوت به کافه کنی‌ اگه قبول کنه تمومه یعنی‌ دیگه لازم نیست به زور وارد عمل بشی‌ ..
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 20:07
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند -کجا خوش است؟ همانجا که دل‌ خوش است.هرجای دنیا که هستی‌ اگه دلت خوش باشه برنده تویی‌. حالا می‌خواد ساکن یکی‌ از ده‌‌‌ کوره‌های ایران باش یا بورلی هیلز....دور رو برتون رو نگاه کنید حتما کسی‌ رو با این مشخصات می‌بینید.نه بقیافه هست نه به جیب پُر پول.دل‌ خوش موهبتی هست که قیمت نداره.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:56
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
حتی یک تجاوز هم زیاد است اما یکبار جایی خواندم در نیویورک با جمعیتی شاید کمتر از بیست میلیون نفر دز هر دقیقه یک تجاوز رخ میدهد. خودتان مقایسه بکنید: جمعیت هند چقدر است؟ بیش از یک میلیارد ....
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 01:34
elynaz - مونترال - کانادا
حالا خوب امار همه کشور‌ها رو داریم به جز آمار ایران.!!!!!.مملکت امام زمانی‌ !!!خیلی‌ بینا هستین کشور گل بلبل خودتون رو ببینین همش نشستن تا یک چیز بشه هی‌ تو سر کشور‌های دیگه بزننن ..کاشکی‌ امار دخترانی ایرانی‌ مسلمان کشور اسلامی رو هم داشتیم که به عربا فروخته میشن ..یعنی‌ رسما روسپیگری ..
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 04:02
moci 30 - دوحه - قطر
همون بنج ساله عاشق المان_میسور_هند.اروم باش جوکیر نشو یه ملیارد جمعیت یعنى جه!!!!هم هند اومدم و هم اینجا تا دلت بخواد هندى هست عجب فرهنک کثیفى دارن از همه قشرشون جه فقیر جه تحصیل کرده از غدا خوردنشون بکیر و تا اخ و تفى که تو خیابونا میکنند و از بدزاتیشون,
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 05:41
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
ba ham bashim - آذربایجان - ایران. اون چیزی که خوندی درباره نیویورک مزخرف و جفنگی بیش نیست و لابد تو مجله انصار حزب الله یا روزنامه کیهان خوندی.بیخود نیا هر چرندی یه مشنگ عقده ای ادعا کرد رو اینجا بنویس و تقسیر کن.محض اطلاع فرهنگ غرب امروز جوریه که احتیاج به تجاوز و خفت گیری برای ارضای جنسی توسط مردها اصلا نیست.این خل مشنگ بازیا مال جموامعیه که رابطه جنسی یه برتری و پوینت برای مرد و یه طرفست و محدودیت برای آزادی دوستی و معاشرت بین دو جنس هست.غرب صد ساله اون دوره رو پشت سر گذاشته برعکس ایران و جاهای عقب مونده دیگه که تازه توشن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:24
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند-حالا از کجا فهمیدی منظورش تویی ؟ با توجه به ساعت کامنتش ، یعنی تو اینقدر بیکاری که میشینی چک می کنی کی چی نوشته تا جوابش رو بدی ؟ بعدشم مثل این که فقط بلدی تا ٥ بشماری ، از ٥ سالگی عاشق آلمان ، ٥ سال تو هند زندگی کردی دیگه چی ؟ حالا من بهت میگم تو کی هستی ، تو یک ساندیس خوری که ٥ ماهه تو شورای سایبری بسیج کار میکنی و ماموریتت هم این که با کامنت های مسخره و بی مزه ات حواس کاربران دیگه رو پرت کنی مثل همون مطلب *اتوبوس آلمانی * که همه شوخی کردند تو هم جوگیر شدی نام کاربریتو عوض کردی . آخه نه این که کمبود داری . خیال کردی کسی نمی فهمه ؟ چاییدی ......منم همه کشور های دنیا بودم ،البته با انگشتم رو نقشه جغرافیا . حالا خوردی ؟ هسته اش رو تف کن ، یا نه می خواهی نگه دار جنگ های هسته ای نزدیکه .اسرائیل قراره تاسیسات اتمی تون رو اتمی بزنه ، دودمان این آخوندا به باده ، لازمت میشه .
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:31
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند-. حالا من بهت میگم بجای این ...ها چی باید می نوشتی که کسی بهت شک نکنه . می نوشتی دم مردم هند گرم با شناختی که گفتی داری که یه حرکتی ، اعتراضی کردند نه مثل ایران که تو کهریزک به دختر و پسر ها تجاوز میشه کسی هم صداش در نمی آد .بله کهریزک ،بوم نه ، شیب دار هم نه بلکه کهریزک .نکنه منکرشی ؟ تو بیشتر چاه چمکران رو قبول داری نه ؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:32
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
این دیگه آخرنامردیه!لعنت به شرف این متجاوزین ناموس
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 08:02
bita tehrani - ونکوور - کانادا
واقعا به بعضی‌ از این کاربران چه باید گفت؟! فقط بخوانید کامنت این جناب از پاریس/فرانسه را!! شما از زندگی‌ توی غرب چی‌ یاد می‌گیرید؟!!!!!!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 08:59
perser68 - فلوریدا - امریکا
آدم تو آذربایجان ایران زندگی‌ کنه و خبر از زیر و بم نیویورک داشته باشه،مایی که اینجا هستیم بی‌ اطلاع!!!این نشان از هوش بینظیر بعضی‌ هاست،بخصوص که برای مردم هند هم حساب و کتاب کنه!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 13:13
nikiniki12 - ماینز - المان
الیناز -کانادا، شما ایرانی‌ هستید؟؟؟؟؟ جا از یک ملیت دیگه که می‌خواهید از آبه گل‌ آلود ماهی‌ بگیرید؟؟ این چه ربطی‌ داره به ایران، در این سایت از تمام دنیا خبر میگذرند! اگر افغانی هستید من شخصا با برخورد و توهین‌های هموطنها مخالفم چرا که ما همه هم زبان هستیم در ضمن می‌دونیم که در افغانستان سالها جنگ بوده پس هر چیز دلیلی‌ داره. شما که راجب فروختن دخترهای ایرانی‌ مینویسید، هیچ زن و دختری راضی‌ نیست که دست کثیف یک عده هوس باز بهشون بخور، اینها همه از فقر، اگر زن هستید باید به حالتون گریست که راجب زنان شکمی نظر میدید!!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:40
reza_mohebian - شیراز - ایران
ماشالا همه نظرات محترم اما من 8 سال در سر تا سر هند زندگی کردم از این چیزها هم بسیار دیدم و همینقدر بگم به همه که کثیف تر بد ذات تر و بی فرهنگ تر از هندی ندیدم تا وقتی کره زندگی میکردم میگفتم کره ای ها بد ذاتا اما هندیا رو که دیدم فهمیدم اکره ای ها صد شرف دارن. ایران همین الان صس شرف داره به هند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 17:17
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی و دقیقا" یادم نمیاد کدام روزنامه یا کانال تلویزیونی بود ولی میدونم کیهان یا نشریۀ انصار حزب الله نبود. رسانه ای خارجی بود، اروپایی. شاید رقمی را که گفتم دقیق نباشد اما وحشتناک بالا بود. یکبار هم (چند سال پیش، شاید ده سال پیش، درست به خاطر ندارم) به دلیلی برق نیویورک یک دقیقه قطع شده بود و طوی همان یک دقیقه خاموشی رقم باورنکردنی ای تجاوز، دزدی و قتل صورت گرفته بود. من که هیچوقت آمریکا نه مسافرت کرده ام نه اقامت داشته ام میدانم که خود امریکاییها برای فصلهایی که موج جنایت بالاست اصطلاحی دارند به عبارت "HIGH CRIME SEASON". به این معنی که خطر تمایل به جنایت به گونه ای رفتاری تکراری-تناوبی دارد و در اثر شرایط و عواملی بالا پایین میرود. شما که اگر بخت رو کند و بتوانید به آمریکا مهاجرت کنید حتما" تخصص جراحی مغز در رومانی را حاضرید رها کنید و این آقایperser68 - فلوریدا - امریکا که بنا بر نام کاربریش در آن کشور اقامت داشته و زندگی میکند باید این چیزها را بهتر بدانید. نکند سرت همش تو روزنامۀ کیهان و مانند آن است؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 22:21
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا ------ چرا نه؟ اگر تهرانی بودم اونوقت راحتتر بود برات؟ میتونی چش و گوشتو باز کنی تو هم. کسی که شما رو از اطلاعات محروم نکرده. جز خودت. کتاب، روزنامه، معاشرت و تبادل نظر با دیگران، تلویزیون و در این عصر ما به نام عصر ارتباطاط: اینترنت و دنیای سایبری همه راههایی هستند برای دسترسی به اطلاعات. به اندازه ای متعدد که تقریبا" احتیاجی به تلاش نیست و برخورد مکرر با انها در زندگی روزمره آدم را به خیلی موضوعات و مباحث واقف و آشنا میکند مگر اینطور که پیداست perser باشی، توی فلوریدا باشی و باز هم هیچ جا نباشی. ازهفت دنیا آزاد آزاد باشی. .... اون همه از خدا بی خبر که میرن بجای شما با اون مجسمۀ آزادی عکس میگیرن. در بارۀ تجاوز در هند یک مقایسۀ آماری کرده بودم از آماری که مقاله ارائه داده بود آمار دیگری که از مقاله یا خبر دیگری دربارۀ نیویورک در خاطرم بود. باقی اش یک نتیجه گیری ریاضی بود که عقیدۀ کسی نیست. اگر غلط است اصلاح کنید.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 23:59
sepherdad - سیدنی - استرالیا
بزرگترین حقارت یک انسان و در نهایت یه کشور زمانی‌ صورت میگیره که یه فرد با تحصیلات بالا بی‌ سواد باشه!! برای با سواد شدن انسان باید مراحل رشد رو که از کودکی(احساس) به سمت بزرگ سالی (اندیشه، منطق) طی‌ کنه، یه کودک با احساس اطرافشو درک میکنه، با دست اتش رو لمس میکنه و میگه بده، اما با شکر بسیار دوسته، از نظر یه کودک بستنی و شکلات بهترین دوست هست، شما به کامنت‌های بعضی‌ که نگاه میکنی‌ میبینی‌ این آدم اصلا قدرت اندیشه و منطق نداره به عبارتی کودکی بیش نیست! واقعاً جای تاسفه که به اینها به جای یاد دادن درک و فکر مدرک دکترا میدن!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 04:40
sepherdad - سیدنی - استرالیا
با هم باشیم - آذربایجان - ایران. دوست عزیز پدیده تجاوز توی غرب با تجاوز توی شرق خیلی‌ قابل مقایسه نیست، تجاوز توی غرب مفهوم وسیع داره و ضرورتن جنسی‌ نیست، من یک مثال بزنم، در غرب یه زن و شوهر بد از ۲۰ سال زندگی مشترک، زن میره اعلام جرم میکنه بر علیه شوهرش به جرم تجاوز! اساسن شما هروقت توی غرب با کسی‌ کمتر از ۳ متر فاصله داشته باشی‌ و طرف ادعا کنه که ترسیده و شاهد هم داشته باشه میشه یه پرونده تجاوز!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 04:57
kobalt - کرج - ایران
تیتر خبر رو بد جور خوندم فکر کردم هر بیست دقیقه به یه پلیس تو هند تجاوز میشه راستش فیلمای هندی وپلیسای شکم قلمبه شون یادم افتاد از سلیقه متجاوز تعجب کردم به هر حال جمعیت زیاد و بی کیفیت این مسائل طبیعیه یادم تو یه مقاله ای از قول گاندی گفته شده بود کاش بلائی جمعیت هند رو نصف میکرد.حالا ما دستور داریم جمعیت ایران دوبل بشه مطمئنا آمار جرائم ما هم تصاعدی بالا میره.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 04:58
perser68 - فلوریدا - امریکا
ba ham bashimآذربایجان_ایران. ۲_دوست محترم،من برام هیچ فرقی‌ نمیکنه کی‌ باشه و از کدوم قسمت ایران!پذیرای حرف منطقی‌ حتما هستم و عاشق ایران و ایرانی‌ با صداقت و بی‌ ریا و دلسوز و صد البته متنفر از جماعت آخوندی قاتل!برای دل‌ تو هم که شده میگم که من خودم آذر بایجانی هستم ولی‌ جای دیگه‌ای از ایران به دنیا آمدم که بگذار کجاش پیش خودم بمونه!شاید۱۰ بار به شهر مادریم میانه سفر کردم و هنوز اون سر سبزی ۳۰ سال قبل میانه رو فراموش نمیکنم و تمام بستگان من آذر بایجانی هستن،ولی‌ مردم من همشون دوست داشتنی هستن و آرزوی بهترین‌ها رو براشون دارم و شما هم یکی‌ از اونها.پیروز ایران و ایرانی‌ و نابود جمهوری آدم کش اسلامی قرون وسطایی!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:45
perser68 - فلوریدا - امریکا
ba ham bashimآذر بایجان_ایران. ببین کاربر گرامی‌،من اصلا قصد بدی نداشتم و یه مقدارش شوخی‌ بود،ولی‌ اینکه در هر دقیقه یه تجاوز تو نیویورک صورت بگیره برای من قابل تصور نیست و نه جایی‌ خوندم و نه جایی شنیدم.اتفاقاً از یه آمریکایی‌ آشنا پرسیدم و نپذیرفت تا این حد رو.اتفاقاً اینجا هر هفته یکبار شاید یکی‌ از زندان‌های آمریکا رو تو کانال‌های مختلف میبینم و گاهی وقتا خیلی‌ ناخو شایند هم هست ولی‌ ما تو آمریکا زندانی سیاسی نداریم و بقیه داستانی داره که در اینجا نمی‌خوام زیاد ازش بنویسم،چون هر کشوری با توجه به سیستم حکومتی که داره اوضاع و احوال خودش رو داره و من تو اون حد نیستم که بخوام اما و اگر هاشو شرح بدم!حالا!!!بذار دوستان دیگه به تفضیل تعریف خواهند کرد!من از خوندن کامنت دیگر دوستان لذت می‌برم و هر وقت نیاز دیدم یه مقدار شاید پر حرفی‌ هم می‌کنم که دوستان عزیز حتما منو میبخشن!ادامه...
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:29
massoudoslo - اسلو - نروژ
جرم و جنایت در هر کشوری و در همه جای دنیا اتفاق میافتد ولی علت جنایت و اندازه و ارقام جنایت است که مهم و مطلبی است که مثلا یه جنایت را در ۲ کشور متفاوت جداگانه تعریف میکند . یک تجاوز در یه کشور اسلامی و فقیر با یک تجاوز مثلا در نروژ را نمیتوان با هم مقایسه کرد گر چه در هر ۲ جا یک عمل زشت اتفاق افتاده .
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 09:38
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا . ممنون از توضیح شما که سوء تفاهم اصلی را برطرف کرد. ... بله، میانه، تبریز یا هر نقطۀ دیگری در ایران، از هر کجای ان باشیم باز از یک خاک هستیم. و این چیزیست که شما اشاره کرده بودید و من با نام کاربری ام "با هم باشیم"توجه دیگر هموطنان را به آن نکته جلب میکنم. آرزوی موفقیت برای شما. به امید احیای ایران آباد و امن. زنده باد ایران!
یکشنبه 10 دي 1391 - 02:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.