مصباح:خیال می‌کنندرای دادن حق مردم است وبه هرکه دلشان خواست میتوانند رای دهند

رییس موسسه امام خمینی (ره) قم با اشاره به موضوع انتخابات نیز اظهار کرد: یکی از اشتباهات این است که برخی گمان می‌کنند رای دادن حق مردم است و به هرکه دلشان بخواهد می‌توانند رای بدهند.

                                                    مصباح:خیال می‌کنندرای دادن حق مردم است وبه هرکه دلشان خواست میتوانند رای دهند

آیت الله مصباح یزدی گفت: باید با مردم روراست بود و نباید سر آنان کلاه گذاشت. در این صورت خدا ما را با همین مردم یاری خواهد کرد.

به گزارش آریا،  آیت الله مصباح یزدی سخنانی در همایش جبهه پایداری به مناسبت سالروز حماسه ماندگار 9 دی، 9 دی ماه را عید میلاد جدید انقلاب خواند و اظهار کرد: بزرگداشت 9 دی یک وظیفه شرعی و عقلی است، اما از آن باید برای آینده درس‌هایی بگیریم که بتوانیم وظایف خود را بهتر بشناسیم.

وی افزود: اگر پذیرفتیم که 9 دی‌ماه میلاد جدید انقلاب است، باید بدانیم که اهمیتش به اندازه اهمیت انقلاب است و اهمیت انقلاب که در سال 57 به پیروزی رسید به اسلامی بودن آن است؛ چرا که انقلاب‌های بسیاری در راستای اهدافی چون عدالتخواهی رخ داده است، اما آنچه انقلاب ما را متفاوت از سایر انقلاب‌ها کرده است، اسلامی بودن آن است.
رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) همچنین گفت: انقلاب ما نمادی از انقلاب عصر اسلام بود، ظهور اسلام به عنوان یک انقلابی بود که 14 قرن پیش رخ داده و تمام نهادهای جامعه آن عصر را تحت‌الشعاع قرار داد.
وی افزود: بهترین نامی که برای حرکت علیه باورها و فرهنگ یک جامعه انجام می‌شود، حرکت فرهنگی است، اسلام نیز در عصر حضور خود از بعد فرهنگی آغاز شد و پس از آن ابعادی دیگر چون سیاسی، اقتصادی و نظامی پیدا کرد.

مصباح یزدی با بیان تفاوت درجات ایمان اظهار کرد: ایمان مردم به باورهای اسلامی در ابتدای ظهور اسلام نیز در یک سطح نبود، رها کردن اندیشه‌های جاهلی و عمل به اصول و احکام اسلامی در میان مردم یکسان نبود، عامل پیشرفت اسلام را باید همانگونه که قرآن خود می فرماید در اصل اسلام و پذیرش مردم و تبیعت از این باورها دانست و هرجا کاستی و انحرافی دیده می‌شود، در تخلف از احکام قواعد و اصول اسلام است.
وی تاکید کرد: یکی از آثار ایمان واقعی این است که شما می‌دانید که چه باید بکنید و این تدبیر مقام معظم رهبری همان بصیرت را دارد.

مصباح یزدی در ادامه‌ی سخنان خود در همایش جبهه پایداری با اشاره به اوضاع صدر اسلام و مراتب ایمان مسلمانان در آن زمان و با ذکر مثال‌هایی در این زمینه، ادامه داد: اگر بخواهیم وضعیت مسلمانان در طول دوران 23 سال حکومت پیامبر اسلام (ص) را بررسی کنیم و ببینیم آسیب‌هایی که برای مسلمانان ایجاد می‌شد به خاطر چه چیزی بود، باید گفت مهم‌ترین علت آن ضعف ایمان و باورها بود.
وی افزود: تعدادی از مسلمانان باور قوی به اسلام و پیامبر(ص) داشتند و دارای ایمان قوی بودند و بی چون و چرا آن‌چه را که پیامبر(ص) می‌فرمودند، قبول می‌کردند و برخی نیز در کنار این‌که نماز می‌خواندند و ذکات می‌دادند، ولی برخی از فرمایشات پیامبر اسلام (ص) را بعضا به سختی می‌پذیرفتند که در بین آنها حتی برخی از افراد برجسته جامعه اسلامی آن زمان دیده می‌شوند. برخی از آنهایی که حتی به مقام خلافت نیز رسیدند. این گروه از مسلمانان، ارزش‌هایی را که خلاف ارزش‌های قومی و یا قبیله‌ای آنها بود به راحتی نمی‌پذیرفتند و زیر بار آن نمی‌رفتند.

وی ادامه داد: کسانی که دارای ضعف در ایمان بودند، همه حرفی را زود قبول نمی‌کردند، از جمله صحبت‌ های پیامبر اسلام را که در واقع حکم الهی بود و بعضا تردید وارد می‌کردند. البته عده‌ی دیگری نیز بودند که هیچ باور جدی به عقاید اسلامی نداشتند و به خاطر مصالح خود ایمان آورده بودند. این افراد باوری به عقاید اسلامی نداشتند، ولی به خاطر مصالحشان ایمان داشتند و حتی به خاطر این مصالح، نماز نیز می‌خواندند.

مصباح یزدی با بیان این‌که مسلمانان در ابتدای اسلام با مشرکین و کفار روبه‌رو بودند، چرا که آنها نمی‌خواستند اسلام در جامعه برپا شود، گفت: خطر بعدی در برابر مسلمین، منافقین بودند؛ کسانی که در باطن ایمان نداشتند، اما تظاهر به ایمان می‌کردند.

رییس موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به وجود کسانی که ضعف ایمان داشتند و در عمل سست بودند، گفت: این گروه هوای نفسانی و آداب و رسوم قومی وقبیله‌ای را مقدم بر ارزش‌های الهی می‌دانستند و البته این موضوع جای تعجب ندارد. اکنون هم در برخی از کشورهای اسلامی افرادی هستند که به نام اسلام افتخار می‌کنند و برخی از احکام اسلام را نیز عملی می‌کنند، ولی مثلادر ازدواج و مسائل خانوادگی سنت‌هایی را دارند که در اسلام پذیرفته نیست که البته در برخی از نقاط مرزی کشور ما نیز چنین چیزهایی وجود دارد.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین مساله‌ی کسانی که ضعف ایمان داشتند در مورد مسیر حکومت بود، گفت: مهم‌ترین خطری که آینده‌ی اسلام را بعد از رحلت پیامبر (ص) تهدید می‌کرد، همین مساله بود. بحث این‌که چه کسی باید اختیاردار مردم باشد.
مصباح یزدی با بیان این‌که کسانی که با این موضوع مشکل داشتند، اکثریت کسانی بودند که شناخت عمیقی نداشتند، تصریح‌ کرد: البته کسانی نیز بودند که آگاهانه زیر بار حکم الهی در این زمینه نمی‌رفتند و در واقع دلشان برای ریاست لک زده بود.

وی افزود: اکنون نیز کسانی هستند که با انگیزه‌ی مختلف حاضرند، سختی‌ها را بپذیرند، زندگی و ثروتشان را بدهند، ولی رییس شوند و افراد از آنها اطاعت کنند. البته برخی هم ریاست را برای استفاده، سوءاستفاده، دزدی و اختلاس می‌خواهند.

رییس موسسه امام خمینی (ره) گفت: از همان اوایل اسلام در برخی از مسلمانان و برخی از اهل علم این تفکر شکل گرفت که مساله‌ی حکومت ربطی به اسلام و دین ندارد و در واقع یک مساله‌ی دنیوی است و گفتند خلافت نیز این‌چنینی است و گفتند که مردم خود بنشینند و انتخاب کنند و توافق کنند و حتما لازم نیست که خداوند بگوید که چه کسی باشد. چون باور و معرفت آنها ضعیف بود، می‌گفتند اسلام کاری به این کارها نداشته باشد؛ چرا که حکومت امر دنیوی است و مردم باید توافق کنند. البته گمان بنده این است اکثریت کسانی که در آن زمان این بنا را گذاشتند، فکرشان عمق چندانی نداشت. البته شاید کسانی نیز بودند که فکر آنها عمق داشت، ولی نمی‌خواستند که زیر بار بروند.

وی با بیان این‌که این مساله باعث شد که زیان‌های زیادی به جامعه‌ی اسلامی وارد شود، افزود: اگر مسلمانان در آن زمان مسیری که خداوند تعیین و پیامبر ابلاغ کرده بود را ادامه می‌دادند، با توجه به ویژگی‌هایی که امام علی (ع) داشت وضعیت خیلی بهتر از این می‌شد، ولی متاسفانه این‌گونه نشد.
وی ادامه داد: بازخوانی تاریخ صدر اسلام می‌تواند درسی برای امروز ما باشد. مهم‌ترین نقص جامعه‌ی امروز ما که می‌تواند منشأ فتنه‌هایی شود کاستی در بینش اسلامی است و بزرگ‌ترین خصم ما در حوزه‌ی فکر و اندیشه، سکولاریسم است. آن‌چه نقطه قوت اسلام و به‌ویژه تشیع است و دشمنان تمام همتشان در خلاف جهت آن است، این است که این فکر را ترویج کنند که دین را قبول داریم، اما کاری به کار حکومت نداشته باشید.

وی ادامه داد: برخی کشورهای اسلامی علی‌رغم تلاش‌هایی که برای گرایش به اسلام و احیای شعارهای اسلامی انجام داده اند، اما روسا و سردمدارانشان در نهایت تحت تاثیر توطئه‌های استکبار جهانی قرار گرفته‌اند و جایی که فکر می‌کردیم، حامی اسلام خواهد بود، تبدیل به مهره‌های استکبار و رژیم صهیونیستی شد.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: چه در انقلاب‌های آزادی‌بخش که در کشورهای آفریقایی رخ داد و چه در کشورهای اسلامی همانند مصر در زمان انور سادات شاهد بودیم که تحت تاثیر آمریکایی‌ها قرار گرفتند و اتفاقا اولین کسی که رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت انور سادات بود. متاسفانه علی‌رغم این‌که بسیاری از این افراد نیت خوبی هم داشتند ،اما در بین راه لغزیدند و برخی عناوین مانند قهرمان ملی شدن و پست و مقام، آنها را به دام استکبار انداخت و 180 درجه تغییر موضع دادند.

وی گفت: استکبار به دنبال آن بود که در مورد انقلاب ما نیز تجربه‌های خود را تکرار کند و گمان می‌کردند که می‌توانند با امام (ره) کنار بیایند، اما علی‌رغم وساطت‌ها و اقداماتی که انجام دادند، در مورد انقلاب ما موفق نشدند.

مصباح یزدی با بیان این‌که امام (ره) با استکبار کنار نیامد، افزود: اختلاف ما با استکبار اختلاف گرگ و میش است و جانشین امام (ره) نیز همان موضع امام (ره) را امروز پی‌گیری می‌کند و خاری است در چشم دشمنان.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) با طرح این سوال که اگر تمام متفکران استکبار بخواهند فرمولی تهیه کنند که ایران را به زانو درآورند و مسخ کنند چه کاری می‌توانند انجام دهند، گفت: آنها همه چیز را آزمودند، 8 سال جنگ علیه ما تحمیل کردند و تحریم‌های اقتصادی را علیه ما رقم زدند، اما همه‌ی اینها نتیجه‌ی معکوس داد. در ابتدای انقلاب نیز اختلافات و جنگ‌های داخلی به راه انداختند و تلاش کردند با این‌گونه اقدامات کاری کنند که نظام اسلامی نوپا نتواند کشور را اداره کند، اما موفق نشدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از وفات امام (ره) آنها امید داشتند که بتوانند کاری انجام دهند. تئوری ولی فقیه را زیر سوال بردند و دامنه‌ی آن را حتی به جاهای مقدس هم کشاندند. پس از آن تلاش کردند در شخص رهبری تردید ایجاد کنند و بحث‌ هایی از قبیل این‌که ولایت باید موقت باشد یا اختیارات آن محدود شود را مطرح کردند اما به جایی نرسیدند.

مصباح یزدی اظهار کرد: بزرگ‌ترین خطری که آینده‌ی کشور را تهدید می‌کند سکولاریسم است که تلاش می‌کند با مبارزه با نماد ولایت فقیه و دیکتاتوری آخوندی خواندن آن، فکر جوانان را که عمق درستی ندارد و اسلام را درست نشناخته‌اند، تهدید می‌کند. صدها سایت امروز علیه ولایت فقیه لجن‌پراکنی می‌کنند وگروه‌های داخلی نیز هستند که در این راستا حرکت می‌کنند و برخی شماره‌هایشان را می‌شناسند، البته نه همه‌ی آنها را؛ چون تعدادشان بسیار زیاد است.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) ادامه داد: دشمنان به صورت مختلف درصددند تئوری ولایت یا شخص ولایت را زیر سوال ببرند و این مهم‌ ترین خطری است که آینده‌ی انقلاب را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به بیداری اسلامی کشورهای منطقه اظهار کرد: حرکت های کشورهای اسلامی درس‌هایی است که مردم از گذشته‌ی خود و گذشته‌ی رهبرانشان آموخته‌اند. مردم مصر با اکثریت قاطع به قانون اساسی که روی اسلام تکیه دارد، رای دادند، هرچند نقاط ضعفی دارد، اما همین نشان‌دهنده‌ی درس گرفتن از اشتباهات گذشته است و برای اولین بار آنها خواستند که منبع قانون‌گذاری‌شان اسلام باشد.

مصباح یزدی تاکید کرد: ما نیز باید اشتباهات گذشته هرچند سال‌های اخیر را بازخوانی کنیم و نقاط ضعف خود را رفع کنیم.

وی با بیان این‌که برخی از شعارها بر اثر عدم توجه به شعارهای بی‌خاصیتی تبدیل شده‌اند، اظهار کرد: ما اگر ولایت فقیه را می‌ پذیریم به این خاطر است که شعاعی از ربوبیت الهی است. انکار ولی فقیه همانند انکار سایر تشریعاتی است که خدا به شما می‌گوید انجام دهید، اما شما می‌گویید قبول ندارم و این شرک در تشریع.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کار بسیاری از سیاستمداران تنها فریبکاری است و کار سیاست‌بازی بی‌فریبکاری نمی‌شود و اگر ما همین روش را اتخاذ کنیم مثل آنان خواهیم بود.

مصباح یزدی افزود: باید با مومنین راست باشید و هرچه هست صادقانه بگویید. البته برخی اسرار مانند اسرار نظامی را نمی‌توان فاش کرد.

وی گفت: آن‌ چه منشأ گرانی و تورم است باید به مردم بگویید. این که نخواهید اسرار را مطرح کنید به این معنا نیست که سر مردم کلاه بگذارید. نگفتن غیر از دروغ گفتن است. اسرار را نباید گفت، اما معنایش این نیست که دروغ بگوییم و اگر این اصل را رعایت کنیم، در بسیاری از فعالیت‌هایمان موفق خواهیم شد.

مصباح یزدی تاکید کرد: باید با مردم روراست بود و نباید سر آنان کلاه گذاشت. در این صورت خدا ما را با همین مردم یاری خواهد کرد.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) با اشاره به موضوع انتخابات نیز اظهار کرد: یکی از اشتباهات این است که برخی گمان می‌کنند رای دادن حق مردم است و به هرکه دلشان بخواهد می‌توانند رای بدهند.

وی تصریح کرد: آنها غفلت می‌کنند که در بینش اسلامی، حق با تکلیف ممزوج است. حق و تکلیف در کنار هم قرار دارند. شما به لحاظ قانونی حق دارید که به هرکه می‌خواهید رای دهید، اما مکلفید که به اصلح رای دهید. حق داشتن، تکلیف را رفع نخواهد کرد.

مصباح یزدی اظهار کرد: شما موظفید تا آن‌جا که می‌توانید تحقیق کنید و اصلح را بشناسید و کسی را که به درد مردم می‌خورد انتخاب کنید.

رییس موسسه پژوهشی آموزشی امام خمینی (ره) در پایان تاکید کرد: انتخابات مساله‌ی سرنوشت‌سازی است و ما در مقابل انتخابمان مسوولیت داریم.

بازتاب

+42
رأی دهید
-144

compatriot - تورنتو - کانادا
با عرضه معذرت از دوستان من مزخرفاتش را نخوندم چون وقتی برای این مهملات ندارم ، آیت الله!!!??? اگه این مارمولک بی‌ ریخت، بی‌ عقل و بی‌ منطق نشانه‌ خدا باشد من از ان خدا متنفرم! این هنوز تو عصر حجر بسر میبره!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:22
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ری دادن حق ملت نیست حق لاشخورها است حق با تست!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:24
بت شکن - مونترال - کانادا
"میزان رای مردم است به کیلو چند؟؟!!" همه که حق رای دادن را ندارند، مگر دکان بقالی است؟ هر که را "ما" کاندید کردیم و "ما" خواستیم مردم باید رای دهند؟!!اگر دادند که دادند اگر ندادند به جهنم، خودمان مثل دورهٔ قبل انتخاب می‌کنیم!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:23
آزاد10 - آلمان - المان
من از این آقا طرفداری نمیکنم ولی این اخلاق رسانه ای نیست که از متن گفتار یک جمله را برداریم که بعضا عکس اصل مطلب از آن برداشت میشود. در متن آمده که رای دادن نه حق بلکه حق و تکلیف است. در قران هم این جمله از خدا خطاب به مسلمانان آمده: "نماز نخوانید" لا تقربوا لصلوه. اگر این را درنظر بگیریم نماز حرام است!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:47
ekman - شیراز - ‫ایران
اگر اسلام و شریعت کامل و جامع بود،بعد از فوت پیغمبر اسلام چند پاره نمیشد.شما که قبلا ...خور مردم بودید و بوسیله همین مردم نا آگاه چتر نحستان را بر سر ملت باز کردید!!! حالا حب جاه پرستی و حکومت و چاپیدن سرمایه ملی شما کفتار صفتان را بر آن داشته که اسلام عقب مانده عصر حجر را به رخ آنان بکشید.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:47
malekIT - شیراز - ایران
هر چند تا الان سعی کردم دری وری نگم ولی اینقد آشغال و لجن هستی که نمیشه فحش نداد.آخه بوزینه شما رو نخوایم باید کجا شکایت کنیم.مملکت رو شبیه مستراح کردین تا تونستین .. زدین توش هنوزم میخوای .. بزنی تو مملکت
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:49
perspolis123456789 - پراگ - چک
ایشان اوکادو زیادی مصرف میفرمایند. خوب بندهٔ خدا حرف دلت رو بزن خودت هم که اینجا داری به مردم دروغ میگی‌ و رو راست نیستی‌. بگو مردم حق انتخاب ندارند و تمام. هی‌ مثل گربه دور بر کاسه آش گرم نگرد
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:59
samuk66 - لندن - انگلستان
حیف که ما ایرانی‌‌ها ترسو و بی‌ عرضه ایم واگر نه بهت می‌گفتیم.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 14:18
sama128 - شیراز - ایران
بزمجه اگـــــــــــــــــــــــر همیــــــــــــــــــــن مردم خـــــــــــــــــر نبودند که ان قلاب کنند تو الان باید در مسجد شاه می شستی توی توالت و آفتــــــــــــــــــــابه دست مردم میدادی و با گدایی نفری 50 ریال ( پنج زار) می گرفتی الان که از سر صدقه همین مردم خــــــــــــــــر متاسفانه به نون و نوایی رسیدی خودت را تافته جدا بافته یا به قولی لحاف جدا از تشک میدونی و شلوارت تقریبا 2 تا شده خودت را گم کردی ولی مطمئن باش همین مردم خٍنگ و خول شلوارتو توی پات جر میدن که غلط زیادی دیگه نکنی - مطمئن باش
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 14:11
abdolmalek - رامسر - ایران
تو این شرایط فقط یک مشت آدمهای نادان و عوام بیخرد پای صندوق رای میروند.. رای دادن تو این شرایط فقط حق بزغاله ها و پیروان پشکل ولایته..والسلام
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 14:39
vabaye akhondi - ایران - ایران
گمان نکنم دیگه از این شفافتر بشه گفت که:هرکی‌ رای بده خر است گاو است بوزینه است گوریل است نکبت است احمق است پدر سگ است اشغال است یعنی‌ به طور کلی‌ آخوند است.حالا هرکی‌ خواست بازم بره رای بده
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:25
behnam2009 - لندن - انگلستان
گفتند میزان رای ملت است که!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:32
perspolis123456789 - پراگ - چک
عبدلمالک از وقتی‌ که اون گور به گور شدهٔ تروریست ریگی به جهنم واصل شد دیگه باید فاتحه این اسم و تفکرات وهابی خودتون رو بخونید
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:56
best lili - تهران - ایران
از حرفهای این تمساح الدنگ نتیجه میگیریم که در اسلام: ایمان=حماقت و خریت مومن=احمق،خالی از عقل و درک و شعور
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 16:20
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
تا درسی باشد برای مردم ایران که دیگر دنبال این حیوانات راه نیفتند و افسار مذهب را از گردن خود بردارند و با خِرَد خود تصمیم بگیرند.گور پدر تو و اون... و اون امام .... گورتان را گم کنید و بروید و دست از سر مردم بیچاره بردارید. اما دیگر چیزی به سحر نمانده به همین زودی اسد و آخوند با هم خواهند رفت البته بالای دار و با چاقوئی در ماتحت.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:55
a.ahooraei - کلن - آلمان
یه عده ...میزنند و نمی فهمند که این مرتیکه نادان و کثیف عقل میگه: حق و تکلیف ممزوج است و مردم اجازه ندارند هر کی را خواستند انتخاب کنند و این را ما برایشون تأیین می کنیم که به چه کسی رأی بدهند. این یعنی یه چیزی ورای دیکتاتوری.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 16:51
kobalt - کرج - ایران
یه تمساح هم که پیدا شده واقعیت رو بگه شما بد وبیراه نثارش میکنید.این خودش یه معجزه است.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:27
dara20 - تهران - ايران
نه‌ الاغ عمامه بسر ما میدانیم که اسلام حق مسلم تصمیم گیری و آزادی عمل را از انسان سلب میکند، ما می‌دانیم که دکانداران دین مضحک ارزشی برای انسان و حقوق انسانی قائل نیستند. ما میدانیم شما انگل‌های دینی بجز نکبت و فلاکت هیچ ارمغانی برای بشریت نداشته و ندارید اما تو به گور پدر پفیوزت خندیدی که میخواهی برای ما و از جانب ما تصمیم بگیری. خلاصه روزی فرا خواهد رسید که سر آخوند و سر سگ یکی‌ باشد و وارونه دارتان بزنیم و دین پلیدتان را یکجا با خودتان به فاضلاب تاریخ کثیف تازیان بسپاریم.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:33
شمس العرفا - اصفهان - ایران
این مردک خائن ؛وطن فروش دروغگو حتی به پیامبر هم دروغ میبندد تا به مطامع شخصی خودش برسد معلمش هم خمینی وخامنه ای از خدا بیخبر بودند لعنت به هر سه نفرشون که تمام دنیا را از مسلمانی بیزار کردند اینها دشمن اسلامند چرا در ترکیه کسی کاری به کار کسی نداره مگه آنها مسلمان نیستند؟ به نظر من اینها معاویه و عمرعاص های این دوره اند واسلام فقط ملعبه دستشون هست تا پول بیشتری غارت کنند
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:29
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خاک برسرتون که به این خبر منفی میدهید و باعث حذف خبر میشوید, بعد انتظار داریم سطح شعور سیاسی مردم بالا باشه!!!!!!!!!!!!! / احتمالا آنهائی که آن موقع با محمد مخالفت میکردنداز دیگران عاقل تر بودنند.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:41
شمس العرفا - اصفهان - ایران
این مردک خائن ؛وطن فروش دروغگو حتی به پیامبر هم دروغ میبندد تا به مطامع شخصی خودش برسد معلمش هم خمینی وخامنه ای از خدا بیخبر بودند لعنت به هر سه نفرشون که تمام دنیا را از مسلمانی بیزار کردند اینها دشمن اسلامند چرا در ترکیه کسی کاری به کار کسی نداره مگه آنها مسلمان نیستند؟ به نظر من اینها معاویه و عمرعاص های این دوره اند واسلام فقط ملعبه دستشون هست تا پول بیشتری غارت کنند
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:51
saye20 - تهران - ایران
ما سال 88 در انتخابات شرکت کردیم متاسفانه ظرف 2 ساعت احمدی نژاد را بدستور همین آقای مصباح و خامنه ای با تغلب انتخاب کردند عزیران مردم کشکند باید کسی راانتخاب کنیم که به نظر آیت الله خامنه ای ولی امرمسلمین جهان نزدیک ترباشد هنوز هم که هنوز آقای میرحسین موسوی و خانم رهنورد در حصرخانگی بسرمی برند بدون اینکه دادگاهی تشکیل شود وای براین نمازگزاران که مصداق سوره مائون هستند مردم راکشتند مخالفین خودرا به زندان انداختنید . یدالله فوق ایدیهم (دست خدا بالاترین دستهاست ).
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 20:01
garmsari - یورک - بریتانیا
لعنت به روح کثیفت.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 22:13
بنده راستگو - شیمکنت - قزاقستان
بیشعور اونروزی که دیدم پای خامنه ای رو ماچ میکردی فهمیدم برای پولو قدرت چکارها که نمی کنی دریوزگی از تمام هیکلت میباره مرتیکه خا....مال
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 23:35
farid turkeh - ايران - ايران
بعضی‌ وقت‌ها هم چین اراجیف میگن که این ساندیس خورای جیره خار که حقوق میگیرن کامنت بزارن هم روشون نمیشه ازشون طرفداری کنن.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 00:57
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
maleKIT- شیراز - دوست گرامی گویا بعد از آخرین کامنتت در زیر مقاله با تیتر : جایزه 1.8 میلیون پوندی فیزیک به استفان هاوکینگ رسید - چهارشنبه 19 دسامبر 2012 - 29 آذر 1391 دیگر برنگشتی به آن لینک که نظرم را بخوانی را درباره آن لینکی که آدرسش را داده بودید تا مقاله اش را بخوانم و خواندم و در شش کامنت توضیح و جواب دادم و سر آخر خواستم که شما اشاره کنید آیا جوابیه من برای شما تا حدودی قابل قبول هست یا نه؟ گویا وقت گذاشتنم بیهوده بوده و کامنتهای مرا نخواندید چونکه تا این ساعت کامنت جوابی از شما در همان لینک ندیدم. ارزش مطالعه دارند تا ببینید آن جراح اعصاب دکتر ابن الکساندر که در کوما از بدنش پرواز کرده بود و زندگی بعد ازمرگ را گویا این شارلاتان تجربه کرده بود چطور مثل همه فریبکاران مذهبی از دین وسیله کاسبی ساخته برای میلیونر شدن خودش! اگر وقت و حوصله کردید حتماً برگردید به همان مقاله ( صفحه 14 یا 15 این سایت در ادامه اش ) و بعد از مطالعه نظر خود را کوتاه بیان کنید در همین جا! اراجیف این ملا دستمال یزدی هم که تازه گی ندارد و ما همیشه گفتیم به بهانه حفظ نظام اسلامی آراء مردم همیشه جعل شده!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 01:13
reza the persian - لیدز - انگلستان
توف به قیافه کثیفت
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:42
ghafas - مشهد - ایران
یوکی جان این حبر رو دوباره بذار تا کاربرای نادونت بیان مثبت بدن .آخه ما چه بدبختی بکشیم با این جماعت امل ؟ چرا مثبت ندادین تا خبر بیاد بالا
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:47
malekIT - شیراز - ایران
آقای حقیقتجو گفتم که حرفاتون قشنگ بود.(قبول دارم حتما مطالعه میکنم)ولی آخه عزیز دلم من وقتی 16 ساله م بود NDE داشتم.تجربه ی عجیبی بود..من دو نفر شدم در حالی که جسمم روی زمین بود و خودم بیرون جسمم بودم،خیلی شفاف بود،باور کنید رویا نبود. چون وقتی به جسمم برگشتم تمام جزئیات رو به خواهرم گفتم.بهش گفتم نشسته بودی سمت چپ تلوزیون بودی داشتی کانال دو تلوزیون ایران رو نگاه میکردی!حتی گفتم فلان مجری داشت حرف میزد!وقتی اینا رو گفتم،گفتش که تو توی اتاق خودت خواب بودی چطور اینا رو میگی!اونم تعجب کرده بود بعدا با کارای آقای هردواردکینگتون و آقای نینسون آشنا شدم.می تونید حاصل مطالعاتشون بخونید
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:12
malekIT - شیراز - ایران
آقای حقیقتجو!!! قشنگ بود.از اینکه شما هم مثل بنده اینقدر اهل تحقیق هستین خشنودم!من کاری به تجربیات دیگران ندارم!ولی حادثه ای که برای خودم اتفاق افتاد خیلی عجیب بود!اولا من هیچ موجود ماهورایی ندیدم!ثانیه بنده تست GHQ دادم و بالاترین نمره ی سلامت روان رو گرفتم!ثالثا منطبق بر واقعیات بود و تمام جزئیات رو واسه خواهرم که در اتاق دیگری بود بازگو کردم!مو نمی زد! شاد باشین.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:21
negarestan59 - سربندر - ایران
عذر میخوام حضرت تمساح !بالاخره نگفتین بچه بازی حرامه یا حلاله!آخه شنیدم عنایات فایقه به جنس موافق علی الخصوص پسربچه ها دارید!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:07
اریان کوروش - کلن - المان
وقتی این بوزینه میبینه که عاشورا این انسانهای غافل برای یک تازی اینجوری خودشونو جر میدن ادمهائی یک خط از تاریخ این دین تازی نخوانده اند بخود جرات میدهد این اراجیف را بگوید
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:48
massoudoslo - اسلو - نروژ
این الاغ (مصباح )طوری حرف میزنه که انگار مردم ایران از هفت جد و کس وکارش را جلویش تا به امروز میتکانده اند ! اینقدر دشمنی با مردم ایران و حق مسلم آنها نمیتواند علت اعتقادی و مذهبی داشته باشد و بیشتر عقده شخصی است !!
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 00:08
Iran e azad - هورتن - نروژ
الاغ تو به توله خمیمنی هم که رئیس مؤسسش هستی‌ رحم نکردی و واسه رسیدن به قدرت احمد جان را که روزی انجاش را هم لیس می‌زدی را کشتی‌! حالا چه طور میخواهی‌ به حقوق مردم در مقابل قدرت ملاها رحم کنی‌. راست گفتند که ملا اگر سوار خر شود عمرا پیاده نمی‌شود،حتی واسه همخوابی با زنش،حالا این بی‌ شرف‌ها مگر از خر قدرت به این اسانی‌ پیاده میشوند!. بی‌ عقل‌ترین انسان کسی‌ هست که از این حیوانات عرب زاده که هنوز در عهد جاهلیت عربی‌ زندگی‌ میکنند،توقع احترام به حقوق مردم را داشته باشد.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 03:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.