آمانو : نگفته ایم ایران می خواهد بمب اتم بسازد

من برخی موضوعات همکاری با ایران را تعیین کردم ولی بعد از نزدیک به یک سال مذاکره ، به نتیجه ای دست نیافته ایم و به صورت شفاف از ایران خواسته ایم که در این موضوعات تعیین شده همکاری کند.

                                           آمانو : نگفته ایم ایران می خواهد بمب اتم بسازد
یوکیو آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در گفتگو با روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن گفت که آژانس ایران را متهم به ساخت سلاح های هسته ای نکرده است.

به گزارش عصر ایران آمانو در این رابطه گفت :" آژانس نگفته است که ایران به تولید سلاح هسته ای پرداخته یا اینکه تصمیم به ساخت بمب اتم گرفته است ؛ بلکه آژانس می گوید ، اطلاعاتی دارد که ایران به فعالیت هایی دست زده که به تولید یا گسترش تجهیزات هسته ای نابود کننده می انجامد."

آمانو با فراخواندن ایران به همکاری با آژانس افزود:" کشورهای عضو" توافقنامه منع گسترش سلاح های هسته ای" از جمله ایران باید همه قوانین بین المللی را اجرا کنند اما متاسفانه ایران همکاری لازم را در این زمینه ندارد. من برخی موضوعات همکاری با ایران را تعیین کردم ولی بعد از نزدیک به یک سال مذاکره ، به نتیجه ای دست نیافته ایم و به صورت شفاف از ایران خواسته ایم که در این موضوعات تعیین شده همکاری کند."

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در ادامه افزود:"اگر راه حلی برای مشکل هسته ای ایران از طریق دیپلماسی پیدا نکنیم این مشکل بزرگتر خواهد شد، به سود ایران است که با آژانس همکاری کند تا راه حل دیپلماتیک پیدا شود. آژانس تمایل دارد این مساله به طور دیپلماتیک حل شود و به گفتگو با ایران در این راستا متعهد است."

وی خاطر نشان کرد :" ایران باید درباره این فعالیت های خود توضیح دهد. آژانس می خواهد درباره این فعالیت ها تحقیق کند بدون همکاری دولت ایران آژانس قادر نخواهد بود در زمینه این فعالیت ها راستی آزمایی کند."

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در ادامه افزود:" دو مسیر جداگانه برای مذاکره با ایران وجود دارد: نخست مذاکرات با 1+5 و دوم مذاکرات با آژانس . در مذاکرات ایران و آژانس در مورد مسایل امنیتی صحبت نمی کنیم بلکه به دنبال فراخواندن ایران برای اجرای قوانین بین المللی در زمینه منع گسترش سلاح های هسته ای هستیم."

ایران هر گونه اتهام تلاش برای ساخت سلاح هسته ای را رد کرده و بر همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی هسته ای در چارچوب قوانین این سازمان بین المللی تاکید دارد.

+29
رأی دهید
-22

ordak - بن - المان
از اخوندها دوروتر دغلباز تر پفیوزتر شما هستید که هر روز ‌یک چرند تحویل میدید هر وقت ببینید که امکان دارد اخوندها ژول و پلاسشون را جمع کنند اگر بیشتر سخت بگیرید ، تو که تا دیروز به چشم‌های بدمیت خودت که هیچ به چشم‌های بدمیه ننت هم قسم خوردی ،که خودت دیدی که ایران بمب ساخته، حتی ادعا میکردی که اون دو بمب اتمی‌ که روی ژاپن افتاد، تو تاسیسات اتمی‌ ایران ساخته شده بود و کار ایران بود ،ولی‌ اشتباها اندختنش گردن امریکا....
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 12:56
ordak - بن - المان
از اخوندها دوروتر دغلباز تر پفیوزتر شما هستید که هر روز ‌یک چرند تحویل میدید هر وقت ببینید که امکان دارد اخوندها ژول و پلاسشون را جمع کنند اگر بیشتر سخت بگیرید ،فورا حرفتون را عوض میکنید،چون اگر اخوندها برن،امکان چپاول ایران و منطقه از بین میره، تو که تا دیروز به چشم‌های بدمیت خودت که هیچ به چشم‌های بدمیه ننت هم قسم خوردی ،که خودت دیدی که ایران بمب ساخته، حتی ادعا میکردی که اون دو بمب اتمی‌ که روی ژاپن افتاد، تو تاسیسات اتمی‌ ایران ساخته شده بود و کار ایران بود ،ولی‌ اشتباها اندختنش گردن امریکا....
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:00
shahab46 - هانوفر - المان
احمق از قدیم گفته‌اند، چه خواجه علی‌ چه علی‌ وزیر امور خارجه،خوب این که معنی همان را میدهد چرا تو پرده حرف میزانی‌. نکنه سر کیسه را برای تو هم مانند البرادعی الدنگ، مدیر قبلی‌ آژانس شل کردند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.