سرقت 20 هزار دلاری برای ازدواج

جام جم آنلاین: پسر جوان که پس از فریب دختر دانش آموز و به بهانه ازدواج او را مجبور به سرقت 20 هزار دلار و فرار از خانه کرده بود، دستگیر شد.

                                                  سرقت 20 هزار دلاری برای ازدواج
به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 28 آذر ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 122 دربند به مأموران اعلام کرد: دختر 18ساله ام صبح امروز به قصد رفتن به مدرسه از منزل خارج شده و دیگر به خانه مراجعه نکرده است.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدانی» و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار تیم فقدان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پایگاه یکم، پدر فقدانی به کاراگاهان اظهارداشت: پس از آنکه دخترم به منزل باز نگشت، نگران او شده و به مدرسه اش رفته و اطلاع پیدا کردم که وی اصلا آنروز به مدرسه نرفته؛ بلافاصله به منزل بازگشته و در وارسی اتاق دخترم متوجه شدم که او تمامی مدارک شناسایی خود از قبیل شناسنامه ، گذرنامه و... را برداشته و علاو بر مدارک شناسایی با برداشتن مبلغ 20 هزار دلار وجه نقد از منزل خارج شده است؛ پس از آن هرچه با شماره تلفن همراه دخترم تماس گرفتم نیز پاسخگو نبود و گوشی خاموش بود.

تحقیقات از دوستان و همکلاسی های فقدانی

با توجه به اظهارات پدر فقدانی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که فقدانی با طرح و برنامه از منزل خارج شده است لذا با مراجعه به محل تحصیل فقدانی، به تحقیق از دوستان و همکلاسی های وی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که فقدانی در صحبت های خود به دوستانش عنوان کرده که از حدود سه ماه پیش با پسر جوانی به هویت «میلاد» آشنا شده و این پسر جوان به وی پیشنهاد ازدواج داده و او نیز به درخواست وی، پاسخ مثبت داده است.

شناسایی هویت دقیق میلاد

با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص «میلاد»، کاراگاهان پایگاه یکم با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی دقیق هویت «میلاد . س» (22 ساله) و محل سکونت وی در منطقه مهرآباد جنوبی شدند.
 
با شناسایی محل سکونت «میلاد»، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که وی نیز دقیقا از تاریخ اعلام فقدان از سوی شاکی پرونده از خانه خارج و دیگر به منزل بازنگشته است.

پدر میلاد اظهارداشت: 28 آذر ماه میلاد به بهانه رفتن به مسافرت خودرو پرشیا مرا به امانت گرفت و پس از آن دیگر هیچ اطلاعی از وی نداریم؛ زمانیکه برای اطلاع از وی با دوستان نزدیکش تماس گرفتیم اطلاع پیدا کردیم که آنها به هیچ عنوان قصد رفتن به مسافرت با یکدیگر را نداشته اند.
 
با توجه به اظهارات پدر میلاد، کارآگاهان با تحقیق از دوستان و برخی بستگان نزدیک میلاد اطلاع پیدا کردند که میلاد پیش از این در برخی از صحبت های خود عنوان کرده که به دختر جوانی علاقه مند شده و قصد دارد  تا زندگی جدیدی را با این دختر آغاز کند.

شناسایی فقدانی و میلاد در منطقه تهرانسر
 
کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی یک واحد آپارتمانی در منطقه تهرانسر شدند. با شناسایی واحد آپارتمانی در یک مجتمع مسکونی و انجام تحقیقات نامحسوس ، کارآگاهان پایگاه یکم اطلاع پیدا کردند که این واحد آپارتمانی از سوی میلاد به صورت رهن کامل اجاره شده لذا محل مورد نظر تحت مراقبت شبانه روزی قرار گرفت و سرانجام شامگاه اول دی ماه کارآگاهان پایگاه یکم موفق به شناسایی خودرو پرشیای متعلق به پدر میلاد به همراه دو سرنشین داخل آن (میلاد و فقدانی) شدند که بلافاصله پرشیا به همراه سرنشنیان آن متوقف، در بازرسی از داخل واحد آپارتمانی اجاره شده از سوی میلاد نیز مبلغ 10هزار دلار متعلق به پدر فقدانی کشف شد.
 
در ادامه تحقیقات مشخص شد که میلاد و فقدانی، مبلغ 10هزار دلار متعلق به پدر فقدانی را برای رهن منزل و تهیه اسباب و اثاثیه اولیه زندگی هزینه کرده اند که با انجام هماهنگی لازم قضایی و به دستور مقام قضایی، قرارداد رهن منزل فسخ و پول هزینه شده بابت رهن منزل به همراه 10هزار دلار کشف شده به پدر فقدانی بازپس و فقدانی نیز به خانواده اش بازگردانیده شد.

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به لزوم نظارت بر رفتار فرزندان از سوی والدین، اظهارداشت: نظارت بر رفتار فرزندان به هیچ عنوان به معنای ایجاد محدودیت در رفتار و فعالیت های اجتماعی از سوی والدین نیست بلکه به معنای هدایت صحیح آنها و ارائه توصیه و مشاوره های مناسب جهت انتخاب گزینه های مناسب در فعالیت اجتماعی و نوع ارتباطات فرزندان است. 

سرهنگ رحیم فرزام با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی موجود در شبکه های اجتماعی مجازی، افزود: با توجه به نوع ارتباطات در شبکه های اجتماعی مجازی، بعضا افراد فرصت طلب با سوء استفاده از همین موضوع اقدام به اغفال سایر افراد بویژه جوانان و نوجوانان کنند که نمونه آنرا می توان در این پرونده و یا پرونده های مشابه مشاهده کرد که جای دارد والدین در خصوص عضویت فرزندان در این شبکه های اجتماعی و نحوه استفاده آنها از این شبکه های مجازی دقت نظر بیشتری داشته باشند. 

+31
رأی دهید
-30

hossein-87 - تهران - ایران
بعضیا چرا انقدر کودنن؟!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 07:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.