سخنگوی وزارت خارجه سوریه به آمریکا گریخته است

به نوشته‌ی گاردین، جهاد المقدسی، یکی از مهم‌ترین سخنگویان رژیم سوریه، در آمریکا است و همکاری نزدیکی با مقام‌های اطلاعاتی ایالات متحده دارد. این در حالی است که مقام‌های سوری از مرخصی سه‌ماهه وی سخن می‌گویند.

           سخنگوی وزارت خارجه سوریه به آمریکا گریخته است

پایه‌ی قدرت بشار اسد، روز به روز متزلزل‌تر می‌شود. گفته می‌شود که یکی دیگر از همکاران مهم وی راه گریز را در پیش گرفته است.

نشریه گاردین مدعی شده است که جهاد القدسی، سخنگوی وزارت امور خارجه سوریه، حدود یک ماه پیش به آمریکا گریخته و آنچه که اکنون موجب نگرانی حکومت سوریه شده، همکاری وی با مقام‌های اطلاعاتی آمریکا است.

به نوشته‌ی گاردین، القدسی ظاهرا در ازای دریافت اجازه ماندن در آمریکا، اطلاعات گسترده‌ای درباره ساختار قدرت و روند کار در درون رژیم سوریه در اختیار مقام‌های آمریکایی گذاشته است. البته چنین چیزی تا کنون نه از سوی وزارتخانه‌های ایالات متحده مورد تأیید قرار گرفته و نه از سوی سازمان اطلاعاتی آمریکا، سیا.

حکومت سوریه خود چنین خبری را تکذیب کرده و اعلام کرده است که جهاد المقدسی در مرخصی به سر می‌برد.

المقدسی خود چندی پیش از سوریه خارج شده بود. به گزارش خبرگزاری ایسنا، تلویزیون حزب‌الله لبنان در آن زمان در بیروت اعلام کرده بود که دیدگاه‌های المقدسی از موضع دولت سوریه فاصله گرفته و وی به این علت از مقامش برکنار شده است.

اگر چه المقدسی از نزدیکان مورد اعتماد بشار اسد محسوب نمی‌شود، اما طی هجده ماه گذشته تبادل اطلاعات و تماس‌های نزدیکی با ولید معلم، وزیر خارجه و عدنان محمود، وزیر اطلاعات سوریه، داشته است.

ماموریت ناموفق اخضر ابراهیمی در دمشق

از سوی دیگر اخضر ابراهیمی، فرستاده ویژه سازمان ملل که شامگاه یکشنبه (۲۳ دسامبر) وارد دمشق شده بود، در دیدار و گفت‌وگو با بشار اسد به پیشرفتی برای حل بحران سوریه دست نیافت.

به گزارش خبرگزاری آلمان، وی شامگاه دوشنبه (۲۴ دسامبر / ۴ دی) پس از مذاکره با اسد گفت: «اوضاع در سوریه همچنان نگران‌کننده است و ما امیدواریم که همه طرف‌های درگیری برای یافتن راه‌حلی که مردم سوریه بی‌صبرانه انتظار آن را می‌کشند، تلاش کنند.»

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد که حکومت سوریه و اپوزیسیون این کشور راهی برای برون‌رفت از بحران بیابند. وی در عین حال تصریح کرد که تا کنون پیشرفت شایان ذکری در این راستا حاصل نشده است. این سومین بار است که ابراهیمی برای دیدار با مقام‌های سوری راهی این کشور می‌شود

.
+52
رأی دهید
-17

morid - بوشهر - ایران
خبر خوبیست،نشان میدهد که جاسوسان و ستون پنجم امریکا در سوریه نومیدند،دارند به طرف اربابشان امریکا فرار میکنند.مرکز تروریستها،سازمان منافقین،القاعده،طالبان،بلک واتر و هرچی آدمکشه امریکاست.بیا آدمکشان گرد هم آییم.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:33
میکایل - مالمو - سوئد
برادران،واقعا،لار،،جانی،الان سکته میکنند از ترس تعویض رژیم اسد،بخاطر پول و طلاها یکه ،گذاشتن تو بانکها ی سوری،برای روز مبادا،و تعدادی دیگر،که،اسم آنها،پیش بچههای،بانکها هست.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:42
کشور فقط ایران - تهرات - ایران
اسد رفتنی است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 12:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.