آقای احمدی نژاد، تورم را هم مثل رای هایت حساب کنی، بالای 100 درصد می شود

بنابر آمار بانک مرکزی که سه ماه است انتشار آن متوقف شده است (و البته این توقف هیچ ارتباطی با جهش قیمت ارز ندارد!)، در اکثر مواد خوراکی شاهد تورم پنجاه تا هفتاد درصدی هستیم که با احتساب گرانی های این سه ماه، این تورم بالای هشتاد درصد خواهد بود.

                                                 آقای احمدی نژاد، تورم را هم مثل رای هایت حساب کنی، بالای 100 درصد می شود

اظهارات محمود احمدی نژاد درباره تورم 20 و چند درصدی امسال، شگفت آور تر از ادعای وی درباره ارزانی در محله نارمک بود.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، در حالی که مردم با تمام وجود، به ویژه شکم گرسنه و جیب خالیشان گرانی کمرشکن و تورم سنگین را حس می کنند، محمود احمدی نژاد که به مدد پزشکان خاص، آراسته تر و جوانتر از سالهای قبل در مقابل دوربین تلویزیونی به نظر می رسید، اظهار کرد تورم در حد بیست و چند درصد است، اما این که مردم تورم بالاتری را حس می کنند، ناشی از تفاوت سبدها در دهک های مختلف جامعه است. 

در این شرایط، با توجه به این که حتی طبق آمار بانک مرکزی، تورم در بخش های خوراکی و وسایل مصرفی عموم مردم بیش از 50 درصد است، جناب احمدی نژاد توضیح نداد چگونه تورم برای دهکهای پایین این میزان است، چرا که علاوه بر این که مایحتاج قشر متوسط و پایینتر از آن به شدت گران شده است، وسایل مورد نیاز اقشار ثروتمند نظیر بلیط هواپیما، تورهای خارجی، ماشینهای لوکس نیز هر کدام نسبت به سال گذشته حداقل دو برابر گردیده، بنابراین فقط دهک اموات است که شاهد گرانی نبوده است.

در سال 1385 که احمدی نژاد منکر گرانی شده بود و برای اثبات حرف خود از خبرنگار خواسته بود که به نارمک محله وی مراجعه کند و از مغازه های این محل خرید کند ، گزارش روزنامه ای از گرانی در محله احمدی نژاد، منجر به توقیف آن روزنامه توسط قاضی مرتضوی، دادستان وقت تهران و مدیر فعلی احمدی نژاد در تامین اجتماعی شد.

اما الان مشخص نیست خبرنگاران برای راستی آزمایی اظهارات احمدی نژاد درباره تورم پایین برای برخی دهکها که موجب می شود متوسط تورم برای جامعه این قدر پایین شود، به کجا مراجعه کنند، البته امیدواریم رییس محترم دولت خبرنگاران را به قبرستان حواله نکند.

اکنون بنابر آمار بانک مرکزی که سه ماه است انتشار آن متوقف شده است (و البته این توقف هیچ ارتباطی با دوبرابر شدن قیمت ارز از مهرماه ندارد!)، در اکثر مواد خوراکی شاهد تورم پنجاه تا هفتاد درصدی هستیم که با احتساب گرانی های این سه ماه، این تورم بالای هشتاد درصد خواهد بود.

                   آقای احمدی نژاد، تورم را هم مثل رای هایت حساب کنی، بالای 100 درصد می شود   

                  آقای احمدی نژاد، تورم را هم مثل رای هایت حساب کنی، بالای 100 درصد می شود  

در سایر زمینه ها نظیر حمل و نقل، اجاره مسکن و قیمت دارو نیز گرانی کمرشکن بر مردم فشار وارد می کند، قیمت کالاهای وارداتی نیز که با ارزش دلار تعیین می شود و با دلار سه هزار تومانی حداقل دو برابر شده است.

 

بنابراین، اگر جناب احمدی نژاد تورم را نیز همانند شمردن تعداد آرای خود در انتخابات گذشته درست حساب کند، تورم کنونی حداقل 150 درصد خواهد بود که با شیوه خود ایشان در محاسبه پول یارانه، "حالا 50 درصدش هم هیچی، سهم دولت، تورم حداقل 100درصد که هست".

+82
رأی دهید
-8

mohandes57 - تهران - تهران
همش تقصیر رییس بزرگه که اون بالا نشسته و هیچی نمیگه! به جهنم که مردم مردن از گشنگی مهم قدرت و حکومته و البته بازسازی لبنان و فلسطین. مردم خودمونم که خدا بهشون برکت بده هرچی بدبخت تر میشن بیشتر در انتخابات و تظاهرات 22 بهمن شرکت میکنند.در پایان خواست همه مردم ایران اینه که حکومت تعداد افرادیو که ترتیب مردمو میدن زیاد کنه لااقل کمتر توصف بمونن!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 12:20
sama128 - شیراز - ایران
یک مشت دروغگو بر ایران حاکمیت می کنند به زور کشتن – زندان و تجاوز و.. نه بر مبنای عقل و شعور درایت و فهم و درک و مهمتر از همه پشتیبانی مردمی برای نمونه عرض کنم مطلبی که در سایت ها نوشته شده است : به گفته پورمحمدی بازرسی کل کشور اساسا ساخت سد گتوند با هزینه 2000 میلیارد تومان درست و اساسی و کارشناسی نبوده است و باید خراب شود که هم دریاچه ارومیه صدمه نبیند و هم برای کشاورزی منطقه مشکلی درست نشود حال شما ببینید که در ایران چگونه در تمامی نقاط و مسائل اینچنین تصمیم گیری میشود و پول مملکت بر باد فنا می رود در تمامی زمینه ها و مسائل
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 12:22
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
امیدوارم از این بدتر بشه امیدوارم که آخوندا ایران را به خاک سیاه بنشناند شاید این ملت یه تکونی به خودشون بدهند" ظالم به رای و دل خودش حق هیچ مظلومی را نمیدهد مظلوم باید حقش راطلب بکند مارتین" لوتا کینگ.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:15
ghafas - مشهد - ایران
oyan - کالیفرنیا - آمریکا. تو آدمی ؟ تو ایرانی هستی ؟ تو می فهمی گرسنگی چیه ؟ می دونی بچه ها چه طور می خوابند ؟ خبر داری بعضی پدرها آخر شب تخم مرغ شکسته از مغازه ها گدایی می کنن ؟ به چشم خودم دیدم مردی رو که با لایه نازکی از کلم پیچ تخم مرغ شکسته ای رو از روی زمین جمع می کرد و به خونه می برد ..بابا آمریکا نشین ..برو تو سر اوباما بزن نه مردمت
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 06:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.