رهبر کاتولیک‌های جهان خواهان صلح در خاورمیانه شد

پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک‌های جهان، در واتیکان مراسم سنتی عشای ربانی را در کلیسای سن پیتر برگزار کرد. وی از جمله خواهان برقراری صلح در خاورمیانه شد و به همراه مردم برای تحقق این خواسته دعا کرد.

               رهبر کاتولیک‌های جهان خواهان صلح در خاورمیانه شد

رهبر کاتولیک‌های جهان شامگاه دوشنبه (۲۴ دسامبر / ۴ دی) در واتیکان برای هشتمین بار مراسم عشای ربانی را به مناسبت عید میلاد مسیح برگزار کرد. این مراسم که بطور سنتی نیمه‌شب صورت می‌گیرد، مانند سال گذشته دو ساعت زودتر برگزار گردید.

پاپ بندیکت شانزدهم در سخنان خود جهانیان را فراخواند تا در این دنیای پرشتاب جایی نیز برای خداوند در نظر بگیرند. وی در این باره گفت: «هر چه تحرک و زندگی ما سریع‌تر می‌شود، هر چه دستگاه‌های جدید به ما در صرفه‌جویی وقت کمک می‌کنند، می‌بینیم که در نهایت وقت کمتری در اختیار داریم.»

به اعتقاد رهبر کاتولیک‌های جهان، امروزه انسان‌ها در پی خوشبختی‌ای هستند که می‌توان آن را لمس کرد و آنچنان در تلاش موفق ساختن برنامه‌ها و مقاصد شخصی هستد که دیگر جایی برای خداوند نمی‌ماند.

اهمیت دین و ایمان

وی همچنین این نظریه را که دین دلیل خشونت و جنگ در جهان است و باید خود را از آن رهانید، رد کرد و افزود: «در جایی که خدا به دست فراموشی سپرده شده یا انکار شود، صلحی هم نخواهد بود».

رهبر ۸۵ ساله‌ی کاتولیک‌های جهان اذعان داشت که در طول تاریخ خشونت و نارواداری‌هایی به بهانه‌ی توحید صورت گرفته و از دین سوءاستفاده شده است. وی در عین حال تصریح کرد که ایمان به خدا بارها نیرو و محرکی برای آشتی بوده است.

پاپ در بخشی از سخنان خود به روند نگران‌کننده اوضاع در خاورمیانه پرداخت و ۱/۱ میلیارد کاتولیک در سراسر جهان را فراخواند که برای مردم اسرائیل، فلسطین، لبنان، سوریه و عراق دعا کنند.

وی گفت: «بگذارید دعا کنیم که اسرائیلیان و فسطینیان در آزادی و سایه‌ی خداوندی واحد زندگی‌شان را شکوفا سازند.»

 

+31
رأی دهید
-9

antikaselis - اصفهان - ایران
صلح در خاورمیانه معلول عدم دخالت امریکا و جلوگیری از دادن سلاح به تروریستها توسط این شیطان بزرگ است و نیازی به دعای شما دغل صفتان ندارد.بدرود.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:50
حسام_وطن پرست - کرج - ایران
آقای پاپ فراماسون اعظم رتبه 33 شما جیب مارو نزن دعا پیشکشت!شمایی که اصلیتت برمیگرده به آلمان نازی و خودت یک سرباز نازی بودی برنامه ریزی جنگ و خونریزی و کشتار نکن دعا پیشکشت! حـ... ی شیطان پرست ملعون!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.