کلاهبرداری در مراسم عزا و عروسی

جام جم آنلاین: مردی که به بهانه سرمایه‌گذاری در راه اندازی پروژه منوریل منطقه صادقیه تهران و احداث مجتمع‌های مسکونی در خارج از کشور، صدها میلیون تومان از مردم کلاهبرداری و فرار کرده بود، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت.

                                               کلاهبرداری در مراسم عزا و عروسی
متهم فراری با حضور در مراسم عروسی و عزا، افراد را برای سرمایه‌گذاری شناسایی کرده و فریبشان می‌داد.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه 12 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، علیه مردی به اتهام کلاهبرداری یکصد میلیون تومانی شکایت کرد.

شاکی گفت: در مراسم ختم در خانه یکی از اقوامم در تهران با مردی آشنا شدم که با معرفی خود به عنوان فردی پولدار و برج‌ساز، ادعا می‌کرد در زمینه احداث مجتمع‌های مسکونی در ایران و خارج از کشور فعالیت دارد. قرار است در یکی از کشورهای اروپایی نیز برجی احداث کند.
 
شاکی اضافه کرد: در ادامه این گفت‌وگو او مدعی شد در احداث این پروژه افراد خارجی مبالغی به دلار در شرکتش سرمایه‌گذاری کرده‌اند و او با سفر به ایران درصدد است سرمایه‌گذاران را از میان هموطنان خود انتخاب کند تا سود بیشتر آن نصیب آنها شود تا سرمایه‌گذاران خارجی بنابراین پس از جلب اعتمادم نسبت به این مرد، صد میلیون تومان برای سرمایه‌گذاری به وی دادم و قرار شد دو هفته بعد برای عقد قرار داد نهایی با من ملاقات کند، اما دیگر از وی خبری نشد.

ردپای شاکیان دیگر در پرونده مرد کلاهبردار

 
شاکی یادآور شد: در جستجوی او بودم تا این که متوجه شدم وی از تعدادی از اقوامشان نیز کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

در حالی که تحقیقات برای دستگیری مرد شیاد آغاز شده بود، زنی با حضور در مرکز پلیس علیه یک مرد شیاد به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

سرمایه‌گذاری واهی

زن شاکی گفت: از طریق یکی از اقوام مطلع شدم یکی از آشنایان که پیش از این در زمینه احداث مجتمع‌های مسکونی فعالیت می‌کرده، به ایران بازگشته و قرار است در یک پروژه مهم شهرداری که در زمینه راه‌اندازی منوریل منطقه صادقیه تهران است، فعالیت خود را آغاز کند و من هم تصمیم گرفتم در این پروژه سرمایه‌گذاری کنم.

وی اضافه کرد: او به من اطمینان داد اگر در این پروژه سرمایه‌گذاری کنم و افراد دیگری را هم برای سرمایه‌گذاری در این کار تشویق کنم، سود بیشتری به من تعلق می‌گیرد بنابراین اعتمادم به وی جلب شد و 70 میلیون تومان سرمایه خودم و چند صد میلیون دیگر را که متعلق به دوست و اقوامم بود، در حضور خود سرمایه‌گذاران به این مرد تحویل دادم و قراردادهایی میانمان منعقد و قرار شد او هر ماه مبالغی را به عنوان سود به حسابمان واریز کند و علاوه بر آن بخشی از پول سرمایه‌گذاریمان را هم در پروژه‌های ساختمانی سرمایه‌گذاری و سودی را هم بابت این کار به ما پرداخت کند.

در این مرحله با اطلاعات به دست آمده چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهم فراری انجام و معلوم شد تصویر وی با همان متهم فراری که پلیس پیش از این در تعقیبش بوده مطابقت دارد و متهم هر دو شاکی را به دام انداخته است.

در حالی که پلیس در جستجوی متهم فراری بود، افراد دیگری هم با حضور در مرکز پلیس، از مرد شیاد به اتهام کلاهبرداری میلیونی شکایت کردند.

در مرحله بعدی مشخص شد کلاهبردار فراری، در مجالس عروسی و عزای مردم و اقوام خود مردم را فریب داده و به دام انداخته و به بهانه سرمایه‌گذاری، صدها میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.

بنابراین گزارش، ماموران با اطلاعات به دست آمده از شاکیان و خانواده متهم فراری، جستجوی گسترده را برای دستگیری متهم آغاز کردند.

+76
رأی دهید
-16

یار دبستانی - تورنتو - کانادا
حقشون که پولاشون از دست دادند ، به خاطر طمع و سود بیشتر هر کس و نا کسی می‌تونه سرشون کلاه بذاره.همین افراد گول وعده وعید‌های خمینی را خوردند و انقلاب کردند ، حالا با گذشتشان زند‌گی می‌کنند و حسرت اون روزها را میکشند
دوشنبه 4 دي 1391 - 21:58
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند
واقعا ما چقدر خر تو کشور داریم بعد هم میگن خر از قبرس میارن
دوشنبه 4 دي 1391 - 22:08
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
یعنی آدم باید اینقدر بی عقل باشه که صد میلیون تومن پول بی زبون رو همینطوری بی هیچ حساب و کتابی بده دست یه آدمی که تازه باهاش در یک مراسم آشنا شده؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 22:23
sharafYabi - بیمبه - انگولا
یکی‌ از بزرگترین مشکلات ایران همین است. یک عده بزرگ که خود را عقل کل میدانند ولی‌ در اصل احمق تشریف دارند، "گذشته از خوب یا بد بودنشان". آن کس که بداند که نداند // آن کس که نداند که نداند.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 01:27
faghat zartosht - شیراز - ایران
واقعا بعضیا روی چه حسابی اعتماد میکنن به این راحتی؟فقط و فقط درد بی درمون ما آدما مخصوصا از نوع ایرانی طمع هست.این طمع هست که پدر ما ایرانیا رو در آورده.رو این طمع چه انسانهایی که نابود نشدن!!!!!!انقلاب سال 57 هم روی طمع مردم حریص ایران بود.که معلوم نیست تا کی باید چوبشو بخوریم
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 09:13
بت شکن - مونترال - کانادا
به درک، نوش جانش، شما حساب کنید این احمق‌ها چقدر پول دارند که اول یکصد میلیون پول را یک جا به این کلاه بردار میدهدند تا بعدا قرار داد تنظیم کنند!!بعد به قومی نابخردانه میگویند "جیگر"!!من جای قاضی بودم این پول‌ها را می‌گرفتم و می‌‌بخشیدم به امور خیریه تا نه کلاه بردار بخورد و نه مال باخته، چون مالی‌ که به این سادگی‌ از دست رود از این ساده تر کسب شده است!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:42
real_soltan - مشهد - ایران
دقیقا مثل خمینی وعده های دروغ داد و عده ای رو بیچاره کرد
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:55
real_soltan - مشهد - ایران
دقیقا مثل خمینی وعده های دروغ داد و عده ای رو بیچاره کرد
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 14:56
soheilphoto - ایلام - ایران
داسرا باید کلاهبرداری اصلی را دنبال کند که میلیاردها پول از مردم بعنوان پیش فروش گرفته وفرار کرده رفته مالزی داره حالشو را میبره این اقا معروف به سلمان بابائی که چند سال است فرار کرده وحتی همکاراش هنوز دارند در ایران به اسم شرکت کنترل مکانیک کلاهبرداری میکنند وپولهای این مردم بدبخت را میفرستند براش خاج از کشور
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 10:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.