مرگ یک ایرانی در آمریکا و هشدار وزارت امور خارجه ایران

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به مرگ یک مرد ایرانی در آمریکا در پی "بازجویی غیرمتعارف" توسط مأموران مهاجرت فرودگاه دالس، به شهروندان ایرانی هشدار داد که از مسافرت غیر ضروری به آمریکا خودداری کنند.

مرگ یک ایرانی در آمریکا و هشدار وزارت امور خارجه ایران

آقای مهمانپرست گفت که برخورد مأموران با داریوش سررشته "غیر انسانی" بوده است و این وضعیت قابل قبول نیست.

داریوش سررشته، ۷۳ ساله در روز ششم نوامبر وارد خاک آمریکا شد. او کارت سبز یا "گرین کارت" داشت.

ماموران اداره مهاجرت آمریکا از او خواستند برای پاسخ دادن به سئوالات آنها به اتاق دیگری برود.

آن طور که همسر آقای سررشته به "واشنگتن پست" گفته است، از آنها به زبان انگلیسی و با فریاد سوال هایی پرسیده شد که آقای سررشته از آنجا که زبان نمی دانست، قادر به پاسخ گویی نبود.

بعد از چند ساعت، یک مترجم فارسی زبان را پشت خط تلفن آوردند و در آخر، مامور مهاجرت به آقای سررشته گفت که او باید به دادگاه برود و او هم پذیرفت.

دو روز بعد، آقای سررشته با همسرش به پیاده روی رفت و آن طور که همسرش می گوید، راه رفتن برای او چندان آسان نبود.

آقای سررشته پس از بازگشت به خانه، به طبقه پایین رفت تا کمی استراحت کند.

بعد از نیم ساعت، دختر و همسرش او را برای خوردن شام به طبقه بالا دعوت کردند، اما وقتی پاسخی نشنیدند به طبقه پایین رفتند و پیکر بی جان آقای سررشته را در حمام پیدا کردند.

آن طور که نتیجه آزمایش ها نشان می دهد، آقای سررشته بر اثر سکته قلبی درگذشته است

خانواده آقای سررشته دار سوال و جواب های انجام شده در فرودگاه را عامل اصلی مرگ او می دانند.

سپیده سررشته، دختر آقای سررشته در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت که آنها می خواهند نتیجه بررسی های پزشکی بر بدن پدرش را پیش متخصصانی ببرند که می توانند بگویند که چنین سکته ای تا چه اندازه می تواند به شرایط به وجود آمده در فرودگاه بستگی داشته باشد.

خانواده سررشته می‌خواهند در صورت اثبات ربط این ماجراها به درگذشت آقای سررشته، از اداره مهاجرت آمریکا در این خصوص شکایت کنند.

از سوی دیگر یک سخنگوی اداره مهاجرت آمریکا به روزنامه "واشنگتن پست" گفته است که سوال و جواب های انجام شده با آقای سررشته بر اساس قوانینی بوده که در ایالات متحده در جریان است و اضافه کرده که آنها با همه مسافرانی که وارد آمریکا می‌شوند با احترام برخورد می‌کنند.

استفان سپ، سخنگوی اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، از درگذشت آقای سررشته ابراز تاسف کرده و گفته که درباره "بازجویی با صدای بلند و فریاد" نمی تواند اظهار نظر کند.

او گفته که آنچه در آن اتاق گذشته محرمانه است و قابل انتشار نیست.

از سوی دیگر سپیده سررشته گفت که مسئولان دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا مشغول پی گیری این پرونده هستند و از مقام های آمریکایی خواسته اند که در این مورد پاسخگو باشند.

+128
رأی دهید
-91

ahoramazda.pers - امستردام - هلند
همین آمریکای‌ها اگر بدونید زمانی‌ که شاه از ایران رفت چه رفتاری با شاه کردند چه بلای بر سر این انسان بزرگ آوردند درسته اون در زمان حکومتش اشتباهاتی داشت و انجام داد اما شرف داشت به سر تا پای این بی‌ ناموس‌ها که الان سرزمینمان رو به این روز در آوردند این آمریکای بی‌ وجود دشمن اصلی ایرانیهاست
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:10
m.noor - شارجه - امارات
با درود.دولت ایران دنبال گًل میگشته و باغ دستش آمده .بعدش این خانواده نمی‌فهمیدن که در فرودگاه آمریکا ایرانی‌ صحبت نمیکنند.باید یک نفر که انگلیسی بلد بود با اینها مسافرت میکرد.و این آقا بعد از ۲ روز و بعد از پیاده روی سکته کرده این کجاش به آمریکا رفتن بقیه ایرانی‌ها ربطی‌ داره که جناب میمون پرست ابراز وجود کرده؟؟؟؟؟م.ن
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:10
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
لول ...تو ایران طرف میبرن شکنجه گاه انجا بدترین شکنجه ها رو روش انجام میدن ..بعدن میکشنش زیره شکنجه ...آخرش میگن مرگ طبیعی بود ...جمع کنید بابا این کاسه کوزه امام نقی ،،، خوب طرف خونه خودش فوت کرد ..اگه پلیس سکته میکرد چی میگفتید ،،
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:22
joubin2006 - سن آنتونیو - امریکا
من یادم هست که با من هم چنین برخوردی کردن توی فرودگاه دالاس، روحشون شاد.
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:29
romina20 - لیدن - هلند
واقعا ناراحت شدم ولی‌ این رامین مهمان نپرست چقدر پرّو اینهمه جوونهای مردم تو ایران زیر شکنجه و بازجویی کشته شدن صداشون در نمیاد حالا یه نفر با ۲ تا سوال جواب مرده که معلوم نیست علت مرگش همین بوده اومده اظهار نظر میکنه....
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:38
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
همین حالا که داشتم این مقاله رو میخواندم همزمان برنامه ای هم از یک کانال ماهواره ای پخش میشود که جنایات و تجاوز اروپاییها در سوریه و فلسطین را با تصویر و فیلم روایت میکند. چقدر آدم عصبانی میشود... تکه پاره باید کرد این بی شرفهایی که تباهی و ویرانی به خانه های ما آوردند. سازش با آمریکا هرگز. مرگ بر استعمارگران.
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:41
ghafas - مشهد - ایران
مرگ بر اون آمریکای عوضی که جز شر برای ما هیچی نداشته .فرقی بین ستار و این هموطن نیست .
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:46
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند
خدایا تو را به بزرگیت زیارت اهل قبور امریکا رو نصیب من بفرما. کاش کی اسم منم تو گرین کارت بیاد واییییییی.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:05
karkas - اصفهان - ایران
همین برخورد بدتر با من کردن اونقدر نگارم داشتن تا پروازم رفت مجبور شدم دوباره پول بلیتو بدم ..............تو اتاق بردنم برا باز جویی بدنی شلوارم رو از عقب کشید بالا درد آور بود اعتراض کردم ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، واقعا ناراحت شدم از برخورداشون
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:18
بی خیال - کرمان - ایران
این رامین پرست هم یه جک واسه خودش
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:30
بابک - سبزوار - ایران
آقای امستردام - هلند کاملا در اشتباه هستی. این مهمان پرست هم خیلی بزدل و ترسو است دیدید توی امریکا ایرانی ها چه حالی به او دادند.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:34
elynaz - مونترال - کانادا
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران. ghafas - مشهد - ایران. حالا خوبه یارو تو خونه خودش مرده اگه تو اداره پلیس میمرد این دولت ایران چه که نمیکرد ..یکی‌ نیست بگه آخه خیلی‌ شما‌ها پرّو هستین ..هسرن انسان بی‌ گونه در زندان‌های مخوف آخوندا کشته میشن زیر شکنجه خفه خون مرگ گرفتن اما حالا یکی‌ یک کم با صدای بلند حرف زده ..میگه از سفر قر ضروری به آمریکا خوداری کنید ..خاک بر سر این نظام مسخره که هر چی‌ میپرونه همش چاخان دروغ ..روتون رو کم کنید ذوب شده‌ها در ولیت ..کسی‌ خیلی‌ ناراحته .هری پشه بره ور دست علی‌ گدا ..فرش قرمز که پهن نکردن که همینه که هست ..زنده بد آمریکا
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:18
siah76 - لوس انجلس - امريكا
خانواده سررشته می‌خواهند در صورت اثبات ربط این ماجراها به درگذشت آقای سررشته، از اداره مهاجرت آمریکا در این خصوص شکایت کنند......خیلی رو دارید والا...برید ازهمون جمهوری اسـ... شکایت کنید.دو روز بعد با سن ۷۲ سکته کرده حالا هم شکایت شاید یه پولی گیرشون بیاد...حیف آمریکا که همچین آدمهایی رو راه میده بیان زندگی کنن...
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:21
یار دبستانی - تورنتو - کانادا
خدا بیامرزدش و روحش شاد،ولی من دلیل شکایت را نمی فهمم؟ اگر در آنجا فوت میکردنند ،شاید مقصر بودند ولی‌ بعد از گذشت دو روز چه ربطی‌ به مرگش دارد؟فقط می‌توان گفت که می‌‌خواهند از این طریق ،اداره مهاجرت را سؤ کنند و پولی‌ دریافت کنند.در آمریکا و کانادا بعضی‌ از افراد دنبال بهانه میگردند تا دیگران را سؤ کنند و پولی‌ به جیب بزنند خدا نکند جلوی مغازه ات بخورند زمین ،تا چند هزار دلار ندی ولکن شکایت‌شان نیستند.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:23
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
اوه چه مهربان؟؟؟ مرگ بر اثر سکته ی قلبی جنایت!! اما کشتن بر اثر شکنجه در ایران مرگ طبیعی!!!!! تعدادی بی‌ سواد هم بند کردند به آمریکا!! مثل اینکه مسلسل بالای سرشان بود که در ۱۳۵۷-عر عر کنند خمینی‌ای امام!!!در ضمن وقتی‌ ترانه ی موسوی را چون زیبا بود از خیابان ربودند تجاوز کردند کشتند سوزاندند غیرت شما بی‌ غیرتها کجا بود؟؟؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:24
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
ahoramazda.pers - امستردام - هلند. هموطن گرامی دشمن اصلی ایرانیها خودشونن نه کس دیگه
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:40
htafas - مادرید - اسپانیا
عجب!!!!سوال و جواب هم باعث مرگ میشه؟!!!!! فکر نمی‌کنید دلیلش تنفس هوای تهران باشه? تازه با اون سنّ!!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 21:01
vendidad - کالیفرنیا - امریکا
من 3 ماه پیش وارد آمریکا البته LAXشدم برای اولین بار.... ولی از حق نباید گذشت ..برخورد خیلی محترمانه...بدون بازرسی بدنی.. من با یه دید دیگه ای اومده بودم...اینجام که با مردمش برخورد نزدیک دارم واقعا مودب و خونگرمند ...البته این چیزیکه حداقل تو این سه ماه دیدم...
دوشنبه 4 دي 1391 - 22:10
kourosh84 - واشنگتن - آمریکا
خدا رحمت کنه . در ضمن این آقا کارت سبز داشته که طبق قانون هر شش ماه ‌یک بار باید وارد خاک آمریکا می‌شدند ولی‌ این آقا بعد از ۳ سال برگشتن !! در کل بعضی‌‌ها دوست دارند اشکالات خودشنو منکر و از جملاتی مانند چون من خارجی، ایرانی‌ ، مو مشکی یا لهجه دارم استفاده کنند . من چند سال پیش که از ایران برگشتم به آمریکا البته من تبعه هستم. تنها چیزی که دیدم لبخند بود که بعد از چک کردن پاسپورت گفت : به خونه خوش امدی .
دوشنبه 4 دي 1391 - 22:50
azadi-iran - وین - لااتریش
چقدر این رژیم مسخره است که فقط تقلید دیگر کشورهای غربی را میکنند فقط مخواهد چیزی گفته باشند. واز این موضوع سو استفاده کنند چون می بینند خیلی از ایرانیان ایران را ترک مینند. این مذهبیون چقدر احمق هسنتد. فقط یه این جمله توجه کنید!. { به شهروندان ایرانی هشدار داد که از مسافرت غیر ضروری به آمریکا خودداری کنند. }.
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:13
bamiyan - استکهلم - سوئد
فقط میخواند پول بکنند از اداره مهاجرت.
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:28
ahoramazda.pers - امستردام - هلند
بابک - سبزوار - ایران____ javadrezazadeh - ارومیه - ایران. حرفهای شما ‌ها رو کاملا قبول دارم بنده اصلا طرف جمهوری کثیفِ فاشیستی نیستم میمون پرست رو هم میشناسم که چه موجوده کثیف و بی‌ همه چیزیست ایرانیها از روی نادانی و بی‌ اطلاعی با خودشان دشمن هستند بله امیدوارم روزی برسه که سطح اگاهیِ مردم آنقدر بالا برود که گولِ غربیها رو نخورند و در کشور خودمان آزاد زندگی‌ کنیم و نه آمریکا و فرانسه و انگلیس خمینی‌ها و مدرس‌ها رو نتونند به ما قالب نکنند
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:26
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
elynaz-مونترآل-کانادا.... گرچه متن را با اشتباه و غلط زیاد نوشته بودی اما مشکلی در درک منظورت نبود. این کار از من ساخته نیست که دست به آن پارچۀ کثیف بزنم مگر برای پاره کردن آن باشد وگرنه به نشان قدر دانی و ستایش از منش جان بر کف شما برای آمریکا یک پارچه از نوع مرغوب و مخملی پرچم آمریکا میفرستادم برای کفن شما.
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:41
مهر آسا - تهران - ایران
مرگ بر آمریکا
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 00:25
داود-استرالیا - سیدنی - استرالیا
یکی مثل ستار بهشتی 23 ساله تو بازداشتگاه به مرگ طبیعی! میمیره اونوقت این پیرمرد تو خونه اش در اثر بازجویی غیر متعارف!! یعنی می خوام بگم تف تو اون شرف نداشته تون. خجالت هم خوب چیزیه والا.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 00:28
ekman - شیراز - ‫ایران
این آقائیکه فوت کرده ،روحش شاد.ولی از عکس العمل مسئولین ایرانی خنده ام گرفت،ستار بهشتی و سایر جوانان ایرانی را زیر شکنجه میکشند،میگن مرگ طبیعی بوده،شخص 73 ساله بعد از دو روز سکته کرده میگن چون با او با صدای بلند صحبت کردند،باعث مرگش شدن،من اگر در این سن بمیرم خوبه،خدا رحمتش کنه.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 01:53
elynaz - مونترال - کانادا
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران. دولت ایران مرده خور ..می‌خواد از این حادثه در جهت منافع سیاسی خودش استفاده کنه ....آقای محترم من از آمریکا طرفداری نکردم ....برو دوباره کامنت من رو بخون ..زحمت هم نکش پارچه سفید برام بفرست ..تو با همون دستمال ابریشمی که بردی تبرکش هم کردی پیش تازی‌ها ...برو سراغ علی‌ گدا ..دستمالت رو بکش ..ذوب شده ولایت سگ آمریکا شرف داره به جلادی مثل خامنه‌ای و خمینی که دسته دسته جوان مردم رو در زندان‌هاشون میکش. ..انگار نه انگار ...خجالت بکشید ...این قدر از این آخوندای بی‌ ناموس دفاع نکنید ...مرده خور‌های بدبخت ...ببین از چه موضوعی دارن ..بهره‌برداری می‌کنن ...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 02:04
elynaz - مونترال - کانادا
دولت جمهوری اسلامی قاتل ...تو اول تکلیف قاتلین ..هزاران انسان بی‌ گناه که زیر شکنجه مزدورانت به قتل رسیدن رو مشخص کن ...هر چند قاتل اعدام‌های ده شصت به گفته خامنه‌ای جلاد ...خمینی گور به گور شده بوده ...اعدام‌های ده هفتاد و تا الان هم زیر دستور خامنه‌ای و رفسنجانی و موسوی بی‌ پدر مادر بوده ..حالا هی‌ دنبال ...آمریکا باشین ..خاک بر سر جمهوری اسلامی ...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 02:10
pashmakjon - عالمو - آمریکا
من نمیدونم چرا هر کی‌ میاد تو آمریکا اولین کاری که یاد میگره سؤ کردن هست آخه سکته کردن چه ربطی‌ به ایمیگرشن داره؟؟ من یه خانواده ایرانی‌ رو میشناسم که کمتر از یک ساله که اومدن اینجا تا حالا دو بار تصادف کردند و حسابی‌ پول گرفتند البته گیر یک وکیل شارلاتان تر از خودشون افتادند که اونهم حسابی‌ اونها رو کرد وسیله که پول بیشتر بگیره ... واقعاً که بعضی‌ از ایرانیها باعث خجالت آدم میشن.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 02:57
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
آقای پست فطرت میمون پرست چند هزار نفر رفتن در زندانهای آفت الله فحشای شیطانی سالم ا بیمار و یا کشتهٔ بیرون آمدند و هنوز می‌آیند.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 05:34
parsaus - امریکا - امریکا
مرده خور که میگن همینه .طرف مرده بچه‌اش می‌خواد بندازه گردن پلیس .ما بیست ساله اینجا هستیم از این کوله برداری‌ها ندیدیم جوز ایرانی‌ جماعت
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 05:56
akbarboy - تبریز - ایران
وای خدایا چقدر بعضیا امریکا زده شدن هر چیزی حدی داره بعضی از شماها روی جمهوری اسلامیرو تو تعصب و نداشتن منطق سفید کردین واقعا که
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 07:45
bita tehrani - ونکوور - کانادا
ضمن ابراز تأسف .....به چه ذلتی افتاده حکومت مقتدررررر اسلامی که از مرگ شهروندان خودش هم سؤ استفاده میکند.به چه زبونی افتاده که گودرز را به شقایق ربط میدهد.اصلا آمریکا بدترین کشور دنیاست،ولی‌ هر غلطی میکند با شهروندان خودش نمیکند.این حکومت اسلامی شماست که در زندان به زن و مرد ایرانی‌ تجاوز میکند،شکنجه میکند و اخر هم می‌گوید به مرگ طبیعی !! مرده اند.این جماعت را ببین باز مرگ بر آمریکای خونشان پایین افتاد! تا شما جماعت هستید،اون مردک پست کتک خور هم از این افاضات میفررررماید.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 08:19
kalleasbi - برس - سوئد
آمریکا و اروپا دوشمن رژیم ایران نیستن بلکه دوشمن مردم ایرانن،نژاد پارست‌ترین مردم دنیا در آمریکا و اروپاست
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 10:03
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
صحبت دادگاه وقتی‌ به وسط میاد که خلافی صورت گرفته باشه.احتمالا" مرحوم بالای یکسال خارج از آمریکا بوده و فهمیدند.قانونا" نباید بیش از شش ماه خارج از آمریکا بود(شرط گرین کارت).اگر کمتر از یکسال باشه به یک تذکر بسنده میکنند. ولی‌ اگر بیش از یکسال باشه و متوجه بشن و یا بپرسند و دروغ بگی‌ و دروغت در بیاد.اونوقت باید بری دادگاه فقط بخاطر اینکه قاضی رو مجاب کنی‌ که اجازه بده تا گرین کارتت رو حفظ کنی‌ و نه چیز دیگه.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 10:24
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
وقتی کامنتم را در جواب به حرفهای شما نوشتم و دکمۀ ارسال را فشار داده بودم احساس کردم که کلمۀ "کفن" زیادی تند بود بخصوص که اساسا" با شعارهای "مرگ بر ....هر ملت یا کشوری...." موافق نیستم. نمیخواهم معذرت خواهی کنم چونکه شاید احمقانه اما مغرضانه هم بود. شاید بهتر بود نوشته بودم "روتختی". غرضم اما آن بود که با کلمۀ شوم "کفن" شما را متوجه ننگ غفلت آمریکا پرستی و بیگانه پرستی کرده باشم.آمریکا و اروپا جهانخوارند و بانی همۀ تباهیهایی که به زندگی من و هم نسلهایم افتاده و نسلهای قبل از من و نسلهای آیندۀ ما (مگر چشمهایمان را باز کنیم). فرق نمیکند رژیم حاکم در ایران رژیم پهلوی باشد یا جمهوری اسلامی. کامنت شما را خواندم. آخر آن نوشته بودید: "زنده باد آمریکا".
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:00
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
- مونترآل//کانادا//elynaz// وقتی کامنتم را در جواب به حرفهای شما نوشتم و دکمۀ ارسال را فشار داده بودم احساس کردم که کلمۀ "کفن" زیادی تند بود بخصوص که اساسا" با شعارهای "مرگ بر ....هر ملت یا کشوری...." موافق نیستم. نمیخواهم معذرت خواهی کنم چونکه شاید احمقانه اما مغرضانه هم بود. شاید بهتر بود نوشته بودم "روتختی". غرضم اما آن بود که با کلمۀ شوم "کفن" شما را متوجه ننگ غفلت آمریکا پرستی و بیگانه پرستی کرده باشم.آمریکا و اروپا جهانخوارند و بانی همۀ تباهیهایی که به زندگی من و هم نسلهایم افتاده و نسلهای قبل از من و نسلهای آیندۀ ما (مگر چشمهایمان را باز کنیم). فرق نمیکند رژیم حاکم در ایران رژیم پهلوی باشد یا جمهوری اسلامی. کامنت شما را خواندم. آخر آن نوشته بودید: "زنده باد آمریکا".
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:28
دستان - تهران - ایران
گلاسکو -انگلستان. واقعا در پررویی مانند همان ملکه افریته انگلیسید .از شکنجه حرف نزن که در شهر بریستول انگلیس که کلیپ هایش هم پخش شده به جوانان که نارسایی ذهنی دارند رحم نکردند ایا این بیچاره ها به چه گناهی باید تحت شکنجه نیروهای اسایشگاه قرار بگیرند از ادمهای دورو و ریا کار و حال بهم زن هستی .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:40
kobalt - کرج - ایران
شیطان بزرگ محترم بجای این کارا این جواب لاتاری گرین کارتو زودتر بده وملتی رو از جمله بروداری دینی رو از نگرانی در بیار هوای مارو داشته باش هر چه سوال هم داری بپرس ما اهل سکته زدن نیستیم اگرم زدیم براش کیسه نمیدوزیم .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 20:22
datis - سن دیگو - امریکا
حالا خانوادش مثل خیلی‌ سودجوهای دیگه دنبال پول سؤ کردنند، بهانه گیر آوردن. روحش شاد اما هر ایرانی‌ که میاد سوال جواب می‌شه و سکته ربطی نداره، اینم از الطاف حکومته استفرقی ایران که همه جا مارو روسیاه کرده
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 20:57
elynaz - مونترال - کانادا
با این همه ایرانی‌ که ساکن آمریکا هستن و همه هم راضی‌ هستن ..تو این همه سال این همه ایرانی‌ والا ما چیزی نشنیدیم از این حرفا ..حالا یک ایرانی‌ رو تو دفتر مهاجرت بردن ...دو تا سوال ازش کردن ..شکنجش که ندادن ..بابا من سالهاست دارم اتفاقا تو اداره مهاجرت کار می‌کنم رفتارشون خیلی‌ طبیعی هست ...اما من از کار دولت فاسد کثافت ایرانی‌ حالم بهم می‌خوره که که داره سؤاستفاده سیاسی از یک موضوع این جوری می‌کنه !
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:14
elynaz - مونترال - کانادا
کسی‌ از آمریکا طرف داری نکرده...این مرحوم تو خونه خودش بعد پیاده روی روزانه سکته کرده مرده ..تو این سنّ سال یک چیز طبعی‌ هست ..زیر فشار و شکنجه و کتک و فحش آمریکائی‌ها که نمرده ...مثل امثال دانشجو‌ها و مخالفان سیاسی ایرانی‌ که زیر شکنجه مردن ..اما این دولت حرفی‌ از زندان‌های مخوفش و رفتار‌های ضّد انسانی‌ با ایرانی‌‌های هم وطن و هم خونش نمی‌زنه . هر کی‌ هم بگه آقا تو زندان‌ها داره به مردم تجاوز می‌شه اون هم به یک زندانی سیاسی یک نویسنده یک خبرنگار یک وبلاگ نویس یک قاضی یک وکیل ...میگن دروغه !!اما از سکته کردن یک ایرانی‌ داره پیراهن عثمان میساژه ..این همه ایرانی‌ تو این ۳۲ سال مهاجرت کردن به آمریکا ..کدومشون ناراضی هستن !!من نمیگم آمریکا بهشته اما حتما یک چیزی هست که این همه استقبال کننده داره ..این همه جمعیت ایرانی‌ رفتن و همه هم دارن به این در اون در میزنن برن آمریکا ۱۱۹ تا دانشجو نخبه کشور ۱۰۰ تا شون رفتن دیدن همه در آمریکا و کانادا هستن ...ا
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:09
elynaz - مونترال - کانادا
شما این قدر حرصت گرفته که نه مطلب رو کندی نه فکر کردی ..من الان هم میگم زنده بد آمریکا که این همه مهاجر ایرانی‌ رو تو خودش نگاه داشته ..و به شون اجازه زندگی‌ داده و چه خانواده هایی که از این فرصت زندگی‌ ..به درجا‌ت بالای نرسیدن ..از لیست قبول شدگان دانشگاه شریف می‌شه فهمید که همه تحصیل کرده‌ها و نخبه‌ها می‌رن این جا ..بازم میگم زنده بد آمریکا که به جوان ایرانی‌ فرصت پیشرفت میده ..نه جمهوری اسلامی که جوان مردم رو شکنجه میده و میکش میکش ..حداقل خوشحالم برای هم وطنم که تو زندان اسیر نیست یا سینه قبرستون نرفته ..شما هم اگه یک جوو شرف و شرافت داشتی ..دلت برای هزاران جوان باید بسوزه که دارن در جهنمی به اسم ایرانی‌ که آخوندا دارن ادارش می‌کنن بسوزه
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:19
elynaz - مونترال - کانادا
کار ما ایرانی‌‌ها همینه به جای اتحاد در مقابل حکومت جبار آخوندا به جون هم بیفتیم ..کفن برای هم بدوزیم آرزوی مرگ بکنیم ..برای هم دیگه همین به جای اتحاد و هشیار بودن در مقابل دولت جنایت کار ...هم دیگر رو تحقیر و توهین کنیم ..ترور شخصیت کنیم
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:21
elynaz - مونترال - کانادا
من فارسی نویس ندارم و با زحمت می‌تونم فارسی بنویسم ...امیدوارم که حرفم مفهوم باشه در آخر اینکه ....لطفا جایی حرصت بگیره واز ایرانی‌ بودنت دفاع کن که میشنوی . ه.زندان‌های سیاسی پر شده از تحصیل کرده‌های مملکت و ذهن‌های فرهیخته و آزاد اندیشانی که ناجوان مردانه دارن زیر شکنجه و فشار‌های رژیم جان میدهند و یا در مرگ تدریجی‌ به سر میبرن
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:28
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
elynaz-کانادا. ... شما میگی این شاخه اون شاخه ش رو باید برید من میگم از کنده. یکی دیگه میگه از ریشه باید درش آورد. همه در هر حال دست روی یک جا میذاریم. ....شرفمون هم اگر کمتر از یک دانۀ جو بود حالا روز و حالمون هم بهتر از اینها بود که هست. البته "بهتر" از نگاه بعضیها: دلارهای آمریکایی بازار توی یه دست و یک شهرک مسکونی و چندتا پاساژهای پایتخت هم توی دست دیگه و از تحریم آمریکا و قحطی ران مرغ و گوشت کشالۀ گاو باکی مون نبود! .....
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 00:37
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
... یکی دو حرف دیکه اضافه کنم: تعداد معدود آمریکاییهایی رو که خارج از آمریکا دیده ام برداشت و تجربۀ مثبتی از خود پیش من بجا نگذاشته اند. از یک طرف با ذهنیت منفی و نفرت آمیز برخورد کرده اند و از طرف دیگر مثل بز و به طور کاملا" مشهود از ترس اعتراض و حملۀ جسمی احتمالی من به آنها با احتیاط و احترام!! روبرو شده اند. اما میدانم اگر در آمریکا بود همونها من رو صرفا از روی تنفر (قومی) یا سخت تنبیه وتحقیر میکردند یا حتی ... زنده نمیگذاشتند. وقتی میشنوم طرف لباس زیر و شورت زنانۀ یک مسافر زن ایرانی را با دستهایش بالای سر میگیرد تا مسافران دیگر بخندند و میخوانم که سر یک پیرمرد 70 ساله که زبان انگلیسی نمیداند داد کشیده اند تا در او رعب و وحشت ایجاد کنند چه تصوری از آنها میتوان داشت؟ نکند این برخوردها خاص دالاس (تگزاس) و ایالت دیگری باشد و نه تمام آمریکا. با همۀ این تواصیف تنفر و خشم من از آمریکا (و همینطور اروپا) بنیادی است. آمریکا از منطقه بیرون!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 00:40
elynaz - مونترال - کانادا
تو شک ندارم یک آخوند یا یک آخوند زاده هستی‌ خوشم میاد خیلی‌ زرنگی ..چرا یک کلام از رفتار تحقیر آمیز پلیس پاسداران و نیروهای امنیتی ایران با مردم ایران ! به زبان نمیاری ..چیه چون صرف نداره ...حالا گیرم آمریکا بد آمریکا کشور اشغال مردمش هم بد !!خوب چرا این همه ایرانی‌ میره آمریکا ..مگه زور کردن خوب بمونن تو ایران ...فرش قرمز برای کسی‌ پهن نکردن ...شما تعصب بی‌ جهت و نفرت انزجار بی‌ جهت داری به آمریکا ..دولت و رژیم جمهوری اسلامی دزده به آمریکا چه ربط داره ..آمریکا میگه اختلاس کنید آمریکا باعث این همه اعدام و بدبختی و گرونی تو ایران ..بابا چرا همش کم کاری دزدی و کمبود‌های خودمون رو گردن دیگران می‌اندازیم ..یک عمره این جمهوری اسلامی داره میگه دشمن ..یعنی‌ چی‌ ...فساد اقتصادی و اجتماعی بیداد می‌کنه ..این همه بدبختی تو ایران گردن آمریکاست ..درسته که یک کشور قدرت‌منده عام دیگه این قدر هم که آخوند جماعت فکر می‌کنه کارههای نیست ..تا وقتی‌ خیانت کار دزد مال مردم خور تو ایران باشه همین آاش و همین کاسه هست ..یک عده هم دلشون رو خوش کردن بگن کار کار آمریکاست کار کار دشمنه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:27
elynaz - مونترال - کانادا
یاد سریال دایی جان ناپلئون میفتم ..سیاست ما ایرانی‌‌ها دایی جان ناپلئونی هست ..کم کاری دزدی خیانت ...خودمون رو پای دیگران می‌نویسیم ..دست‌های پشت پرده دشمن فرضی‌ ...این مزخرفاتی هست که یک عمره تو گوش ما خوندن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:29
elynaz - مونترال - کانادا
من از این شاخه به این شاخه نمی‌شم ..شما شنیدی یک سری چیز من این جا زندگی‌ کردم والا این چیز هایی که شما میگی‌ ندیدم !!از طرفی‌ جناب اگه هم این حرکتی‌ که شما میگی‌ تو فرودگاه سر یک ایرانی‌ آوردن ..طرف باید خیلی‌ خوشحال هم باشه ..چون طبق قانون این جا وقتی‌ جلو مسافر‌های دیگه هم این کار رو کرده با یک شکایت ساده می‌تونه غرامتی هنگفت از اون‌ها بگیره برای این کار. و پلیس پدر و جدو آباد اون طرف رو هم جلوش میاره ..خوشبختانه قوانین این جا بر علیه خشونت خصوصا راسیسم یا نژاد پرستی‌ خیلی‌ قوی هست و سازمان‌های زیادی این ماجرا رو اداره می‌کنن ..چون جامعه سرمایه داری هست ..خیلی‌ از وکیل‌ها سرشون درد می‌کنه برای این ماجرا‌ها چون می‌تونه غرامت زیادی از کمپانی هوا پیمایی و فرودگاه و مامور‌ها بگیره دادگاهی و پای رسانه‌ها میاد وسط خصوصا اگه ایرانی‌ باشه یا مسلمان !!دیگه بره کوشونشون ..خلاصه به هر شایعی که میشنوی زود باور نکن ..
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:39
elynaz - مونترال - کانادا
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران. شما به مردم بدبخت آمریکا چه کار داری ..یعنی‌ چی‌ میگی‌ طرف مثل بز از ترس من هیچی‌ نگفت ..مگر شما لاتی‌ یا چاقو کشی‌ آقا جان خیلی‌ مردی کاری به خراب و مریکا ناداشته باش گور بابی این‌ها هم کرده ..برو جلو این پاسدار بی‌ ناموس ..این صیغه زاده‌ها وایسا ..اگه جرات داری ..وقتی‌ بچه مردم رو میکشن و تازه با پروی نمیزارن خاتمی هم گرفته بشه براش این آقا تو اداره پلیس نمرده تو خونش این قدر هم حالش خوب بوده که پیاده روی شم کرده ..اما میدونی‌ ستار بهشتی‌ زیر شکنجه مرده جسدش خونی بوده ..جالبه برام اصلا حرفی‌ نمیزنی ..خیلی‌ وجدان داری خیلی‌ مردی برو ..جلوی این حـ... آخوندا و این فاحش‌های ذهنی‌ بسیجی‌‌ها . وایسا ..آمریکایی اگه وحشیگیری با کسی‌ بکنه میگیم خارجی هست میگیم گاو چران اما تو مملکت امام زمان به زن ایرانی‌ مسلمان تجاوز می‌کنن ...
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:46
elynaz - مونترال - کانادا
اگه یک جوو شرافت بود باید وقتی‌ خبر تجاوز به زندانی‌های سیاسی رو شنیدیم کاری میکردیم ..زن و دختر مسلمان ایرانی‌ به دست ایرانی‌‌های تازی پرست ..حتک حرمت می‌شه آقا جناب ککت نمی‌گزه اهل میگی‌ من شنیدم تو آمریکا این جور اون جور ...عجب رویی واقعا ..الان دوباره نگی‌ من آمریکا پرستم نه ..من می‌خوام بگم باید چشممون رو باز کنیم دشمن ما همین آخوندا هستن ..آمرکا و غرب عددی نیستن اگه ایرانی‌ متحد بشه و ایران رو از آخوند پاکش کنه نسلشون رو ور بندازه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 03:49
lona_düsseldorf - دوسلدورف - آلمان
من از این آمریکاییها مثل س گ بدم میاد ،این بیناموس‌ها ایران را ویران کردند نفرت دارم از این آشغالها
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 05:37
rok va pustkandeh - عالیشهر - ایران
خانم elynaz خوب والله بالله من چاقو کش و لاط نیستم. شما خیلی دلت میخواد من خودمو بزنم نفله کنم ها. برم به پاسدارا چی بگم؟ که فیتیله پیچمون کنن؟ استغفرالله!اون حرفی هم که راجع به آمریکاییها گفتم این بود که آنهایی را که دیده ام مشهود بود میخواستن رفتار زننده ای داشته باشند ولی همچنین پیدا بود که جرات نمیکنند. نه اینکه من برخورد تهدید کننده ای داشته باشم. این بحث داره یواش یواش جنبۀ خصوصی و شخصی پیدا میکنه که از اول نبود و نباید هم داشته باشه. این رو فقط بگم که حرفهای شما بینش منو نسبت به آمریکاییها واقعا" عوض کرد. تا حدی که دلم میخواد یه سفری بیام اونجا (اگر لباس زیر ما رو در نیارن نشون همه بدن). برای شما و همۀ ایرانیها بهترین آرزوها رو دارم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 15:22
elynaz - مونترال - کانادا
فقط شورت مامان دوز پات نکن که کار دیگه یک دفعه حالا خواستن لختت کنن خوب دیگه اگه همه تو صف بخندن هم دیگه حق دارن دیگه‌ها ها ..خارجکی هستن و بی‌ ادب ...خوب برادر جان ..تو و همه ایرانی‌‌ها امیدوارم خوش وشان و یک روزی خودمون برای سرنوشت خودمون تصمیم بگیریم با اتحاد
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.