پلیس زن افغان یک مشاور آمریکایی را به ضرب گلوله کشت

نیروهای نظامی غربی در افغانستان بار دیگر خبر از "حمله‌ای از درون" می‌دهند: یک پلیس زن افغان یک مشاور آمریکایی را کشت. این قتل در مرکز پلیس کابل صورت گرفت. پلیس زن افغان دستگیر شده است.

              پلیس زن افغان یک مشاور آمریکایی را به ضرب گلوله کشت

یک پلیس زن افغان روز دوشنبه (۲۴ دسامبر / ۴ دی) در مرکز پلیس در کابل، پایتخت افغانستان، یک مشاور آمریکایی را به ضرب گلوله کشت. سخنگوی نیروهای بین‌المللی یاری امنیتی در افغانستان (آیساف) گفت، این پلیس زن دستگیر شده و گروهی در حال تحقیق درباره ماجراست.

در مورد چگونگی این پیشامد گزارش‌های متفاوتی داده شده است. در حالی که به گزارش خبرگزاری رویترز یک سخنگوی ناتو (پیمان آتلانتیک شمالی) این ماجرا را "حمله از درون" دانست، معاون رئیس پلیس شهر کابل، محمد داود امین، گفت، هنوز مشخص نیست که این اقدام تصادفی یا با قصد قبلی بوده است.

یک مقام رسمی وزارت کشور به خبرگزاری رویترز گفته است، پلیس زن دستگیر شده «هم اکنون تحت بازجویی است، گریه می‌کند و می‌گوید: "چه کار کردم؟"»

به گفته سخنگوی ناتو، مقتول آمریکایی و مشاور پلیس بوده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه نیز این فرد مشاور غیرنظامی ناتو در پلیس افغانستان بوده است.

آیساف مدتهاست با مشکل "حمله‌های از درون" روبروست که به معنای حمله نیروهای امنیتی افغان به نیروهای نظامی آیساف است. در سال ۲۰۱۲ بیش از ۵۰ سرباز خارجی به دست افغان‌هایی کشته شدند که یونیفورم پلیس یا ارتش افغانستان را به تن داشتند. اما این نخستین بار است که در چنین نوع حمله‌ای یک زن شرکت دارد.

بر اثر "حمله‌های از درون" اعتماد نیروهای ناتو به متحدان افغان خود خدشه‌دار شده است. ناتو که فرماندهی آیساف را به عهده دارد، درصدد است ماموریت خود در افغانستان را تا پایان سال ۲۰۱۴ پایان دهد و پس از آن مسئولیت کامل حفظ امنیت را به خود افغان‌ها بسپارد.

قتل پنج مامور پلیس توسط یک فرمانده

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد که روز دوشنبه (۲۴ دسامبر / ۴ دی) یک فرمانده پلیس محلی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان پنج مامور پلیس را کشت. به گفته عبدالعزیز غیرت، فرمانده پلیس جوزجان، این افسر پلیس محلی که محمد نام دارد، "پس از شلیک به همکاران خود و کشتن آنان فرار کرد و به طالبان پیوست".

+84
رأی دهید
-93

darkoob-1390 - قم - ایران
هر کاریشون کنن باز خون طالبانی تو رگ هاشونه !!
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:10
exam292 - تهران - ایران
آمریکا و متحدانش باید بدانن که هرچه سریعتر خاک افغانستان رو ترک کنن!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:32
piki82 - تورین - ایتالیا
آخ آخ !! این زنها چقدر وحشی و سنگدل هستن !!
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:12
بت شکن - مونترال - کانادا
این‌ها را همین امروز فردا بایستی رها کرد به حال خودشان تا طالبان مملکت را بگردانند!! این‌ها لیاقت هامن حکومت عصر حجر را دارند!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:28
tarkofski - استكهلم - سوئد
از شانس گند ما با ۲ تا کشور آشغالی همسایه شدیم . پاکستان و افغانستان لکه ننگی هستن تو اون منطقه . خون طالبان تو رگ همه اونا جریان داره . افغانی رو هر کاریش کنی‌ به قتل و خون ریزی عادت داره
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:49
فضول سنج - هامبورگ - آلمان
darkoob-1390 - قم - to ایران. تو هم هر کارت کنن خونه آخونده عربی‌ تو رگته مخصوصا که تو قم هم هستی‌
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:00
nastaran_tehrani - فرانکفورت - فرانکفورت
darkoob-1390 - قم - ایران خونه طالبانی تو رگاشون نیست ولی بیغیرت هم نیستن حتمن چیزی گفتن که اینجوری کرده مردی افغانی که هیچ زنهاشونهم غیرتش از بعضیها بیشتره مسله پسرای ایرانی زیر ابرو برنمیدارن والا تو ایران پسر با دختر فرق نمیشه همه زیر ابرو میچینن
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:47
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
exam292 - تهران - ایران. رژیم ادمخوار تو و دین نکبت تو عامل اصلی‌ این وحشیگریهاست---طالبان ملایان ال قاعده و و و پس مانده‌های استفراغ اعراب ۱۴۳۳ سال قبل !!!!از وطنت عربستان هستند!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:02
morid - بوشهر - ایران
واقعیت وحشتناک اینه که امریکا از القاعده و اینهایی که خون طالبان تو رگشان هست دارد تو سوریه ازشان استفاده میکند،سر بریدن بچه های مهد کودک دقیقا کار همین افراده.اونا با حکومت تنها سکولار عرب یعنی سوریه، وحشیانه دشمنند و دست در دست امریکا و عربستان و قطر بیرحمانه و فجیعانه آدم میکشند!!!؟؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:38
بی همه کس - تهران - ایران
واقعن شما ایرونی ها( البته بعضیها مثل اون tarkofski) از استعمال واژه های رکیک و سخیف مثل آشغال و نمیدونم افغانی کثافت و پدر سوخته و این چیزها خیلی خوشتون میاد؟ خوب مگه همه چیز تو ایران خوبه که این قدر بمب بادی میترکونید!!! بگو ببینم تو کشور شما اعدام های بی مورد نمیکنند؟ تو مرزهاتون به جرم مهاجر بودن آدمها رو گلوله باران نمیکنند؟ سیاستمداران چشم به چشم به ملت تون دروغ نمیگه یه نمونه اش این که فرضن اون الاغ( احمدی نژاد رو میگم) میگه من یاور خاص امام زمانم و یکی از آن چند صد نفرم که ...!!! تو کشور تون آزادی بیان و آزادی مطبوعات کاملن وجود داره؟ تو کشورتون انترنت و اینجور چیزا فلتر نمیشه؟ این ها همش نمونه های کوچک اند که نشون میده شما هم به آخر خط نرسیده اید هنوز خیلی راه واسه رفتن دارید پس این قدر فیگور های مزخرف نگیرید که موشهای بلوچستان بروتون میخنده.هه هه هه
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:06
darkoob-1390 - قم - ایران
فضول سنج - هامبورگ - آلمان nastaran_tehrani - فرانکفورت - فرانکفورت >>من هر کجا که باشم هنوز به وطنم خیانت نکردم یا کلاه کسی‌ رو برنداشتم بزنم به چاک ،در ضمن فاشیست هم نیستم همهٔ ایران سرای من است ،اجنبی
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:27
darkoob-1390 - قم - ایران
بی همه کس - تهران - ایران ،اسمت روت هست ،بعید می‌دونم داخل ایران باشی‌ !
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:38
فضول سنج - هامبورگ - آلمان
darkoob-1390 - قم - ایران. والله با این بی‌ ادبی‌ و طرز صحبت از تو هر کاری بر میاد . تtarkofski - استکهلم - سوئد. دیگ به دیگ میگه روت سیاه اشغال کسی‌ هست که دیگران رو اشغال خطاب می‌کنه مثل تو و اگر کشور همسایه تن اشغال هست تو چرا سوئد را اشغال کردی برو بیرون تا نندا ختنت بیرون هههه
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:23
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بی همه کس - تهران - ایران. عجب وقیحی هستی‌!!! نوشتی نژاد آریأیی ک... !!!!پس در اینجا چه غلطی میکنی‌ پانترک موذی؟؟ این کامنت دیگر تست!!((( همه کس - تهران - ایران. ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه گور تو و ملاهات من از هر چه ملا و ایرونی هست بدم میاد!!!!!!!!!!!!!. کاش یه مغولی میبودم و اونوقت روح پدرکلان بزرگوارم یعنی حضرت چنگیز خان علیه الرحمه رو تو خودم و پسرام پرورش میدادم. خدا قوت.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:38
mo.miyai - اسلو - نروژ
morid - بوشهر - ایران عزیزم تو هرچه قد هم فک بزنی‌ بازم نمیتونی‌ رو کاری که مخصوصا شما بوشهریها و ایرانیها تو سوریه انجام میدین مال بکشی این حرفارو هم نزن که بهت میخندن وقت کردی یه سر هم به یوتوب بزن ضرر نداره ایران همه اون کسایی‌ رو که میفرسته سوریه سعی‌ می‌کنن که عربی‌ بلد باشه شماهام که خودتون رو عرب میدونین بیشتر تا ایرانی‌
دوشنبه 4 دي 1391 - 21:23
bamiyan - استکهلم - سوئد
tarkofski - استکهلم - سوئد. فعلا که شما‌ها تو این اروپا وحشی تر جا افتادیند فیلم سیعصد رو ببین بد بگو
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:36
Omid azad - تامپره - فنلند
شما ایرانی ها که بهتر آدم کشتن را بلدیت که حتا به دختر بچه 2 روزه تان هم رحم نمیکنید حالا به دیگران گیر میدین آشغال ها ها ها
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 01:30
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
مبارزه با اشغالگر زن و مرد نداره. درود بر غیرتت‌ای بانوی شیردل آریایی.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 01:51
exam292 - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه: یه کم تاریخ بخونی بد نیست!!! طالبان ساخته و پرداخته ی آمریکا و صهیونیسمه و اسلامشون هم آمریکایی است(اسلامی که در عمل به نفع صهیونیسم باشه مثل عربهای وهابی!)
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 04:33
xplrr - اسلو - ناروی
سلام راستی‌ شما ایرانیها چرا اینقدر حسد هستید تمام کشورهای همسایه ایران از شما بد میگن ولی‌ شما به خودتان نمیگیرید بد است شما پاکستان یا افغانستان و.. را بد می‌گید در حالی‌ که همین پاکستان الان از لحاظ علم از شما کلی‌ پیش هستند . راستی‌ اگر سریع به کشور‌های حاشیه خلیج بزنید بد نیست تا از ایرانی‌ بودن کمی‌ بیشتر لذت ببرید. نوعی گفتار هر جامعه نشان از فرهنگ آنها دارد. درست است الان افغانستان در حل باز سازی است. ولی‌ آن روز چندان دور نیست که افغانستان حرفی‌ برای گفتن داشته باشد . راستی‌ سری به اردوگاه پناهنده‌های ایرانی‌ در ترکیه بزنید.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 04:40
kobalt - کرج - ایران
بابا این مریض امیدی به شفاش نیست یعنی یه غده ناب سرطانی داره که هرکی بگیره با مشاور و دستگاه و تنفس مصنوعی و تزریق خون درمون نمیشه ولش کنید بدرد خودش یا بمیره یا خودش خودش رو علاج کنه.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 05:03
massoudoslo - اسلو - نروژ
از این اتفاقات و تقلاهای کور و بی ثمر خیلی اتفاق میافتد که در عمل هیچ اثری بر متوقف کردن روند مدرنیزه و پاکسازی افغانستان از طالبان و مذهبی های رادیکال نداشته و ندارد. خیالتان راحت باشد افغانستان تا چند سال دیگر یکی از متحدان خیلی منظم و وفادار و کارامد ناتو خواهد شد که جمهوری اسلامی از افغانستان آزاد و مدرن از همین الان وحشت زده و پریشان است .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 07:05
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Cyrusiii - لیدز - انگلستان. حیف نون این زن الاغ زاده ی قاتل را که از سوی طالبان اجیر شده شیرزن آریایی مینامی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟با پول خون ملت آمده یی در انگلیس تمرگیده از این تروریست کثافت دفاع؟؟؟؟ با اینکه بابا جان خمینی را همین انگلیس پرو بال داد اگر یک اتم شرف در تو هست در همان انگلیس از این تروریست دفاع کن ببین در چه ... فرو خواهی‌ رفت!!! تازی زاده‌ی ... عربستان!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:13
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
واقعا که، آخه تا کی‌ میخوای سنگ بیگانه را به سینه بزنی‌ ؟ من با خون کسی‌ نیومدم انگلیس آقای مزدور، من ۱۷ ماه با عراق جنگیدم بد با پول بابام اومدم uk, یک قران هم نه از دولت ایران گرفتم نه از دولت بریتانیا چیزی گرفتم. خاک تو سر هرچی‌ مزدور بیگانست، ایران هم همیشه مزدور خارجی‌ داشته و خواهد داشت.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 16:25
kitaro - تهران - ایران
exam292 - تهران - ایران. تا شما اخوندا میخ اسلام رو تا ته فرو کنین تو افغانستان؟مثل همون کاری که با ویران (ایران سابق) کردید!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 16:42
xplrr - اسلو - ناروی
سخنگوی وزارت داخله (کشور) افغانستان گفته است زنی که دیروز دوشنبه 4 جدی/دی مشاور آمریکایی را در مقر فرماندهی پلیس کابل کلیک کشت، شهروند ایران است. bbc
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 17:34
uk_boy - لندن - انگلیس
همیشه تو قتل خون ریزی کشتار پای یک افغان در میان هاست امریکا باید ۱۰ تا بمب اتم بندازه تو افغانستان و پاکستان که همه دنیا از دستشون راحت بشن دیگه شورشو در آوردن طالبان هم از سرشون زیاده
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:55
farahnoush - ساری - ایران
bamiyan - استکهلم - سوئد. فیلم 300 در مورد جنگ پارسیان و یونانی ها .. جالب اینجاست خود یونانیان این مسئله قبول ندارند ! نه توش از اولین زن دریاسالار جهان وایران ارتمیس حرف زدند و نه خشایار شاه (زیباترین و قدرتمندترین شاه جهان ) ونه اتوسا دختر کوروش کبیر ومادر خشایارشاه ! نمایشنامه های زیادی یونانیان باستان درمورد اینها ساختند و از اون ها تمجید کردند !کسایی این فیلم ساختند که هزاران فیلم در ضد اسلام , خاورمیانه و اون بلاد عزیزتون افغانستان ساختند ! می تونی افغان لاک حتما ببینی و حتی هزاران مقاله توی تایم که در مورد رفتار زشت شما و فرهنگ شما نوشتند ! (مثل قضیه عایشه). تازه اونهایی که از ایران فرهنگش تمجید کردند نیچه , گوته , ارنست مانفرد و.. که فکر نمی کنم تو حتی اسمشون شنیده باشی !؟.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:52
farahnoush - ساری - ایران
ماهیچ حسادتی نداریم به شماها ! ما فقط دوست نداریم شماها در کشور ما باشید : آقا زوره ؟! . اگر انقدر از ایران متنفرید چرا به ایران می یاد !؟. پاکستان ؟!!! . پیشرفته تر از ایران ؟!!! . جک سال ! از کی تاحالا بمب اتم داشتند پیشرفت شده !. بهتر بدونی این امریکا که شما افغانی ها انقدر ماله کشی شونو می کنی , تو اکثر دانشگاه های ایران حتی ازادما سرمایه گذاری کرده چون به دانش ایرانی ها اعتماد دارند !ایران باوجود تمام تحریم ها , فرار مغزها ونخبه ها جز اولین کشور تولید کننده علم تو خاورمیانه است ! در زمینه نانو , هواوفضا , پزشکی و .. !. هر جای دنیا یک کشف و اختراع پزشکی می بینی پای یک ایرانی در میان است !. تازه اسم اینجا ایرانیان انگلستان نه افغانی های انگلستان ! لطفا تو سایت ما نیاید !زنی که با یک افغانی ازدواج کرد , از ایران رفت تا تو افغانستان زندگی کند !معلومه مشکل روحی روانی دارد ! تازه می گویند گذرنامه ایران به نام نرگس دارد ! مطمئن اند یکی از همین افغانی های متولد ایران است ! همان ها که ما دوست داریم از ایران بروند ولایت خودشان !
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:53
darkoob-1390 - قم - ایران
فضول سنج - هامبورگ - آلمان >>>> توکه خون عرب تو رگت نیست برای چی‌ از کلمهٔ "والله استفاده میکنی‌ ؟!!!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 23:23
darkoob-1390 - قم - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه >>>>شما برای نسل مغول هم مایه ننگ هستی‌ .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 23:25
darkoob-1390 - قم - ایران
خپلرر - اسلو - ناروی >>>جملتو تصحیح کن ،گر‌ چه می‌دونم یک کلاس سواد هم نداری که به "خلیج همیشه فارس میگی‌ خلیج !
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 08:36
kocholoo2000 - کهریزک - ایران
uk_boy - لندن - انگلیس حالا که معلوم شد طرف ایرانی هستش حالا چی میگی پس بگو امریکا ی ۱۰ تا بوبم اتم بریزه تو ایران که همه دنیا از دسته شماها راحت بشن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 09:19
بی همه کس - تهران - ایران
farahnoush - ساری - ایران. تو حسود نیستی بلکه یه ایرونی هستی و ایرونی اسمش با تعصب و نژادپرستی گره کوری خورده که تا بالا آمدن موعود از چاه جمکران همینجوری میمانه. "ماله کشی" آمریکا.ما افغانها آمریکایی ها رو خوش داریم چون اونها بودند که طالبان رو زمینگیر کردند و حالا یه دولت هرچند فاسد داریم و این بسیار به نفع مونه که با آمریکا پیمانهای همکاری داشته باشیم این تو دنیای سیاست رسمه.اما سهم افغانها از ایرانیها که از لحاظ تاریخی, فرهنگی دینی,زبانی, ارتباط نزدیک داریم؛جز توهین و تحقیر چیزی دیگه نبوده تا آنجاییکه در زندگی روزمره از ما بنامهای افغانی پدر سگ..در کتابها و منابع هرچند اکادمیک تان جز واژه توهین آمیز"افاغنه"چیزی ننوشتید اما ماهیچگاه " اراینه" خطابتان نکردیم؛ و اخیر اینکه از حضور ما در این جا اظهار دلتنگی کردی باید گفت که اینجا تو دنیای مجازی چیزی بنام مرز نیست که مثلن اگه بدون داشتن ویزهایرانی(و اون هم در خیلی موارد نا دیده گرفته میشه ) بیاین اونوقت مثل یه حیوان گلوله باران تون میکنم؛ نه اینجا اون قلغ زشت ایرونی بدرد نمیخوره اینجا افغانی هم حرفی برای گفتن داره..
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:39
exam292 - تهران - ایران
kitaro - تهران - ایران: منطقی حرف بزن، تا منطقی جواب بگیری!!! توی کشور عزیزمون بیش از 30 انتخابات صورت گرفته، تا هربار مقبولیت نظام بررسی بشه(که دشمنای ما از این مساله عصبانی هستند، رسانه های غربی این موضوع رو تایید میکنن!)
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 13:15
farahnoush - ساری - ایران
بی همه کس - تهران - ایران. تو هم یک افغانی تازه به دوران رسیده و اویزونی که همه رو مثل خودت می دونی ! سنی هستی و تو کشوری که مردمش اکثرا شیعه اند توهین می کنی ! خواهشا خودت با ما یکی ندون ,مردم خراسان هم از نظر فرهنگی بیشتر شبیه تاجیکستان ,بعضی جاها ازبکستان و ترکمنستان نه شماها !ایران یک کشور با تنوع فرهنگی که خدارو شکر هیچ کدومشون به شماها نرفته ! کلا شماها خوشتون می اد یه زمانی ماله کش بریتانیا بودید حالا ماله کش امریکائید !ببین شما افغانی ها .. !برادر من یادم نمیاد تابحال کلمه افاغنه شنیده باشم همین الان اولین بار دارم ازشما می شنوم !همیشه از لفظ افغانی ها تو ایران ازتون صحبت می شه !ببین تمام مناطق ایران با بی عرضگی دولت قاجار از ایران جدا شد اما افغانستان به درخواست خود مردمش به کمک بریتانیا از ایران جدا شد !
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:41
farahnoush - ساری - ایران
تازه تنها کاری که شما برای ایران کردید به اصفهان مثل وحشی ها حمله کردید محاصره اش کردید !به زن و بچه هاشون تجاوز کردید !به نقش های برجسته شون گل زدید .. هزار کوفت و زهر مار دیگر ! سر دیپلمات ایران با زن و بچه هاشون بریدید ! پرچم ما رو اتش زدید و به سفارت خونه ما حمله کردید ! تریاک تو ایران اوردید و هزارتا تجاوز و ادمکشیا دیگه که کردید !. من نگفتم افغانی حرف نزنند .. افغانی حرف بزنند اما در مورد کشور خودشون نه ایران ! ایران کشور ماست نه اونا !تازه نگران نباش من هیچ وقت تو کشوری که می دونم مردمش از من متنفرند و پرچم کشورم اتیش می زنند به سفارت خونمون حمله می کنند و هزارتا کار دیگه می کنند نمی رم !
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:41
farahnoush - ساری - ایران
تو حسود نیستی بلکه یه ایرونی هستی و ایرونی اسمش با تعصب و نژادپرستی گره کوری خورده که تا بالا آمدن موعود از چاه جمکران همینجوری میمانه. ... انقدر کوری که نمی بینی تو حرفا تو بیشتر تعصب و نژاد پرستی است متعجبم چطور با این همه نفرت تو ایران زندگی می کنی !وبه افغانستان بر نمی گردی !؟
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 02:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.