اخضر ابراهیمی با بشار اسد دیدار کرد

اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب، امروز ٢٤ دسامبر(٤ دی) در دمشق با بشار اسد، رئیس جمهور، دیدار کرد.

اخضر ابراهیمی با بشار اسد دیدار کرد

او گفته که در ملاقات خود با بشار اسد درباره وضعیت کلی سوریه و همچنین دو راه حل احتمالی پایان دادن به بحران با او گفتگو کرده است.

به گفته او "وضعیت سوریه همچنان مایه نگرانی است. امیدواریم همه طرفین برای رسیدن به راه حلی که مورد پذیرش مردم سوریه باشد بکوشند."

آقای ابراهیمی دیروز وارد دمشق شده بود. او سفر خود به سوریه را از طریق لبنان انجام داده، چرا که به دلیل درگیری‌ها در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق، سفر هوایی امکان‌پذیر نبوده است.

در زمان ورود آقای ابراهیمی درگیری نیروهای دولتی و مخالفان مسلح بشار اسد در نزدیکی فرودگاه دمشق جریان داشت و او از مسیر زمینی از بیروت وارد سوریه شد.

این سومین سفر آقای ابراهیمی به دمشق است و انتظار می‌رود او افزون بر رئیس‌جمهور با وزیر امور خارجه سوریه نیز دیدار کند.

مخالفان دولت سوریه می‌گویند که دیروز (یکشنبه، ۲۳ دسامبر) در حمله هوایی نیروهای دولتی به شهر حلفایا در استان حماه ۹۰ نفر کشته شده‌اند.

آنها گفته‌اند که در این حمله ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

گروه ناظران حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا، اعلام کرده که وضعیت بیش از ۵۰ نفر از زخمیان این حمله وخیم است و احتمالا تعداد تلفات افزایش می‌یابد.

این داده ها هنوز به طور مستقل تایید نشده است ولی در صورت تایید، این حمله یکی از مرگبارترین حمله‌های هوایی مربوط به درگیری‌ها در سوریه خواهد بود.

کنترل شهر حلفایا به تازگی به دست مخالفان مسلح بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه افتاده است.

گروه ارتش آزاد سوریه که از مخالفان مسلح دولت به شمار می‌رود، در هفته‌های اخیر توانست با پیشروی در مناطقی از استان حماه کنترل آنها را در دست بگیرد.

حدود پنج روز پیش، آنها با عقب راندن نیروهای دولتی، حلفایا را "منطقه آزاد" اعلام کردند.

حمله به 'صف نانوایی'

دیروز دو فیلم ویدئویی در اینترنت منتشر شد که به گفته فعالان سوری، محل حمله در حلفایا را نشان می داد و در آن اجساد و پاره‌های بدن قربانیان در خیابان و در یک ساختمان کوچک دیده می‌شد.

گفته شده است که این افراد زمانی که در یک صف نانوایی منتظر بودند، هدف حمله قرار گرفتند.

تلویزیون دولتی سوریه با متهم کردن یک "گروه تروریستی مسلح" گزارش کرد که این گروه بعد از حمله، از محل فیلمبرداری کرده است تا نیروهای ارتش را مسئول معرفی کند.

ناظران حقوق بشر سوریه اعلام کرده‌اند که نیروهای دولتی دیروز افزون بر حلفایا مناطق دیگری از سوریه را هم هدف قرار داده‌اند و تعداد تلفات این حمله‌ها در مجموع بیش از ۱۸۰ نفر بوده است.

درگیری مخالفان مسلح دولت و نیروهای ارتش سوریه برای نزدیک به ۲۱ ماه جریان داشته است.

مخالفان دولت می‌گویند که تاکنون بیش از ۴۴ هزار نفر در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

+23
رأی دهید
-15

h.tajvar - بروکسل - بلژیک
اسد کوتاه نباید بیاد تا آخر برو واسه یکبار هم شده این غرب کثافت باید بفهمه تو کشورها دخالت نکنه
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.