مرتضوی، حداد و حیدری فر مجرم شناخته شدند

همزمان با انتشار تذکر کتبی ۸ نماینده مجلس به وزیر کار درباره انتصاب غیر قانونی سعید مرتضوی به سمت ریاست سازمان تامین اجتماعی و تهدید مجدد وی به استیضاح، خبرگزاری ایسنا از صدور قرار مجرمیت درباره پرونده او و دو قاضی دیگر بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک خبر داد.

مرتضوی، حداد و حیدری فر مجرم شناخته شدند

ایسنا در خبری نوشته است: "پرونده پرحادثه و بحث‌برانگیز کهریزک سرانجام و پس از گذشت حدود سه سال دادرسی با صدور قرار مجرمیت برای قضات متهم آن به دادگاه رفته است تا این بار قاضی «مدیرخراسانی» درباره سه متهم این پرونده تصمیم‌گیری کند. پرونده‌ی کهریزک که شاید بتوان گفت از جنجالی‌ترین پرونده‌های مرتبط با حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است، ابتدا در دادسرای قضات تشکیل و سپس برای تکمیل به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد. این پرونده پس از چند مرحله رسیدگی، صدور قرار و اعتراض یه این قرار‌ها در نهایت پس از گذشت ۳ سال با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای سه متهم آن که هر سه از قضات سابق دادگستری استان تهران هستند، به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده است".

افکار نیوز هم به نقل از یک منبع آگاه می نویسد: "پرونده کهریزک مشتمل بر ۳ هزار و ۸۵ صفحه کیفرخواست به متهمان تفهیم اتهام شده است. متهمان این پرونده ۳ قاضی مرتبط با پرونده کهریزک شامل سعید مرتضوی دادستان وقت عمومی و انقلاب تهران، حسن زارع دهنوی، معروف به قاضی حداد معاون وقت امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران و علی اکبر حیدری فرد، معاون سعید مرتضوی که احکام اعزام افراد بازداشت شده به کهریزک را امضا کرده بود، هستند".

این منبع آگاه افزوده است: "تلاش های زیادی برای برقراری ارتباط از سوی این افراد با شاکیان پرونده برای دیدار قبل از جلسه دادگاه صورت گرفته که این دیدارها را پذیرفته نشده است. خانواده های افراد جانباخته در حادثه کهریزک به دنبال برگزاری علنی جلسه دادگاه پرونده کهریزک هستند، اما درعین حال تصمیم در خصوص علنی یا غیرعلنی بودن جلسه دادگاه برعهده قاضی پرونده است. با توجه به زمانی که برای بررسی این پرونده حجیم مورد نیاز است، احتمال دارد ظرف یکماه آینده جلسه دادگاه حادثه کهریزک برگزار شود".

گفتنی است، قاضی مدیرخراسانی پیش از این به خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت قضات برکنار شده کهریزک گفته بود: "این پرونده با صدور کیفرخواست برای سه متهم آن به دادگاه فرستاده شد. در حال حاضر مطالعه پرونده را آغاز کرده ایم و پس از بررسی کامل پرونده زمان محاکمه را مشخص می کنیم. هنوز نمی توان درباره زمان محاکمه اظهار نظر کرد".

در همین حال روز گذشته ۸ نماینده مجلس در تذکری کتبی به حسین شیخ الاسلامی، وزیر کار دولت محمود احمدی نژاد هشدار دادند که در صورت ادامه حضور مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی وی را استیضاح خواهند کرد.

به گزارش الف، در متن این تذکر آمده است: "دیوان عدالت اداری حکم انتصاب آقای مرتضوی به سمت مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی را به دلیل مغایرت با قانون ابطال نمود. لیکن هیات وزیران با اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی و تغییر عنوان این صندوق به سازمان تامین اجتماعی و اصلاح شرایط انتصاب و تصدی رییس این سازمان، سعی کرد حکم ابطال دیوان عدالت اداری را بلاموضوع سازد و آقای مرتضوی را مطابق اساسنامه اصلاحی به سمت رییس سازمان منصوب نماید. اساسنامه اصلاحی مطابق اصل ۱۳۸ قانون اساسی به موجب نظر رییس مجلس به عنوان مرجع نظارت بر انطباق مصوبات دولت با قوانین در موارد مربوط به اصلاح عنوان صندوق تامین اجتماعی و نحوه انتصاب و شرایط تصدی ارکان صندوق و برخی موارد دیگر مغایر قانون تشخیص داده شده است".

این تذکر افزوده ست: "به تبع غیرقانونی تشخیص داده شدن اساسنامه اصلاحی در موارد مذکور و همچنین لغو انتصاب پیشین آقای مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق به حکم دیوان عدالت اداری، انتصاب جدید وی نیز به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی با توجه به غیرقانونی بودن اساسنامه اصلاحی نیز باطل و بلااثر می‌باشد. ه شما تذکر می دهیم که از ادامه تصدی آقای مرتضوی جلوگیری نمایید؛ چراکه در غیر این صورت برای اجرای قانون از ابزارهای دیگر استفاده خواهیم کرد".

بر اساس این گزارش، این نامه به امضای احمد توکلی،‌ علی مطهری،‌ الیاس نادران، حسین نجابت، مسعود پزشکیان، بهروز نعمتی، محمددهقان و حسین دهدشتی رسیده است.

در همین حال رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس که خود را "دوست مرتضوی" خوانده معتقد است که او می تواند از ۱۰۰ پیچ دیگر هم به سلامت عبور کند.عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی در مصاحبه با روزنامه بهار می گوید: "یک نفر می‌آید خدمت می‌کند بعد خوب که رسش را ‌کشیدند می‌گویند بفرما برو بیرون. همین الان بعضی از این آقایان که‌ گیر داده‌اند به آقای مرتضوی، موضوع برایشان شخصی شده. ماجرای آقای مرتضوی اصلا پیچیده نیست، یک عده پیچیده‌اش می‌کنند. این همه در این مملکت پست و سازمان مهم‌تر از تامین اجتماعی وجود دارد آن وقت عده‌ای به این مرتضوی که در حال خدمت است ‌گیر داده‌اند. البته این پیچ که چه عرض کنم، دکتر مرتضوی صد تا پیچ دیگر را هم رد می‌کند".او درباره قربانیان کهریزک هم گفته است: "مگر در کهریزک چند نفر مردند؟ سه نفر! آن شخصی هم که فوت شده خیلی آدم محترمی بوده، پسر روح‌الامینی آدم خیلی خوبی هم بوده. دو نفر دیگر هم محترم بودند؛ اما به قتل رسیدن آدم‌ها ربطی به محترم بودن و محترم نبودن‌شان ندارد. بله! آن‌ها هم محترم بودند ولی فرزند آقای روح‌الامینی شناخته‌شده‌ بود. حرف من این است که وقتی شما یک مانور انجام می‌دهید، باید بپذیرید که تعدادی کشته هم می‌دهید. ارتش و سپاه در مانورها دو‌ درصد کشته بدهند، می‌گویند اشکالی ندارد." 

+125
رأی دهید
-9

dara20 - تهران - ايران
رژیم حتی یک تلنگر هم به اینها نخواهد زد. این سیاه بازیها بدرد ننه خامنه‌ای افلیج میخوره.
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:19
irane aziz - وین - اتریش
تکلیف ۱۰۰ها هزار نفری که ۶۷ اعدام شدند چی‌ می‌شه؟این نظام تا زانو در خون غرق است و با هیچ آبی پاک نمی‌شود
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:27
بت شکن - مونترال - کانادا
معلوم هست که "از ۱۰۰ پیچ دیگر هم ردّ میشوند" اولین پیچش دیپلم بودنش هست که حالا "دکتر" هم شد!! دوّمین پیچش داشتن دوستانی مثل شما و احمدی نژاد هست که سر دسته و آمر سرکوب‌ها است. تا زمانی‌ که احمدی نژاد ۷۰۰ پرونده فساد از مقامات مملکتی زیر بغل دارد و اینور و انور میچرخاند و هیچکس را یارای سین جیم او نیست، معلوم هست که هر کس به امثال مرتضوی که در آدم کشی "خدمت"!! کرده" گیر ۳ پیچ بدهد با رئیس بی‌ خردش طرف است و هر کس هم که به احمدی نژاد گیر بدهد با رهبر طرف است. پس این پرونده حالا حالا‌ها برای سر گرمی‌ مردم مفتو ح است!!!مگر آقای مرتضوی و همکارانش چکار کرده اند؟فوقش ۴-۵ تا آدم کشته اند که این هم جزعی‌ از سنوات خدمتشان بوده و هست!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:23
بهرام2012 - تهران - ایران
واقعا شرم آور است. این رژیم ضدایرانی همیشه از قاتلین و ظالمین و غارتگران مایت کرده و فقط کسانی قربانی میشوند که دستشان به بیت آقا و سپاه و وزارت اطلاعات بند نباشد چرا که اگر باشد دیگر هیچکسی نمیتواند کاری با آنان داشته باشد. مگر با پسر جنایتکار روضه خوان فلاحیان که روز روشن با سلاح غیرمجازش زد یک گروهبان نیروی انتظامی را بقتل رساند چکار کردند؟ که حالا با این سه جانی کاری بکنند. تا این رژیم ضدایرانی باقی است قتل و غارت و بدبختی هم از سر و کول ملت بالاتر خواهد رفت. صدرمت به چنگیز مغول.
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:07
fdsa60 - تهران - ایران
irane aziz - وین - اتریش- دوست عزیز 100 هزاز نفر؟؟؟؟ سازمان ملل میگه حداکثر 12000 نفر کشته شدن که آمار دقیق 3500 نفر هست دیگه 100 هزار نفر واقعا رقم فضاییه.البته حتی 1 نفر هم نباید بخاطر عقایدش کشته میشد ولی خوب حکومت ظلم و جور و ستمه دیگه
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:10
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
این خوک کثیف پشتش ازخیلی جاها گرمه که اصلآ عینه خیالش نیست واون دوست بی شرفش رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عبدالحرامرضا عزیزی که میگه مگه چند نفرمردند فقط سه نفر!!! واقعآ اینها دیگه چه جونورائی هستند..
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:26
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
این کثافت دستور از بالا)))خائن<خامنه<< داشت کم فیلم اسلامی بازی کنید!!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:04
hassan5 - تهران - ایران
اگر اقای خامنه ای بخواهد سعید مرتضوی را رئیس جمهور ایند بکند ما چه خاکی توی سرمان بکنیم؟؟؟او هر چه بخواهد میکند او قادر مطلق است اومالک مال و جان و ناموس هقتاد و دو میلیون و بخصوص نمایندگان مجلس میباشد!؟!؟!
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:22
irane aziz - وین - اتریش
فدسا۶۰ - تهران - ایرا. عذرخواهی می‌کنم،منظورم ۱۰‌ها بوده
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:42
kitaro - تهران - ایران
بد گیر افتادیم این دفعه..!!. فارغ از حرفایی که اینجا میزنیم که فلان میکنیم و اینا اخر کارشونه و ازین حرفا باید قبول کنیم که بی فرهنگی و دین ذلیلی ما اخرش کار دستمون داد و این بار نه با اسکندر و مغول و نه با محمود افغان و پادشاهان نادان قاجار بلکه با عده ای جنایتکار بی اعتقاد و بی مرام و سیاست باز طرفیم که پشتوانه جهل چند صدساله این مردم و استحمار دینی رو دارند و هرجا که لازم باشه تا هرجا که بشه کوتاه میان و هروقت که بتونن از هیچ جنایت و نیرنگی برای حفظ حکومتشون کوتاهی نمیکنند. راز ماندگاری این حکومت در یک جمله از معاویه است که گفت:. اگر حکومت من به مویی بسته باشه باز هم اونو حفظ میکنم چون هر جا که مردم بکشند من شل میکنم و هرجا که اونا شل کنن من میکشم!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:11
classic - تهران - ایران
عجب حرومیه این لاشی. جوری میگه 3 تا انگار از 3 دونه گنجشگ حرف میزنه. پس اگه یکی دو تا مهم نیست ، سرتو بیار ملت با تبر قطع کنند تا ...شعر نگی انقدر. چه یک نفر باشه چه هزار نفر جون آدمها مهمه. اینو باید به اینجور دستمال به دست ها حالی کرد
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:20
مهر آسا - تهران - ایران
حماسه 9 دی سالروز مشخص شدن چهره زشت استکبار جهانی صهیونیسم بر ملت غیور ایران اسلامی مبارک
جمعه 8 دي 1391 - 21:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.