استفاده نیروهای اسد از گازهای سمی در حمص، پس از قتل عام حماه

تنها چند ساعت پس از کشتار حماه بر اثر بمباران جنگنده های اسد، مخالفان رژیم حاکم در سوریه روز دوشنبه 24-12-2012 اعلام کردند نیروهای دولتی این کشور شهر حمص را با استفاده از گازهای سمی مورد حمله قرار دادند.

                                 استفاده نیروهای اسد از گازهای سمی در حمص، پس از قتل عام حماه

به گزارش تلویزیون العربیه، شورای عمومی انقلاب تاکید کرد که بر اثر پرتاب گازهای سمی بر روی مناطقی در حمص و خالدیه 7 نفر کشته و 50 نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش حال 12 تن از اهالی این مناطق در اثر استنشاق گاز وخیم گزارش شده است.

شورای عمومی انقلاب سوریه در ادامه افزود که نوع گازهای سمی پرتاب شده در این حادثه دقیقا مشخص نشده است، اما به دلیل اثرات ناشی از آن از جمله ایجاد خفگی و اختلالات روانی در قربانیان ، احتمالا از گاز سمی "سارین" استفاده شده است.

بسیاری از قربانیان این حادثه به دلیل کمبود امکانات پزشکی جان خود را از دست داده اند.

+53
رأی دهید
-19

hamtarane - سیدنی - استرالیا
تف به ذات نامردت بیاد اسد
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:37
بی خیال - کرمان - ایران
اگر اسد بیمره خامنه ای نمونه
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:35
فراز_نروژ - تونسبرگ - نروژ
بشار از خط قرمز تعیین شده گذشت. هرچه مردم سوریه بیشتر مقاومت می کنند ما باید بیشتر از خودمان خجالت بکشیم.
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:42
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
خوب اشکال ندارد .واقعا که این دیکتاتورها بی شعور هستند .کم کم دارد بهانه به دست نیروهای ناتو می دهد که کار اسد را یکسره کنند من خیلی دوست دارم ببینیم این انگل را چطور می کشند .البته اگر به ایران فرار نکند که اگر هم این را بکند در آینده نزدیک ما دوباره اسد را تحویل مردم سوریه می دهیم که با چاقوهای تیز شده ماتحد این انگل را پاره کنند.هر چند کشتن این انگل نمی تواند پاسخی به مرگ هزاران انسان بی گناه باشد.
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:13
sama128 - شیراز - ایران
ای مردم جهان ای جهانیان داره علناً مردم خودش را میکشنه برای پول برای قدرت برای دو روز بیشتر بودن یکی نیست بگه ازگل تو و اون بابای گور به گور شدت چه غلطی طی این 40 سال برای مردم بدبخت سوریه کردید که اینطور داری خودت را جر میدنی که بمونی و ظلم کنی من سوریه رفتم و از نزدیک این کشور را در اکثر نقاطش دیدم واقعا بدبخت بودند و پیشرفتی نداشتند تکنولوژی نداشتند که بگید اینها قدم های مثبت و آنچنانی برای کشور برداشتند تنها کار مثبت اینها این بود (البته از نظر خودش و جدو آبادش ) که توی توالت هم باید عکس حافظ اسد و بشار اسد زده میشد و همه مغازه ها همه بزرگراه ها و ... مثل یه چیزی که توی ایران داریم بت پرستی محض . همه دنیا باید کمک کنند این خونخوار زودتر بره پیش سرتنگ قذافی خانم باز .
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:41
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
خوب اینم گذشتن از خط قرمز!!! حالا باید دید اوباما روی حرف خودش هست یا یک دورغگوی ترسو؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:12
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
قذافی چند هزار آدم کشت با توپ و تانک و بمباران هوایی به لیبی تاختند، چون نفت داشت. اینهمه آدم کشته شده و میشوند، کک هیچکس نمیگزد. بدبختها چه خوش خیال بودند که می اندیشیدند کار در چند هفته به پایان میرسد.
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:31
exam292 - تهران - ایران
"Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان" و "hamtarane - سیدنی - استرالیا" : اگه به خبرهای منتشر شده ی همین سایت در چند روز گذشته نگاه کنید، میشه نتیجه گرفت که در سوریه یک سری مزدور مسلح و چریک لیبیایی ترکی و عربستانی در حال اشوب و جنگ با یک نظام هستن و به هیچ وجه مسئله انقلاب و حرکت مردمی در سوریه در میان نیست..........این یک تهاجم سازمان یافته برای اشغال سوریه و سپس اهدای ان به رژیم اسرائیل و سپس حمله از سوریه به خاک ایران................پشت پرده این خونریزی ها و جنایات حکومت وهابی و پست فطرت عربستان است و بعدش قطر.........این صلح خاورمیانه که خانم کلینتون میگفتن همین اشغال و تجزیه کشورهاست تا با سرکار اوردن دولت های دست نشانده به عمر ابر قدرتی خودشان بیافزایند..........نمونش همین ترکیه و دولت چاخان اردوغان یا محمد مرسی موزی مصر یا ال خلیفه بحرین....
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:11
kobalt - کرج - ایران
بزودی شاهد فیلم دیکتاتور وسرنیزه2خواهیم بود.
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:22
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
exam292 - تهران - ایران به فرض حرف شما درباره سوریه درست باشد.اما آقایان چرا ترسیده اند؟اگر اینقدر ظلم نکرده بودند .مردم را زندانی و شکنجه نکرده بودند.تو این 33 سال همه سرمایه و ثروت ایران دزدی نکرده بودند و مردم از این حکومت راضی بود ما الان بمب اتم هم ساخته بودیم و مردم هم پشت حکومت بودند و 1000 آمریکا و انگلیس و غیره نمی توانستند حتی به ایران فکر کنند اما مشکل این آقایان این هست که نه در خارج کشور اعتباری دارند و نه در داخل کشور آبرویی پس برای همین باید هم از وضعیت سوریه نگران باشند چون می دانند زمان آنها رو به اتمام هست.و بعد از سوریه نوبت آنهاست.
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:27
علیرضا دوستدار - شیراز - ایران
این کارا فقط از یه رژیم شیعه برمیاد معلومه که نفسهای اخرشونه
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:31
دستان - تهران - ایران
چیه تا باز خبری از سوریه به دروغ منتشر میشه اونم توسط خبرگزاریهای زرد نفاق افکن جماعت عقده ای باز به پارس کردن افتادن یادتون رفته تو همین سایتها چند هفته پیش همین مزدوران توی اینترنت فیلمی پخش کردن و مردم وارتش سوریه را تهدید به استفاده از سلاح شیمیایی کرده و بر روی دو تا خرگوش بدبخت هم برای اثبات ازمایش کردن کور بودید ندیدید ویا خودرا به نفهمی زدید هر چند شما مصداق کوردلان بی غیرتید.امثال شما مانند قوم بنی اسرائیل و کوفیان هستید فعلا اربابان شما با دلارهای شیخ نشین عرب وبا همدستی با کسانی که شما انان را بی تمدن و وحشی مینامید همدست شدند ....غیرتان دوران.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:34
paksan - آمریکا - آمریکا
اسد رفتنیه .. حالا زمان دخالت آشکار غرب شروع می شه و روسیه برنامه از پیش تعیین شده برای اشغال دمشق و سرنگونی اسد رو اجرا و ارتش رو از هم خواهد پاچید ولی مواضع اسد در دست روسیه خواهد بود تا سازمان ملل هم وارد گود شود و داستان صربستان با موفقیت اجرا بشه . این عاقبت دیکتاتوری هست که حاضره برای سرقدرت بودن هر کاری بکنه مثل ولایت فقه که حکومت خودش رو به خدا پیوند زده و سرنگونی خودش رو سرنگونی خدا می دونه مثل خلفای عرب و همه مسلمانان سالها ظلم و سرکوب شدید آنها رو تحمل کردند و از ترس دم نزدند و دیدید که مغلها آمدند و کاسه و کوزه همشون رو برچیدند و آب از آب هم تکون نخورد و خدا هم کلی خوشحال شد
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 03:04
exam292 - تهران - ایران
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان: دشمن اصلی ملت ایران صهیونیسمه(به تاریخ مراجعه کنید و جریان مردخای رو دقیق مطالعه کنید). چون حکومت سوریه دشمن اسرائیله و عملا اثبات کرده، مورد حمایت ایرانه...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 04:40
hossein-87 - تهران - ایران
آقا،اسد سگ،اسد حیوون،اسد نجس،اسد کثیف،قاتل،جانی و غیره.قبول.ولی خداییش زور داره که خیلی شیرین دارن با زور یه حکومت رو تغییر میدن و روش برچسب هم میزنن.اینهمه مزدور فرستادن سوریه و میگن ما برای کمک به مردم این کار رو کردیم.یه مدت شروع کردن به گفتن اینکه استفاده از سلاح شیمیایی خط قرمز ماست و همه همین حرف رو بلغور کردن و زمینه سازیا شروع شد و حالا هم میگن استفاده کرد!!!اومدن یه چندتا موشک زدن ترکیه و بهونه برای نصب موشک درست کردن و دارن این کار رو میکنن.متاسفانه یه سری اشتباهات حکومت داخلی اران و ظلمی که تو برخی موارد به مردمش کرده باعث شده خیلیا چشمشون رو به حقایق ببندن.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 10:32
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
hossein-87 - تهران - ایران_ و اگر آقایان در ایران هم چشمهای خود را به روی ظلمی که به مردم می کنند ببندند و کاری که در این 33 سال کردند را ادامه بدهند به زودی همان بلایی که به سر اسد آمد در انتظار آقایان هست .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 15:08
paya55 - چیچست - ایران
بااین جنایات هرروز گورخودشو عمیقتر میکنه این زرافه قاتل...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:31
paya55 - چیچست - ایران
exam292 - تهران - ایران. نمیدونم سن تو قد میده یا نه ولی بدون از زمان کودتای حافظ اسدگوربگورشده تا حکومت این زرافه تاحالا ارتش مزدورش یک گلوله بسوی اسراییل شلیک نکردن بلکه تا تونستن ملت جان بلب رسیده سوریه را قلع وقمع کردن. درحالیکه بلندیهای جولانشون رو دادن به اسراییل تا باهاشون کاری نداشته باشه ودولت ایران روخرکنن .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:43
hossein-87 - تهران - ایران
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان - عزیزم، شما کلا کامنت یکی دیگه رو میخونی و راجب یکی دیگه نظر میدی! منتها این رو در جواب شما بگم که اگه یکم دقیق نگاه کنی میبینی که در نهایت اسد یجا خودش رو گم و گور میکنه و میمونن مردم سوریه با تمام بدبختیا و ویرانیا و کشته هایی که دادن.پس فعلا بلا داره رو سر مردم بیگناه و بی دفاع سوریه میباره . هرکسی فکر میکنه که با جنگ داخلی مشکلی حل میشه،سخت در اشتباهه.به نظر من ،جنگ داخلی نقشه ای از طرف دشمنان یه کشور برای ویرانی کامل اون کشوره. همون غلطی که موقع انقلاب کردیم و هنوزم داریم تو چیز خودمون دست و پا میزنیم.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 07:18
exam292 - تهران - ایران
paya55 - چیچست - ایران: مطمئن باش اگه سوریه نوکر اسرائیل بود، الآن هیچ خبری از ارتش آزادیبخش سوری نبود!!! آمریکا و اسرائیل از این ناراحت هستن که سوریه به ایران، لبنان و فلسطین اجازه میداد تا از خاکش بر علیه اسرائیل استفاده کنن...
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 13:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.