اهدای بالاترین مدال فناوری آمریکا به جراح ایرانی

12 محقق و 11 مبتکر که درمیان آنها نام یک چشم پزشک برجسته ایرانی نیز به چشم می‌خورد، بالاترین مدال دولت فدرال آمریکا را در زمینه‌های علم و همچنین فناوری و نوآوری دریافت کردند.
 
اهدای بالاترین مدال فناوری آمریکا به جراح ایرانی
 
به گزارش مهر، 23 برگزیده در عرصه علم و فناوری به عنوان دریافت کنندگان بالاترین درجه مدال علم و فناوری آمریکا سال آینده میلادی طی مراسمی در کاخ سفید جوایز خود را دریافت می کنند.
 
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا طی بیانیه ای اظهار داشت: به تجلیل از این نوآوران الهام بخش افتخار می کنم، آنها نماینده نبوغ بوده و یادآوری کننده تأثیر بزرگ ایده های کوچک هستند.
 
مدال ملی علوم از سال 1959 توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به افرادی که مهمترین مشارکتها را در پیشبرد دانش در حوزه‌های علوم اجتماعی و رفتاری، زیست شناسی، شیمی، مهندسی، ریاضی و فیزیک داشته، اهدا شده است. کمیته 12 نفره‌ ای مسئول برگزیدن برندگان جایزه‌ است که توسط بنیاد ملی علوم مدیریت می ‌شود.
 
مدال ملی فناوری و نوآوری از سال 1980 توسط رئیس جمهور ایالات متحده به مخترعین و نوآوران آمریکایی که مشارکتهای قابل توجهی برای توسعه فناوری نوین و مهم داشته باشند اعطا می شود. این جایزه ممکن است به شخص خاص یا گروهی از مردم یا تمام یک سازمان یا شرکت اعطا شود.
 
این عالی ترین افتخاری است که ایالات متحده آمریکا به یک شهروند خود برای دستاوردهای مربوط به پیشرفت فناورانه اعطا می ‌کند.
غلامعلی پیمان، جراح شبکیه برای اختراح دستورالعمل جراحی چشم لازیک این جایزه را در بخش فناوری و نوآوری دریافت کرده است. تجربه بیش از 40 سال وی در مهندسی و داروشناسی و همچنین تجربه و اطلاعات ژرف وی در عرصه چشم پزشکی به بهبود روشهای جراحی چشمی و شیوه های درمانی انقلابی منتهی شده است.
+204
رأی دهید
-14

romano - تهران - ایران
ایرانیها جزو آیکیوهای پایین هستند دلیلشم اینه که 6000 سال امپراطوری پرقدرت بودن و جبر و محاسبات دیفرانسیل و انتگرال رو عمه تمدن اسلامی بوجود آورد (خودم مسلمونم موندم وقتی 90 درصد دانشمندای اسلام پارسی بودن کجاش می‌شه تمدن اسلامی) شیمی رو بهمراه کتاب قانون پورسینا تا قرن 18 در اروپا تدریس می‌شده هم جمهوری آذربایجان بهمراه تار اختراع کرد و هرچی هم از فرهنگ پارسی در شبه قاره هند که 700 سال در اون پارسی زبان اول دیوانی بود از زبان هندی اروپاییه مانند چیکن بریانی که چیکنش اروپاییه بریانیشم احتمالا اسکندر مقدونی به ایرانیها یاد داده و خلاصه از تمدن امپراطوری پارس نیست و جانم برات بگه که در خردو فلسفه هم که جایی نداشتن و ابوریحان بیرونی اصلا ابوریحان درونی بوده و مولوی ترک استانبول بوده ابورحمان جامی هم که اصلا از بیخ جمهوری آذربایجان بهمراه نظامی گنجوی. ادامه ...
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:59
romano - تهران - ایران
عثمانی هم که زاده تمدن و دیوان سالاری ساسانیان بعد از اسلام نبوده تمدن اسلامی هم که اصلا و ابدا از ایران هیچ کمکی برای جهان گشایی نگرفت چون اصولا ایران در تاریخ جهان تاریخی نداره همش از میلاد مسیح تا الان 2000 ساله که 700 سالش جنگهای ایران و روم بوده و 1000 سالشم جنگهای ایران و یونان که چیزی باقی نمیمونه! اصلا تاج محل هم که ساخته مریخیهاست و ایرانیها اونجا نبودن از اینطرف هم که کاخ الحمرا ساخته مصر و پارسیان نبوده چیزی هم به اسم قوم آریا نبوده ولی در نقشه 1900 سال پیش یک آریا جای ایران برای دلخوشی زدن. در زمان معاصرم که قربونش برم که این آقای دکتر مورد تشویق آمریکا قرار میگیره چون اتوماتیک مال یکی از اقوام ایران می‌شه پس ایرانی نیست و یا مال کشور آذربایجانه یا کشور لرستان یا الاحواز یا خلاصه هر خراب شده‌ای الا ایران چون اینجا سرزمین پارسه و حیطه اش هم اصفهان چهار باغه یا رکن آباد شیراز که حافظ فرموده.
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:07
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
romano - بسیار درست نوشتید درود بر شما.
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:23
anti-US - مونترئال - کانادا
romano - تهران - ایران: حق گفتی. متاسفانه فعلا اینطوریه و تجزیه طلبها هم دست جعلشون بس درازه
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:48
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
وا !!! اسمش ؟؟؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:23
kobalt - کرج - ایران
رومانو-مال خودت رو سفت بگیر همسایه رو دزد نکن تفکر ناب اسلامی چه حرمتی برای ساز و موسیقی قائله که شما از دزدیدن تارش ناراحتی یا چه کرده برای حکیما ودانشمند و شاعر و سیاستمدارش بجز تکفیر فرار تبعید زندان ودربدری و رگزنی ومثله و خفه کردن از دیروز رازی و پور سینا فردوسی و ووتا امروز برادران پزشک علائی سعیدی سیرجانی ووو.برادر حرمت امامزاده بعهده همسایه گبر وترسا نیست .شما سوراخ دعا گم کردی یا زورت به خره نمیرسه پالونو میزنی.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:16
azadi2011 - اسلو - نروژ
واژه ی " تار " پارسی است . به ترکی چی میشه ؟ رومانو- می توانی یک کم گرامر را بهتر رعایت کنی تا خودت بدانی چی می خواهی بنویسی.
دوشنبه 4 دي 1391 - 21:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.