مهمانپرست : آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران، امروز گفت که ایالات متحد آمریکا خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است و نمی تواند دیگر کشورها را متهم به نقض حقوق بشر کند و یا به این دلیل مورد انتقاد قرار بدهد.

                                          مهمانپرست : آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

رامین مهمانپرست سپس با اشاره به خارج شدن نام سازمان مجاهدین خلق ایران از فهرست گروه های تروریستی از سوی آمریکا و اعمال تحریم های جدید از سوی این کشور علیه سپاه پاسداران ایران و فرماندهان آن گفت : آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر اجازه ندارد دیگران را به اتهام نقض حقوق بشر مورد ملامت قرار دهد.

رامین مهمانپرست این سخنان را دیروز یکشنبه در آنکارا ایراد کرد. سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران دیروز به دعوت احمد داووداُغلو، وزیر امور خارجۀ ترکیه، به این کشور سفر کرد.

رامین مهمانپرست سازمان مجاهدین خلق ایران را گروهی تروریستی توصیف کرد و اقدام آمریکا و اروپا را مبنی بر خارج کردن این گروه از فهرست گروه های تروریستی مصداق پشتیبانی غرب از تروریسم دانست.

امروز همچنین وزارت امور خارجۀ ایران با انتشار بیانیه ای اقدام دولت کانادا را مورد انتقاد قرار داد که سازمان مجاهدین خلق ایران را از فهرست گروه های تروریستی خارج کرد.

در این بیانیه آمده است : اقدام دولت کانادا در تضاد با نگرانی های جامعۀ بین المللی و افکار عمومی است که تروریسم را یکی از چالش های مهم جهان می دانند.

به گفتۀ وزارت امور خارجۀ ایران اقدام دولت کانادا تغییری در ماهیت سازمان مجاهدین خلق ایران نمی دهد که از نظر تهران گروهی تروریستی است.

بیانیۀ وزارت امور خارجۀ ایران سپس به دولت کانادا هشدار داده که با اقدام خود امنیت جامعۀ کانادا را به خطر انداخته و به مأمن تروریست ها بدل شده است.

دولت اوتاوا پنجشنبه گذشته سازمان مجاهدین خلق ایران را از فهرست گروه های تروریستی خارج کرد و همزمان سپاه قدس سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.  

+29
رأی دهید
-31

100ra - پیرانشهر - ايران
خوب راست میده دیگه ابرویه نداشتشو بردند تو آمریکا .آقای افتابپرست حقشونو ضایع شد این کشورهای استبدادی از جمهوری اسـ... یاد باید بگیرند حقوق بشلو لهایت کنند دیده.
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:36
hamtarane - سیدنی - استرالیا
تو برو بمیر مردک
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:37
juvel - اسلو - نروژ
خفه.
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:40
pink panther - ابیجان - ساحل عاج
ببین باز کتک دلت می‌خواد !!
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:39
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
خفه خون بگیر که ننه‌ات در سفر مکه ی کوفتی تو را حامله شد!!! پدر نا معلوم!! مثل بقیه ی ملایان
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:13
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
خفه شوافتاپرست بیریخت ٬اخه باچه روئی حرف ازحقوق بشرمیزنین؟ اخه چقدرشما هاوجیره خوراتون مثل این اگزم وشهادت پست و بیشرفین؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:39
siavash33 - کردستان - ایران
جوک کریسمس و نوروز پیشاپیش رسید
دوشنبه 4 دي 1391 - 19:28
kalleasbi - برس - سوئد
با همهٔ خریتت راست میگی‌ این حرفو
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 10:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.