خرید فوری ماهواره جدید پس از جمع آوری

دولتمردان جمهوری اسلامی عملیات وسیعی را برای جمع آوری ماهواره آغاز کرده اند. علی رغم اینکه داشتن ماهواره در ایران ممنوع است، ولی استفاده از آن برای تماشای کانال های خارجی بسیار رایج می باشد. نیروی انتظامی برای مقابله با این مسأله به شیوه های مختلفی برای جمع آوری ماهواره دست می یازد، ولی به نظر می رسد که این تلاش ها نتیجه ای دربرندارد و این عملیات نیز به شکست خواهد انجامید.

خرید فوری ماهواره جدید پس از جمع آوری

پشت بام های تهران با دیش های ماهواره اشباع شده اند و این درحالی است که نیروی انتظامی سالی یک بار برنامه جمع آوری و ازبین بردن ماهواره ها را در دستور کار خود دارد. به گفته ناظران از تهران، عملیات ضربتی امسال از روز یکشنبه ۱۶ دسامبر آغاز شده. این عملیات معمولاً توسط افراد نیروی انتظامی و گاهی نیز توسط عوامل نیروهای ویژه که با طناب از ساختمان ها بالا و پایین می روند انجام می شود. ولی این بار مأموران نیروی انتظامی لباس شخصی به تن دارند و تمرکزشان بر جمع آوری "ال ان بی" است که امواج ماهواره ای را تقویت می کند. درواقع آنتن های ماهواره ای بدون ال ان بی قابل استفاده نیستند.

کانال های خارجی ازسوی حکومت جمهوری اسلامی به عنوان یک تهدید شناخته می شوند، به ویژه اینکه به مانند بی بی سی فارسی به زبان فارسی پخش شوند. از دید آیت الله احمد خاتمی، این کانال ها توسط دشمنان مورد استفاده قرار می گیرند تا "با اسلام، انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران مبارزه کنند". در جریان کنفرانسی در تهران با موضوع "تأثیرات منفی" آنتن های ماهواره ای، یکی از محققان تعداد استفاده کنندگان ماهواره در تهران را ۶۵ درصد و دیگر شهرها را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد اعلام کرد.

"بدون اینکه خود را معرفی کنند، می خواستند در را باز کنیم"

ساسان، روزنامه نگار ساکن غرب تهران، می گوید: "روز سه شنبه پلیس های لباس شخصی به خانه من آمدند و بدون اینکه خود را معرفی کنند، از ساکنین می خواستند درب منازل را به روی آنها باز کنند. آنها بلافاصله به پشت بام رفتند تا ال ان بی ها را جمع آوری کنند. آنها در حدود ۲۰ آنتن ماهواره را ازبین بردند و سپس به پشت بام ساختمان کناری رفتند. به محض اینکه کارشان تمام شد و رفتند، همسایگان می گفتند با نصاب تماس می گیریم تا آنتن های جدید نصب کند. در مجموع، نصب ماهواره در حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد. در اینجا شایعه شده است که سپاه پاسداران واردکننده تجهیزات ماهواره ای است و از چنین عملیاتی به نفع خود بهره می برد."

شبنم، ساکن غرب تهران نیز می گوید: "طی روزهای اخیر بسیاری از آنتن های ماهواره ای را در محله من ازبین برده اند. فردای همان روز مجدداً یک آنتن جدید خریدیم و تماشای برنامه های خود را ازسرگرفتیم. بسیاری از مردم برنامه های سیاسی یا خبری را تماشا نمی کنند. طی سال های اخیر بیننده شبکه های سرگرم کننده بیشتر شده. بینندگان سریال های ترکی و آمریکایی که دوبله خوبی هم دارند نیز زیاد است."

او در ادامه می افزاید: "برای سرگرمی به جز ماهواره چیز دیگری نداریم. کسی را از نزدیکان نمی شناسم که برنامه های صدا و سیمای ایران را تماشا کند، مگر اینکه مسابقه ورزشی یا تحلیل های مربوط به آن باشد. بلیت سینما نیز بسیار گران شده و فیلم هایی که روی اکران می آیند کیفیت خیلی بدی دارند."

+107
رأی دهید
-11

juvel - اسلو - نروژ
اینها دلتمردها نیستند ، دولت ضعفها هستند.
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:39
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
آقایان به هر چه می پرستید این کارها اشتباه هست ساعت دارد تیک تیک می کند .تا مثل اسد نشدید آدم شوید.
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:24
sama128 - شیراز - ایران
. معمولا دولت های غیر مردمی و ضعیف که رو راست با مردم خود نیستند و می خواهند یک سری اخبار دروغ را به خورد ملت بدهند مثل ایران و کره شمالی مخالف سر سخت ماهواره و اینترنت و سایر منابع خبری غیر از خودشون هستند چرا که نمی خواهند هیچ گاه حقایق برای ملت روشن بشه و مردم خود انتخاب کنند که کی راست میگه و کی دروغ – می خواهند همیشه به مردم بگویند که ما راست می گوییم ما درست می گوییم و همه عالم و آدم دروغ میگن . اگر بحث حجاب اینقدر خودشون گند زدند و ترکمون زدند که ملت از دین و حجاب و .. زده شدند و الان میندازند گردن ماهواره و بیگانه و دشمنان فضایی نظام و .... مورد دیگر فقط باید به حال مردم بدبخت ایران که من هم مثل شما عزیزان جزء همین مردم هستم باید زارو و زار گریه کرد که عمر گذشت ولی با نکبت در خفقان در بن بست و در دورغ محض با دین را به نرخ روز تفسیر کردن و به خورد مردم دادن.
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:36
prince of darkness - دبی - امارات
جمع کردن ماهواره فقط و فقط به خاطر این هستش که حقیقت دروغین مذهب تشیع صفوی و روافض حاکم بر ایران توسط کانالهای سنی مذهب مانند و صال و کلمه فاش نشود...از وقتی این شبکه ها راه اندازی شدند اخوند به شدت با ماهواره داره برخورد میکنه
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:04
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
گرفتن حداقل ازادی مردم درخانه نقض حقوق بشرنیست٬بعدش ازوقتیکه جلویه پخش برنامه هایه برونمرزی صداوسیمایه ایران روازماهوارگرفتند همین ها دم از ازادی بیان وحقوق بشرمیزنن واین کاروبه قانون جنگل تشبیح کردن ولی کارخودشون رو که بزوروارد حریم خصوصی مردم میشن رو قانونی بحساب میارن.
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:11
alborzi - کرج - ایران
بعضی از سریالاش هم بدک نیست ولی اخبار یه شکنجه واقعیه برا اعتراف گرفتن !
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:33
arshia83 - ریبه - دانمارک
اصلا فکرشو که میکنی‌ خندت میگیره که توی خونه خودت اجازه نداری کانالی که میخی‌ نگاه کنی‌.
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:20
tehrangoli - تهران - ایران
خونه ما رو 6 بار تا حالا حمع کردن و ما همون شب دوباره گذاشتیم، 400 بار هم جمع کنن بازم می ذاریم.. اگه شده باشه از غذا و خورد و خوراکمون می زنیم که اینا به خواستشون نرسن که ما چی ببینیم و چی نبینیم!
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:50
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان/ امیدوارم از این بیشتر به این کارها ادامه بدهند ما دوست داریم که مثل قذافی بشوند.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 00:06
akbarboy - تبریز - ایران
دبی امارات برو پسر برو پیش ابوسفیانت برو پیش وهابیون سربر برو پیش سلفیای القاعده حالا شیعه من دراوردی شدو سنی اصیل به قول یکی از دوستان اب که سر بالا بره قورباغه ابو عطا میخونه
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 07:54
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
''توسط عوامل نیروهای ویژه که با طناب از ساختمان‌ها بالا و پایین می روند''.... نمیدونم چه طنز نهفته‌ای در این جمله هست که با خواندنش خنده‌ام میگیره.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 09:39
dannni - سوئد - استكهلم
پرنس آاف درکنس - دبی - امارات نکنه تو از همان دسته آدمها هستی‌ با پول کشور‌های شیخ نشین خلیج فارس مبلغ واهبیت هستی‌
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:35
kitaro - تهران - ایران
اینقدر جمع کنن تا جونشون دربیاد!!. ماشین کلانتری سر کوچه نرسیده همه زنگ میزنن نصاب بیاد!.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:14
Parsi6 - نیویورک - آمریکا
شهروند (دوبی‌ امارات) - ننگی رو عمر ابن خطاب و ابو بکر برای شما اهل سنت گذاشتند رو هنوز با هیچ چیز نتونستید پاک کنید. ازدواج محمد با دختر عمر واسه لا پوشانی رسوایی تجاوز عمر به دخترش و همینطور پیشکشی عایشه ۷ ساله توسطه ابو بکر، که محمد باهاش خوابید تا اختلاف عمر و ابو بکر به خاطر رقابتی که داشتن واسه به دست آوردن بهترین جایگاه نزد محمد. حالا تون واسه ما از برتری سنّی بودن حرف میزنی.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 23:00
فراوانی - قطر - قطر
اینها جمع میکنند آنها نصب میکنند به این میگویند تفاهم مدنی وافتخار هم میکنند که تا پلیس میاد میره نصاب میاد یکی دیگه نصب میکنه هم وطن به نه شجاعت میگویند نه مبارزه ملتی که اعتراض به حقش نمیکند با یک صندلی هیچ فرقی نمیکند
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.