۴ ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟

افکارنیوز: خیلی از پدر و مادرها فکر می کنند که اگر فرزندشان زودتر از بچه های دیگر راه رفت یا حرف زد، یعنی باهوش تر از همسالان خودش است؛ در صورتی که اصلا اینطور نیست...

۴ ویژگی یک کوددک باهوش چیست؟

حرف زدن، راه رفتن، نشستن یا حتی دندان درآوردن به سیر تکامل هر بچه ای بستگی دارد و ربط چندانی به هوش او ندارد اما اگر کودک خردسال شما هر یک از این نشانه هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم داشت، می توانید به باهوش تر بودن او نسبت به همسالانش افتخار کنید! یعنی بچه های باهوش تر، این ۴ علامت را دارند.

زبان مادری را درک می کنند

مغز نوزادان آمادگی یادگیری بیش از یک زبان را دارد. محققان انگلیسی معتقدند یک نوزاد ۴ ماهه می تواند از روی حالت های لب و دهان متوجه تفاوت بین زبان های مختلف بشود. با این حساب اگر والدین از بدو تولد، با فرزند خود با چند زبان مختلف صحبت کنند، می توانند مطمئن باشند که بینش وسیع تری به کودک خود داده اند و او را باهوش تر از سایر بچه ها بار آورده اند. بچه های باهوش، می توانند از ۴ ماهگی به بعد تفاوت زبان مادری را با زبان های دیگر متوجه شوند.

متوجه احساسات دیگران می شوند

بچه های زیر یک سالی که هوش کافی دارند، می توانند تفاوت بین احساسات مختلف اطرافیان خود مانند شادی، غم، ترس، اضطراب یا خشونت را درک کنند و با توجه به این رفتارها واکنش نشان دهند. بچه های زیر یک سالی که بتوانند تفاوت بین احساسات را تشخیص دهند، باهوش هستند. اگر متوجه شدید کودک شما به احساسات ظاهری دیگران مانند خنده، گریه، داد و فریاد یا... واکنشی نشان نمی دهد، باید کمی نگران شوید و حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

معنی کلمه ها را می فهمند

معمولا بچه ها از یک سالگی به بعد معنی کلمه ها را می فهمند و خواسته والدینشان را اجرا می کنند اما اگر فرزند زیر ۱ سال شما متوجه شد معنی سیب یا توپ چیست و به درخواست شما آن را برایتان آورد، باید به هوش او تبریک بگویید. محققان دانشگاه پنسیلوانیا می گویند این قدرت یادگیری کلمات از ۶ ماهگی به بعد در تمام بچه های دارای هوش طبیعی به وجود می آید اما اگر کودکی بتواند از این هوش خود استفاده کند، یعنی باهوش تر از بقیه بچه هاست. ضمن اینکه بچه های باهوش باید بتوانند از ۶ تا ۹ ماهگی به درخواست والدین خود اعضای بدنشان مانند چشم، گوش یا دست را با نام بردن آنها به وسیله اطرافیان، نشان دهند.

موسیقی را درک می کنند

بچه های باهوش تر از حدود ۶ تا ۸ ماهگی به خوبی موسیقی را درک می کنند و با شنیدن صدای موسیقی های کلاسیک و ملایم، آرام تر می شوند. بچه هایی که بتوانند از یک سالگی از آلات موسیقی به تناسب سنشان استفاده کنند و این کار را با کمک شما یا معلم موسیقی یاد بگیرند، در آینده هم می توانند نسبت به سایر بچه ها توانایی کسب موفقیت های بیشتری در زمینه های دیگر هم داشته باشند. رفتن بچه ها به کلاس های موسیقی آنها را از نظر روانی آرام تر و از نظر ذهنی خلاق تر می کند. به والدین توصیه می شود در صورت امکان، فرزندان خود را از حدود
۳ سالگی به کلاس موسیقی بفرستند.

+97
رأی دهید
-6

azarbayjan-janim - تبریز - ایران
متاسفانه در این ایران که آذربایجان رو مستعمره خویش قرار داده فرزندان آذربایجان از حق هرگونه تحصیل به زبان مادری محروم هستند و زبان فارسی که این بچه های این مرز و بوم با آن بیگانه هستند دارند به زور خورد آنها میدهند در مناطق آزربایجان جنوبی کودکان آزربایجانی جنوبی خیلی بهتر و روانتر میتونند زبان نوشتاری و گفتاری لاتین رو بنویسند و بخونند اکثر این بچه ها میتونند برنامه های ماهواره ای ترکیه و آزربایجان شمالی رو که پخش میشه با تمامی معنی درک و بنویسند بدون اینکه آموزشی دیده باشند...
دوشنبه 4 دي 1391 - 16:32
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
مرک بر بیگانه پرست! زنده باد ایران!
دوشنبه 4 دي 1391 - 20:07
gh742 - ساوه - ایران
درود بر ایران درود بر کهن دیار آریایی
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 04:56
فارسان - مرکزی - ایران
برای هر ذره ایران تمام ایران تصمیم می گیره هر کی ناراحته دنیا خیلی بزرگه می تونه یه گوشه ای یه جا برای خودش پیدا کنه البته به فکر آذربایجان جدا شده ایران نباشه که اونم به زودی به مام میهن بر می گرده.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 08:09
hossein-87 - تهران - ایران
azarbayjan-janim - تبریز - ایران - ببین عمو ، این حرفای مفت جز تیکه تیکه کردن ایران هیچ نتیجه ای نداره.همه ی کشورها از قومیت های مختلف تشکیل شدن.اگه قرار باشه هرکی بیاد و اعلام استقلال کنه سنگ رو سنگ بند نمیشه!!مثلا آذربایجان کشور شد.که چی؟من موندم چرا تو ایران قومیت های مختلف که منم جزوی از یکی از همین اقوام هستم، انقدر ساز مخالف میزنن.طبیعیه که هر حکومت برای حفظ انسجامش با هرگونه تحرک اینچنینی مخالفت کنه.حالا میخواد حکومت موجه باشه یا نه! مثلا کردستان جدا بشه چه گلی به سر کردها بزنه؟آذربایجان جدا بشه که چی؟نفهم،مگه ایران در زمان گذشته که امپراطوری بزرگی بود؛یه قومیت خاصی رو شامل میشد؟!کرد و لر و بلوچ و مازنی و گیلکی ترک و عرب و افغان و غیره.تو که از شکوه ایران یه داریوشش و کوروش رو شنیدی و ادعات هم میشه،به این چیزا فکر کردی؟آذربایجان یکی از استان هایی هستش که بیشترین ساخت و ساز و پیشرفت داره توش انجام میشه ولی همیشه نق نق به راهه.والا بحث حکومت نیست.گور بابای همه.منتها همه ایرانی هستیم و باید برای کشور دل بسوزونیم.البته جز تو و امثال تو که فکر میکنید مستعمره ایرانید!!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 10:25
zanko - تهران - ایران
hossein-87-تهران-ایران:دمت گرم خیلی خوب جوابه این بچه رو دادی
جمعه 8 دي 1391 - 13:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.