مرگ مرموز نیما نهاوندیان مجری صدا‌و‌سیما

جسد نیما نهاوندیان، مجری جوان برنامه‌های ورزشی که در منزل شخصی‌اش در غرب تهران کشف شد، به دستور قاضی امیر‌آبادی فراهانی، سرپرست دادسرای جنایی پایتخت برای مشخص شدن علت اصلی مرگش به پزشکی قانونی فرستاده شد.

مرگ مرموز نیما نهاوندیان مجری صدا‌و‌سیما

به گزارش خبرنگار ما، بامداد دیروز مأموران کلانتری ۱۳۷ شهرآرا از طریق تماس تلفنی از مرگ مشکوک نیما نهاوندیان، مجری ورزشی شبکه دو صدا وسیما در خانه‌اش با خبر شدند. لحظاتی بعد وقتی مأموران کلانتری در خیابان پاتریس لومومبا در خانه این مجری حاضر شدند، با جسد نیما روی تختخواب روبه‌رو شدند. لحظاتی بعد به دستور قاضی رسولی بازپرس کشیک ویژه قتل، تحقیق درباره علت مرگ آغاز شد.
خاله نیما که در محل حادثه حاضر بود، با چشمانی گریان گفت: شب یلدا نیما و تعدادی دیگر از اقوام در خانه ما دعوت بودند. آن شب به خوبی گذشت و آخر شب نیما از ما خداحافظی کرد و به آپارتمانش در خیابان پاتریس لومومبا که به صورت مجردی زندگی می‌کرد، برگشت. از آن شب به بعد از نیما خبری نداشتیم. شب گذشته من خانه خواهرم ـ مادر نیما ـ مهمان بودم و قرار بود نیما هم به آنجا بیاید اما هرچقدر منتظرش ماندیم، از او خبری نشد. بعد با تلفن خانه و همراهش تماس گرفتیم اما جواب نداد به خاطر همین خیلی نگران شدیم و به خانه تعدادی از دوستان نزدیکش سر زدیم و حتی به بعضی بیمارستان‌ها هم مراجعه کردیم اما اطلاعی از وی پیدا نکردیم تا اینکه لحظاتی پیش من و مادرش با نگرانی به در خانه‌اش آمدیم. وی ادامه داد: وقتی به خانه‌اش رسیدیم، ابتدا زنگ خانه را زدیم اما نیما در را باز نکرد. از طرفی هم همسایه‌ها هم از وی اظهار بی‌اطلاعی کردند تا اینکه با کمک همسایه‌ها قفل در خانه را شکستیم. داخل خانه همه چیز مرتب بود اما وقتی به اتاق خواب رفتیم، نیما به صورت دمر روی تختخوابش آرام گرفته بود. هرچقدر صدایش زدیم، جوابی نداد که متوجه شدیم او فوت شده است. وی در پایان گفت: نیما شبی که در خانه ما بود، احساس درد یا بیماری نداشت اما او از مدتی پیش به دلیل افسردگی با تجویز پزشک قرص آرام بخش مصرف می‌کرد.
بر اساس این گزارش، ظهر دیروز مأموران کلانتری ۱۳۷ شهر آرا بعد از تحقیقات محلی، پرونده مرگ نیما نهاوندیان را برای رسیدگی به دادسرای جنایی پایتخت فرستادند. قاضی امیر آبادی فراهانی، سرپرست دادسرای جنایی پایتخت بعد از مطالعه پرونده، دستور داد تا جسد مجری شبکه دو برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شود. وی نیز از خانواده نیما خواست چنانچه در این باره شکایتی دارند، شکایت را به دادسرا ارائه دهند تا دستور رسیدگی به آن صادر شود.
قاضی امیر آبادی فراهانی همچنین گفت: جسد نیما نهاوندیان، مجری تلویزیون به پزشکی قانونی منتقل شده است و تا صدور نظریه پزشکی قانونی، صحبت از قتل یا خودکشی وی منتفی است.
از سوی دیگر، سایت شبکه دو در پیام تسلیت درگذشت نیما نهاوندیان، مجری جوان برنامه‌های ورزشی این شبکه، از عارضه مغزی به عنوان دلیل مرگ وی نام برده است.
نیما نهاوندیان، متولد سال ۱۳۶۰ در شهرستان گرگان بود که از سال ۸۲ همکاری با سازمان صدا و سیما را آغاز کرد. اجرای چند دوره برنامه «ورزش از نگاه دو»، «طعم ورزش»، «توپ طلایی»، «دورخیز»، «هفت سنگ» و «عید کبریا» از جمله برنامه‌های نهاوندیان در شبکه دو سیماست. این مجری برنامه‌های تلویزیونی علاوه بر شبکه دو در رادیو و شبکه جهانی جام جم نیز برنامه داشت. تحقیقات درباره مرگ مجری ورزشی تلویزیون از سوی پلیس ادامه دارد.

+132
رأی دهید
-18

hamtarane - سیدنی - استرالیا
خدا بیامرزتش ولی احتمالا مصرف فرص های آرام بخش و مشروبات الکلی با هم باعثش بوده
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:34
اسی777 - نیوکاسل - انگلستان
خدا رحمتش کند روحش شاد
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:17
نیایش - تهران - ایران
اگه کار وزارت اطلاعات باشه که هیچی دیگه مرگ طبیعی داره چون اونها دوز یکی از قرصها رو خیلی بالا می برند و طرف قرصها رو به طور معمول میخوره تا به اون یه قرص برسه بعد که اون رو خورد می میره . نمیشه هم ثابت کرد
دوشنبه 4 دي 1391 - 13:46
abdolmalek - رامسر - ایران
خدا بیامرزدش.بچه تو دل برویی بود..روحش شاد
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:38
azadi-iran - وین - لااتریش
شکی نیست که کار وزرارت اطلاعات سپاه است. نمی شود هم ثابت کرد چون هیچ منبع ازادی در ایران وجود ندارد هر جا که دست بگذاری متعلق به خودشان است. پس باید فراموش کرد.
دوشنبه 4 دي 1391 - 14:48
*Fanoos* - ایران - ایران
میخوام نظر بذارم ولی دستم یخ زده ، هنوز هم باورم نمیشه خدا به خانواده ش صبر بده خیلی سخته تحمل این مصیبت. روحت شاد خودت رفتی و ما رو داغدار این غم بزرگ کردی:-(((
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:37
pooyan21 - رم - ایتالیا
روحش شاد
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:16
مهر آسا - تهران - ایران
وای از جماعت ...که هر اتفاق را به نفع عقاید و جبهه خود پاتک میزنند هنوز علت مرگ مشخص نشد کاربر وین لااتریش نظر پزشکی خود را از راه دور و به صورت طی طریق داد
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 00:41
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
hamtarane - سیدنی - استرالیا -مگر شما میشناختیش که به این سرعت قضاوت میکنی‌؟
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 06:13
farhad85 - سیدنی - استرالیا
امان از سخنان و کامنتهای بی‌ ارزش بعضی‌ از هموطنان!! همه چیز ربط پیدا میکنه به وزارت اطلاعات؟؟!! آخه ایشان مگر مخالف سیاسی بوده؟ مگر فعال سیاسی بوده؟ وزارت اطلاعات به چه دلیل باید ایشان را میکشته؟؟ بعضی‌‌ها هم بد جوری شبیه دائی جان ناپلئون شدند!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 02:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.