در حمله جنگنده‌های سوریه 'ده‌ها نفر در صف نانوایی کشته شدند'

در تصاویر ویدئویی منتشرشده، ساکنان محلی در حال دویدن برای کمک به مجروحان دیده می‌شود

 مخالفان دولت سوریه می‌گویند که ده‌ها نفر در یک نانوایی در استان حماه در بمباران جنگنده‌های ارتش سوریه کشته شده‌اند.

به گفته مخالفان، این حمله هوایی در شهر حلفایا رخ داده که کنترل آن در دست مخالفان مسلح حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه است.

دو ویدئو در اینترنت منتشر شده که به گفته فعالان سوری صحنه این بمباران را نشان می‌دهد.

در تصاویر ویدیوئی، اجساد و پاره‌های بدن قربانیان در خیابان و داخل یک ساختمان کوچک دیده می‌شود. بعضی از اجساد هم زیر آوار مانده‌اند.

در این تصاویر، ساکنان محلی دیده می‌شوند که در حال دویدن برای کمک به مجروحان بمباران هستند و تلاش می‌کنند افراد زیر آوار مانده را نجات دهند.

این ویدئو با اظهارات مخالفان که می‌گویند قربانیان این حمله برای گرفتن نان در یک نانوایی صف کشیده بودند، هم‌خوانی دارد.

سامر الحماوی، یکی از فعالان مخالف دولت سوریه به خبرگزاری رویترز گفت: "هنوز مشخص نیست چند نفر کشته شده‌اند. وقتی من به آن جا رسیدم با انبوهی از اجساد روی زمین مواجه شدم."

او گفت: "سه روز بود که آرد نداشتیم و امروز همه برای گرفتن نان به نانوایی رفته بودند که خیلی از آنها هم زنان و بچه‌ها بودند. هنوز نمی‌دانم از بستگان من هم کسی آنجا بود یا نه."

بنا بر گزارش‌ها، صدها نفر در صف نانوایی بوده‌اند و بیم آن می‌رود که شمار کشته‌شدگان حادثه به شدت افزایش پیدا کند.

به گفته مخالفان دولت سوریه از آغاز ناآرامی‌ها در این کشور تا کنون بیش از ۴۴ هزار نفر کشته شده‌اند که ۳۱ هزار نفر از آنها غیر نظامی بوده‌اند.

ابراهیمی در دمشق

در همین حال اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه، برای گفت‌وگو درباره ناآرامی‌ها و یافتن راه حلی برای پایان دادن به آن وارد دمشق شده است.

این سومین سفر آقای ابراهیمی به دمشق از زمان انتصاب او به عنوان نماینده امور سوریه است. او این بار به دلیل شدت درگیری‌ها در اطراف فرودگاه دمشق مجبور شد از راه زمینی و از طریق لبنان وارد سوریه شود.

آقای ابراهیمی قرار است با وزیر خارجه و رئیس جمهور سوریه دیدار کند.

تلاش‌های اخضر ابراهیمی تا کنون نتیجه چندانی نداشته و مشخص نیست که او با چه پیشنهادی به سوریه رفته است.

جیم میور، خبرنگار بی‌بی‌سی در بیروت می‌گوید مخالفان مسلح دولت سوریه پیروزی خود را نزدیک می‌بینند و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد، حملات خود را متوقف نخواهند کرد.

+89
رأی دهید
-62

Iran e azad - هورتن - نروژ
بهار عربی‌!!!!!! بیداری اسلامی!!!!! این نتیجه بازی قطر ،عربستان،ترکیه و غربیها از یک طرف،و اسد خونخوار،ملاها و روسیه از طرف دیگر است. تنها چیزی که این وسط به حساب نیاوردند،حقوق مردم عادی ،زنان و کودکان هست. طعم تلخ جنگ تا سالها بر کام این ملت بیچاره خواهد ماند. بعد از این همه بها دادن تازه اسلام سلفی‌ها منتظر این بیچاره هست!
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:47
botshekan - دبی - امارات
. آیا میدانستی آمریکا باوجود قتل دو میلیون نفر در عراق هیچگاه از جانب هیچ کشوری به عنوان یک دولت تروریست معرفی نشد ؟. . آیا میدانستی قتل و بیرون راندن بیش از یک میلیون فلسطینی موجب نگشت به اسرائیل لقب تروریست داده شود ؟. . آیا میدانستی قتل پنجاه هزار سوری باعث نشد دنیا به دولت سوریه بگوید تروریست و ارهابی ؟. . آیا میدانستی قتل بیش از دو میلیون نفر در افغانستان و چچن موجب نگشت دنیا به روسیه بگوید تروریست ؟. . آیا میدانستید قاتلان زنجیره ای آمریکا و یا گروهکایی مانند فارک به عنوان تروریست شناخته نمیشوند ؟. . آیا میدانستید صربهایی که مسلمانان را قتل عام نمودند به عنوان ترویست شناخته نمیشوند ؟. . آیا میدانستید بوداییان برمه که روزانه دهها مسلمان را مثله میکنند و هزاران نفر را میکوچانند از حمایتهای آمریکا و غرب و بانک جهانی برخوردارند و این مسلمانان برمه میباشند که تروریستند ؟؟.
یکشنبه 3 دي 1391 - 21:59
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
زمانی‌ که زبان مکالمهٔ مولای متقیان و پیامبر با مخالفانشان شمشیر و شکنجه بوده است، شما از بشار اسد انتظار نداشته باشید که با زبانی‌ غیر از خمپاره و راکت مکالمه کنه!
یکشنبه 3 دي 1391 - 19:49
abikaka - لندن - انگلستان
بت‌شکن - دبی - امارات...... متشکرم
یکشنبه 3 دي 1391 - 23:33
jirjir - لاس وگاس - امریکا
اقای بت شکن امارات ایا میدانستی دین اسلام در بدو ورود به ایران هزاران تن را کشتند وهزاران اواره وتجاوز بر جای گذاشت ولی هیچوقت تروریست خوانده نشد وتازه از طرف یک مشت وطن فروش تقدیس شد ایا میدانی انقلاب اسلامی با جنایات بی شمار زن ومدر وجوانان این مملکت را نابود کردند ولی یک عده کره خر باز هم ازشون طرفداری میکننایا میدانی همین خامنه ای خونخوار جوانان این مملکت را به خاطر ازادی خواهی شکنجه کرد تیرباران کرد وبه خوانواده های انان ضلم کرد ولی باز هم دیوانه های وطن فروش این سید تخم تازی را مثل بت میپرستند عزیز جان اگر میخواهی مثالی بزنی اول بیا از مملکت خودت شروع کن چراچسبیدی به یک مشت به قول خودت اجنبی اول بیا درد های جامعه خودت رو بیان کن بعد برو سراغ فلسطین وچچن اره عزیز جان وطن فروشی که شاخ ودم نداره هرچی هستی مرد باش ومنافع ملی خودت رو به خاطر دیگران نابود نکن . مرد باش .مرد باش مرد باش.
دوشنبه 4 دي 1391 - 00:42
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
من ویدئوها را در یوتوب دیدم واقعا وحشتناکه! بر پدر رهبران ایران و روسیه و چین لعنت که هنوز از دراز اسد پشتیبانی میکنند و خاک بر سر رهبران بقیه کشورها که فقط مشغول تماشا هستند. من نمیدانم این چه سازمان مللی است که عرضه هیچ کاری را ندارد؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:16
paksan - آمریکا - آمریکا
botshekan - دبی - امارات.شما آمارات رو از بانک مرکزی می گیری یا خبرگزاری فارس یا مستقیماً از دفتر آقا ام الفساد یا رئیس دولت کودتا؟منبعش رو مشخص کن ما هم بخندیم بهش ؟ مردک هشت سال جنگ سنگین بین ایران و عراق بود یک میلیون کشته داشت حالا واسه جنگ یک هفته ای و چند سال حضور نظامی که فقط گروههای شیعه طرفدار ایران و سنی ها و القاعده ایرانی کشتار می کردن دومیلیون کشته داشته؟آخه مرغ خام و پخته که هیچ مرغ خورده شده هم خنده اش می گیره!عربها و عثمانی ها که رفتند و اون منطقه رو اشغال کردند باید به این سوالهای من و شما درباره اسرائیل یا فلسطین پاسخ بدهند یا شما یا آقای ولایت؟ درضمن عربهایی که شما می گی ادعای خوزستان تنب بزرگ و کوچیک رو هم دارن و فلسطین چیز کوچیکی نیست که آنها می خوان ادعای تمام دنیا رو هم دارن.خیلی حرفه یه قومی بره یه جایی که حتی تو قرآن آمده که سرزمین مقدس یهودی ها بوده با شمشیر بگیره بعد حالا ادعا کنه اینجا سرزمین ماست؟صربها اگه تروریست هستند پس چرا دولت آقا کارخانه آمپول سازی ازشون می خره ؟
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:32
paksan - آمریکا - آمریکا
botshekan - دبی - امارات.خلاصه ما نفهمیدم شما این همه بقیه جاها و کشورها رو تروریست خواندی منظورت اینه که این جنایت و حمله با هواپیمای جنگی به صف نانوایی که یه عده مردم داشتن نون می خریدن تروریستی نیست دیگه یعنی چون آنها آدم می کشند و تروریست هستند خوب اینجا هم مشکلی نیست اسد هم بکشه و از نظر شما " این به اونا در " استدلالت اینه؟منظورت اینه که همه جا تروریست هستند فقط مسلمانان تروریست نیستند و همه اش دروغه دیگه؟یعنی ولایت فقیه و ملا عمر و القاعده اخوان المسلمین و فتح و ...هزاران گروه تروریستی که همشون ریشه عربی دارن با وعده بهشت دنیا رو جهنم نکردن دیگه ؟ آخه آمریکا اگر می کشه ادعای دین نداره می شه متنفر بود ازش ولی شما به نام دین و بنام عدالت و بهشت تمام دنیا رو جهنم کردین واسه حتی مسلمانانی که شما رو قبول ندارن آخه چرا باید در تمام کشورهای اسلامی مردم انقدر ناراضی باشند؟اشکال اسلامه شما نیست؟یه آمار بگیر ببین تقاضای پناهندگی و مهاجرت از کدوم کشورها بیشتره
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:40
mihandoosti - تهران - ایران
در بمب گزاری های انتحاری دهها نفر ازمردم غیر نظامی کشته شدند
دوشنبه 4 دي 1391 - 05:15
sama128 - شیراز - ایران
مــــــــــــــرگ بر بشـــــــــــار اســـــــــــد فاشیست که از هیتلر و موسیلینی هم بدتره چون به ملت خودش هم رحم نمیکنه . امیدوارم که تمامی طرحهای روسیه - چین و علی الخصوص ایران در خصوص سوریه به بن بست بخوره هر چه سریعتر این فرد کثیف و خونریز بره بخواب پیش سرتنگ معمر قذافی . جای تاسف هستش که در دولت روسیه و چین آدم وجدان دار و انسانی وجود نداره وقتی 90 % یک ملت یک حیوان خونریزی مثل بشار اسد را نمی خواهند واقعا حمایت از این فرد چه معنی داره حالا مسئولین ایران را بگید که جزء آدمی زاد نیستند شما که خودتون را متمدن و صاحب فرهنگ می دانید و ابرقدرت شما چرا.
دوشنبه 4 دي 1391 - 06:12
mmaziyar - تهران - ایران
در جنگ که نون حلوا قسمت نمی کنند مگه امریکاویها هواپیمای مسافر بری ما را تو هوا نزدند چی شد....
دوشنبه 4 دي 1391 - 07:46
h.tajvar - بروکسل - بلژیک
آخه چرا حرف بی‌ ربط می‌زنین بابا بشر باید تا آخر وایسه کشور به این زیبایی‌ رو با دمکراسی رو این آمریکا و انگلیس و اسرائیل دارن از بین می‌برن چرا چشماتون رو بستین آخه
دوشنبه 4 دي 1391 - 08:28
net_shayan - تهران - ایران
ترورسیت امریکا و ترکیه و . هستن که دارن این جوری به مخالفان بی شعور اسله و مخمات می دن و سوریه رو کشیدن به ...
دوشنبه 4 دي 1391 - 08:54
parastooeshge - توکیو - ژاپن
بشار اسد رفتی است وا ی به حال ماها. این یک بازی سیاسی است نوبت ماها میرسد کشور خراب میشود استفاده را چین وروسیه میکند اید یک بازی است
دوشنبه 4 دي 1391 - 10:53
مهر آسا - تهران - ایران
بشنو و باور نکن از کجا معلوم که کار مزدوران جنگ سالار مورد حمایت آمریکا و اسراییل نیست
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 01:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.