زورگیری در پمپ بنزین خیابان پاسداران

کارمند یک پمپ بنزین در خیابان پاسداران تهران که اقدام به طراحی سرقتی ساختگی از پمپ بنزین محل کارش با همدستی یکی از سارقان سابقه‌دار کرده بود، توسط کاراگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.


به گزارش ایسنا، در ساعت 4:45 روز 22 آذرماه سال جاری یک مورد زورگیری در پمپ بنزینی واقع در خیابان پاسداران به 110 اعلام شد و پس از آن عوامل گشت پلیس به محل اعزام شدند.


پس از حضور عوامل انتظامی در محل این پمپ بنزین شخصی به هویت «محمد – ق» به ماموران مراجعه و مدعی شد که لحظاتی پیش فردی با خودروی سمند نقره‌ای رنگش پمپ بنزین را زیر نظر گرفته و هنگامی که کارگر پمپ بنزین به هویت «سجاد – م» برای قرار دادن پول‌ها در صندوق به داخل مراجعه کرده راننده سمند از پشت سر وارد شده و پس از وارد کردن ضربه‌ای به وسیله آجر به سر کارگر و بیهوش شدن وی اقدام به سرقت مبلغ 90 میلیون ریال وجه نقد کرده و از محل متواری شده است.


با کسب این اطلاعات پرونده‌ای با عنوان زورگیری تشکیل و برای بررسی بیشتر به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارسال شد که در این حین افسر پرونده پس از رویت فیلم ضبط شده از طریق دوربین‌های پمپ بنزین نسبت به صحت سرقت مشکوک شده و کارگر پمپ بنزین را که به عنوان شاکی در کلانتری نیز حضور داشت، برای تحقیقات بیشتر به پایگاه چهارم پلیس آگاهی احضار کردند.


پس از احضار شاکی به پلیس آگاهی، وی در اظهارات خود معترف شد که سرقت صحنه‌سازی و ساختگی بوده و این کار را با همدستی فردی به هویت «مجید – س» انجام داده است.


کارآگاهان پس از استماع اظهارات متهم به بررسی سوابق مجید پرداخته که متوجه شدند وی از سارقان سابقه‌دار است.


در ادامه طی قراری تلفنی میان سجاد و مجید در شهرک اندیشه کرج، ماموران با انجام تعقیب و مراقبت و اقدامات فنی سرانجام در تاریخ 23 آذرماه مخفیگاه مجید را شناسایی و در عملیات پلیسی وی را دستگیر کردند.


همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم 49 میلیون ریال وجه نقد نیز توسط ماموران کشف و ضبط شد و متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شدند.


تاکنون چند مورد زورگیری از اماکن دولتی و خصوصی و حتی عابر بانک‌های پایتخت با مشارکت کارمندان خود این بخش‌ها انجام شده است


کاهش 50 درصدی زورگیری و سرقت‌های خشن در هفته گذشته
سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این خصوص گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون چند مورد زورگیری از اماکن دولتی و خصوصی و حتی عابر بانک‌های پایتخت بوده است که بررسی‌های پلیس نشان داده خود کارمندان این اماکن با فرد زورگیر مشارکت داشته‌اند و با صحنه‌سازی زورگیری در مقابل دوربین قصد گمراه کردن پلیس را داشته‌اند که خوشبختانه تمامی این موارد کشف شده است.


وی همچنین از کاهش 50 درصدی زورگیری و سرقت‌های خشن در یک هفته گذشته خبرداد و با اشاره به حکم هفته گذشته رئیس قوه قضائیه در خصوص "محاربه" خواندن افرادی که اقدام به زورگیری با سلاح سرد می‌کنند افزود: آمارهای پلیس نشان می‌دهد با اعلام این حکم از سوی رئیس قوه قضائیه و اقدامات خوب انجام شده از سوی پلیس زورگیری و سرقت‌های خشن در پایتخت روند به شدت نزولی داشته و حدود 50 درصد در هفته گذشته کاهش یافته است.


رییس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری زورگیرانی که طی چند هفته گذشته فیلم آنها در فضای مجازی منتشر شده بود توسط پلیس با همکاری خوب قوه قضائیه گفت: خوشبختانه برخوردهای پلیسی با افراد زورگیر و احکام صادره توسط قوه قضائیه موجب شده که روند این جرایم کاهش داشته باشد.


وی با اشاره به کشف سرقت‌های خشن مانند زورگیری در سال جاری گفت: پلیس تهران پایتخت در سال جاری براساس آخرین آمارها حدود 80 درصد سرقت‌های خشن و زورگیری‌ را کشف کرده است که امیدواریم با دستور اخیر رئیس قوه قضائیه و طرح‌هایی که پلیس بزودی در این بخش اجرا می‌کند شاهد کاهش قابل توجه این گونه سرقت‌ها در پایتخت باشیم.جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
+126
رأی دهید
-86

mehr47 - تهران - ایران
خیلی خنده دار بود یعنی فیلم کمدی هم اینقدر مصنوعی رو زمین نمیوفته!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 11:25
greentree - تهران - ایران
برید به مداح یا آخوند حمله کنید که تمامی‌ مال و پولش حرامه و قتلش واجب ،چرا به مردم عادی حمله می‌کنید ؟..
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:15
ramtin.p - دورتموند - المان
هر روز گرسنه تر= هر روز وحشی تر
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:57
piki82 - تورین - ایتالیا
خیلی خنده بود فیلمش !
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:35
mohammad.avaz - تهران - ایران
حالا اولشه ببینید کشورمان به کیده می‌شه فقط تماشا کنید هم وطنان
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:28
reza.paris - تهران - ايران
این که خیلی‌ تابلو بود
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:31
razmandeh - استکهلم - سوئد
فیلم اکشن کم دیده بود بنده خدا حالا اولین اجراش بوده کم کم حرفه‌ای می‌شه !! میرسه در حد نماینده مجلس و بیت رهبری
یکشنبه 3 دي 1391 - 17:30
hamidla - هامبورگ - المان
فقط اعدام!
یکشنبه 3 دي 1391 - 17:18
farnia - تهران - ایران
خدائیش این حـ... دروغگو رو باید اعدام کنن درس عبرتی بشه واسه بقیه . کوروش گفت خدایا این کشور رو از دروغ ، قحطی و خشکسالی حفظ کن . اول از همه گفت از دروغ !!! عجب ملت پستی !!! بعدشم فیلم های چارلی چاپلین به پای این فیلم نمیرسه . نفر دوم که پشت در بود......تو فیلم !!!! از خنده مردم !!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 04:29
mihandoosti - تهران - ایران
همه جای دنیا بری همینه
دوشنبه 4 دي 1391 - 05:02
خاطره - تهران - ایران
گیر اوردی مارو .خودتی بابا
دوشنبه 4 دي 1391 - 18:44
paydar22 - لاهه - هلند
خیلی خیلی ببخشید اینو دیکه خر هم ببینه میفهم ساختکی اهمق زیاد پیدا میشه تو دنیا اما هیچ کدام مثل این دو نمیشه
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 00:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.