زمزمه های حکومتی درباره کشتار ۶۷ در ایران

با گذشت ۲۵ سال از قتل عا م زندانیان سیاسی در ایران، هنوز ابعاد این ماجرا مشخص نیست. در هفته های اخیر، برخی مسولان جمهوری اسلامی اشاره هایی به این واقعه داشته اند. بتازگی سایت محافظه کار بازتاب، در مطلبی ادعا کرده نه تنها آیت الله خامنه ای در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷، نقشی نداشته، بلکه رییس جمهوری وقت ایران، مانع اعدام هزاران زندانی چپ در سال ۶۷ شد. آرش سیگارچی نگاهی دارد به این ادعا و حواشی تازه مطرح شده درباره کشتار ۶۷.

 جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.
جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

 

+61
رأی دهید
-90

shirzan - برلین - آلمان
خوب اگه همه اینا نبودند یک کلمه بگید خمینی دجال بود دیگه (حالا از این دنیا هم که بگذرید بلاخره اون دنیا که باید حساب و کتاب پس بدید پست فطرت ها)
یکشنبه 3 دي 1391 - 11:44
greentree - تهران - ایران
آقای میر حسین آفرین به شجاعت شما ،به عنوان یک ایرانی‌ بت افتخار میکند که مثل اوباش‌های درباری شیطان صفت و چابلوس نبودی و پشت مردم ایران تا آخر ایستادی
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:12
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
من هیچ وقت نفهمیدم چگونه مردم یا حسین میرحسین گویان، این و آن آخوند بى پدر کهروبى را ناجى خود میدانستند. حق این ملت همین رژیم است و بس. تازه این بى ناموس که میگفت ما باىد برگردیم به اصل نظام جمهورى اسلامى زمان خمینى. اى ملت کور و نادان. در همه مراحل هم خودتونو به باد میدین هم اون مملکتو.
یکشنبه 3 دي 1391 - 11:33
naderan - یوتوبوری - سوید
ای خمینی دجال سفت هر مقدار نسلت باقی هست باید اعدام شون کرد تا شاید داغ مادران و پدران ارام شود خدا نسلتان را از روی زمین بردارد.اخه پوفیفوز شما کجا بودید ایران را هزاران سال به عقب بردی و جان هزاران جوان را.بازماندگان خمینی دجال شما تاوان میدهید این ملت یک کربلا دیگر میسازن با خون تان.
یکشنبه 3 دي 1391 - 11:55
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
فقط منتظری اعتراض کرد همین موسوی بی‌ شرف شاه سبزاللهی ها!! در مصاحبه با خبر نگار اتریشی‌ گفت<<< ضد انقلاب بودند!! حالا بعد از اینکه مسند را از دست داد شد قهرمان!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:14
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
همشون دست داشتند ،، بدون شک باید روزی جواب گو باشد بدون استثنا ،، و قبر کسانی که زندانیان سیاسی قتله عام کردند باید کرد توالت که بشه عبرت برای نسلهای آینده ،
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:47
dara20 - تهران - ايران
از کره مریخ یک مشت آخوند جانی آمدند و هزاران جوان بیگناه را اعدام کردند و ناپدید شدند. مگر همین هاشمی رفسنجانی بی‌ پدر و مادر نگفته بود که اگر ما نمی کشتیم آنها ما را میکشتند؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:07
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
مسئول تمام اعدامها از زوزبه وجود امدن این رژیم صفاک ودجال تمام دست اندرکاران این رژیم چه اصلاح طلب وچه اصولگرا هستند وجنایت علیه بشریت است ومشمول زمان نمی شود وهمه دارو دسته این رژیم وحش وقاتل و ولایت فقه چلاقش باید در اینده در دادگاه ها پاسخ گو باشند ما با از دستدادن برادر ویا خواهر ووووودیگر دوستان را که این رژیم ولایت فقه اعدام وشکنجه کردهاست فراموش نمی کنیم ونه می بخشیم وتا این عاملان مجازات نشوند ارام نخواهیم گرفت وانروز دیر نیست مرگ بر تمامیت این رژیم قاتل زنده باد ازادی پاینده هست همیشه ایران ودر تاریخ ایران سابقه اخوند کشی داشته است ولی ایندفعه با گذاشته خیلی فرق میکند مرگ ظالمان بی امان بی امان
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:39
apadana_uk2013 - بورن موت - انگلستان
بی‌ ناموسا مردم بی‌چاره انقلاب کردن اونم چه انقلابی انقلابی که همه به گوه خوری افتادن بدم همین مردمو قتل عام کردن مرگ بر حکومته جمهوری اسلامی
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:56
mohammad.avaz - تهران - ایران
انشاا تک تک شما پیش خدا از شما جواد بگیرد با سزأی عملتان را ببینید
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:37
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
همه شما دست داشتید انگار دوزاری ها افتاده که روز محاکمه نزدیک هست حالا هی به هم پاسکاری می کنند..
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:21
amir-amir - تورنتو - كانادا
هر چه آش متعفن جمهورى اسلامى را بهم مى زنند بوى گند آن بیشتر و بیشتر مشام ها را آزار مى دهد
یکشنبه 3 دي 1391 - 16:45
a.ahooraei - کلن - آلمان
این لجنها همگی جنایتکارانی هستند که به هیتلر لبیک گفتند ویه سور هم بهش زدند.
یکشنبه 3 دي 1391 - 21:42
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
مزدورهای خمینی بابت تایید اعدامهای ان قلابی خمینی جلاد به پست و مقام رسیدند و با الله اکبر و تکبیر فرستادن هایشان مهر تایید به این جنایات زدند و حالا که اوضاع را پس میبینند اظهار بی اطلاعی میکنند. کی کی بود ما نبودیم. ولی این اصل را فراموش نکنید که از هر دستی بدهی از همان دست پس میگیری. پس منتظر مرگ بدست همین مردمی باشید که سالهای سال به جوخه های اعدام سپردید. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. پاینده ایران و آزادیخواهانش
یکشنبه 3 دي 1391 - 19:00
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
سال 1367 در حالیکه افتاب عمر خمینی دجال در حال افول بود دوربریهای ان زمان خمینی دجال برای از بین بردن زندانیها دست به کار شدن و این همه انسان خوب و اگاه زندانی را اعدام کردند و بعدها که خمینی دجال به درک واصال شد همه جنایتها را با نام او ثبت کردند. به نظر من همه سردامداران سال 67 در جنایتهای که میشود شریک بودند وانکه جنایت کردن را قبول نداشت میتوانست مثل منطزری کنار بکشد و راه خود را از این جنایتکاران جدا کند.
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:06
kobalt - کرج - ایران
قتل عام بنام خدا
یکشنبه 3 دي 1391 - 22:17
paksan - آمریکا - آمریکا
خون آدمهای بی گناه چیزی نیست که بشه با تبلیغات ازش فرار کرد حتی اگر خودش رو در دیوارهای آهنی مخفی کنی و هزاران روزنامه و کتاب در بی گناهیت مطلب بنویسند و رایو تلویزیون شخصیت هر روز از روح لطیفت و خداپرستی و عدالت خواهیت حرف بزنند بازهم کشتار 61 -67 و 88 رو نمی تونی به گردن دیگران بیاندازی و حتی اگر همه آنها را با میلیاردها تومان هزینه به دیگران حواله دهی مرگ ستار بهشتی نمونه روشن و واضح سیستم حکومتی ولایت فقیه است و کسی که از مرگ بی دلیل یک کارگر که به هر دلیلی مخالف حکومت ولایت شیطان است آزرده هم نشود باید سنگدلی و سخت شدن قلبش رو باور کرد که سالها قبل انجام شده و کسانی که برای فلسطین و لبنان خون گریه می کنند باید بدانند که شیون آنها فقط یک بیزینس و تجارت دین است و شما طی سی سال از طریق فلسطین و لبنان میلیاردها دلار پول و ثروت بدست آوردید که اگر حکومت قانون در کشور بود همه شماباید بعنوان دزد و اختلاسگر اعدام می شدی
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:23
fekreazad - گتنبرگ - سوئد
هزاران نفر اعدام شدند اینا می گن خبر نداشتند! این عذاب وجدان نیست که الان فشار آورده این ترس اینه که اگه ورق برگرده مردم به اینا رحم نخواهند کرد!
دوشنبه 4 دي 1391 - 04:28
garmsari - یورک - بریتانیا
این کشتار به دستور همه سران حکومت بود.بى شرفهاى جنایتکار اخوند. نام همه انها درتاریخ ثبت است.این دنیا هم دار مکافات است.
دوشنبه 4 دي 1391 - 05:51
htafas - مادرید - اسپانیا
من نبودم، کی‌ بود؟ کی‌ بود؟ به گمانم دارن شب‌ها خواب رفتنشنو می‌‌بین..این موسوی اگه قدرت خامنه‌ای رو داشت از اون بدتر بود.شک نکنید
دوشنبه 4 دي 1391 - 06:41
marius111 - بو خارست - روماني
از 57 تا 67 یعنی اینها هیچکس هیچ کس رو اعدام نکردن فقط 67 عجب عجب.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:10
marius111 - بو خارست - روماني
وجدان معرفت انسانیت شرف بی گناه ایرانی اعدام ووووووو راستی خدا کیلو چند تو ایران ؟؟ .
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 13:14
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
marius111 - بو خارست - رومانی. البته اعدام اعدام است زشت وکثیف چه تابستان ۶۷ چه اوایل انننننننننننننننننقلاب کمونیستی مجاهدی اسلامی!! منتها هزاران نفری که در ابتدای آن قلاب اعدام شدند خونشان مباح بود مثل فرخروها جهانبانیها خسروداد ها!! و افسران پایگاه شاهرخی که همین مجاهدین بی‌ شرم و توده‌ یی‌ها به بابا جان خمینی !!!!!!!لو دادند!!! و اکنون شده اند آزادی خواه!!این ملت هنوز دچار پارانویاست!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 14:54
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
مسئول تمام این قتلها و کشت و کشتارها و بدبختی های ایران " ملت ایران" است. تا دولا نشوی کسی سوارت نمیشود , این همه اختیارات را ملت ایران دو دستی تقدیم آخوندا کرد , اگر این ملت میدونست که برای چی داره انقلاب میکنه به این روز نمی افتادیم , ملتی که بدون آگاهی توی خیابان راه میافته و عر عر میکنه و به عشق قهرمان بازی انقلاب میکنه و فرق بین آئینه و خشت خام را نمیداند هر بلائی سرش بیاد حقش است.
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 04:21
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
Royan - کالیفرنیا - آمریکا. دوست گرامی‌؟؟ حدود ۳۰۰ سال پیش اروپا بر ضدّ قدرت کلیسا و کشیش‌ها قیام کرد و دوره ی پیشرفت روز افزون اروپا آغاز گشت!!! در آن قلاب ایران یک جهش ۱۴۰۰ ساله به عربستان!!! همان مجاهد و کمونیستی که بر ضد شاه به نفع خمینی امام امام کرد آیا نمی‌دانست دلیل دشمنی خمینی در خرداد ۱۳۴۲ چه بود؟؟؟ می‌دانست حق رای زنان و سپس اصلاحات ارضی !!!!! ولی‌ مزوّرانه فریاد زد تا شاه در کفن نشود ایران ایران نشود!!!!خوب شاه در کفن شد و کل ایران هم در کفن شد!!! منتها میزان رذالت تا حدی است که با این که می‌دانند چه شورش کثافتی بود هنوز مثل سگ پاچه ی رژیم سابق را میگیرند برای اثبات خیانت ۱۳۵۷!!! و جوانان فریب خورده را به چوبه ی اعدام ملّا سپردند و خود به خارج نزول اجلال!! تعدادی از همانها هم سفر سالیانه به ایران!!!!!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 18:53
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
در سایت پیک نت چند تا عکس از آن دوران گذاشته اند که دل آدمی را به درد میاورد. باور نکردنی است که یک رژِیم آنهم در سده بیستم هزاران هزار جوان بیگناه را به دار آویخته است. این یک کشتار سیستماتیک و نسل کشی بود تا یک مسئله سیاسی.
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 20:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.