لاوروف: اسد هیچ جا نمی‌رود حتی اگر روسیه و چین از او بخواهند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه شنبه ۲ دی گفت که جنگ داخلی در سوریه به بن بست رسیده است و بشار اسد رئیس جمهور این کشور از قدرت کنار نخواهد رفت، حتی اگر روسیه و چین از او بخواهند.
 
این سخنان لاوروف در حالی بیان شده است که درگیری‌ها میان نیروهای دولتی سوریه و مخالفان مسلح، بیش از پیش به دمشق پایتخت این کشور کشیده شده است.
 
پیش‌تر خبرگزاری روسی اینترفکس به نقل از میخائیل بوگدانوف، فرستاده رئیس جمهور این کشور به خاورمیانه گزارش داده بود که وی، پیروزی مخالفان بر نیروهای دولتی سوریه را بعید ندانسته است. او همچنین از آمادگی روسیه برای خارج کردن شهروندان خود ار سوریه خبر داده بود. این سخنان این گونه تعبیر شد که روسیه خود را برای مرحله پس از اسد آماده می‌کند.
 
این درحالی است که رهبران کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی، بار‌ها از اسد خواسته‌اند که برای جلوگیری از ویرانی بیشتر سوریه و کشته شدن شمار بیشتری از شهروندان این کشور، از سمت خود کناره گیری کند.
 
اما اکنون لاوروف تصریح کرده است که رئیس جمهور سوریه زیر بار فشارهایی اعمال شده بر او نخواهد رفت حتی اگر از سوی رهبران کشورهای نزدیک به او همچون روسیه و چین اعمال شود.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، لاوروف که در هواپیما در مسیر بازگشت از بروکسل به مسکو بود به خبرنگاران گفت: «هیچ کس در این جنگ پیروز نخواهد شد. اسد به هیچ جا نخواهد رفت هرکس از او چنین چیزی بخواهد؛ حتی اگر روسیه و چین باشند.»
 
لاوروف یادآور شد که روسیه درخواست کشورهایی در منطقه برای فشار بر بشار اسد به منظور کناره گیری‌اش از قدرت و تامین محل اقامتی امن برای او را نپذیرفته است. او تاکید کرد که کناره گیری بشار اسد از قدرت می‌تواند به تشدید تنش در سوریه بینجامد.
 
وزیر امور خارجه روسیه درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه گفت که نظام بشار اسد، این سلاح‌ها را به یک یا دو منطفه تحت کنترل خود انتقال داده است.
 
او ادامه داد: «برپایه اظلاعاتی که به سازمان‌های اطلاعاتی ما و غرب رسیده است، در حال حاضر دولت سوریه تمام تلاش خود را برای تامین امنیت سلاح‌های شیمایی به کار می‌بندد.»
 
حدود سه هفته پیش برخی کشورهای غربی از اعلام کردند که احتمال دارد دولت اسد خود را برای استفاده از گاز سمی برای مقابله با مخالفان آماده می‌کند.

+68
رأی دهید
-23

نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
اسد رو همون طور که چاقو کردند در ماتحت قذافی باید به خاک و خون بکشند تا درس عبرتی بشود برای تمام کسانی‌ که منطق مولا علی‌ رو دارند و می‌گویند یا باید با من موافق باشی‌ یا می‌کشمت!
یکشنبه 3 دي 1391 - 02:56
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
پست فطرتان مثل روسیه چین و نظام اسـ... اگر از روز اول حمایت نمی‌کردند از این جنایت کار نه ملت سوریه این همه کشتهٔ میداد و اسد هم فرار میکرد ولی‌ حالا نه اسد جای برای رفتن دارد نه ملت دست از سر این پست فطرت جنایت کار تا کشتنش.یعنی‌ گوش دادن به آفت الله فحشای شیطانی همانا و حکم قتل خود را صادر کردن همان.دقیقا همان اشتباهی که نظام آفت الله خامنه‌ای دارد می‌کند. که نفر بعدی هست.
یکشنبه 3 دي 1391 - 04:40
kobalt - کرج - ایران
درود بر شرفت ای مرد شجاع و وطنپرست ای سردار اسلام ما مردم ایران ضمن حمایت بی دریغ از شما برادر گرامی انتظار داریم تا به آخر پایداری کنی تابتوانیم قسمت 2فیلم سر نیزه ودیکتاتور رو ببینیم.
یکشنبه 3 دي 1391 - 04:45
htafas - مادرید - اسپانیا
به‌‌‌ به‌‌‌،،، هاج آقا لافلوف. باز پیدات شد .عجب حـ...ای هستید شما روسا
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:33
m.noor - شارجه - امارات
با درود. آخر و عاقبت قذافی در انتظار تمام دیکتاتو رهای این قرن است مخصوصا علی‌ چلاق و دار و دستش .امین.م.ن
یکشنبه 3 دي 1391 - 09:52
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
اسددیکتاتور هست ولی شرف دارد به شاه قطرو عربستان و.....
یکشنبه 3 دي 1391 - 10:21
exam292 - تهران - ایران
"نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا" و "1k adame sadegh - تورنتو - کانادا": شما و امثال شماها،صهیونیسم هستید(تمام این کشت و کشتارها در سوریه، واسه تامین امنیت اسرائیل جنایتکاره!!!)
یکشنبه 3 دي 1391 - 13:50
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
به فرض هم که اسد بماند اصلا دیگر انسانی زنده مانده است؟یک سقف سالم در سوریه هست؟به که و برای چه کسی می خواهد حکومت کند؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:53
h.tajvar - بروکسل - بلژیک
کانادا تورنتو زیاد حرص نخور
یکشنبه 3 دي 1391 - 16:04
بت شکن - مونترال - کانادا
سرنوشت اسد سرنوشت هیتلر است، چون نمیخواهد مثل صدام و قذافی به دام بیافتد!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 18:26
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران - ایران . حالا اینکه کامنت ما چه ربطی‌ به صهیونیست بودن داشت، بماند!! ولی‌ حد عقل اون صهیونیست سگش شرف داره به کسانی‌ که پس موندهٔ تجاوز‌های اعراب به زنهای ایرانی هستند که اسمشون "سید" باشه و تمام کسانی‌ که تن فروختهٔ الله رجیم هستند! من حاضر بودم صهیونیست باشم ولی‌ وطنم رو به عرب‌های بیگانهٔ مسلمون نفروشم‌. باز اون صهیونیست برای وطن خودش جنگ میکنه! امثال تو چی‌؟ انقدر بدبخت هستید که حتا وطن ندارید! شما برای وطن سوری‌ها جنگ می‌کنید! برای وطن لبنانی‌ها جنگ می‌کنید! برای وطن فلسطینی‌ها جنگ می‌کنید! تن خودت رو مثل یک هرزه گذاشتی‌ در اختیار الله جنایتکار!واقعا تأسف داره!
دوشنبه 4 دي 1391 - 11:17
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
بت شکن - مونترال - کانادا هیتلر حسابش با همه اینها فرق می کند در دیکتاتور بودن هیتلر که شکی نیست ولی دیکتاتورهای الان از سایه خودشان هم می ترسند و جرات کشتن خودشان را ندارند و در نهایت با آبروریزی فراوان مانند صدام حسین و قزافی کشته می شوند
دوشنبه 4 دي 1391 - 15:05
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: بارها گفتم! اگه به هیچ دینی اعتقاد نداری، حداقل آزاده باش! یه آدم آزاد به اعقاید دیگران توهین نمیکنه(منطقی باش، تا جواب منطقی بگیری! اگه طالب حق هستی؟!)
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 05:28
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران - ایران ...ببین اگه من بیام تو خونه تو دزدی کنم، بعدش که تو می‌خوای منو بگیری بگم به من احترام بذار، با عقل جور در میاد؟؟ عقیدهٔ امثال تو به احترامی به امثال من هست، من چه احترامی دارم بذارم بهش؟ حضرت علی‌ میگه "هرکس مهر من در دلش نیست حـ... است"! اونوقت من بیام بهش احترام بذارم؟ امام زمان میخواد ظهور کنه و با کینه جویی‌ تمام کسانی‌ که به الله اعتقاد ندارند رو بکشه؟من باید بهش احترام بذارم؟ قران رو باز کنی‌ حکم امثال من چیه؟بکشیدمون، به زنمون تجاوز کنید و اموالمون رو به غنیمت ببرید، ۱/۵ هم می‌رسه به جیب پیامبر، اونوقت من باید احترام بذارم؟
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 21:26
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: سیاست دشمنان دین خدا و اسلام کاملا روی شما عملیاتی شده! هیچکدوم از حرفهایی که زدی در اسلام ناب(نه اسلام آمریکایی) واقعیت نداره.. در قرآن اومده که در ایمان آوردن به دین خدا اجباری نیست! ما با کفاری وارد جنگ می شویم، که آنها قبلا برعلیه ما وارد جنگ شده باشن...
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 13:52
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران -ایران. اتفاقا سیاست‌های آخوندها بر شما عمل کرده، که ۱ بار هم قران رو نخوندی و فکر میکنی‌ از محمد هم مسلمون تری! اینم یکی‌ از اون ۵۰۰-۶۰۰ آیه تهاجمی فاشیستیه قران که میگه کمین کنید حمله ور بشید بزور ازشون پول بگیرید!! سوره توبه آیه ۵: "(اما) وقتى ماه‏هاى حرام پایان گرفت، مشرکان را هر جا یافتید به قتل برسانید؛ و آنها را اسیر سازید؛ و محاصره کنید؛ و در هر کمینگاه، بر سر راه آنها بنشینید! هرگاه توبه کنند، و نماز را برپا دارند، و زکات را بپردازند، آنها را رها سازید؛ زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است"
‌پنجشنبه 7 دي 1391 - 05:44
exam292 - تهران - ایران
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا: تو که به اسلام اعتقاد نداری! ولی بدنیست بدونی که هر آیه ای در قران شان نزول داره و هر کسی اجازه نداره به دلخواه خودش تفسیر کنه! !!
جمعه 8 دي 1391 - 21:16
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
exam ۲۹۲ - تهران - ایران..‌ها ها ها. دیگه واقعا خنده‌ام رو در اوردی! مرد حسابی‌ آیه قران رو آوردم که میگه حمله کنید اگه پول ندادند به محمد به قتل برسونیدشون، تو میگی‌ برو‌شان نزولش رو بخون؟؟ برو خجالت بکش از این سطحه فکرت. برو به حال خودت گریه کن از اینکه مغزت رو آنچنان شسته اند که به چشمات هم اعتماد نمیکنی‌!‌شان نزول دیگه چیه؟ این ماست مالی‌ها و مغلطه‌ها خیلی‌ قدیمی‌ شده!
شنبه 9 دي 1391 - 23:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.