احمدی نژاد: در آینده نزدیک راجع به فشارهای دشمن سخن می گویم

محمود احمدی نژاد در جریان مصاحبه تلویزیونی امشب خود، حداقل در چهار نوبت مختلف بر لزوم وجود "مدیریت واحد" بر اقتصاد تاکید کرده است

محمود احمدی نژاد افزایش قیمت ارز در ایران را ناشی از "سوء استفاده های داخلی و فشارهای دشمن" دانست و گفت: "هم اکنون شرایط مهیا نیست درباره فشارهای دشمن سخن بگویم اما در آینده نزدیک در این باره سخن می گویم."

رئیس دولت ایران بخش مهمی از مشکلات اقتصادی ایران را به تحریم های بین المللی نسبت داد و افزود: "برخی می خواهند نقش دشمن را کمرنگ کرده و به خاطر انتخابات [بعدی] دولت را می‌کوبند. در حالی که ابعاد تحریم مشخص است."

در پی افزایش تحریم های جهانی علیه ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور، قیمت دلار و سایر ارزهای خارجی در ایران افزایش کم سابقه ای یافته و برخی ناظران، دلیل اصلی این موضوع را پایین آمدن ذخیره ارزی دولت ایران به خاطر کاهش صادرات نفت دانسته اند. این در حالی است که مدافعان و مخالفان دولت آقای احمدی نژاد در داخل حکومت ایران، در مواردی یکدیگر را به نقش داشتن در بحران بازار ارز متهم کرده اند.

آقای احمدی نژاد شنبه دوم دی ماه (۲۲ دسامبر) و در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون حکومتی ایران، همچنین از دخالت نهادهای حکومتی دیگر در مدیریت اجرایی اقتصاد انتقاد کرد و گفت که "باید اقتصاد از یک نقطه مدیریت شود".

وی در جریان این مصاحبه امشب، حداقل در چهار نوبت مختلف بر لزوم وجود مدیریت واحد بر اقتصاد تاکید کرده است.

رئیس جمهور ایران تاکنون بارها نهادهایی چون مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و قوه قضاییه را به دخالت در حوزه وظایف دولت متهم کرده است. در مقابل، این نهادها، بعضا دولت را به نقض قانون و تلاش برای نادیده گرفتن اختیارات قانونی سایر نهادهای حکومتی متهم می کنند.

رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه های امنیتی در زمینه اقتصاد گفت: "وقتی در کشور یک شوک اقتصادی وارد می‌شود، همه باید با هم کمک کنیم که آن را حل کنیم، نه اینکه فضا را امنیتی کنیم."

وی بدون توضیح بیشتر افزود: "البته اگر تخلفی محرز صورت گرفته باید با آن برخورد شود، اما نه اینکه یک خطای اداری را در حد یک اختلاس بالا ببریم و با آن برخورد امنیتی کنیم."

رئیس دولت با ذکر آنکه "در این مورد حتی مقام معظم رهبری هم تذکراتی دادند" تاکید کرد: "نباید دایره را طوری وسیع کنیم که به هرکسی مارک بزنیم. نباید طوری برخورد شود که همه بلرزند."

آقای احمدی نژاد همچنین در پاسخ به انتقاد عدم حمایت دولت از بخش تولید گفت موافق نیست که "هر تولیدی را به هر قیمتی حفظ کنیم". وی افزود: "تولیدی که چند برابر تولید جهان برای ما هزینه دارد، چه فایدهای دارد؟"

"ملت کار را یکسره می کند"

وی در نهایت یادآوری کرد که "شش ماه به پایان این دولت مانده" و به منتقدان این دولت گفت: "عیب ندارد، بگذارید هر بلایی هست سر ما بیاید و دولت بعدی بیاید به کارهای دیگر برسد."

رئیس دولت با بیان اینکه "بگو مگوهایی وجود دارد، اما ملت باید کار را یکسره کنند" اظهار داشت: "ملت در انتخابات کار را یکسره خواهد کرد."

محمود احمدی نژاد با انتقاد از تلاش برای "تاثیر گذاشتن بر رای مردم" در انتخابات آینده گفت: "خود رهبری نیز می‌گوید که من یک رای بیشتر ندارم [اما] هرکه یک قدرتی یا رسانه‌ای دارد، فکر می‌کند که می‌تواند برای مردم تصمیم بگیرد."

انتخبات ریاست جمهوری آینده ایران، شش ماه دیگر برگزار خواهد شد.

+41
رأی دهید
-52

مهم - بروكسل - بلزيك
ملت چند بار کارو یکسره کنند یک بار سال۵۷ یکسره کردن که یه سرش هم رفت بجای که نباید میرفت حالا دوباره حتما سر دیگشو میخوان یکسره کنند عجب این ملت ما خوب کار یکسره میکنند ولی‌ نمیدونم چرا نمیتونند کار این دین و مذهب خرافات اسلامی رو یکسره کنند از سر ایران
شنبه 2 دي 1391 - 23:47
perser68 - فلوریدا - امریکا
روانی قاتل دروغگو!
یکشنبه 3 دي 1391 - 00:48
Labe karoon - شیین - نروژ
خودت بودی نقش تحریمها رو کمرنگ میکردی!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 01:24
raha-hamburg - هامبورگ - آلمان
هر دفعه یک جور دلقک بازی و جنگ زرگری و شاموتی بازی که مردمو پای صندوق رای بکشونن،به امید چند سال حکومت بیشتر! خاک کاهو بر سرتون!!!والله با این نوناشون...
یکشنبه 3 دي 1391 - 01:46
mosi1000 - کاشان - ایران
من دیشب حرف هاش رو گوش کردم به نظرم حرف های خوبی زد باید قبول کرد که با این همه تحریم مملکت رو نمیشه از این بهتر اداره کرد
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:11
parviz1 - کترینگ - انگلستان
بله حتما بزودی در همین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ سال آینده. بگو به‌‌ کی‌ رای بدیم دکی .
یکشنبه 3 دي 1391 - 04:43
بی خیال - کرمان - ایران
"تولیدی که چند برابر تولید جهان برای ما هزینه دارد، چه فایدهای دارد؟" به خاطر همین الان کشاورزی توی ایان داره ازبین می ره. کارخونه ها اکثرا ورشکست شدن و. تا این آغا با رفقاشون به دلالی به پردازند و 3هزار ملیار بخورند و بعد بگن کشش ندین
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:50
naderan - یوتوبوری - سوید
من تا امروز یک سیلی به کسی نزدم ولی دستم باشه تک تک خانواده ات را تیرباران میکنم.
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:38
bita tehrani - ونکوور - کانادا
دوکی دلقک دقیقا از کدوم دشمن حرف می‌زنی؟ آمریکا؟ اسرائیل؟ انگلیس؟ کانادا؟ احمد شهیر؟ جنبش سبز؟ موسوی؟ کروبی؟ رفسنجانی؟ خاتمی؟ سکولار؟ روشنفکر دینی؟! نخبه علمی‌؟ دانشجو؟ روزنامه نگار؟ مجری رادیو تلویزیون؟ خبرنگار؟ نویسنده؟ کاربر فیس‌بوک؟ وبلاگ نویس؟ ارز فروش؟ بازاری؟ فعال حقوق بشر؟ فعال حقوق زنان؟سنی؟ ‌شیعه؟ بهائی؟ زرتشتی؟ یهودی؟ مسیحی‌؟ شب یلدا؟ چهار شنبه سوری؟ عید نوروز؟ ایران باستان؟ کوروش؟ داریوش؟ نسرین ستوده؟ احمد زید آبادی؟ ....یا اصلا اون دشمنی که توی بازداشتگاه حکومت مقتدر اسلامی شما خزیده و زندانی‌ها را کشته تا شما بد نام بشوید؟! ماشا بر آن الله که چقدر دشمن دارید! زود بجنب اوس محمود خییییییلی باید حرف زنی! یعنی‌ خیلی‌ بیشتر از این هشت سال! :D
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:16
naderan - یوتوبوری - سوید
احمقی نژاد بعد از خمینی دجال شما بزرگترین ضربه به ایران زدید بخاطر خریتت یک گشور.را تبدیل ویرانه کردید این مردم بخاطر اینکه شما سواد نداشته و مثل اینکه گاوی رییس جمهور.شود خودت وخانواده خجالت را میدانید چیه اخه چلقوز چه بلایی سر گشور اوردی.اگر خدایی باشد باید نسلت را از روی زمین بردارد تا ملت راحت بشن احمقی نژاد گاو
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:35
sama128 - شیراز - ایران
هر موقع پای صحبت این احمقی نژاد یا همون احمدی فشار میشینم واقعا فشارخونم میره بالا- نوع و طرز صحبت کردن این فرد شبیه آدمی هستش که وارد یک دیگ روغن که روی اجاق قرارداره و به شدت داغ شده وارده شده و همش میگه خیلی عالیه اوضاع خوبه همه چیز میزان هستش و همه چیز ردیف و با پررویی تمام همیشه طلبکار 1500 ساعت برای فلان چیز وقت گذاشته 1600 ساعت برای فلان چیز وقت گذاشته تازه مملکت با این وقتی که اون گذاشته WC که بود هیچ تازه شده چاه فاضلات WC که دنیا یعنی انگار یک لوله فاضلاب از هر کشوری بکشن توی ایران و هرچی مدفوع خالی کنند توی ایران و این فرد به راحتی آب خوردن میشینه پای دوربین مثل بز دورغ میگه و به ریش ملت میخنده.
یکشنبه 3 دي 1391 - 08:32
کبوترپران - دوبی - امارات
این مردک نادان روزی ادعامیکردتحریم هاکاغذپاره ای بیش نیست اماالان ادعامیکنددلیل این نابسامانیهاتحریم است وای براین.ملت که دچارچه نادانانی شده است
یکشنبه 3 دي 1391 - 09:25
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
این قدر این فرد مشمئعر کنندست کا نگو،ملت باید کارو یکسره کننندو این آخوندا رو بفرستن تو زباله دان تاریخ
یکشنبه 3 دي 1391 - 09:47
طاطا - تهران - ایران
bita tehrani عزیز گل گفتی . کاش این کلمه دشمن از فرهنگ سیاسی این مملکت پاک میشد تا اینقدر خودشون رو به این کلمه آویزون نکنن. مردم دارن زیر بار مشکلات له میشوند بعد این روانی میاد دری وری تحویل میده.
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:15
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
خفه بابا ایکبیری! ما چقدر بدبختیم که این شاسکول نماینده مردم ایرانه، ۸ ساله که فقط چرت و پرت و جفنگ تحویل مردم داده، اون از رهبر قاتل و پفیوز، این هم از رئیس شومبول روانی‌ و متوهم...
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:54
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
خفه بابا ایکبیری! ما چقدر بدبختیم که این شاسکول نماینده مردم ایرانه، ۸ ساله که فقط چرت و پرت و جفنگ تحویل مردم داده، اون از رهبر قاتل و پفیوز، این هم از رئیس شومبول روانی‌ و متوهم...
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:51
metti - تهران - ایران
بی همه چیز تو نبودی گفتی اینا ورق پارست؟؟؟؟؟اون معاون دزد کثیفت رحیمی بی شرف نبود گفت سلام به تحریم؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:29
hassan5 - تهران - ایران
این مردک در اول دوره اعلام کرد که لیست خلافکاران اقتصادی را در جیبش داشته و اعلام خواهد کرد .بعدا گفت که لیست خلافکاران نفت را در جیب دارم و اعلام میکنم!!والان در اخر دوره باز هم میگوید که لیست افزایش ارز را دارم و الان شرایط اعلام وجود ندارد...این شرایط کی فراهم خواهد شد؟؟؟واقعیت اینستکه این مردک چیزی در چنته ندارد و فقط بلوف میزند.یکی نیست که باو بگوید برو خر خودتی!!.
یکشنبه 3 دي 1391 - 16:56
metti - تهران - ایران
بی همه چیز تو نبودی گفتی اینا ورق پارست؟؟؟؟؟اون معاون دزد کثیفت رحیمی بی شرف نبود گفت سلام به تحریم؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:29
kobalt - کرج - ایران
خدایا ما حاضریم تمام دوستامونو بدیم اما این دشمن رو از ما نگیری اخه حکومت کردن بی دشمن سخته این فقط دشمنه که میتونه گند کاری های مارو پوشش بده دوستان که فقط توقع دارن و هزینه اما قربون دشمن برم که چاره سازه دشمن من دوست منه دشمن دشمن من دشمن دوست من نمیدونم خلاصه دشمن دوست داریم.
یکشنبه 3 دي 1391 - 22:30
mashhabib - کبک - کانادا
اگر دقیقا میگفتی که فشارهای دشمن در کجایت تو رو اذیت میکنه خوب بود؟؟!!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 05:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.