مردی در پاکستان به اتهام 'توهین به مقدسات' کشته شد

برخی منتقدان می‌گویند قوانین پاکستان درباره 'توهین به مقدسات' می‌توانند مورد سوءاستفاده قرار بگیرند

جمعیت خشمگین در پاکستان با حمله به مردی که به "توهین به مقدسات" متهم شده بود، او را تا سر حد مرگ کتک زدند و پس از آن جنازه‌اش را به آتش کشیدند.

این شخص به اتهام سوزاندن برگ‌هایی از قرآن، که بقایای آن در مسجدی پیدا شده بود، تحویل پلیس داده شده بود و حمله‌کنندگان با یورش به مقر پلیس او را گرفتند و کشتند.

رئیس پلیس منطقه دادو، در ٣٠٠ کیلومتری شمال کراچی، که این واقعه در آن روی داده، به بی‌بی‌سی گفته که از فیلم‌هایی که با گوشی موبایل از این اتفاق وحشتناک گرفته شده، برای شناسایی مجرمان استفاده خواهد شد.

تاکنون سی نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

همچنین رئیس پلیس محلی و پنج نفر از افراد تحت فرمان او به دلیل قصور در محافظت از جان این قربانی بازداشت شده‌‌اند.

"توهین به مقدسات" مساله‌ای حساس در پاکستان است که در سال‌های اخیر با قتل چندین نفر همراه بوده است.

پیش از این پرونده دختر نوجوانی که به سوزاندان قرآن و توهین به مقدسات متهم شده بود، جنجال‌برانگیز شده بود.

در سال ٢٠١١ سلمان تاثیر، فرماندار پنجاب، به دلیل این که خواهان تجدیدنظر در قوانین مربوط به توهین به مقدسات شده بود، مورد سوءقصد قرار گرفت.

+52
رأی دهید
-97

faghat zartosht - شیراز - ایران
قبلا هم گفتم و بازم میگم امیدی به آدم شدن تندروهای پاکستانی و افغانی نیست.بدبختانه این دو تا آشغالدونی هم همسایه کشور ما شدن!!!!! صد رحمت به بنگلادش به نظرم باید خیلی آدم تر باشند.چون اونجا از این چیزا تا حالا نشنیدم.ولی روزی نیست افغانستان و پاکستان توش کشت و کشتار نباشه!!!!
شنبه 2 دي 1391 - 15:39
zagros56 - آتن - يونان
این سرنوشت هر کسی است که به قرآن و خدا و پیامبرانش توهین کند...
شنبه 2 دي 1391 - 15:51
kobalt - کرج - ایران
کاش پایان جهان برای این قوم واقعیت داشت .و همهشون راهی بهشت میشدن تصور محشور شدنشون با حور یا هم عالمی داره پاکستان هم جزو ملتهای از دست رفتس
شنبه 2 دي 1391 - 15:57
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
مطمئن باشید که پلیس هم مسلمان است و در این قتل بی تقصیر نیست. حالم از هرچه دین و مذهبه بهم میخوره. دین و مذهب با انسانیت مغایرت دارد. بی دین باش، اما انسان باش. اینها نه تنها انسان نیستند، بلکه هزار رحمت به حیوان. خب اسلام هم هیمن را گفته که هرکس توهین کند باشید اینچنین به قتل برسد
شنبه 2 دي 1391 - 16:09
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
به سربراه شدن این حیوانات امیدی نیست.
شنبه 2 دي 1391 - 17:34
Tehran11 - تهران - ایران
واقعا کار بسیار زشتی است که انسانی را اینچنین به قتل برسانند. این حرکتها نه تنها در جهت اسلام نیست بلکه بزرگترین ضربه ها را میزند. بارها گفته ام بدترین چیز نادانی است. اگرچه حرکت کسی که به اعتقادات دیگران احترام نمیگذارد درست نیست ولی کیفرش این نیست. امیدوارم همه به هم احترام بگذاریم. ممنون
شنبه 2 دي 1391 - 17:40
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
من نمی دانم امثال شما در کشورهای اروپایی و آمریکا چه غلطی می کنند؟البته پاسخ روشن هست با پول خون این مردم در حال عشق و حال هستید.
شنبه 2 دي 1391 - 17:35
kobalt - کرج - ایران
در ایران ماهم متاسفانه سابقه داشته هم امروز وهم دیروز دورانی بوده که بدهکاری میخواست پول طرفو بخوره شایعه میکرد طرف بابیه امت مسلمان هم میریختن در جهاد مقدس کشتن کافر شرکت میکردن وثوابشو میبردن کسی هم پیگیر نمیشده الانم بزنی و کسی رو بکشی با شاهد وسند سازی ثابت کنی طرف مهدورالدم بوده قانون وشرع باهات کاری نداره تو پاکستان هم یاد گرفتن دوتا برگ سوخته قران میچپونن لای وسائل طلبکار یا دشمنشون بقیه کارو میسپرن به مجاهدین فی سبیل الله.بخت با هندوستان یار بوده که این تکه سرطانی از بدنش جدا شد
شنبه 2 دي 1391 - 18:10
htafas - مادرید - اسپانیا
faghat zartosht - شیراز - ایران: بوی تعفن تمام خاور میانه رو برداشته
شنبه 2 دي 1391 - 18:45
kobalt - کرج - ایران
در ایران ماهم متاسفانه سابقه داشته هم امروز وهم دیروز دورانی بوده که بدهکاری میخواست پول طرفو بخوره شایعه میکرد طرف بابیه امت مسلمان هم میریختن در جهاد مقدس کشتن کافر شرکت میکردن وثوابشو میبردن کسی هم پیگیر نمیشده الانم بزنی و کسی رو بکشی با شاهد وسند سازی ثابت کنی طرف مهدورالدم بوده قانون وشرع باهات کاری نداره تو پاکستان هم یاد گرفتن دوتا برگ سوخته قران میچپونن لای وسائل طلبکار یا دشمنشون بقیه کارو میسپرن به مجاهدین فی سبیل الله.بخت با هندوستان یار بوده که این تکه سرطانی از بدنش جدا شد
شنبه 2 دي 1391 - 18:09
mortimer - اصفهان - ایران
اینا همه ثابت می کنه که در اسلام وحشی گری پاسخ هر اقدامی است در مغایرت با خواسته های مسلمانان!...این قوم همون قوم کم عقلی هستند که جمعیتشون رو به بالای 170 میلیون رسوندن تا با میمون ها هم سفره شوند.
شنبه 2 دي 1391 - 18:58
angelica - اسلو - نروژ
از این مردم احمق تر بیشعورتر خودشون هستند و بس
شنبه 2 دي 1391 - 19:19
نرگسس - بلخ - افغانستان
هی بابا بعضی از شما ایرانی ها چقدر با کلاسید به حدی که ملت چند میلیونی را آشغالدانی، غیر متمدن.. می نامید. اصلا در این مقاله چیزی از افغان و افغانستان دیدی که چنین توهین می کنی. از یکی تو که لابد بچه همان فرهنگ فسیلی 7000 ساله ای بعید است. دنیا از حال عده ای در ایران از اینکه همدیگر را برای پاره ای مرغ لت و پار می کنند بی خبر نیست. فقط شما آدمید
شنبه 2 دي 1391 - 19:15
htafas - مادرید - اسپانیا
مگه تو ایران نیست؟ مردم برای دیدن اعدام هموطنشون تخمه ژاپنی می‌خرن از صبح ساعت ۵ می‌رن تماشا،،،!!!!بوی تعفن تمام خاور میانه رو برداشته
شنبه 2 دي 1391 - 19:07
a.ahooraei - کلن - آلمان
zagros56 - آتن - یونان- تا وقتیکه تعداد شما ابلهان زیاد است و این را نفهمیده اید که, انسان یک بار زاده و یک بار از جهان میرود و بازگشتی و جهانی دیگر موجود نیست و تا زمانیکه انسانهای عاقل این را تشخیص داده اند و میدانند که یکبار بدنیا می آیند و باید از زندکی شان لذت ببرند, واضح و روشن است که امثال تو راحت تر زندگی شان را در بازی ریسک قرار میدهند و راحت تر به حقوق دیگران تجاوز می کنند. تو معتقد به جهانی دیگر و زندگی دوباره هستی و بهمین دلیل زندگی دنیوی ات برایت اهمیتی ندارد و این همون چیزیست که ملا به خورد تو داده که خودش در رفاه و آسایش و با 5 تا زن ترگل و ورگل زندگی دیوی اش را لذت ببرد و امثال تو را فدای خودش کند.
شنبه 2 دي 1391 - 19:52
massoudoslo - اسلو - نروژ
از مسلمان ها و اسلام صلح دوست تر در عالم نیست چنانکه هر کسی به هر شکلی توهینی به اسلامی عزیز کند سزاوار مرگ است . در این مورد مرد پاکستانی هم تقصیر امریکاست در غیر اینصورت اسلامی دین برادری است و این تنها دینی است که صلح و صفا و صمیمیت و زندگی را برای جامعه همینجوری قلمبه به ارمغان برده (منظورم آورده )!!!
شنبه 2 دي 1391 - 19:12
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
باید تک تک این تند رو‌ها را شناس کنند و به دارشون بزنند اینها ضده بشریت و زندگی‌ هستند.. این دین اسلام یک میلیون افکار مختلف داره که ۹۹ % تروریست و عقدی و باید محو شوند از این کره زمین.. طالبان جمهوری اسلامی پاکستان افغانستان عربستان و و
شنبه 2 دي 1391 - 19:16
az-tk - تبریز - ایران
به قول دوست عزیزمان ای کاش که آخرالزمان واقعیت داشت. کاش سنگی 60-70 کیلومتری به ملاجمان بخورد و نسل این به اصطلاح اشرف مخلوقات اصلاح نشدنی از بین برود.
شنبه 2 دي 1391 - 20:16
garmsari - یورک - بریتانیا
کفتارهاى انسان نما.
شنبه 2 دي 1391 - 21:10
only iran - تهران - ایران
وقتی افراطی باشی هرکاریو به نام دینو خداو قرانو مذهبو این چیزا میکنی
شنبه 2 دي 1391 - 21:51
perser68 - فلوریدا - امریکا
فکر می‌کردم اسلام خامنه‌ای نکبت خوشگل نیست و اسلام پاکستانی‌ افغانستانی ترکی‌ عربستانی سوری عراقی یمنی یه من کره داره و غلظتش بیش‌تره!!!البته این نظر بعضی‌ یاران امام ملعون خمینی جلاده و دل‌خوش به یه اسلام آکبنده که حالا حالا‌ها باید تو اون جهنم خامنه‌ای کثافت چشم به راه بمونه!!!به امید یه اسلام تیتیش مامانی بهتر از اسلام امروز شاید حلال مشکل بعضی‌ها بشه!!!من نخواستم و سهم خودم رو هم میدم به دیگران!!!آخه تو ایران وقتی‌ بدنیا اومدی به زور می‌بندن به نافت!!!اگه بی‌ احترامی کردم به بعضی‌‌ها به بخشن!
شنبه 2 دي 1391 - 21:12
khoda boze - تبریز - ایران
agros56 - آتن - یونان. خوده پیامبرتان هم مثل اینها .........هیچی نمیفهمید.
شنبه 2 دي 1391 - 23:31
hankooksaram - تهران - ایران
بهشت بزرگترین دروغ برای جهنم کردن دنیا. اون وحشی ها هم برای رفتن به بهشت و رسیدن به حوری هااین شخص رو با هر عقیده ای با وحشی گری کشتنش. جناب زاگرس از یونان هم لطف کنید برگردید ایران تو کشور اسلامی زندگی کنید و از دینتون دفاع کنید.
شنبه 2 دي 1391 - 20:56
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
اینها همه پیشرفتهای اسلامی است. افتصاد پاکستان را نگاه کنید تو دنیا اول است.صنعت هواپیما سازیش دنیا را گرفته و به تمام دنیا دانشمند صادر میکنه. ای کاش این بمب های اتمی که تو پاکستان هست بیفته دست این طالبان ها تا شاید بهانه ائی دست بقیه دنیا بیفته که ریشه اینها را بسوزانند.
شنبه 2 دي 1391 - 21:19
sarah1 - نیویورک - امریکا
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس. اینارو به حیوان تشبیه نکن آقای باشعور, مگه حیوانات چیکارت کردن. یه خورده در موردش فکر کن نترس مغزت طوریش نمیشه.
شنبه 2 دي 1391 - 23:30
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
اسلام دین برابری و مساوات است!!!در کشتن و پدوفیلیا و هر جرم دیگری!نرگسس - بلخ - افغانستان. !شما هم به فرهنگ ایران توهین نکن!! !! اکثر کاربران مدافع افغانها-ی غیر طالبان هستند!!!!!!!!! بهیچ وجه حق توهین به فرهنگ ایرانیان راستین را نداری شیر فهم شد؟؟؟ مرگ بر طالبان کثافت!!
شنبه 2 دي 1391 - 23:03
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
من موندم این خدای بخشنده و مهربان اسلام، چرا انقدر به خشم و قتل و فتوا علاقه زیادی داشته و تنها راه اثبات حقانیتش قتل و ریختن خون مخالفاش بوده و هست و خواهد بود!
یکشنبه 3 دي 1391 - 03:02
بی همه کس - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه! گربه تو از این فرهنگ, فرهنگ گفتن خسته نشدی, من که شدم. نکنه کدام عضو ناتو یا آیساف هستی که مدافع افغانهای غیر طالب تبارز میکنی؟ اگه این قدر سلخشور هستی برو غم ریش درازهای "ولایت شقی" خودتو بخور که اسلحه و مهمات طالبان رو فراهم میکنه.
یکشنبه 3 دي 1391 - 06:05
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
sarah1 - نیویورک - امریکا.شما شدیدن مشگل درفهمیدن مطالب داری .منظورمن اینه که اینها مثل حیوان بی منطق وفاقد قوه فهم ادراک هستن خانوم باشعور.اینها هم دقیقآ مثل شما فکرمیکنن وبی منطق با یکسری استدلال بدون فکرکردن عمل میکنن.قبل ازتوهین کردن اول مطلب روخوب بخون وبفهم ادم با سواد وبا شعور.
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:17
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
برو این دام بر مرغ دگر نه‌ا‌!!!! که عنقا را بلند است آ‌‌شیانه!!! دومین بار است به این سا یت‌ آمدی صاحب خانه شدی!!!! مگر گوسفندهایی که در ۱۳۵۷ امام امام کردند افغانی بودند؟؟ شکنجه گران کهریزک و اوین افغانی هستند؟؟؟ ۱۵۰۰۰ تماشاگر اعدام در تهران افغانی هستند؟؟؟؟؟؟ سوراخ دعا را گم کرده یی مشدی!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 12:33
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بی همه کس - تهران - ایران. در ضمن اگر تو خنگ هستی‌ من نیستم تو یک پانترک مغول زاده هستی‌ نه آذری!!! که قصدت این است که به نفع ملّا بنویسی‌!! در قسمت چین-نوشتی نژاد فاسد آریایی!!!!!!! این جا هم افغانی ستیزی!!! امثال تو مأمور هستید با این حرفها ملت بی‌ سواد را بترسانید که اگر بابا جان ملّا برود ایران تجزیه خواهد شد-کور خوانده یی چراغ علیف!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 14:44
بی همه کس - تهران - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه گور تو و ملاهات من از هر چه ملا و ایرونی هست بدم میاد. کاش یه مغولی میبودم و اونوقت روح پدرکلان بزرگوارم یعنی حضرت چنگیز خان علیه الرحمه رو تو خودم و پسرام پرورش میدادم. خدا قوت
دوشنبه 4 دي 1391 - 08:04
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
بی همه کس - تهران - ایران ... تا کمکت کنم و اسم کاربری تو را کامل کنم: بی همه کس بی همه چیز! یا فحش کاری رو تموم کن یا تشریفت رو گم. اضافه کنم که پاکستان وپاکستانیها تهوع آور و نفرت انگیز هستند. خیلی بی تمدن و خیلی وحشی و بی منش.نکبت دور برمون کم بود خدا پاکستانیها رو هم گذاشت صاف بغل دست راستمون. همۀ جنایات و تجاوزها در افغانستان کار آنها و عربستان سعودی است. البته با اجازۀ .... آمریکا! خانم نرگسس تو هم به اسم افغانیها عریضه نکن. کمبود مرغ ... این حرفا رو از عربها شنیدم. تو هم یکی از اونا نیستی که دری-فارسی میدونی؟
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 19:09
بی همه کس - تهران - ایران
ba ham bashim - آذربایجان - ایران. آری بی همه کس یعنی بی همه چیز. کسی که به جرم افغانی بودن حق نداره حتی تو پارکها پاشو بذاره. من بی همه چیزم با آنکه تو ایران بدنیا اومدم اما حق ندارم مثل دیگه آدما برم مدرسه. بی همه چیزم چون دایی ام تو راه مهاجرت به ایران توسط مرزداران جمهوری اسلامی گلوله باران شد. اما یه افغانی که تو آمریکاست هنرمند میشه یا اونیکه تو انگلستانه دانشمند فزیک اتومی میشه( طاهر شاران رو میگم) و به صدها مورد دیگه. من نمیگم به من پول بیدن و حمایت مالی. من میخوام به من اجازه بدن آزادانه کار کنم و خودم و فامیلم رو تمویل کنم.... خوب شما بگین من بی همه چیزم یا با همه چیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.