امام جمعه جم:صداوسیما به جای آجیل شب یلدا، قرآن پخش کند

جمعه جم گفت: شیوه تبلیغات صدا و سیما در مراسم شب یلدا بر خلاف دستورات اسلام است.
 
 حجت‌الاسلام محمد گنجی در خطبه‌های نماز جمعه جم با اشاره به پیام‌ها و عبرت‌های عاشورا اظهار داشت: حیا و عفت از پیام‌های مهمی است که اهل بیت(ع) از ابتدا تا انتهای حرکت امام حسین(ع) این پیام را منتقل کردند و امروز باید نسبت به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اهتمام ورزیم.
 
وی با انتقاد از وضعیت حجاب در سطح جامعه افزود: متأسفانه روز به روز وضعیت حجاب و حیا و عفت در جامعه بدتر می‌شود و این امر زیبنده نظام اسلامی نیست.
 
امام جمعه جم همچنین با تبریک سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) و تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) بر لزوم حرکت در مسیر ائمه اطهار(ع) تأکید کرد.
 
گنجی در ادامه به سالروز فرمان امام (ره) مبنی بر واگذاری امنیت فرودگاه به سپاه گفت: تا قبل از این مسئله شاهد هواپیماربایی در آسمان ایران بودیم و با حضور سپاه در فرودگاه‌ها هیچ گونه هواپیماربایی انجام نشده و این امر نشان‌دهنده حضور موفق سپاه است.
 
وی به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی اشاره کرد و افزود: تشکیل نهضت سوادآموزی نشأت گرفته از قرآن و روایات اسلامی است و در نظام اسلامی نباید افراد بی‌سواد داشته باشیم.
 
امام جمعه جم یادآور شد: هم‌اکنون بیش از 10 میلیون بیسواد در کشور داریم و با وجودی که قرار بود اولین کشور منطقه از نظر باسوادی باشیم هم‌اکنون در رتبه پانزدهم قرار گرفته‌ایم که نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است.
 
گنجی به عملکرد صدا و سیما در شب یلدا اشاره کرد و اظهار داشت: شیوه تبلیغات صدا و سیما در مراسم شب یلدا بر خلاف دستورات اسلام است و در شرایطی که باید تبلیغ قرآن و تعالیم اسلامی شود، تبلیغ خشکبار و آجیل می‌شود و باید فرهنگ قرآنی در طولانی‌ترین شب سال نهادینه شود.
 
وی گفت: این تبلیغات در واقع مخالف اقتصاد مقاومتی است و مسئولان صدا و سیما باید دقت بیشتری داشته باشند.
 
امام جمعه جم در ادامه با تقدیر از فرماندهی انتظامی جم در دستگیری یکی از قاتلان فراری شهرستان جم اظهار داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان جم تلاش بسیار خوبی در دستگیری این فرد داشت و این مسئله موجبات امیدواری بیشتر مردم برای تأمین امنیت منطقه شده است.
 

+19
رأی دهید
-173

mash meti - تهران - تهران
ملت ببخشید اما دلم میخواد تو صورت این ابله نگاه کنم و هرچی فحش بلدم بدم بهش طوری که تمامه صورته منحوسش خیس بشه!!!.
شنبه 2 دي 1391 - 14:53
compatriot - تورنتو - کانادا
شکر خورد! هر چیزی یه سنت و مراسمی دارد. دیگه این یابو هم شورش را در آورده!!
شنبه 2 دي 1391 - 15:03
میکایل - مالمو - سوئد
آخه حقه باز خودت اصلا لای قران را سالی‌ یکر بار باز میکنی‌ یا فقط به شکم و زیره شکم صاحب مردت فکر میکنی‌، و مردم را به قران بجای آجیل دعوت میکنی‌ ،از بیسودا خوب استفاده میکنی‌.
شنبه 2 دي 1391 - 15:17
kobalt - کرج - ایران
حاجی بجای هندونه وانار چی نهج البلاغه پخش کنن یا قمه زنی نشون بدن .
شنبه 2 دي 1391 - 16:13
hamid shojaei - تهران - ایران
رنگ رخساره نشان میدهد از سره درون ... خفه شو تو دیگه بابا ، کپک ...
شنبه 2 دي 1391 - 16:29
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
کسی که به ما ن.. بود کلاغ .. دریده بود. چقدر مردم ایران خوار و ذلیل شده اند که این آشغال کله از روضه خوانی شب جمعه به اظهار نظر در مورد رسم و رسوم ایرانی ها رسیده!!
شنبه 2 دي 1391 - 16:18
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
به جای آن یک پالون پخش کنید ثوابش بیشتر است!! چون باربران خوبی‌ خواهند بود برای پخش لاطائلات صد من یک غاز دینتان!!
شنبه 2 دي 1391 - 17:02
abdolmalek - رامسر - ایران
حرفتون دوزار نمی ارزه..بس کنین این اراجیفو..شما از احیای سنت ایرانی همیشه ترس دارین..همه میدونن
شنبه 2 دي 1391 - 17:23
razmandeh - استکهلم - سوئد
بله ایشان حق دارند به جای آجیل باید ملخ بخورید و سوسمار که ائمه اطهار ما در عربستان آجیل نداشتند !! اگر لاستیک یخ شکن یا زنجیر نداشتید و برف اومد به جای زنجیر سینه بزنید!!!! ببینید دیگه چی‌ شده که روز کم آوردند هم شهادت بوده دیروز هم ولادت !! حالا با یک دست وشکن بزنید با دست دیگه سینه !!!بالاخره این سینه را هرروز یه جوری بزنید !!مگه امام حسن آجیل خرده بود که شما میخورید ؟؟ از فردا سوسکو سوسمارو ملخ جیره بندی می‌شه تو ایران
شنبه 2 دي 1391 - 17:28
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
مرتیکه یابو ٬تو رو بااین فهمت باید ببندن به گاری نه اینکه بری رو منبر٬اخه اشکول کودن شب یلدا روهم میخواین مرم عزاداری کنن
شنبه 2 دي 1391 - 17:32
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
این قسمت حرف این بابا خیلی جالب هست:وی با انتقاد از وضعیت حجاب در سطح جامعه افزود: متأسفانه روز به روز وضعیت حجاب و حیا و عفت در جامعه بدتر می‌شود و این امر زیبنده نظام اسلامی نیست. حالا باید این سوال را پرسید از زمان انقلاب تا الان که شما همه ایران را اسلامی کردید.همه کتب درسی بچه ها را قرآن و دینی و هدیه آسمانی و .... غیره کردید پس چه شد که بچه های این نسل به شما دهن کجی کی کنند؟آن عده از دوستان که کمی مسن هستند به یاد دارند در رژیم گذشته مردم بیشتر به اسلام اعتقاد داشتند و دلیل آن هم این بود که اسلام مثل یک هندوانه سربسته بود شما آمدید و این هندوانه را باز کردید و مردم از بوی متعفن آن حالت تهوع پیدا کردند.
شنبه 2 دي 1391 - 17:47
azadi-iran - وین - لااتریش
با جرات می شود گفت که این رژیم تا یکی 2 سال دیگر حنما بورکه زنان افغان را بر سر زنان خواهند گذاشت. این گستاخی فقط و فقط از نادانی و جهل مردم سر چشمه میگیرد. که باید مردم تاوان این جهل را بپردازند
شنبه 2 دي 1391 - 18:26
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
مگه خوده کثیفتون نمیگین شکم گرسنه دین و ایمان نداره، واگتی‌ مردم گرسنه هستن ،مایحتاج زندگیشون فراهم نیست ، بیکارن، چطور می‌تونن قران گوش کنن ،فقط فقط کارتون شده عزاداری و فاتحه و کتاب اون محمد رو به خورد این ملت دادن ،،،،،،،،، ۳۳ سال کم نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون عربای خلیج‌ام کا محمد فامیلشونه این تور نیستن ،اش داغتر از کاسه شدین
شنبه 2 دي 1391 - 17:42
garmsari - یورک - بریتانیا
ملت را از دین بیزار کردند این حـ...ا.
شنبه 2 دي 1391 - 19:00
Arashmmb - تهران - ایران
یابو توهم مثل اون عوضی فرزاد جمشیدی فقط زر میزنیً
شنبه 2 دي 1391 - 19:11
saye20 - تهران - ایران
ای جاهل بجای این حرفها برو جلوی اختلاس های 3000 میلیاردی و شکنجه و تجاوز به زندانیان سیاسی و آدم کشی ها را بگیر ای مردک شما هیچ بارعلمی ندارید هرچه خرافات را بخورد این ملت می دهید وای از دست شماها خداوند در قران به مومنین خطاب کرده آیه 30 و 31 سوره نورکه نگفته یا ایهاالناس بلکه گفته قل للمومنین یا قل للمومنات بزور نمی شود چادر را برسر زنان ما کنید چراکه اختیاری است در دین اکراه و زور نیست همانطور که پیامبراسلام (ص) می فرماید لااکراه فی الدین دین اسلام دین تحقیق ، تعقل فقط باید خط قرمز ها رعایت شود ملت ما ملت نجیب و فهیم است و خداشناس درضمن خداوند درقران به حضرت محمد(ص) می فرماید ای محمد جان عزیرت را به زحمت نینداز بندگانم را من باید هدایت بکنم توفقط باحکمت و اندرزهای قران خلق را متذکرساخته و از عقاب خدا بترسانی .
شنبه 2 دي 1391 - 20:03
greentree - تهران - ایران
ویروس اسلامی یا اوباش اسلامی رو فقط باید با ویروس‌های مرگبار از بین برد ،نباید به این ویروسها نزدیک شد ،اینها همون شیطان واقعی هستند
شنبه 2 دي 1391 - 18:53
farzad145 - شیراز - ایران
ما این اسلامی رو که شما ازش حرف میزنید نمیخوایم
شنبه 2 دي 1391 - 20:40
romina20 - لیدن - هلند
به شما باشه کل سال رو عزا داری می‌کنید چون میدونید مردم وقتی‌ سرشون به عزاداری گرم باشه کم‌تر به فکر غارتگری‌های شما هستن راستی‌ یادم رفته چند تا امام و پیغمبر اومدن تقسیم ٔبر ۳۶۵ روز روزی فکر کنم برای ۲۰ تا امام از صبح تا شب باید بزنیم تو سرمون.
شنبه 2 دي 1391 - 22:08
طاطا - تهران - ایران
این آرزو رو با خودتون به گورمیبرین. درسته سفره یلدا ی مردم ما از بی وجودی شما کوچکتر شده ولی هرطور هست سنتها یی که یادآور ایرانی بودنمون هست رو حفظ میکنیم . لازمه بدونی اگه یه تار موی زنان ما اسلام و قرآنتان را وادار به بندری رقصیدن میکند یلداها نوروزها سیزده بدرها .... ولوله ای در جانتان می اندازد که بخاطرش این چرندیات رو به زبون میآورید.
شنبه 2 دي 1391 - 21:21
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
عجب جایی گیر کردیما..آخه جم یه ده‌‌‌ کوره که بیشتر نیست....این هم شد خبر؟
شنبه 2 دي 1391 - 23:27
ghafas - مشهد - ایران
آخه چرا اینقدر خودتونو سبک می کنین پیش مردم ؟ کی به حرفتون ..... ؟
شنبه 2 دي 1391 - 23:41
mohaM2ad - بوشهر - جم - ایران
Cyrusiii - لیدز - انگلستان. با ادب جان ! هیچوقت صحبت های شخص رو با شهر و محل سکونتش یکی نکن !. اولاً ایشان غیر بومی هست و با لابی شده امام جمعه جم ! دوماً همین ده کوره ای که شما می فرمایید نفت و گاز کشو و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس رد داره تأمین میکنه !
یکشنبه 3 دي 1391 - 04:41
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
به همین خیال باش که مردم ایران آیین های ملی شان را به کنار بگذارند و دنبال چرند و پرندهای پای منبری شما بروند.
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:11
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
mohaM2ad - بوشهر - جم - ایران......برادر جان من خودم بومی اونورا هستم، آخه جمع و ریز کی‌ نفت و گاز مملکت را میده؟ درسته که جمی هستی‌ ولی‌ اغراق نکن. نفت که اصلا نیست گاز هم مال اونجا نیست، با لوله میاد اونجا پمپاژ می‌شه جای دیگه. فردا مهر و اشکنون و لامرد هم حتما میخوان بگن ما نفت و گاز ایران را میدیم. حالا این طرف یا بومی باشه یه غیر بومی که حرفش بی‌خود و اصلا مهم نیست.
دوشنبه 4 دي 1391 - 00:45
garmsari - یورک - بریتانیا
لاشخور اخوند.
دوشنبه 4 دي 1391 - 06:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.