اوباما: 5 سال دیگر واردات نفت نداریم ، آن وقت می دانیم با خاورمیانه چه کنیم

عصر ایران می نویسد :

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با مجله تایم گفت: جهش تولید نفت خام در آمریکا در نهایت باعث می شود رابطه این کشور با خاورمیانه، متحول شود.

 به گزارش عصر ایران، بر اساس گزارش های رسمی آمریکا به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده نفت خام جهان در چند سال آینده در این زمینه خودکفا خواهد شد و نیازی به واردات نفت خام نخواهد داشت.

بیشترین حجم واردات نفت خام آمریکا هم اکنون از خلیج فارس تامین می شود.

بنابر گزارش های رسمی آمریکا، این کشور در سال 2017 از عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت خام  عبور خواهد کرد.

دولت آمریکا همچنین گفته است در سال 2016 این کشور به صادر کننده گاز طبیعی تبدیل خواهد شد و دولت اوباما در جست و جوی کشورهایی است که بتواند گاز به آنها صادر کند.

اوباما در مصاحبه با مجله تایم افزود: با استفاده از فناوری های جدید و تلاش ها در بخش گاز طبیعی و نفت آمریکا، در مسیر تبدیل شدن به صادرکننده انرژی هستیم. واردات نفت کاهش یافته است و پیش بینی می شود این روند کاهشی ادامه یابد.

وی افزود: معتقدم این وضعیت باعث می شود شرایطی فراهم شود تا بتوانیم درباره خاورمیانه و جهانی که دوست داریم ببینیم با آزادی بیشتری صحبت کنیم.

موضوع افزایش تولید نفت و گاز آمریکا از جمله مسائل مورد توافق دو کاندیدای اصلی انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور نیز بود.

هر دو کاندیدا از احزاب دموکرات و جمهوری خواه یعنی باراک اوباما و میت رامنی بر این نکته تاکید کرده بودند که آمریکا نیازمند افزایش تولید داخلی نفت و کاهش واردات نفت از خاورمیانه ناآرام است.

+89
رأی دهید
-34

boomfang - آبادان - ایران
ها باراک نکنه انقدر حفاری کردید که سر مته حفاریتون داره میرسه به خلیج؟!شاید هم رو نفت عراق ولیبی بی صحاب هم حساب باز کردی
شنبه 2 دي 1391 - 13:23
exam292 - تهران - ایران
عرب های نادان، دست روی دست گذاشتن ببینن کی ارزش نفتشون به حداقل میرسه!!!
شنبه 2 دي 1391 - 13:40
samuk66 - لندن - انگلستان
چه قدر دروغ میگی‌ تو اوباما یه کثیف.
شنبه 2 دي 1391 - 13:30
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
خواب دیده کاکا سیاه؟ هاها!!! کم کم داری کج میشی فقط محکم زمین نخوری مواظب باش
شنبه 2 دي 1391 - 15:40
dara20 - تهران - ايران
خفه شو حاجی فیروز
شنبه 2 دي 1391 - 15:50
mohammad.avaz - تهران - ایران
دل آمریکائیها را شاد می‌کنه بچه گول نزن
شنبه 2 دي 1391 - 16:20
kobalt - کرج - ایران
این واقعیت داره منابع عظیم نفت آلاسکا خلیج مکزیک وسایر مناطقی که استخراج نفت اقتصادی نبود با تکنولوژی های نوین وبالا رفتن قیمت سوخت توجیه اقتصادی داره سوخت خودرو ها با اتانول و برق در حال جایگزینه.
شنبه 2 دي 1391 - 16:10
armin parsi - منچستر - انگلستان
(exam292 - تهران - ایران) اگر عرب نفت میفروشد سفره آن برای همه پهن میشه ولی تویی که عرب نیستی ومعلوم نیست از کدوم آشغالدونی هستی بگو با پول نفتت چکار میکنی وبه چه قیمتی می فروشی و چقدر ارزششو میشناسی
شنبه 2 دي 1391 - 16:22
آزاد10 - آلمان - المان
راست میگه. وقتی نفت خاورمیانه رو لازم نداشته باشه خلیج فارس رو ول میکنه و تحویل ایران میده. نوش جون عربهای احمق.
شنبه 2 دي 1391 - 17:02
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ایی کاش این نفت کثافت نبود تا بتوانید میلیونها پالون در ایران افغانستان و پاکستان و و و بسازید!!!
شنبه 2 دي 1391 - 17:04
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
کاملا هم درست هست آمریکا ذخایر نفتی زیادی دارد و در گذشته John D. Rockefeller آمریکایی بود که کمپانی استخراج نفت داشت و نام اون امروز در میان کسانی که در شکل گیری آمریکای مدرن نقش داشتند هست.کلا آمریکا از هر لحاظ سرزمین غنی هست از کشاورزی تا معادن و....... ولی ممکن هست این سوال پیش بیاید آمریکا اگر نفت دارد چرا تا الان نفت خودش را استخراج نکرده؟دلیل برای این کار نیست چون وقتی می تواند دنیا را استعمار کند چه دلیل برای این کار هست؟
شنبه 2 دي 1391 - 18:00
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
mohammad.avaz - تهران - ایران - dara20 - تهران - ایران - samuk66 - لندن - انگلستان - gharibe UAE - ابوظبی - امارات. شما نژاد پرستان پلید نوکر رژیم نیازی به گول زدن ندارید! آخوند بی سواد هفت خط با حربه مذهب و بهشت و دوزخ خیالی شما عقب ماندگان ذهنی را بیش از 1400 سال است که سر کار گذاشته! شما بیسوادان سایبری اگر یک سرچ ساده توی گوگل بکنید می بینید که منابع نفت و گاز آمریکا حتی از روسیه نیز بیشتر است و برای سالها آمریکا نه تنها به آن دست نزده بلکه تمام زیر سرزمین آلاسکا را به انبار ذخیره استراتژیک انرژی آمریکا تبدیل کرده. آمریکا بر خلاف شما مزدوران بیسواد و مخبطان نوکر علی گدا از روی برنامه ریزی برای 150 سال آینده خود محاسبات ویژه دارد. خوشحالم که اینطور از دست آمریکا عصبانی هستید! یک زمانی بهشتی قاتل میگفت ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر! حالا شما نوکران رژیم از عصبانیت دارید میترکید و روزی هزار بار می میرید. از کامنتهایتان احمقانه تان کاملا پیداست!
شنبه 2 دي 1391 - 22:49
paksan - آمریکا - آمریکا
کاملاً درسته حرفاش ،ولی در حال حاضر که در زمستان هستیم آمریکا سعی می کنه از یک جهت با این اخبار برای کنترل بازار نفت استفاده کنه و با توجه به تحریمهای ایران بازار را روی همون 100دلار نگه داره تا بهار که زمان تصمیمات مهم خواهد بود ولی آنهایی که فکر می کردند و می کنند افزایش قیمت نفت به نفع کشورهای خاورمیانه اس باید امروز خودشون رو سرزنش کنند همین الان هم ایران سعی میکنه با اخبار سازی (مثل گرفتن پهباد و مانورهای تنگه هرمز)قیمت نفت رو بالا ببره شاید در کوتاه مدت نفعی داشته باشه ولی در بلند مدت این کشورهای صاحب تکنولوژی هستند که برنده خواهند بود.چرا؟وقتی قیمت نفت یا سوخت پایین باشه سرمایه گذاری روی سوختهای جدید و تکنولوژی های جدید صرف نمی کنه و تولید انبوهشون خریداری نداره و در ضمن در آمریکای شمالی نفت زیادی وجود داره ولی
یکشنبه 3 دي 1391 - 07:51
paksan - آمریکا - آمریکا
تا زمانی که نفت ارزون خاورمیانه و جهان بود برای کسی صرف نمی کرد تو آمریکا یا کانادا سرمایه گذاری کنه چون نفتی که تولید می شد گرون درمیامد ولی الان که به هر دلیل قیمت نفت بالاست تو این شرایط تولید خودروهای تمام برقی و تکنولوژی های بدون سوخت فسیلی بشدت داره توسعه پیدا می کنه و تولید انبوهشون قیمت این محصولات رو پایین آورده و دولت آمریکا هم مشوق هایی گذاشته مثلا شما اگر تویوتا پریوس یا شورلت کورت یا نیسان هایبرید بخرید مالیاتش بهتون بر می گرده و این باعث شده همه شرکتها شروع به تولید ماشینهای برقی بنزینی کنند هوندا تویوتا فورد وسایر خودورسازهای مشهور مدلهای مختلفی رو ارائه کردند و بازارشون واقعاً گرمه و بشدت رقابت داره هر سال بیشتر می شه که تقریبا بی سابقه اس از طرفی با این قیمت نفت و بنزین خیلی از شرکتها هجوم آوردن برای استخراج و تولید نفت خام آمریکای شمالی و خلیج مکزیک و این شرکتها در همین مدت بازار آمریکا رو تست کردن و دیدند که مردم با بنزین گالنی 4دلار هم
یکشنبه 3 دي 1391 - 07:52
paksan - آمریکا - آمریکا
مشکلی ندارن و الان که تقریبا یکم پایین آمده حدود 3.23دلار شده بازم مشکلی نیست و این نشانه های خوبی برای سرمایه گذاران در این بخش و همچنین خبر بدی برای نفت خاورمیانه و روسیه اس چون در میان مدت بزرگترین مصرف کننده نفت و بنزین جهان این قدرت رو پیدامی کنه که مصرفش رو خودش تامین کنه البته این ربطی به دولت آمریکا نداره و این شرکتهای خصوصی هستند که باید براشون بصرفه و دولت آمریکا حتی اگر این تولیدات دوباره قطع بشه ضرری نمی کنه چون شرکتهای خصوصی مثل باقی بخشها در اینجا هم فعال هستند ولی داستان وقتی دردناک می شه که وقتی پالایشگاههای آمریکا و کانادا تغییر مصرف بدهند دیگه این خیلی سخته که دوباره به نفت خاورمیانه برگردند و در ثانی شاید اتفاقات و تغییرات حکومتی شدیدی در خاورمیانه صورت بگیره و آمریکا شاید برای یه جنگ تمام عیار شاید اتمی در خاورمیانه آماده می شه و نشون می ده آمریکا موضوع رو کاملا جدی گرفته.در هر صورت ما همیشه فکر می کنیم یه چیزی یا یه کاری درسته ولی وقتی کارشناسانه بررسی بشه می بینید که بازنده نهایی این داستان گران کردن نفت کشورهای وابسته به نفت هستند
یکشنبه 3 دي 1391 - 07:54
exam292 - تهران - ایران
armin parsi - منچستر - انگلستان:1-به خاطر سانسور شدید خبری در عربستان، شما خبر نداری که پول نفت فقط توی جیب اشراف زاده ها میره 2-این بی انصافیست که چشممون رو روی واقعیت ها ببندیم!!(پول نفت ایران کجا میره؟!! فقط برای مثال:روستاهایی که قبل از انقلاب اصلا به حساب نمی اومدن، از همین پول نفت! واسشون آب و برق و گاز کشیدن، وسعت خرابی اونقدر زیاده که هنوز روستاهایی هستند که این امکانات واسشون کاملا برده نشده)
یکشنبه 3 دي 1391 - 09:16
exam292 - تهران - ایران
armin parsi - منچستر - انگلستان: عزیز، سانسور شدید خبری نمیزاره بدونید که پول نفت اعراب میره تو جیب یه عده اشراف زاده!!! ولی این خیلی بی انصافیه که تغییرات مثبت رو توی ایران نبینی!(برای مثال قبل از انقلاب روستاها به حساب نمیاومدن ولی حالا اکثر روستاها دارای آب و برق و تلفن و گاز .. هستن)
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:57
armin parsi - منچستر - انگلستان
exam292 - تهران - ایران
دوشنبه 4 دي 1391 - 10:09
armin parsi - منچستر - انگلستان
دزدی که از بابت درآمدحاصل از فروش نفت و سایرمعادن که در ایران بفروش میرسد که تنها نفت زیر ذره بین این فروشهاست رو که نمیدونی کجا میرود میشدایران را بهشت رو زمین کرد این سوای آب موجود وزمینهای کشاورزی که در دنیا نظیر ندارد و ملتی که میتونست بهترین ملل روی زمین باشد نه ویلون کشورهایی که قدرشون را بهتر از حاکمان ایران میشناسند
دوشنبه 4 دي 1391 - 09:57
armin parsi - منچستر - انگلستان
اینو بدون که با پول نفت این کشور کمپانی های hundai kia samsung lg وبه طبع آن اقتصاد کشور کره جنوبی و چین و خیلی از کشورها که برای خیلی ها آشناست استفاده به مراتب از آب وبرقی که برای روستاهایی که منبع تامین مواد غذایی شما وامثال شما زحمت کشیده وبایستی این خدمات برای آنها مجانی باشد که دارند پولش را میدهند
دوشنبه 4 دي 1391 - 10:07
exam292 - تهران - ایران
armin parsi - منچستر - انگلستان: بله،حرف شما بیشتر واسه قبل از انقلاب صدق میکنه!(دوران شاه، کشورما در همه ی زمینه ها به غرب وابسته بود و به این وابستگی هم افتخار میکرد! که منجر به خرابی مملکت شد).کشور ایران یه کشور ثروتمند بالقوه است. اگه کمی انصاف داشته باشیم، میتونیم نتیجه بگیریم روند این مملکت رو به بهبوده ولی فشارهای خارجی و داخلی سرعت بهبودی رو کند کرده...
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 03:26
armin parsi - منچستر - انگلستان
شما مثل اینکه نمی دانید چرا رژیم شاه ساقط شد میگم چرا شاه ۳۷ میلیارد دلار تخصیص داده بود که در مرحله اول ایران تا سال ۱۳۶۴ قدرت پنجم اقتصدی نظامی می شد واین باعث سقوط رژیمش شد
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 18:12
exam292 - تهران - ایران
armin parsi - منچستر - انگلستان:این نشون میده که شاه، اربابای خوبی نداشت! مثلا هنگام فرار از ایران، آمریکا شاه رو ازخودش طرد کرد!!
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 12:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.