تصادف کنید ، میلیونی پول به جیب بزنید!

یکی از خوانندگان "انتخاب" با ارسال گزارشی در خصوص مشکلات حاشیه ای در تصادفات رانندگی، به مطالب مهمی اشاره کرده که به دلیل اهمیت آن، متن کامل آن در پی می آید:

در یکی از خیابانهای پایتخت هزار ملت ، یعنی تهران در حال رانندگی بودم که ناگهان خودروی مقابلم ، روی ترمز زد و شد آنچه نباید میشد، تصادف! و بدان دلیل که در تصادفات اگر به هر طریقی از پشت به خودروی جلویی بزنید شما مقصرید و لاغیر، من مقصر بودم و البته نسبت به این اتهام تفهیم.

منتظر ماندیم تا جناب افسر مربوطه تشریف بیاورند. پس از چندی انتظار (البته نه بسیار) آمدند و بر اساس مفروضات قبلی بنده ی مقصر بیمه خود را به خانم راننده خودرو آسیب دیده تحویل دادم ، اما به لطف عجله آن افسر محترم تمام مدارک اعم از کارت کاشین ، گواهینامه و بیمه به مالک خودرو آسیب دیده تحویل شد تا به بیمه برویم.

همان لحظه به سمت اداره خسارت بیمه .... حرکت کردیم ، در آنجا کارشناس محترم برای خودرو آسیب دیده یک میلیون و هشتصد هزار تومان خسارت نوشت و گفت چند روز بعد برای دریافت چک به آنجا بروند.

اما نکته اصلی ماجرا؛ همسر محترم خانم راننده طی تماسی گفتند : این پولی که بیمه داده که هیچ ، افت قیمت و ما به تفاوت هزینه تعمیرگاه را هم باید بسلفید! (تعمیرگاه هزینه را 2 میلیون و 200 تخمین زده بود)  و مدارک را به من پس ندادند تا چنین شود.

از کارشناس بیمه پرسیدم که آیا بعد از دریافت خسارت می توانند چنین درخواستی از من بکنند؟ ایشان گفتند: بله! اگر آدم بیکاری باشد و بخواهد کلی وقت در دادگاه ها بگذراند ، با یک شکایت حقوقی می تواند ، خسارتش را از شما بگیرد.

به هر حال ، تماس پشت تماس بود که از همسر راننده خودرو و وکیل! ایشان با من گرفته می شد. و بیت الغزل این تهدیدها این بود که: من شرکتم 180 میلیارد آمد و رفت بیمه دارد، ماشین خودم هم لکسوس است ، ماشین برادرم هم همینطور و .... حالا اینها به ما چه ربطی داشت ، نفهمیدم. اما نکته جالب این بود که صاحب خودرو لکسوس با چرخش سالیانه بیمه شرکت تا 180 میلیارد تومان ، چرا می خواهد هرطور شده 400 هزار تومان افت قیمت خودروی وطنی همسرش را از من بگیرد؟ و آنهم با این همه عصبانیت و توهین!

به هر حال بعد از سه روز که مدارک من دست ایشان به امانت! مانده بود، به شرکت ایشان رفتم و در آنجا هم با هزار جور ..... پول را با هماهنگی تلفنی خانم منشی و آقای مدیرعامل تحویل دادم و بالاخره مدارک را از منشی شرکت با رسیدی که وی به من داد تحویل گرفتم و چهارصد هزار تومان پول بی زبان را به سبب امانت مدارک تحویل ایشان دادم.

به هر حال از ما که گذشت ، اما هیچ فکر کرده اید در این شرایط رکود اقتصادی و بیکاری و تمایل شدید برخی از کلاهبرداران حقوقی ، این شیوه کسب درآمد ممکن است گسترش پیدا کند و هرکس به نسبت قیمت خودرو اش با مشاوره دلالان حقوقی ای که از آب، کره می گیرند در هر تصادف اعم از ساختگی و واقعی کلی درآمد کسب کند و آقای وکیل هم درصد مشاوره اش را به جیب بزند. این وسط هم یک عده مردم می مانند که ما که خودرومان بیمه است ، این پول زور برای چیست؟ و اگر هم هست ، لطفاً شرکتهای بیمه گذار محترم ، آپشنی را تحت عنوان افت قیمت در بیمه "شخص ثالث" جاگذاری کنند تا دست این افراد را از بازار جدید کسب مال آنهم " به هر طریقی" کوتاه نمایند.

مواظب ماشین رو به رویی باشید! اگر ترمز کند و شما مقصر باشید، (به جز ضرر بیمه نامه و قت تان) کلی پول از کف داده اید!

+103
رأی دهید
-15

همایون خدای صبر - اسلو - نروژ
واقعاً آدم ناراحت مبشه که چه جوری ایرانیهایی که توی گذشت سر آمد مردم جهان بودن الان تشنه به خون هم شدن .
شنبه 2 دي 1391 - 13:17
boomfang - آبادان - ایران
آره درسته برا من هم اتفاق افتاد البته میبایست ماشین طرف بیش از یک سال کار نکرده باشه.
شنبه 2 دي 1391 - 13:28
hossein-87 - تهران - ایران
معمولا هرچی طرف مدل ماشینش پایین تره،دله بازیش بیشتره.یه بنده خدایی تو ترافیک از پشت زد به ماشین بنده.من پیاده شدم و آقا از جاش تکون نخورد،یه نگاهی به ماشین کردم و دیدم جز یه خط،اتفاق خاصی نیفتاده.با دلخوری از اینکه یارو اصلا به روی مبارکش نیاورده داشتم سوار ماشین میشدم که دیدم داداش ما سرش رو از پنجره آورد بیرون و منم پیش خودم گفتم حتما میخواد یه ببخشید سمت ما پرتاب کنه.یهو با کمال پر رویی برگشته میگه"شانس آوردی هیچی نشد ماشینم " و با کمال وقاحت زد زیر خنده!!من هم رفتم رو دنده لج و گفتم ،ماشین تو هیچیش نشد ولی ماشین من خط افتاد.وامیستیم مامور بیاد.یارو پیاده شده میگه،تو مقصری،حالا طلبکاری؟!!! فهمیدم این اخوی اشکول ما آیین نامه رو ناپلئونی پاس کرده!! گفتیم آقا، خسارت بخوره تو سرت،ولی بدون از پشت بزنی،مقصری حالا چه مقصر باشی و نباشی،ادبت رو فراموش نکن.
شنبه 2 دي 1391 - 13:52
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
این پولدارها 90% دزد هستند وگرنه با پول زحمت کشیده و کارگری کسی نمی تواند یک شبه پولدار شود .در ایران اگر فردا 100 میلیارد به حساب شما واریز شود کسی از شما نمی پرسد این پول از کجا آمده .اما اینجا 1000 یورو پول به حساب شما واریز شود پدرت را در می آوردند که این پول از کجا آمده شما باید فلان قدر به دولت مالیات می داید و ............ به هر حال این آقایان به قول معروف مایه دار که با پول خون این ملت صاحب میلیاردها تومان شدند باید در فردا آینده ایران جوابگو باشند.
شنبه 2 دي 1391 - 19:22
hossein-87 - تهران - ایران
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان - کافر همه را به کیش خود پندارد. من آدم پولداری نیستم که بخوام سنگ این عده ای که شما ازشون اسم بردید دفاع کنم،ولی خیلی ساده لوحانه س این طرز فکر. یه مدت فقط فکر و ذکر مردم این بود که بزنن تو سر هرچی سرمایه دار هستش.تا یه بنده خدایی میرفت و یه جا کارخونه تاسیس میکرد،یه مشت دله دهاتی یه سری مزخرفات رو بهونه میکردن و تا اونجا که میتونستن اون بدبخت رو اذیت میکردن.و وقتی هم اون کارآفرین میخواست به صورت قانونی قضیه رو پیگیری کنه،میگفتن که به هر حال باید هوای محلی ها رو داشته باشید!!آخرش چی شد؟ایران شد طویله.کارگر الاغ،میخواد راحت بخوره و بخوابه،بعد مثل میلیاردرها زندگی کنه!نمیشه عزیزم.من به قدری از این چیزا دیدم که نگو.انقدر خاطره ی بی واسطه دیدم که حد نداره و افراد با طرز فکر شما هم زیاد دیدم.البته آدم خوب و بد همه جا هست و به قول شما تو این قشر هم کلاه بردار و عوضی کم نیست،ولی اینجور جمع بستن نشون دهنده ضعف فکری شماست.
یکشنبه 3 دي 1391 - 06:25
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
hossein-87 - تهران -دوست عزیز کسی که می خواهد کارخانه تاسیس کنید باید سرمایه کلانی داشته باشد برای تاسیس آن که باید این سوال را پرسید این پول از کجا آمده؟اما گفتید کارگر می خواهد راحت بخورد و بخوابد آیا کارگران ایرانی در کارخانه ها که هنوز حقوق سال پیش خودشان را دریافت نکردند زندگی راحتی دارند؟اما صاحبان آن کارخانه ها چه کسانی هستند؟ منظور من سرمایه دار های ایران هست به این دلیل که در ایران قانونی وجود ندارد وقتی دولت دزد هست مردم هم هر کاری بخواهند می کنند. البته منظورم از مردم آن عده ای هست که از آشفته بازاری ایران استفاده می کنند و صاحب میلیاردها تومان پول خون مردم می شوند. از شما سوالی دارم اگر فردا 100 میلیارد به حساب شما واریز شود کسی از شما می پرسد این پول را از کجا آوردید؟ ولی اینجا دولت حساب درآمد و کار و زندگی شما را دارد .به فرض اگر شما 1000 یورو در ماه درآمد داشته باشید و حساب بانکی شما با درآمد شما یکسان نباشد از طرف دولت بازخواست می شوید که میزان درآمد شما 1000 یورو هست و باید فلا قدر به دولت مالیات بدهید پس این پول از کجا آمده؟آیا چنین چیزی در ایران هم داریم؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:15
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
و با کارگری و پول حلال کسی به چنین ثروتهای کلان نمی رسد.البته در اروپا و آمریکا هم سرمایه دار هست ولی حساب آنها با دزدهای داخل ایران فرق می کند.
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:16
nerse - اهواز - ایران
این که خوبه. چندین و چند مثال عینی و شنیدنی میشه گفت که طرف خودش یا بچش رو انداخته جلوی ماشین و با تهدید و مظلوم نمایی و هزار ترفند پولهای هنگفتی به جیب زده و جالب اینه که باز هم با کمال پرویی این کار رو تکرار میکنن. برای خود من تو سه روز و توسط یه نفر اتفاق افتاد که بار دومش به خیر گذشت والا بازم باید کلی پول و التماس و.. خرج می کردم.
یکشنبه 3 دي 1391 - 21:25
tehrangoli - تهران - ایران
پولدارهای این دورو زمونه همه نوکیسه و غربتی هستن! وگرنه اینهمه گندو کثافت از این قشر جامعه سر به فلک نمی زد!
یکشنبه 3 دي 1391 - 22:18
hossein-87 - تهران - ایران
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان - اساس کار آفرینی داشتن فکر اقتصادیه.و بعد از اون داشتن سرمایه.به هر حال تو تاریخ مگه چند تا انیشتین داریم؟چند تا نیوتن داریم؟.اینا اومدن و استثنائات بشری بودن تا به واسطه اونها دریچه ای از علم به روی انسان هایی با ضریب هوشی پایین تر واشه و زندگی راحت تر شه.در مقیاس کوچکتر، کسی که سرمایه دار هستش هم همینه.یه پولی باید باشه که به چرخش در بیاد و یه عده از کنارش نون بخورن یا نه؟!حالا گیریم طرف پولش دزدیه.قبول دارم.از اینا کم نیست.ولی اینکه میاد و با پول دزدی،یه تولیدی میزنه و بر اساس تولید 50 نفر رو مشغول میکنه و پولی میبرن خونشون بده؟ آقا،بیل گیتس دزدی کرده که الان پول داره؟!با تمام احترامی که برای شما قائلم،باید بگم که واقعا نیازه که ما،یکم طرز فکرمون رو گسترده تر کنیم.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:36
hossein-87 - تهران - ایران
در هر مدیریتی،هرچی فضای مورد مدیریت گسترده تر بشه،معمولا راندمان پولی میاد پایین.ولی چون حجم درآمد میره بالا،خودش رو نشون نمیده. یعنی شماممکنه با 1000 تومن سرمایه، 500 درآمد کنی ولی وقتی 3000 تومان سرمایه میزاری واسه کار، 1200 تومن درآمد شما بشه.درامد زیاد شده ولی راندمان کم شده.تو مدیریت های کلان هم این مساله هست.اختلاص بوجود میاد.حق یه عده ناحق میشه ،یه سری سرمایه دارها دزد از آب درمیان وغیره.ولی این به این معنی نیست که شما اصل کار رو زیر سوال ببری.باید مشکلات رو حل کرد و بس.
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 11:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.