دور جدیدی از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران

اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم ۱۸ شرکت، سازمان و یک فرد ایرانی را به تصویب رساند. همزمان وزارت دارایی آمریکا نیز چهار شرکت و یک فرد ایرانی را در ارتباط با برنامه اتمی و موشکی این کشور در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
 

اتحادیه اروپا روز جمعه (۲۱ دسامبر/۱ دی) دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه ایران را به تصویب رساند. تحریم‌های وضع شده شامل ۱۸ شرکت، سازمان و همچنین یک فرد ایرانی می‌شود که در فهرست تحریم‌های این اتحادیه قرار گرفته‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان، با احتساب فرد جدید، شمار ایرانیان مرتبط با برنامه اتمی این کشور که اجازه سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت، به ۱۰۵ نفر می‌رسد. علاوه بر این بر اساس تحریم‌هایی که تاکنون از سوی اتحادیه اروپا علیه ایران وضع شده است، در مجموع ۴۹۰ شرکت و سازمان ایرانی از معاملات تجاری با کشورهای عضو این اتحادیه منع شده‌اند.
 
در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که ۲۷ عضو این اتحادیه مقررات اجرایی تحریم‌هایی که در ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) تصویب شده بود را نیز تایید کرده‌اند.


 
اتحادیه اروپا پیشتر صنایع نفت و شبکه بانکداری ایران را مورد تحریم قرار داده بود

 

این تحریم‌ها موارد مرتبط با صنعت کشتی سازی، صادرات انواعی از فلزات به ایران، نرم افزارهای کامپیو‌تری و بانکداری ایران را شامل می‌شود.
 
تحریم چهار شرکت ایرانی از سوی آمریکا
 
همزمان با وضع تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه ایران، وزارت دارایی ایالات متحده آمریکا نیز روز جمعه (۲۱ دسامبر/۱ دی) اعلام کرد که چهار شرکت و یک فرد ایرانی دیگر را در ارتباط با برنامه اتمی و موشکی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.


وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که یکی از شرکت‌هایی که در لیست سیاه قرار گرفته "شرکت واردات و صادرات ساد" نام دارد که از سوی سازمان صنایع دفاع ایران به حکومت سوریه تجهیزات نظامی ارسال می‌کرده است.
 
علاوه بر شرکت ساد، "سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ایران"، "شرکت بین المللی دوستان" و "گروه صنایع شیمیایی و توسعه مواد"، وابسته به سازمات صنایع دفاعی ایران نیز در فهرست شرکت‌های تحریم شده قرار گرفته‌اند. مصطفی اثباتی، مدیر عامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ایران نیز فردی است که از سوی وزارت دارایی آمریکا در لیست سیاه قرار گرفته است.
 
شرکت واردات و صادرات ساد روز پنجشنبه (۲۰ دسامبر/۳۰ آذر) از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل رساندن سلاح به سوریه به همراه "شرکت هواپیمایی یاس ایر" در لیست تحریم‌ها قرار گرفته بودند.
 
سوزان رایس، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که این دو شرکت در کار قاچاق تسلیحات به ویژه به سوریه بوده‌اند. شورای امنیت سازمان ملل، ایران را از سال ۲۰۰۷ میلادی از صادرات هرگونه تسلیحات منع کرده است.

+63
رأی دهید
-20

hossein-87 - تهران - ایران
قسمت 1: معمولا وقتی یه انسان مست یا کسی که مواد مخدر مصرف کرده و به سمتت میاد و ازت چیزی میخواد باید در کمال خونسردی در برابر یه سری خواسته های کوچیک اون طرف مثل یه مقدار پول و. باید کوتاه اومد واسه اینکه اون شخص اصلا نمیفهمه که درست و غلط چیه و با حرف زور میخواد کارش رو پیش ببره.خیلیا ممکنه مقاومت کنن و به هر حال یا موفق میشن و یا با برخوردهای غیر قابل پیشبینی اون فرد مثل استفاده از سلاح گرم یا سردو. روبرو میشن و دیگه اون موقع معلوم نیست چی پیش بیاد.در کل،داستان ایران و جهان یه چیزی تو همین مایه هاست،با این تفاوت که هردو طرف مثل یه حیوون وحشی میمونن که خودشون هم نمیدونن از جون مردمشون و یه سری انسان بیگناه چی میخوان!
شنبه 2 دي 1391 - 12:27
hossein-87 - تهران - ایران
قسمت 2: ولی من طرف غربی رو خیلی پست تر و پر رو تر میدونم چون،هرکاری رو برای خودشون مجاز میدونن و توجیه میکنن ولی یه طوری برخورد میکنن که ایران اولین کشوریه که اسم انرژی اتمی رو میاره.حتی اگر اسم بمب رو هم بیاره باز اولین کشور نیست!یه بنده خدایی میگفت،اگه غرب و. بمب اتم هم دارن،اونا فرهنگ و ظرفیتش رو هم دارن!!آخه نفهم دوزاری،بمب هم فرهنگ میخواد؟!نهایتش رو سر یه بدبخت مثل من و تو خراب میشه دیگه!
شنبه 2 دي 1391 - 12:28
morid - بوشهر - ایران
سیفون دستشویی ما امروز کم آب میاره،فکر کنم تحریمها کار خودشو کرده!!
شنبه 2 دي 1391 - 12:49
kobalt - کرج - ایران
مموت تحریم نکردی تحریمت کردن حالا وقتشه پسته و قالی بهشون نده رو زمین خالی بشینن و آبجو بدون پسته بخورن تا ورم مفاصل بگیرن حالشون جا بیاد.
شنبه 2 دي 1391 - 16:45
reza the persian - لیدز - انگلستان
دوده تحریما فقط به چشم مردم عادی میره و باعث میشه مردم نفرت پیدا کنن نسبت به تمام کشورهای تحریم کننده!
شنبه 2 دي 1391 - 17:06
Oghate talkh - بوخولتز - هلند
Morid .میتونی از زبونت استفاده کنی
شنبه 2 دي 1391 - 17:45
hassan5 - تهران - ایران
اقایان اروپائی و امریکائی بجای اعمال این تحریم ها که فقط سران نظام را پولدار تر و ملت بیچاره را فقیر تر میکند دست بردارید.بجای ان سران نظام و خانواده هایشان را که همه در خارج از ایران سرمایه های انچنانی دارند شناسائی کرده و اموالشان را بنفع ملت ایران بلوکه کرده و پس از سرنگونی نظام تحویل ملت ایران بدهید .بشما قول میدهم بمحض اینکه مطمئن شوند که در دنیا جایگاهی برای خرج کردن پولهای دزدیده شده ندارند بسرعت دست از سر ملت بیچاره ایران بر خواهند داشت
شنبه 2 دي 1391 - 17:56
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان
hossein-87 - تهران - ایران دوست عزیز بنده با قسمتی از حرف شما موافق هستم .اما موضوع این هست که وقتی کسی امپراطوری جهان را در دست دارد چون قدرت دارد همه کار برای او وجه قانونی دارد . و اگر قرار بود کشورهای دیگر هم آزاد باشند که هر کاری که می خواهد انجام بدهند دیگر ابرقدرت بودن معنایی نداشت.شما برای درک بهتر این مطلب به گذشته ها دور برگردید از زمانی که ایران و یونان و چین ابرقدرت بودند تا ...... و در این سالهای اخیر هم آمریکا و این قانون تا 10000000 سال دیگر هم باقی خواهد ماند .البته امروز شکل این امپراطوری ها کمی تغییر کرده یعنی اینکه 1 کشور به تنهایی نمی تواند ابرقدرت باشد برای همین قدرت تقسیم می شود که این تقسیم را بین آمریکا و کشورهای اروپایی می بینیم.البته آمریکا هم یک روز این قدرت را از دست می دهد هر امپراطوری مثل عمر یک انسان هست یعنی مثل یک نوزاد متولد می شود .جوان می شود و با اوج می رسد و سرانجام پیر و ناتوان و در آخر مرگ حالا مرگ ابرقدرتهای امروزی کی می رسد؟کسی نمی داند
شنبه 2 دي 1391 - 19:43
ali1111 - تهران - ایران
مرید - بوشهر - ایران. اگر دولت ساپورتش را از سر(تو) و امسال (تو ها) بردارد، آنوقت می‌فهمی مملکت چه خبره...ضمنا احتمالا قطعات سیفون شما هم از خارج وارد می‌شده! میتونی‌ مثل پیغمبرت از خاک استفاده کنی‌، سیفون کیلیوی چند؟!
شنبه 2 دي 1391 - 21:47
hossein-87 - تهران - ایران
Jiddu_Krishnamurti - هامبورگ - آلمان - من هم همین رو میگم.تعبیر من از آدم مست همین بود. یعنی کسی که قدرت داره ولی منطق نداره.اگر با این دید به قضیه نگاه کنیم،تحملش از اینکه دارن حرف زور میزنن راحت تره ولی اینکه یه عده میان و هزار آسمون ریسمون میکنن و میخوان غلط کاریه دو طرف رو توجیه کنن، واقعا تهوع آوره.بله،حق با شماست.
یکشنبه 3 دي 1391 - 06:29
morid - بوشهر - ایران
oghate talkh-میترسم سرتو از چاه دربیاری زبونمو گاز بگیری!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 07:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.