جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران: ۲۰ بمب ساعتی در مرز پاکستان توقیف شد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خواستار کنترل مرزها توسط نیروهای پاکستانی شده

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران از کشف و توقیف یک محموله بزرگ مواد منفجره از جمله ۲۰ بمب ساعتی در مرز ایران و پاکستان خبر داده است.

آقای رادان به خبرگزاری مهر گفته است: "‌چندی قبل ماموران مرزبانی با انجام اقدامات اطلاعاتی عملیاتی متوجه شدند گروهی خرابکار قصد دارند وارد خاک کشورمان شوند. با همکاری سپاه و واحدهای اطلاعاتی، ماموران سرانجام موفق شدند یک محموله بزرگ مواد منفجره را که وارد خاک کشورمان شده بود در نقطه صفر مرز شناسایی و توقیف کنند."

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران خطاب به دولت پاکستان گفته "مرز این کشور مسیری برای تردد اشرار شده" و از مقام‌های پاکستانی خواسته "به وظایفشان در خصوص کنترل مناطق مرزی عمل کنند."

به گفته جانشین فرمانده نیروی انتظامی، افراد مورد اشاره او قصد داشتند با وارد کردن این تجهیزات به ایران "در چندین نقطه بمب گذاری کنند."

‌به گفته این مقام انتظامی ایران یک نفر در رابطه با این موضوع شناسایی و دستگیر شده و سایر اعضای این باند پس از اطلاع از لو رفتن محموله، به خاک پاکستان متواری شده‌اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران ارتباط این موضوع با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایران را رد کرده اما گفته "عوامل داخلی و خارجی درصددند کشور را دستخوش ناامنی‌هایی کنند."

ایالت بلوچستان پاکستان هم مرز استان سیستان و بلوچستان ایران است که از فقیر ترین مناطق ایران محسوب می‌شود.

به دلیل مرزی طولانی که میان دو کشور وجود دارد، کنترل رفت و آمدها در مرز ایران و پاکستان به دشواری صورت می‌گیرد اما مقام‌های انتظامی ایران که مسئولیت مرزبانی را بر عهده دارند می‌گویند در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند کنترل نیروهای ایرانی را بر مرزهای شرقی افزایش دهند.

+21
رأی دهید
-25

میکایل - مالمو - سوئد
لجن هیچکس حرفتنو باور نمیکنه چون خودتون همه‌جا ی دنیا بمب ساعتی‌ و ماگنتی‌ فرستادید ،تایلند،افغنستان،پاکستان، هندوستان،اینجاها گندش درآمده ،ابرو هم ندارید که بره کثافت ها........
شنبه 2 دي 1391 - 11:56
m.noor - شارجه - امارات
با درود.خودشان میبرند و میدوزند.توف به آدم دروغ‌ گو.م.ن
شنبه 2 دي 1391 - 13:49
بی خیال - کرمان - ایران
انتخابات نزدیکه حکومت با ترسوندن مردم می خواد اونها رو بیار پای صندوق های رای. یادم دوره های قبلی حتی توی چند شهر بمب هم منفجر می کردند.
شنبه 2 دي 1391 - 15:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.