انجمن اسلحه: نگهبانان مسلح باید از مدارس آمریکا حفاظت کنند

انجمن نیرومند اسلحه در آمریکا خواهان بکارگیری بیشتر سلاح برای تامین امنیت دانش‌آموزان در این کشور شد. موضع‌گیری لابی اسلحه در آمریکا سبب افزایش انتقادات و اعتراضات به حق مالکیت سلاح در ایالات متحده شده است.
 

لابی بانفوذ اسلحه در آمریکا پس از یک هفته سکوت، بار دیگر با پیشنهادات جدیدی وارد میدان شد. وین لاپیئر، سرپرست "انجمن ملی اسلحه" (NRA) در آمریکا، در یک نشست مطبوعاتی در واشنگتن خواستار گماردن نگهبانان مسلح در تمامی مدارس آمریکا شد.

انجمن اسلحه در آمریکا مدعی است که تنها از این طریق می‌توان "قاتلان مسلح" را متوقف کرد. به گفته سرپرست انجمن اسلحه در آمریکا این پیشنهاد، نتیجه‌‌ای است که می‌توان از کشتار نیوتاون گرفت. سرپرست انجمن اسلحه استراتژی خود را برای جلوگیری از تکرار چنین کشتارهایی چنین خلاصه کرد: «ماموران پلیس و نگهبانان مسلح باید در نقاط حساس مستقر شوند.»
 
در فاجعه کشتار نیوتاون در ایالت کانتیکت ۲۰ دانش‌آموز خردسال و ۶ آموزگار کشته شدند. این کشتار بار دیگر بحث درباره محدود کردن قانون مالکیت سلاح را در سطح گسترده‌ای در آمریکا دامن زده است.
 
تقسیم افراد مسلح به"خوب و بد"
 
وین لاپیئر تصریح کرد که تنها یک "فرد خوب" مجهز به سلاح می‌تواند در مقابل یک "فرد بد مسلح" مقاومت کند. به گفته ناظران سیاسی در آمریکا این جمله "چکیده جهانی‌بینی" لابی اسلحه در ایالات متحده است.
 
انجمن ملی اسلحه در آمریکا همچنین اعلام کرد که آماده است در برپایی برنامه‌های آموزشی برای حفاظت مسلحانه از دانش‌آموزان مدارس شرکت جوید. سرپرست انجمن اسلحه تصریح کرد که سخت‌گیری قانونی در خصوص مالکیت و حمل اسلحه هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت.
 
در این نشست مطبوعاتی که روزنامه‌نگاران در آن اجازه طرح پرسش‌های خود را نداشتند، فرد معترضی پلاکاردی را به خبرنگاران نشان داد که روی آن نوشته شده بود: «انجمن ملی اسلحه کودکان ‌ما را می‌کشد.» برخی معترضان نیز فریاد می‌زدند: «دستان انجمن اسلحه آغشته به خون است.» و «فروش مسلسل را متوقف کنید.»
 
حمایت اوباما از مخالفان اسلحه
 
باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک پیام ویدئویی حمایت خود را از تصویب قانونی برای محدود کردن حق مالکیت سلاح اعلام کرد. اوباما تاکید کرد که مبارزه برای کنترل نگهداری سلاح باید افزایش یابد و در چنین شرایطی نباید عقب‌نشینی کرد.


 
باراک اوباما به همراه منتقدان خواهان محدودیت حق مالکیت اسلحه در آمریکاست

 

پیام اوباما خطاب به چند صد هزار شهروند آمریکایی بود که با امضای یک طومار و ارسال آن به کاخ سفید خواهان تغییر قانون سلاح در این کشور شده‌اند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به این شهروندان گفت: «من نیاز به کمک شما دارم.» اوباما در این پیام تصریح کرد که شهروندان آمریکایی باید فشار بر نمایندگان خود را افزایش دهند.
 
اوباما افزود: «شهروندان آمریکایی باید با نمایندگان خود در کنگره تماس بگیرند و به نیابت از سوی تمامی کودکان این کشور به آنان بگویند که این کشتارها باید متوقف شوند.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا می‌کوشد با افزایش فشار بر نمایندگان کنگره دست‌کم خرید و فروش سلاح‌های خودکار با خشاب‌های بزرگ را ممنوع کند. در حال حاضر محدودیتی برای معامله این گونه سلاح‌ها وجود ندارد که شامل مسلسل ‌و اسلحه‌های نیمه‌خودکار نیز می‌شوند. جو بایدن، معاون ریاست‌جمهوری آمریکا، موظف است که در ماه ژانویه پیشنهاداتی عملی برای ارائه به کنگره تهیه کند.
 
به یاد قربانیان نیوتاون
 
یک هفته پس از کشتار در دبستانی در نیوتاون، هزاران نفر به یاد ۲۶ قربانی این حادثه که شامل بیست کودک و ۶ زن می‌شدند در خیابان‌های این شهر راه‌پیمایی کردند.
 
در ساعت ۹ و نیم صبح جمعه (۲۱دسامبر/۱ دی) نیز ناقوس شهر ۲۶ بار به یاد دانش‌آموزان و آموزگاران کشته شده به صدا درآمد. آدام لانزا، عامل این فاجعه دردناک، پس از کشتن مادر خود، کودکان و آموزگاران دبستان "ساندی هوک" با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد.

+34
رأی دهید
-9

htafas - مادرید - اسپانیا
کسی‌ که برای کشتار میره خوب میزنن نگهبانم می‌کشه،!!!مشکلو حل نمیکنه
شنبه 2 دي 1391 - 11:51
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
از رادیو ماشین مى شنیدم که طبق راى گیرى از خانواده هاى دانش آموزان یک مدرسه در تگزاس قرار شده که همگى معلمها مسلح به اسلحه باشند.
شنبه 2 دي 1391 - 16:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.