دادگاه دو ایرانی متهم به بمب‌گذاری در تایلند برگزار شد

 

سعید مرادی با ویلچر در دادگاه حاضر شد

 دو ایرانی متهم به بمب‌گذاری در تایلند در دادگاهی در بانکوک حاضر شدند و بر بی گناهی خود تاکید کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرده است که "مهدی خزایی و سعید مرادی روز جمعه اول دیماه (۲۱ دسامبر) در جلسه دادگاه اعلام کردند که از وجود بمب در خانه خود بی خبر بوده اند و پس از اطلاع از آن غافلگیر شده اند."

پلیس تایلند روز سه شنبه، ۲۵ بهمن ماه گذشته، اعلام کرد که یک رشته انفجار در بانکوک رخ داده و فردی که به ظن آنها ایرانی است، در پی انفجار نارنجکی که قصد داشت به سوی پلیس پرتاب کند، به شدت مجروح شد و دو پای خود را از دست داد.

وکیل مدافع این دو متهم گفت که "سعید مرادی پس از داخل شدن به خانه متوجه بمب در کابینت آشپزخانه شده و سپس از دو هم‌خانه دیگر خود خواسته است تا خانه را ترک کنند."

یکی از این دو هم‌خانه‌ای مهدی خزایی است که در دادگاه بانکوک حاضر شد و دیگری مسعود صداقت زاده است که توسط پلیس مالزی دستگیر شده و در انتظار استرداد به تایلند است.

انفجار اول در خانه‌ای که این سه ایرانی آن را اجاره کرده بودند رخ داد.

مقامات تایلند، انفجارها در بانکوک را با حملاتی که پیش از آن در گرجستان و هند علیه دیپلمات های اسرائیلی روی داد، مرتبط دانستند.

مقامات اسرائیلی، ایران و حزب‌الله لبنان را به دست داشتن در این حملات متهم کردند.

ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، گفت که این انفجارها "بار دیگر ثابت کرد که ایران و گروه‌های وابسته به آن همچنان دست به اقدامات تروریستی می‌زنند."

قرار است دادگاه این دو متهم در ماه مارس به پایان برسد.

+121
رأی دهید
-9

میکایل - مالمو - سوئد
این کثافت‌ها گل آخوند‌های چرب زبان را خوردند،بخاطر پولهای کلانی که به آنها داده بودند بعداز ساخت بمب ناشی‌ گری آنها باعث انفجار بمب شده و کنار خیابان پا ش قطع شد،تا دیگه گول آخوندو نخورند،اینها فکر کردن مثل علی‌ نقاش،و دیگران که آمدن،و آدم هاشونو میکشن و بر می‌گردن از آنجا که خدا با آنها بود،بلا سر خود شو ن نازل شد،حالا اگه دروغ نگه پول بهش نمیدان،بیشرف آخوند.
جمعه 1 دي 1391 - 23:56
rezanl - امستردام - هلند
آقا اگه پیام منو می‌گیرید می‌خواستم بگم من وطن فروشم ولی‌ بیوطن!! اینا رو لطفا عدم کنید !!!
شنبه 2 دي 1391 - 00:08
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
بکشید این لجن خارو.خونده بودم که این ها قبل از عملیات رفته بودن تو مراکز فسق وفجور ....تو گورتون کنند با اسلام گندتون و سربازان امام زمانتون
شنبه 2 دي 1391 - 05:18
بت شکن - مونترال - کانادا
بنده خدا وقتی‌ آمده خانه و متوجه بمب در کابینت آشپزخانه شده فقط از دوستانش خواسته که خانه را ترک کنند دیگه لازم نبوده که به پلیس اطلاع دهد چون اولا دوستاش بودند دوما دیگه نمیخواسته پلیس را به زحمت بیاندازه!!چه سناریو قشنگ و انسان دوستانه ای!! والا بی‌ گناهه، به همون خدائی که خودش و دوستان ساندیس خورش اعتقاد دارند این بندگان خدا بی‌ گناهند! آخه چرا باور نمیکنند!!
شنبه 2 دي 1391 - 11:49
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بت شکن - مونترال - کانادا. گرامی‌ وقتی‌ خدای اینها میگوید من-مکارترین هستم از بندگانش چه انتظاری؟؟؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:00
kobalt - کرج - ایران
بنده های خدا بیگناهن موساد تو کابینت آشپزخونشون بمب کار گذاشته این برودرای با هوش میفهمن وفرار میکنن اون موسادیه دو تا نارنجک بهش میده میگه قربون دستت حالا که داری میری بیرون این دوتا نارنجک روهم پرت کن تو خیابون یکی شونم موج انفجار پرتش میکنه تو مالزی.
یکشنبه 3 دي 1391 - 23:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.