دو شبکه تلویزیونی ایران از فهرست پخش «هیسپاست» حذف شدند

شرکت هیسپاست دو شبکه ایرانی را از فهرست پخش خود حذف کرده است 

شبکه‌های انگلیس زبان پرس تی‌وی و شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی از پخش ماهواره‌ای شرکت «هیسپان‌ست» حذف شده‌اند.

این دو شبکه متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی به خاطر تحریم این سازمان و رئیس آن عزت‌الله ضرغامی از سوی کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا از فهرست پخش ماهواره‌ای شرکت در اسپانیا و آمریکای لاتین حذف شده‌اند.
 
در واکنش به این اقدام، یک مقام صدا و سیمای ایران این کار را مصداق «قانون جنگل» دانسته است.
 
اکنون محمد سرافراز معاون سازمان صدا و سیمای ایران گفته است دولت‌های غربی تلاش دارند به شکل ناپخته‌ای صدای رسانه‌های ایرانی را خاموش کنند.
 
هفته گذشته کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن سازمان صدا و سیمای ایران به دلیل «نقض حقوق بشر در ایران» به جمع سازمان‌های تحریمی افزوده شد. بر اساس این مصوبه داد و ستد شرکت‌های آمریکایی با این سازمان ممنوع است.
 
در فروردین ماه سال جاری نیز اتحادیه اروپا تعدادی از مقامات دولتی و قضایی ایران را به دلیل «نقض فاحش حقوق بشر» در فهرست تحریم‌های این اتحادیه قرار داد. عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای ایران نیز در این فهرست بود.
 
شرکت «هیسپاست»اعلام کرده است که این دو شبکه ماهواره‌ای متعلق به جمهوری اسلامی را از روز جمعه اول دی مه از شبکه ماهواره‌ای خود حذف می‌کند و در عین حال از سایر شرکت‌های خدمات دهنده ماهواره‌ای خواسته است که آنها نیز پخش بین المللی این دو شبکه را متوقف کنند.
 
معاون برون‌مرزی صدا و سیمای ایران گفته است که روش دولت‌های غربی در برخورد با رسانه‌های ایران از منظر حقوقی یادآور قانون جنگل و از نگاه آزادی بیان یادآور دوره قرون وسطی و تفتیش عقاید است که در آن دانستن جرم تلقی می‌شد.
 
پیش از این شرکت فرانسوی یوتل‌ست پخش چندین شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای و رادیویی متعلق به جمهوری اسلامی را بر روی ماهواره هاتبرد متوقف کرده بود.
 
قطع شبکه‌های تلویزیونی ایرانی واکنشی است به ارسال پارازیت از سوی ایران بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبانی که منتقد سیاست‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
موج پارازیت‌ها پس از دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری و با گزارش‌های مردم از رویدادهای پس از آن افزایش یافت و مقام‌های سیاسی ایران بار‌ها رسانه‌های بین‌المللی فارسی ‌زبان را به تحریک «اغتشاشات» و تلاش برای «براندازی نظام» متهم کردند.

+115
رأی دهید
-13

میکایل - مالمو - سوئد
بدلیله اینکه جمهوری.ناا اسلامی ایران خیلی‌ افسار گسیخته شده بود.اروپا و آمریکا،خیلی‌ هم پخته عمل کردن،تا این لاتهای چاقو کش را سر جا شو ن بنشینه تا دست،از پارازیت اندازی برداره.نابود با د رژیم آخوندی،ترریس پرور آخوندی،،،،،،،،،،
جمعه 1 دي 1391 - 23:31
rezanl - امستردام - هلند
آره دو سه روزه، خیلی حال کردم.البته من فقط فوتبال رو نگاه می‌کردم که اصلا خیالی نیست یه کاریش می‌کنیم.
شنبه 2 دي 1391 - 00:11
محبت خدا - ایران - ایران
با این شعبون بی مخها باید مثل خودشون رفتار کرد . در ضمن ........................ باریک بین - تهران - ایران , شعبون بی مخ که لقب خودهاتونه از لقبت زورت گرفته به دیگران نسبتش میدی !!!!!!!!!
شنبه 2 دي 1391 - 01:15
محبت خدا - ایران - ایران
با این شعبون بی مخها باید مثل خودشون رفتار کرد . در ضمن ........................ باریک بین - تهران - ایران , شعبون بی مخ که لقب خودهاتونه از لقبت زورت گرفته به دیگران نسبتش میدی !!!!!!!!!
شنبه 2 دي 1391 - 01:16
exam292 - تهران - ایران
"میکایل - مالمو - سوئد" و "rezanl - امستردام - هلند": ارباباتون از این میترسن که واقعیتهای دنیا به سمع و نظر جهانیان برسه(این شعار آزادی بیان فقط برای خودشون معنی داره!!!)
شنبه 2 دي 1391 - 06:55
azadi-iran - وین - لااتریش
این رژیم ولایت فقی‌ واقعاً مردم ایران را گوسفند فرض میکنند. که اینچنین صحبتها‌ای میکنند. این ملاها عمامه‌ای یا غیر عمامه‌ای انسانهای بسیار کثیف هستند. وقت به این جمله توجه کنید. ----> . معاون برون‌مرزی صدا و سیمای ایران گفته است که روش دولت‌های غربی در برخورد با رسانه‌های ایران از منظر حقوقی یادآور قانون جنگل و از نگاه آزادی بیان یادآور دوره قرون وسطی و تفتیش عقاید است که در آن دانستن جرم تلقی می‌شد.
شنبه 2 دي 1391 - 10:07
massoudoslo - اسلو - نروژ
جمهوری اسلامی خیال میکرد جنگل است که با پارازیت و اختلال هر غلطی خاست بگوید و بکند ولی الان تو این تحریم ها حسابی و قانونی دارند او را میپیچند تا دروغ و سانسور و ابتذال از جمهوری اسلامی به بیرون شیوع پیدا نکند . یا باید گرفتن تمام امواج تی وی های مهم و دیدنی دنیا در ایران آزاد شود و دولت در اختیار مردم بگذارد یا پوزه صدا و سیمای ضد بشری جمهوری اسلامی را به خاک می کشند .
شنبه 2 دي 1391 - 08:19
exam292 - تهران - ایران
"azadi-iran - وین - لااتریش" و "massoudoslo - اسلو - نروژ" : شما و امثال شما، مصداق وطن فروشی هستید که واسه ی اربابای استکباریتون دارید خوش خدمتی میکنید!!
شنبه 2 دي 1391 - 13:26
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
واقعآ عجب روئی دارن اینها .خودشون استاد درسانسوروپارازیت وفیلترینگ هستند بعدش ازازادی بیان دم میزنند.واقعآ ...
شنبه 2 دي 1391 - 17:52
kobalt - کرج - ایران
برادرا توجه داشته باشید شرعا ورود هر مومن به محلی که حتی ظن فعل حرام در آن مکان میرود شرعا حرام است لذا همنشینی شبکه های پاک و منزه ومنور اسلامی در ماهواره ای که کانال های غیر اخلاقی وضد اسلامی پخش مینماید حرام اندر حرام است.از حضور برودران سایبر مکان در سایت های اجتماعی دوشا دوش کفار محض خنده در میگذریم.
شنبه 2 دي 1391 - 18:42
massoudoslo - اسلو - نروژ
اگزم ۲۹۲ .تهران .ایران . عزیز کشوری که شما و امثال شما ان را اداره میکند به درد و درمان خودتان میخورد و من همچین کشوری را به عنوان وطن نمیشناسم و با بودن شما و دوستانتان که ستار بهشتی ها را میکشند این وطن ارزش مفهوم شعر وطن میرزاده عشقی را هم برایم ندارد! اما خدمتت گفته باشم که جایی که هستم هم وطن من است ولی اطمینان دارم که وطن شما ایران نیست و بیشتر به کربلا و نجف و مدینه وابسته هستید در غیر این صورت ملت ایران را دشمن خود نمیدانستید که جانشان را بگیرید! اگزم جان ولی بدونه شوخی بگویم اول از اینکه گرد و خاک نکن و خیالاتی نشو که مثلا با کامنت پرانی شلوغش کنی دوم اینکه مرد حسابی معلوم است که تو و ۷ جدت را میفروشم و به جایش دست کم دختران بلوند نروژی از لاله گوشم تا بالای زانو هایم را لیس میزنند ولی در تعجبم شما را در ازای خوش خدمتی که به ظلم آخوندی میکنی چه ات میکنند و میدهند!!؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 03:39
moci 30 - دوحه - قطر
به این میکن ازادى بیان به سبک امریکا و غرب
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:45
behnamagha - برلین - آلمان
exam292 - تهران - ایران ساندیست و خوردی؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 10:01
exam292 - تهران - ایران
massoudoslo - اسلو - نروژ : عزیز، هر فردی قیمتی داره!!! تو قیمتت رو گفتی که متاسفانه از نظر من یعنی "مفت" ولی طرف حساب ما خداست، که ما آدمها رو خیلی خوب میخره...
دوشنبه 4 دي 1391 - 09:17
exam292 - تهران - ایران
behnamagha - برلین - آلمان: دید شما تا این حد هستش که ارزش آدمها رو با پول و .. و ساندیس، میسنجید. بنابراین درک توضیحات بیشتر رو ندارید!!!
دوشنبه 4 دي 1391 - 09:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.