پایان دنیا به روایت مایاها

گفته می شود که یک نفر از هر ده نفر از مردم نگران پایان دنیا در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ یعنی روزی بوده است که طبق باور قوم مایا، قرار بود آخر دنیا فرا برسد. این خانواده ساکن ایالت ویرجینیا در آمریکا با ذخیره‌سازی مواد غذایی، خود را برای فاجعه یا ناآرامی احتمالی آماده کرده است.

 

خبرنگاران در مقابل شهرداری بوگراش در جنوب غربی فرانسه گرد آمده اند. به اعتقاد بعضی‌ها، پیش از وقوع فاجعه آخر زمان، ساکنان سایر کرات با اعزام سفینه به این محل، زمینی‌ها را نجات می‌دهند.  

 

گروهی دیگر از مردم باور داشتند که اگر در روستایی در غرب ترکیه به نام شیرینجه پناه گیرند، از خطر در امان می مانند. ماموران پلیس در کوچه های این روستا دیده می شوند.  

 

در بازار این روستای کوچک، جهانگردان می توانند اجناس مرتبط با موضوع آخر دنیا را بخرند.  

 

به خاطر نفوذ اینترنت، اعتقاد به پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ بیش از هر شایعه دیگری در تاریخ توجه مردم جهان را به خود جلب کرد. دامنه حرف و حدیث در این زمینه نشانه نفوذ فراگیر اینترنت، هالیوود و مطبوعات بوده است.  

 

پلیس چین بیش از ۵۰۰ عضو گروهی با باورهای آخرالزمانی را به اتهام شایعه پراکنی بی اساس بازداشت کرده است. این تصویر که مربوط به ۲۴ نوامبر است، قایقی را نشان می دهد که یک مرد چینی برای درامان ماندن از سیل آخر دنیا ساخته است.  

 

۲۱ دسامبر که بنا به باور بعضی ها قرار بوده آخر دنیا باشد، روز انقلاب زمستانی و بلندترین شب سال است که بسیاری آن را پایان تاریکی و تولد دوباره نور می دانند. عکس گروهی از مردم در کوبا را در حال نیایش نشان می دهد. 

+63
رأی دهید
-102

piade - تهران - ایران
بلاخره دنیا خراب شد یا نشد؟ نکنه خراب شده ما مردیم اما داغیم هنوز هیچی نمیفهمیم.
جمعه 1 دي 1391 - 21:34
farhad_swiss_zurich - زوريخ - سوئيس
دنیا تموم شده ماهم کشته شدیم منتها بدنمون داغه متوجه نیستیم :)
جمعه 1 دي 1391 - 21:34
baharmazaheri - عجمان - دبي
باز هم باور عامیانه .............. احمق و کم عقل خیلی تو دنیا زیاد هست ....علم ثابت کرد ... یک دانشمند یا دانا باور نکرد آخر زمان را امام زمان را حقّه و نیرنگ هست نسخه پیچی شده اسلام مردشور تقوم مایا رو ببرند و آخوند را امین
جمعه 1 دي 1391 - 22:16
dark night - تهران - ایران
برید خودتونو اسکل کنید.
جمعه 1 دي 1391 - 22:17
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
هر روز براى خیلى ها آخر دنیاست. براى خیلى ها هم خیلى وقت است که آخر دنیا فرا رسیده و تدریجى آنها را زجرکش میکند.
جمعه 1 دي 1391 - 22:56
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
این یکی‌ که به خیر گذشت، حالا باید ببینیم کینه جوئ بزرگ (امام زمان) کی‌ میاد با خشم و نفرت الله ای‌‌ همه غیره مسلمون هارو بکشه!
جمعه 1 دي 1391 - 22:56
silencio - پاریس - فرانسه
مایا‌ها هیچگاه همچنین ادعایی نکردن! اونهای که بلندگو تو دست داشتن و آماده جار زدن بودن دچار سو تفاهم شدن یا بهتر بگم خواستن مردم رو سر کار بذارن! و تقریباً همیشه موفق هستن! چون مردم عادت به بردگی گرفتن، عادت گرفتن مزخرفات آنان را باور کنن و الکی‌ شگفت زده بشن! و غرق در این توّهم زیبا! به قول یکی‌، اکثریت مردم "دروغ شیرین" رو به "حقیقت تلخ" ترجیح میدن!
جمعه 1 دي 1391 - 23:10
yashainiran - ایران - ایران
به نظر من بیخیال ترین مردم دنیا در رابطه با آخر دنیا، مردم ایران بودند که با شنیدن خبر فقط لبخند می زدند چون برای ایرانی ها خیلی سالهاست که آخر دنیا شده است!!
شنبه 2 دي 1391 - 06:45
farzaD145 - شیراز - ایران
دنیای اینجا سی و چهار ساله به پایان رسیده منتها مردمش هنوز نفهمیدن
شنبه 2 دي 1391 - 07:28
asal55290 - مشهد - ایران
نشد ولی اگر میشد چی میشد......
شنبه 2 دي 1391 - 08:48
ال جی ال جی - سئول - کره جنوبی
برای مردم ایران خیلی وقت که دنیا تمام شده.
شنبه 2 دي 1391 - 12:58
kobalt - کرج - ایران
این طور وقایع برای تخمین تعداد ابلهان در جهان و مناطق ابله نشین پدیده خوبیه اگه به نقشه جهان که مناطق ابله نشین رو با رنگ قرمز نشون داده نگاه کنید متوجه پراکندگی گسترده ابلهان در جهان میشید ربطی هم به جهان اول دوم وسوم نداره ابلهان سرا سر جهان متحد شوید.
یکشنبه 3 دي 1391 - 05:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.