گزارشی درباره تعقیب و ‌آزار مسیحیان در کشورهای مختلف

 

نتیجه پژوهشی در سال جاری میلادی نشان می‌دهد که پیروان مسیحییت در بسیاری کشورها مورد آزار قرار می‌گیرند. خشونت نسبت به پیروان این ‌آیین در کشورهای اسلامی از همه‌جا بیشتر است.
 

کلیساهای در حال سوختن در کنیا، کشتار مسیحیان در نیجریه و خشونت نسبت به مسیحیان در خاورمیانه نمونه‌هایی هستند که این پژوهش به آن‌ها اشاره کرده و به این نتیجه رسیده که پیروان مسیحیت در بسیاری کشورها در بیم جان قرار دارند. امنیت جانی و مالی آن‌ها در طول سال ۲۰۱۲ رو به وخامت گذاشته است.
 
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اخیرا اعلام کرد که حمایت از مسیحیان تحت پیگرد «بخشی از سیاست خارجی ماست». به گفته پاپ بندیکت شانزدهم «هیچ‌کس به اندازه پیروان این دین رنج نمی‌کشد.»
 
به گزارش سازمان «درهای باز» که نهادی برای حمایت از مسیحیان است، ۱۰۰ میلیون مسیحی به خاطر عقایدشان در جهان تحت تعقیب قرار می‌گیرند، آزار داده می‌شوند و یا جان‌شان به خطر می‌افتد. وضع آن‌ها در کره شمالی از همه‌جای دیگر دنیا بدتر است. بنا بر گزارش سازما‌ن‌های مسیحی دست‌کم ۲۰۰ هزار مسیحی در دیکتاتوری کمونیستی کره شمالی تحت تعقیب وحشیانه هستند.
 
دانیل اوتنبرگ از نهاد «درهای باز» می‌گوید که موفقیت مسیحیان در مبارزه با کمونیست‌ها در مرکز و شرق اروپا باعث ترس حکومت ‌کره شمالی شده است.
 
وضع مسیحیان در چین
 
بر اساس این تحقیق، وضع در کشورهای اسلامی نیز چندان بهترنیست. به گفته کارین فنبارت، مدیر نهاد «کلیسا در تنگنا» اسلام‌گرایان افراطی از «بهار عربی»، وسیله‌ای برای ضدیت با مسیحیان ساخته‌اند.
 
در چین اما وضع مسیحیان رو به بهبود است.علت‌ این امر آن است که با عقب‌نشینی ایدئولوژی حاکم، فضایی بازتر نسبت به گذشته ایجاد شده است. عده مسیحیان در چین میان ۲۰ تا ۷۰ میلیون تخمین زده می‌شود. با این همه، دستگاه حکومت از سازماندهی نهاد‌های مستقل مذهبی می‌ترسد و تلاش در کنترل آن‌ها دارد.
 

 
یک کلیسای زیرزمینی در چین

 

کلیسای کاتولیک رسمی چین با شش میلیون پیرو، رهبری پاپ را به رسمیت نمی‌شناسد. خیلی از مسیحیان چین در کلیساهای خانگی یا در مکان‌های زیرزمینی عبادت می‌کنند.
 
اندونزی، مالدیو، پاکستان، افغانستان
 
مسیحیان اندونزی، این پرجمعیت‌ترین کشور اسلامی، دائما مورد تعرض قرار می‌گیرند. شماری از انجمن‌های برخی مناطق مجبور می‌شوند کلیساهای‌ خود را تخریب کنند. اسلام در مالدیو، دین دولتی و اجباری است. بنا بر قانون اساسی کسی که مسیحی است حتی شهروند شناخته نمی‌شود. در پاکستان پیروان مسیحیت از سوء‌استفاده از «قانون توهین به مقدسات» شکایت می‌کنند که عمدتا بر ضد اقلیت‌های مذهبی به کار گرفته می‌شود.
 
بنا بر پژوهش یاد شده، هر کس که نسبت به این وضع انتقاد کند باید نگران حمله اسلام‌گرایان افراطی باشد. نمونه چنین وضعی، شهباز بهاتی، وزیر مسیحی اقلیت‌های مذهبی پاکستان است که به خاطر انتقاد از شرایط کشته شد.
 
در افغانستان آزادی ادیان در حرف پذیرفته شده است، اما به گزارش «درهای باز» هیچ کلیسای رسمی وجود ندارد. طالبان در سال ۲۰۱۱ به همه مسیحیان افغانستان اعلام جنگ داد. بیش از همه اعضای نهادهای کمک‌رسانی مسیحی در خطربودند.
 
ایران، عربستان سعودی، سوریه، عراق
 
حکومت ایران تاکید می‌کند که به آزادی دین پایبند است و در این امر به حضور اقلیت ارمنی در این کشور استناد می‌کند که کلیساهای خود را دارند و در عبادت آزادند. پیروان مسیحیت حتی اجازه دارند در مجامع خود الکل بنوشند و گوشت خوک بخورند. اما «درهای باز» می‌گوید که در ایران ۴۵۰ هزار مسیحی تحت فشارهای شدید قرار دارند و این به علت گرویدن شمار قابل توجهی از شیعیان ایران به دین مسیحی است.
 

 

دعای مسیحیان در اکتبر ۲۰۰۸ در کلیسایی در بغداد پس از کشتن دست کم ده تن از پیروان این دین در عراق


 
نهادهای امنیتی ایران، مسیحیان را به بهانه کارهای مسیونری و تبلیغ برای مسیحیت بازداشت می‌کنند.
 
بنا به گزارش گروه‌های مسیحی، در عربستان سعودی هیچ‌گونه ‌آزادی دین و آیین وجود ندارد. با همه این‌ها بر شمار مسیحیان این کشور نیز افزوده شده است. «درهای باز» در این باره گزارش داده است که پیروان مسیحیت در عربستان سعودی باید دین خود را پنهان کنند وگرنه مجازات مرگ در انتظار آنها خواهد بود.
 
کلیسا در عربستان سعودی مجاز نیست و بنا بر آن‌چه سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید حتی داشتن یک انجیل می‌تواند سرنوشت دردناکی به دنبال داشته باشد. اشاره سازمان عفو بین‌الملل به بازداشت و مجازات شلاق برای یک کارگر فیلیپینی است.
 

 
مسیحیان مصر از تسلط مسلمانان افراطی هراس دارند

 

در سوریه نیز مسیحیان نگران آینده خود در کشوری هستند که اکثریت‌جمعیت آن مسلمان است و درگیر جنگ داخلی. اقلیت مسیحی این کشور دچار چند دستگی است، برخی موافق و برخی مخالف اسد هستند. موافقان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بر سکولار بودن حکومت او تاکید می‌کنند و از این می‌ترسند که مخالفان، حکومت اسلامی در این کشور برپا کنند.
 
با این همه در میان مخالفان حکومت سوریه، مسیحی هم وجود دارد. از جمله رئیس شورای ملی سوریه!
 
سه چهارم مسیحیان عراق پس از سقوط صدام حسین این کشور را ترک کرده‌اند. پیش از این عراق ۱،۵ میلیون مسیحی داشت. برخی گزارش‌ها حاکی از مهاجرت ۲۵۰ هزار مسیحی عراقی است. پیروان آیین مسیحیت به ویژه هدف حملات تروریستی افراط‌‌گرایان مسلمان قرار می‌گیرند. به کلیساها‌ی‌شان حمله می‌شود وخودشان ربوده می‌شوند، به جان و مال آن‌ها تجاوز می‌شود و کشته می‌شوند.
 
ترکیه، مصر، نیجریه
 
افلیت مسیحی در ترکیه از رعایت نشدن آزادی مذهب می‌گویند؛ مثلا وقتی پای ساختن کلیسا یا حفظ یک نهاد مذهبی- فرهنگی آن‌ها در میان باشد. سلسله‌ای از حملات به کشیشان در سال‌های گذشته، مسیحیان ترکیه را نگران کرده بود و هنوز هم تبلیغات ناسیونالیستی و تحریک‌آمیز حکومت ترکیه مایه ترس این اقلیت دینی است.

 

میان مسیحیان سوریه بر سر حمایت یا مخالفت با بشار اسد اختلاف هست

 

ده درصد جمعیت مصر مسیحی هستند که بیشترشان از مسیحیان قبطی‌اند. از زمان سقوط حسنی مبارک، رئیس جمهور پیشین مصر، فشار بر آن‌ها افزایش یافته است. گزارش‌ها حاکی از تشدید پرونده‌سازی و محاکمه قبطی‌ها به اتهام توهین به اسلام است.
 
نهاد «کلیسا در تنگنا» از مهاجرت ده‌ها هزار مسیحی مصری از سال گذشته میلادی گزارش داده که از ضدیت یک حکومت اسلامی با پیروان مسیحیت هراس داشتند.
 
مسیحیان شمال نیجریه که در دست اسلام‌گرایان است، سال‌هاست هدف خشونت و ترور هستند. در حملات «بوکو حرام»، یک گروه مسلح تندرو اسلامی نیجریه به کلیساها، صدها مسیحی همراه با خانواده‌هایشان کشته شدند. تاکنون هزاران مسیحی آن‌جا را ترک کرده‌اند.
 
درمالی نیز وضع بهتر نیست. از شمال این کشور که تحت تسلط اسلام‌گرایان قرار دارد، اقلیت چندهزار نفری مسیحیان به جنوب فرار کرده‌اند. کلیساهای‌ این اقلیت نیز به آتش کشیده شده است.

+47
رأی دهید
-25

baharmazaheri - عجمان - دبي
مسلم فاقد عقل سلیم هست خرابکاری و معضل از گور مسلمان هست بیسوادی خرافات تعصب قتل ناموسیی و و و .....مثل پاکستان افغانستان و ،،،،،،،،
جمعه 1 دي 1391 - 20:19
yeshua - سیرجان - ایران
عیسی مسیح گفت / شمارا به خاطر نام من آزار میدهند حتی از خانه تان بیرون میکنند و شمارا میکشند و با این کار فکر میکنند خدارا خدمت میکنند ، اما در ظلمت هستند ، از این مصیبت ها و رنجهایی که به شما میرسانند شاد باشین زیرا اجر شما در آسمان عظیم است و روزی که بیایم چنان شادی به شما بدهم که هیچکس نمیتواند آنرا از شما بگیرد آممین. ( بنده شیعه بودم اما الان 2 ساله مسیحی شدم ) در ضمن مسیح نجات دهنده ما است نه دین ما
جمعه 1 دي 1391 - 21:20
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
در همه جا افراطی وجود دارد فقط کم و زیاد دارد.
جمعه 1 دي 1391 - 23:11
mosi_mohandes - تهران - ایران
بابا شما دیگه اخر نا مردی هستین خدایش مگه تو ایران در حق مسیحیا ظلم شده نماینده ندارن تو مجلس دارن وضعشون از همه مسلمونا توپ نیس هست یه طرفه نگاه نکنین تازه اگه خشونت علیه مسیحیا اینجا زیاده اون طرف ازادی مطلقواسه مسلمونا هست نه به خدا تازه گفتی واسه خطر تبلیغات هستش بابا تو هزار تا مسلمون یکی میره مسیحی مثل yeshua اما از هزار تا مسیحی راحت ده تاش مسلمون میشن می خواین چی بگین بگین مسیحیت دین کاملی اره داداش اگه کامل بودن به قران سوزوندنه اره شما کاملی
شنبه 2 دي 1391 - 00:55
محبت خدا - ایران - ایران
yeshua - سیرجان - ایران , لایک لایک لایک. در نام عیسی خداوند پیروز باشید. آمین
شنبه 2 دي 1391 - 01:19
lookme - بیرمینگهام - - انگلستان
با سلام به همه علل خصوص دوست عزیز ؛ یشوا - سیرجان - ایران. عیسی مسیح گفت / شمارا به خاطر نام من آزار میدهند حتی از خانه تان بیرون میکنند و شمارا میکشند و با این کار فکر میکنند خدارا خدمت میکنند ، اما در ظلمت هستند ، از این مصیبت‌ها و رنجهایی که به شما میرسانند شاد باشین زیرا اجر شما در آسمان عظیم است .من هم افغان هستم و ۴ سال میشود که به عیسای مسیح ایمان آوردم و شاهد ایمان آوردن زیادی از مردم افغانستان، ایران،عراق هستم . خداوند به همه شما برکت بدهد.
شنبه 2 دي 1391 - 00:54
محبت خدا - ایران - ایران
تروریستهای مسلمان بد جوری جواب پس خواهند داد . البته بسیاری از مسلمانان انسانهای خوبی هستند و با نسل کشی هم شدیدا مخالفند , ولی متاسفانه نمیدونند که راهشون اشتباست و با دین و مذهب نمیشه به خدا رسید. اصولا انسان قادر نیست اونچه رو که در شریعت هست انجام بده و به خدا برسه .
شنبه 2 دي 1391 - 01:24
محبت خدا - ایران - ایران
yeshua - سیرجان - ایران , لایک لایک لایک. در نام عیسی خداوند پیروز باشید. آمین
شنبه 2 دي 1391 - 01:19
محبت خدا - ایران - ایران
تروریستهای مسلمان بد جوری جواب پس خواهند داد . البته بسیاری از مسلمانان انسانهای خوبی هستند و با نسل کشی هم شدیدا مخالفند , ولی متاسفانه نمیدونند که راهشون اشتباست و با دین و مذهب نمیشه به خدا رسید. اصولا انسان قادر نیست اونچه رو که در شریعت هست انجام بده و به خدا برسه .
شنبه 2 دي 1391 - 01:24
محبت خدا - ایران - ایران
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا , دوست عزیز افراط و تفریط در همه انسانها وجود داره ولی مشکل مسمونها اینه که آنچه رو که انجام میدن , معمولا طبق دین اسلامه . آیا شما تا بحال جایی خواندید که طبق قوائد مسحیت باید بکشید یا کشته شوید ؟؟؟ و اگر هم مسیحیانی باشند که قتل یا جنایات دیگری کردند مثل جنگهای صلیبی , هیچکدام طبق آیین مسیحیت نیست و کاملا به ذات گناهکار انسان بر میگرده.
شنبه 2 دي 1391 - 01:31
Islam zoda - تورنتو - کانادا
امان از دست اسلام تمایت خواه. اوه اوه..
شنبه 2 دي 1391 - 03:48
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
تباهی دنیا از سه دسته است یهودیان مسیحیان و مسلمانان عزیز.این ها به لجن کشیدند دنیا رو.مثل سگ و گربه افتادن به جون هم.خودشون هم به هم رحم نمیکنن .شیعه و سنی و وهابی و1000کوفت دیگه.صهیونیسم آرمانی که خودشون رو قوم برگزیده میدونند.مسیح کهپر از لدعای آخلاق گرایی و معجزات کذایی است ولی در قرون وسطی زنده زنده آدم میسوزوندند.اسلام عزیز رو که همه مستحظرید
شنبه 2 دي 1391 - 05:35
exam292 - تهران - ایران
"yeshua - سیرجان - ایران" دین در نزد خداوند از حضرت آدم تا پیامبر خاتم، یکیست!! این شیطان صفت ها میخوان بین یکتا پرستان جنگ باشه تا از این آب گل آلود ماهی بگیرن!!! به امید ظهور منجی عالم به همراه حضرت مسیح...
شنبه 2 دي 1391 - 07:13
yeshua - سیرجان - ایران
lookme - بیرمینگهام - - انگلستان. محبت خدا - ایران - . درود بر شما برادران آسمانیم ، برکت خداوند به همراهتون مرسی
شنبه 2 دي 1391 - 23:47
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
محبت خدا - ایران - ایران. اصل تمام ادیان درست هست ولی‌ ما انسانها به وسیله آن دیگران را میچاپیم و میکشیم و یا به اسارت میکشیم و به وسیله آن قدرت طلبی می‌کنیم با ثروت اندوختن به وسیله دین.
یکشنبه 3 دي 1391 - 06:25
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
محبت خدا - ایران - ایران .هنوز دینی یا حزبی یا فرقهی را ندیده‌ام که در راه بشر دوستانه به جلو برود انسانها هر موقع که خود را درست کردند دنیا و دینشان و باور‌هایشان را میتوانند درست کنند بقیهٔ همش شعار هست به عمل که می‌رسد همه در جا میزنند. اتفاقاً ادیان کوچکتر کمتر به بشریت ضرر میزنند تا ادیان بزرگ.از تجاوز کشیش‌ها گرفته به بچها در سر تا سر دنیا حمایت مسیحیان از حزب الله لبنان و اسد و ایرلند که چشم دیدن هم دیگر را ندارند. تا تجاوز و آذر و اذیت سرخ پوستان در آمریکا و کانادا؟
یکشنبه 3 دي 1391 - 06:05
exam292 - تهران - ایران
yeshua - سیرجان - ایران: به کامنت قبلی من دقت کن! ممنون...
یکشنبه 3 دي 1391 - 09:27
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا. اصل اسلام درست است؟؟؟؟ کافران را با زجر بکشید؟؟؟ ازدواج با کودک ۹ ساله؟؟؟ کشتن کافر و خوابیدن با زنش در همان شب؟؟قطع دست‌و پای دزد؟؟؟و هزار کوفت و زهر مار دیگر!!! عجب کامنتی!!!!!
یکشنبه 3 دي 1391 - 15:19
farahnoush - ساری - ایران
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد. کاملا با شما موافقم !. قربون همون گبر پرستای خودمون بشم که هیچگاه این چنین مانند حکومت ادیان ابراهیمی به مردم جهان ظلم نکردند !. این مسیحیا کشتند مارو بخاطر اینکه خسرو پرویز صلیب راستین شون توی جنگ بدست اورد .. اونها برای تلافی تخت سلیمان بارها اتش زدند و ایرانیان را به صلیب کشیدند ! مسلمانان بخاطر پاره شدن نامه پیامبر اسلام بدست خسرو پرویز مدائن به اتش کشیدند و زنان و مردانش را به بردگی بردند !. وضع مسیحیان تو ایران نسبت به همه جا بهترین است ! وضع اونهایی که از اسلام به مسیحیت روی میاورند وخیم است , ممکن است به جرم ارتداد اعدام شوند !
یکشنبه 3 دي 1391 - 19:47
yeshua - سیرجان - ایران
farahnoush - ساری - ایران من یک تاریخ شناسم این چیزایی گفتین اولین باره که من میشنوم ، اون رومی ها بودن که به صلیب میکشیدن نه مسیحیان ، خود مسیحیان مستعمره ی رومی ها بودن ، داستانی هم که از خسرو پرویز از خودتان ساختین جالب بود میشه جز افسانه ها نوشتش ممنون
دوشنبه 4 دي 1391 - 12:34
yeshua - سیرجان - ایران
farahnoush - ساری - ایران. دوست عزیز اگه میخاهید مسیحیت رو متهم کنین بگین مثلا مسیح در فلان جنگ شرکت داشت یا مثلا حواریون مسیح لشکر کشی کردن یا اینکه بگین فلان جای امجیل نوشته جنگ کنین ، نه اینکه امپراطوری روم رو مسیحی تلقی کنین ، دوست عزیز اگه کمی تند حرف زدم فقط خاستم بدونین سخنانتان بابت مسیحیان اشتباهه ، اونا مسیحی نما هم نبودن ، بازم عذر میخام خدا به شما برکت بده
دوشنبه 4 دي 1391 - 17:37
farahnoush - ساری - ایران
yeshua - سیرجان - ایران. این نشون دهنده اینه که شما از تاریخ ایران کم می دونید !. هراکلیوس در در سال ۶۲۳ میلادی، شهر گنزک را تسخیر و آتشکده آذرگشسپ را ویران کرد!قبل اون هم خسرو پرویز به کمک یهودیا اورشلیم فتح و صلیب راستین به تیفسون برد !. منبع :. https://fa.wikipedia.org/wiki/خسرو_پرویز. https://fa.wikipedia.org/wiki/هراکلیوس. https://fa.wikipedia.org/wiki/صلیب_راستین. وخیلی از مسائل دیگر .. !. من افسانه تعریف نکردم حقیقت تاریخ گفتم ! مسلمان ها هم پیامبرشون هیچ وقت لشکر کشی نکرد بلکه این خلفا اسلامی بودند که همانند کشیشای روم به جهان لشکرکشی کردند !. اگر تمدن اسلام هرچی در جهان دارد از روی فتح ایران و بدست اوردن گنجینه دانشگاه جندی شاپوردارد تمدن بیزانس تمام افتخار ش مدیون رومی ها است !. کلا از نظر من مسیحیا کسیا بودن که روم به فلاکت کشوندن همونطور مسلمونا ایران رو !. من کلا با هیچ دینی مشکل ندارم اما به نظر من دین افیون ملت هاست که تمام جنایت ها در جهان به لطف این دین انجام شده و می شود !
دوشنبه 4 دي 1391 - 23:24
exam292 - تهران - ایران
farahnoush - ساری - ایران: دین یک واقعیت انکار ناپذیره، دشمنان دین خدا(که در راس آن صهیونیسمها و فراماسونها هستند) نسخه های تقلبی از دین رو ساخته و مردم رو به جان هم انداختند!!!
‌سه شنبه 5 دي 1391 - 04:47
yeshua - سیرجان - ایران
farahnoush - ساری - ایران- دوست عزیز شما اگه تاریخ رو میدونستین میفهمیدین که بر عکس مسیحیت رومیان رو از وحشی بودن در آورد تعجبم شما چطور به راحتی میگین مسیحیت رومیان رو خراب کرد ، این مسیحیت بود که گلادیاتور هارو برانداخت ، این مسیحیت بود که خرافه پرستی در رومیان و یونانیان بر انداخت ، این مسیحیت بود که زمانی تائون آمد به کمک مردم و درمان مردم پرداخت و ... همه ی دنیا نیدونن مسیحیت وحشی بودن رومیان رو کمتر کرد ولی شما قبول ندارین ، شما کلا با مسیحیت مشکل داری ، شما هم سوره فتح آیه 16 بخونین تا بفهمین که محمد دستور حمله مستقیم به ایران رو داده ولی شما هم اگه مردی اگه شرف داری یک جای انجیل را بیارید که گفته جنگ کنین ، نگاه به رومیان و قرون وسطی نکنین اونا مسیحی واقعی نبودن فقط از اسم خدا برای مقاصد خودشون استفاده کردن
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 11:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.