کمک 5.5 میلیارد تومانی خوزستانی ها برای طلاکاری و نوسازی حرم امام علی

 

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان گفت: در دو سال اخیر مردم ولایت مدار استان 55 میلیارد ریال وجه نقد و طلا برای نوسازی و طلاکاری ایوان حرم امام علی (ع) کمک کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈسید محمود موسویˈ پنجشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد منتظرالمهدی در منطقه کیانپارس اهواز به ماموریت اصلی ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این ستاد در مدت عمر 10ساله خود کمک های مردمی زیادی را برای نوسازی حرم امامان معصوم (ع) روانه شهرهای کربلا ، سامرا ، نجف اشرف و کاظمین کرده است.

به گفته وی هم اینک ماموریت اصلی این ستاد نوسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی است که افتخار آن نصیب مردم خوزستان شده است.

وی گفت: بر اساس قرارداد منعقده با تولیت آستان مقدس حرم علوی، برای طلاکاری 12هزار و 500 خشت ایوان حرم علوی 125میلیارد ریال مورد نیاز است که از این مبلغ حدود 45درصد توسط خیرین و نیکوکاران خوزستانی در قالب کمک های خودجوش، اهدای نذور ،هدیه و سهم میت تامین شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس تاکیدهای آیت الله ˈسید محمد علی موسوی جزایری ˈنماینده ولی فقیه در استان خوزستان، در تامین هزینه های نوسازی حرم علوی در نجف اشرف که تاکنون حدود 45درصد پیشرفت داشته به هیچ عنوان از محل اعتبارات و کمک های دولتی استفاده نشده و نخواهد شد.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان خوزستان تاکید کرد: پروژه عظیم طلاکاری و نوسازی ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) تنها با همت و کمک های مردم انجام خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه کار بازسازی ایوان حرم علوی (ع) پس از انعقاد قرارداد و اجازه آیت الله ˈسید علی سیستانیˈ از مراجع عظام تقلید در نجف اشرف از اواخر سال 1389 شروع شده، ابراز امیدواری کرد پروژه طلاکاری ایوان حرم علوی با همت والای مردم خوزستان تا اواخر سال جاری به اتمام برسد.

وی گفت: به منظور تسریع در بازسازی حرم علوی، سهم هر شهرستان استان بر اساس جمعیت تعیین شده که بر این اساس سهم شهرستان اهواز سه هزار و 400خشت می باشد.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان خوزستان در ادامه گفت: مردم امیدیه به عنوان نخستین شهر خوزستان هزینه طلاکاری 300 خشت ایوان حرم علوی به عنوان سهمیه اختصاصی را به طور کامل پرداخت کرده اند که امید است سایر شهرستان های استان نیز بر اساس سهمیه تعیین شده کمک های نقدی و غیرنقدی (طلا) خود را به ستاد بازسازی عتبات در همان شهرستان تحویل دهند.

وی با بیان اینکه مردم استان تاکنون هزینه طلاکاری یک هزار و  695 خشت ایوان حرم علوی را به صورت یکجا به قرار هر خشت 10میلیون ریال تقبل کرده اند، افزود: نیکوکارانی که هزینه طلاکاری یک خشت را پرداخت کنند ˈسند افتخار مشارکت در طلاکاری ایوان علویˈ از سوی این ستاد برای آنان صادر می شود.

قبر مولی الموحدین حضرت علی (ع) در سال 135 هجری قمری در زمان امامت امام جعفر صادق(ع) آشکار شد و در سال 155 بنایی بر آن ساخته شد و تاکنون چهار بار بنای حرم بازسازی و نوسازی شده که همه آنها توسط ایرانیان انجام شده است.

حرم فعلی حضرت علی (ع) در سال 1156در زمان نادرشاه و با مجوز مراجع تقلید ساخته شد و از آن زمان تاکنون بخاطر شرایط خاص کشور عراق و حاکمیت حکام جور و بعثی ها امکان نوسازی حرم امامان معصوم(ع) فراهم نشده بود.

هم اکنون سه گروه فنی به نیابت از مردم خوزستان در حال نوسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی هستند.

بنا به اعلام ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تاکنون در سه مرحله طلاجات مردم خوزستان به وزن 19کیلوگرم پس از ذوب عین طلا اهدایی به نجف اشرف ارسال شده است.

+35
رأی دهید
-169

irane aziz - وین - اتریش
غم این خفته چند،خواب در چشم ترم می‌شکند،هر چه می‌کشیم از فقر فرهنگیست
جمعه 1 دي 1391 - 13:19
f3rsh - آمستردام - هلند
اگر این نکته درست باشد که مردم خوزستان کمک مالی کرده اند که بعید می‌دانم، خاک بر سر مردم خوزستان، وقتی‌ هم استانیها یشان در فقر دست‌و پا میزنند،
جمعه 1 دي 1391 - 13:22
مهرداد2538 - تهران - ایران
خاک بر سر این مردم. حیف خاک.
جمعه 1 دي 1391 - 13:25
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
خوزستان هنوز بعد از جنگ بازسازی نشده ولی برای حرم امام علی پول هست!!! گور پدرتون با این مدیریت جهانی که دارید.
جمعه 1 دي 1391 - 13:34
ordak - بن - المان
وارثین تمدن ٧٠٠٠ساله،ملت از گرسنگی ناموسش و میفروشه ،شما ٥،٥ ملیارد صرف میکنید کاشی و سنگ توالت طلا برای قبر علی!!!،واقعاً فرقه شیعه برای اثباط خرییتش هیچ مرزی نگذاشته،باز هم دم از تمدن بزنید
جمعه 1 دي 1391 - 13:38
kutol - ارومیه - ایران
خاک تو سر این مردم ..همون بهتره که تو ذلت، فقر و بدبختی زندگی‌ کنند.....از هر چی‌ ایرانی‌ آدم دیگه حالش به هم میخوره.. حیف که چنگیز خان همرو نکشت که دنیا از دستشون راحت بشه.....
جمعه 1 دي 1391 - 13:39
a.ahooraei - کلن - آلمان
اینهمه فقیر و بدبخت و بی سرپناه توی خوزستان هستند و با این همه سرمایه های نهفته در این دیار, اونوقت همین بی عقلها به عربهای تازی احترام میذارند. البته فکر نمی کنم که مردم عادی خوزستان کمک کنند جز شوشتری و دزفولی های بد مذهب و همون سرسپرده ای رژیم انگل.
جمعه 1 دي 1391 - 13:44
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
بعید می‌دونم مردم خونگرم خوزستان یک چنین کاری را بکنند، این حماقت فقط از دست اراذل و اوباش رژیم ساخته است.
جمعه 1 دي 1391 - 14:06
piki82 - تورین - ایتالیا
بفرمایید جنوبی های عزیز..تحویل بگیرید...کی بود بدبختیهای جنوب رو مینداخت تقصیر تهرانی ها ?!?? اون یکی کی بود از آبادان میگفت آب لوله کشی هم نیست اونجا...پس از ماست که بر ماست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پولهاشون رو خرج عربها میکنن بعد میگن امکانات نیست ! آخه اینا چه آدمایی هستن !
جمعه 1 دي 1391 - 14:04
khosrow60 - سوئد - سوئد
چراغی که به خانه رواس ،به مسجد حرام است.
جمعه 1 دي 1391 - 14:15
hemed - سن ديگو - امريكا
تمام بچه یتیم‌های خوزستانو می‌‌شد ۲۰ سال خوراک داد با این پول
جمعه 1 دي 1391 - 14:18
amir-amir - تورنتو - كانادا
باج گیرى از مردم به انحا مختلف و هزینه آن براى تازى هاى مفت خور, حرامشان باشد انشااله, خاک بر سر این حکومت اسهالى که این گونه ثروت ملى را به باد مى دهد
جمعه 1 دي 1391 - 14:36
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
بعدن میگن چرا توهین میکنی . دین برای آزادی انسانها امده ..این حرم ها باید با خاک یکسان بشه ،،، این کمترین حق در باب انسانیت هست ،، این پولها باید صرفه مسائل دیگه بشه نه یک مرده یا آدم کش یا جنایتکار ..
جمعه 1 دي 1391 - 14:41
asya123456 - شهرضا - ایران
باور نمیکنم. خرمشهر هنور ویرانه
جمعه 1 دي 1391 - 15:02
kobalt - کرج - ایران
بیچاره رازی و سایر حکیمانی که دنبال کیمیا و تبدیل مس به طلا بودن نمیدونستن حماقت بشر راحتتر از هر فلزی تبدیل به طلا میشه ماله کشان بسم الله.
جمعه 1 دي 1391 - 15:02
bavar88 - آمستردام - هلند
مردم ایران همیشه به اهل بیت ارادت خاصی‌ داشتند. روزی در محشر کبرا آنها شفیع مردم ایران خواهند بود.
جمعه 1 دي 1391 - 14:56
100ra - پیرانشهر - ايران
خوبه پس اعراب به اعراب داده.مردک کوتوله اراذل علی‌ کوتوله.
جمعه 1 دي 1391 - 15:04
دارچین - همدان - ایران
من که دیگه پاک ناامید شدم. حتی اگه این حکومت از بین بره و تمام آخوندها هم نابود بشن باز هم امیدی به آینده این مملکت نیست. این مردم احمق پول میدن قبر یه مشت عرب رو با طلا و نقره انباشته کنن اونوقت خودشون نان برای خوردن پیدا نمی کنن. مذهب شیعه یک مذهب ... من درآوردیه و هر کسی که شیعه است همین الان توبه نکنه و از این مذهب خرافی دست نکشه با یک کافر و مشرک هیچ فرقی نداره.
جمعه 1 دي 1391 - 15:23
siya41 - تهران - ایران
واقعا ملت بدبخت وگرفتاری هستیم.
جمعه 1 دي 1391 - 15:30
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
مردم ما حقشون هست که در این جهنمی که اعراب برای ما ساختند زندگی‌ کنند. به ما زندگی مفرّح نیومفه.مردم ما دوست دارند در بدبختی اسلام و این نکبتی که الله بر سر ما فرود آورده زندگی‌ کنند! تا صحبت از علی‌ و حسین و سگ و گربه هست این آخوندها بر ما سلطه دارند.
جمعه 1 دي 1391 - 15:52
dara20 - تهران - ايران
به این میگن حماقت، خریت، نفهمی و ......در جایی‌ که همین خوزستان در بلایای فقر میسوزد آیا عاقلانه است بجای جمع آوری کمک‌های مالی‌ جهت فقر زدایی به پول تان را خرج طلا کوبی گور دشمن سوگند خرده ایران بنماید؟ حقا که از خر هم خر ترید.
جمعه 1 دي 1391 - 16:21
boomfang - آبادان - ایران
f3rsh اول اینکه مگه تو مسول خاک برداری هستی .دوم اینکه وقتی دولت مردم رو تو روستاها به صورت عوام و فقیر از لحاظ سواد نگه میداره معلومه که یک روستای که به دلیل نبود مرکژ بهداشت تو روستاش بچه ش فلج اطفال گرفته وهیچ راه درمانی هم نمونده براش میاد و گوشواره طلاش رو که تنها یادگار عروسیشه رو نظر میکنه و اون لاشخورها اون رو میدن به قول خودشون عتبات عالیات وغیره... وگرنه ما خودمون میدونیم که چراغی که به خانه رواست به مسجد نیز حرام است
جمعه 1 دي 1391 - 16:34
dark night - تهران - ایران
امام علی‌ هیچ نیازی به طلا ندارد، این پولهارو صرف خرید بخاری و کمک به زلزله زدگان کنند.
جمعه 1 دي 1391 - 16:44
astara-irani - استارا - ایران
شما اب اشامیدنی درست و حسابی ندارید با این حال پول برای قبرستان میفرستید . جمهوری اسلامی از سره ما هم زیادیه. ملت وا پس مونده که شاخ و دم ندارند که . عقب مونده یعنی همین دیگه.
جمعه 1 دي 1391 - 16:49
Zolf Ali - دبی - امارات
اصلاً مکه قبر امام علی تو نجفه؟؟ آخه من شنیدم در این مورد اختلاف نظر هست البته من خودم اطلاعی ندارم فقط شنیدم حتى شنیدم افغانیها هم ادعا میکنن که قبر علی تو افغانستانه تو شهر مزار شریف لطفاً اگه کسی اصلاع دقیق داره بگه.
جمعه 1 دي 1391 - 16:48
ggirl - فرانکفورت - آلمان
بدبختی از ایران ریشه کن‌ شده فقط مونده قبر مرده‌ها
جمعه 1 دي 1391 - 17:26
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
kutol - ارومیه - ایران. این کار خوزستانیها خیلى بى معنى وخارج از منطق هست ولى تو تجزیه طلب و بى اصل و نصب که أزهر چى أیرانى حالت بهم میخوره و دوست دارى نسلشون از بین بره تو این سایت چند شکرى میخورى دقت کن این سایت ایرانیان انگلستان هست نه سایت تجزیه طلبان و بى همه چیزان به کورى چشم تو ایران همیشه پا یدار خواهد ماند و تجزیه طلبانى مثل تو ارزوى تجزیه ایران رو به گور میبرن.
جمعه 1 دي 1391 - 17:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
خاک بر سر احمق بیشعور تون زن و بچه ایرانی توی سرما زیر برف باید تو یه چادر برزنتی اهدا شده از آمریکا زندگی بکند بعد شما بی غیرت های خود گز غریب نواز واسه یه مشت خاک و خشت هرم طلا بسازید پول کشور را بریزید بیرون , باید این عده از مردم خوزستان خیلی احمق باشند که خودشان در تنگدستی و بدبختی زندگی کنند و واسه یه عرب ضریح طلا بسازند , من که باور نمی کنم این پولهائی است , که نظام خرج میکند و نمونه اش هم گم شدن یک میلیارد تومان وزارت بهداشت است. خوزستانی ها اگر 5/5 میلیارد پول می توانستند جمع آوری بکنند بهتر به فکر کمبود های منطقه خودشون باشند.
جمعه 1 دي 1391 - 17:32
majid63 - پاريس - فرانسه
اصلا کاری به مردم نره دولت دزد اینکار را میکنه برای آینده که آخوندا میروند به عراق برای همیشه !!!کپپیه مرگشون باشه.پدرسوختها ی مادر مرده.
جمعه 1 دي 1391 - 17:52
star44 - یوتبوری - سوئد
اگر حضرت علی بو مطمئنم همشونو از دم تیغ می گذروند چون این سیره آن حضرت نیست که وقتی اینهمه فقر و بیچارگی وجود داره بجای کمک به مستمندان پول خرج این چیزها شود.
جمعه 1 دي 1391 - 18:15
مهم - بروكسل - بلزيك
عجب از این مردم ریاکار و دورو پس شکم این قشر با ایمان و پیرو امامت فعلا سیره
جمعه 1 دي 1391 - 18:35
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
kutol - ارومیه - ایران. این کار خوزستانیها خیلى بى معنى وخارج از منطق هست ولى تو تجزیه طلب و بى اصل و نصب که أزهر چى أیرانى حالت بهم میخوره و دوست دارى نسلشون از بین بره تو این سایت چند شکرى میخورى دقت کن این سایت ایرانیان انگلستان هست نه سایت تجزیه طلبان و بى همه چیزان به کورى چشم تو ایران همیشه پا یدار خواهد ماند و تجزیه طلبانى مثل تو ارزوى تجزیه ایران رو به گور میبرن.
جمعه 1 دي 1391 - 17:34
متفاوت - شیراز - ایران
100% دروغه . این مبلغ بالاجبار از تجاری که وارداتشونو از تریق گمرکات خوزستان ترخیص میکردند گرفته شده .
جمعه 1 دي 1391 - 19:08
perser68 - فلوریدا - امریکا
ننگ به دزدان عرب زده ایران زمین! ننگ به اسلام ایران ستیز!
جمعه 1 دي 1391 - 19:11
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
با پول‌های حرامی که از خزانه دولت ایران صرف بازسازی و طلا کاری این توالت‌های عمومی‌ میشود ، امیدوارم دوباره در آنجا جنگی شود و با یک بمب منفجر و منهدم گردد !،،، آمین
جمعه 1 دي 1391 - 19:33
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
من فکر میکردم خوزستانی ها خیلی با حال و خیلی روشنفکرند. اگر این خبر درست باشد هم ولایتی ها خرابکاری کردند که. بابا آبادان و خرمشهر را بسازید- چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است حرام است حرام.
جمعه 1 دي 1391 - 19:36
baharmazaheri - عجمان - دبي
خرافات اجازه نیمیده مغز فکر کند .............. دین واقعاً افیون تودهاست !!!!!!۱
جمعه 1 دي 1391 - 20:13
kutol - ارومیه - ایران
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه/// ...اینکه فرار کردی رفتی‌ فرانسه...خودش به این معنی که اصلا سرزمینی نداری...داری تخیلی فکر میکنی‌...پس اگه جای تو بودم و عقل داشتم درست مثل صادق هدایت خودکشی‌ می‌کردم...چون آقای هدایت همون وقت فهمید که ایرانی‌ وجود ندار...بعدش اینجا که من زندگی‌ می‌کنم از ایران خبری نیست...سالهاست...اما خوب رفتی‌ غربتی شدی و نمیدونی چه خبره...برات متأسفم که تو ایران جایی‌ نداری و بیرونت کردن....
جمعه 1 دي 1391 - 21:15
jhanatan - تهران - ایران
متاسفانه این خبر عین واقعیته. بت پرستی جز اینه که مردم طلا ها و پولهای خودشون و پای کوساله سامری می ریزند.
جمعه 1 دي 1391 - 22:13
jhanatan - تهران - ایران
ولی خواهشا همه رو با هم یکی نکنید من دوستان زیادی در خوزستان دارم که از این مسئله ناراحتند. آدم داریم تا آدم
جمعه 1 دي 1391 - 22:19
hankooksaram - تهران - ایران
بجای خجالت ذوق هم میکنند که آهن پاره ها و زری و گلدسته ها تو اوندنیا شفاعت میکنند از جنایت ها خیانت ها دروغ ها و حق مردم رو خوردن ها. همه کار میکنند بعد ادای ادم خوب هارو بازی میکنند. ملتی خواب و بیسوادی داریم. خاک عالم بدون بلا نسبت تو سر ....
جمعه 1 دي 1391 - 22:43
compatriot - تورنتو - کانادا
دروغ محضه. مردم خوزستان آب آشامیدنی ندارند که بخورند این پول را از کجا آوردند؟ توی هوای آلوده و خاک و غبار زندگی میکنند و آنرا تنفس میکنند. همه شاکی‌ و عصبی از این رژیم ضّد ایرانی‌. اینها برای تفرقه است! امروز میگوند خوزستان، فردا خراسان پس فردا هرمزگان، مازندران، آذربایجان و غیره..
شنبه 2 دي 1391 - 04:04
Reza Pir - تهران - ایران
خلایق هر چه لایق ................
شنبه 2 دي 1391 - 06:14
bita tehrani - ونکوور - کانادا
کاش دروغ حناق بود!
شنبه 2 دي 1391 - 08:24
sattar57 - خوزستان - ايران
همش دروغه مردم خوزستان توی فقر دست و پا می زنن پولشون کجا بود که بدن برای کمک به عراقیا هیشکی باور نکنه همش دروغههههههههههههههههه
شنبه 2 دي 1391 - 09:35
acemeace - کلن - آلمان
اگه کسانی واسه روز قیامت و اجر الهی اینکارو می کنن نه تنها به بهشت نمی رن بلکه خدا از این طلاها نیزه هایی داغ برای.. این آدمها درست می کنه تا حالشو ببرن البته قبلا حتما داغشون هم می کنه
شنبه 2 دي 1391 - 11:58
m_h_gol - تهران - ایران
ملت ایران با خرافات زندگی میکنند و از اون لذت می برند ! شما آخوندهای بی عمامه را ببینید که چگونه دستمال یزدی را محکم بدست گرفته اند و به خرافاتی که آخوندها مروج آن هستند از راه ریا کاری آنها را تائید کرده و بسط می دهند. یکی از بزرگترین دردهای ما همین روشنفکران مذهبی بدون عمامه هستند که دور و بر ملاها جمع شده اند و نان را به نرخ روز می خورند ! چاپلوسی و دو رنگی و ریا در تمام طبقان اجتماع ما ایرانیان بیداد می کند و همه به فکر پر کردن جیب گشادشان از هر راه ممکن می باشند . آخوندها به هیچ چیزی اعتقاد ندارند و همه گفتار و کردارشان برای گول زدن مردم جاهل ایران است و تا کنون بسیار موفق عمل کرده اند. جهالت مردم ایران بی نظیر است چون زحمت فکر کردن را به خودشان نمی دهند. مردم ایران در جهل و خرافه غوطه ورند و این مصیبت بزرگی است !
شنبه 2 دي 1391 - 10:41
sarbaz007 - المان - المان
هر چی‌ بیاد سرمون حقمونه.................
شنبه 2 دي 1391 - 14:55
hassan5 - تهران - ایران
تا ابله در جهان است مفلس در نمیماند
شنبه 2 دي 1391 - 18:55
parastooeshge - توکیو - ژاپن
ملت عزیز خوزستان با عرض سلام حضرت امام علی واجب است اما این خانوادهای فقر صددرصد واجت تر همه میباشد خود حضرت امام علی به تمام فقر ها کمک میکرد نه به سنگ قبر ارامگا وغیره یک حدیث از امام علی/ ع/ که اگر همسایه نان شب نداشته باشد وتو شکم پر باشد تومسلمان نیستی یعنی ازکفرار هم بدترهستی واجب ان خانواده پنج نفری است که نان شب ندارد
یکشنبه 3 دي 1391 - 10:18
freepersia - کلگورلی - استرالیا
bavar88 - آمستردام - هلند بهتره که اون مغز معیوب و پلوم شدتو یه کم به کار بندازی و این چرندیات ملاها رو اینجا یادآوری نکنی‌.
یکشنبه 3 دي 1391 - 16:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.