هفت نفر در اصفهان اعدام شدند

 

اعدام در تهران، شهریور ۱۳۹۱/ عکس از مهر

روزنامه کیهان، نزدیک به رهبر ایران، از اعدام هفت نفر در زندان اصفهان در روز چهارشنبه ۲۹ آذر خبرداده و اعدام‌شدگان را«قاچاقچی مواد مخدر و متجاوز به عنف» اعلام کرده است.

این روزنامه به نقل از محمدرضا حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، نوشت که هفت نفر اعدام‌شدگان مرد و کم‌ترین و بیشترین سن آنها ۲۵ و ۴۵ سال بوده است.
 
به گفته دادستان تهران اعدام‌شدگان در «تهیه، توزیع، خرید و فروش موادمخدر فعال بوده و از آنها ۶۵ کیلوگرم کراک و هروئین کشف شده است.»
 
مجازات اعدام در ایران رایج است. قتل، فروش مواد مخدر، تجاوز، آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه از جمله جرم‌هایی هستند که مجازات آن‌ها بر اساس قوانین ایران اعدام است.
 
نهادهای حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل، خواستار توقف مجازات اعدام شده‌اند و از ایران خواسته‌اند که اجرای این قبیل حکم‌ها را متوقف کند.
 
عفو بین‌الملل مجازات اعدام را «غلط، ناکارآمد و توهین به حقوق‌بشر» دانسته و تاکید کرده که مشکل «حاد» مواد مخدر در ایران با افزایش اعدام‌ها قابل حل‌وفصل نیست.
 
اعدام این قاچاقچیان موادمخدر در اصفهان در شرایطی گزارش شده که آبان ماه سال جاری نیز دادسرای عمومی و انقلاب تهران از اعدام «۱۰ محکوم به قاچاق مواد مخدر» در پایتخت خبرداد.
 
جمهوری اسلامی ایران، مهرماه نیز۱۰ نفر دیگر را به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام کرده بود که این اقدام واکنش کاترین اشتون، نماینده سیاست خارجه اتحادیه اروپا، احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل برای حقوق بشر ایران را به دنبال داشت
 
گزارشگر ویژه سازمان ملل اول در امور حقوق بشر ایران آبان ماه اعلام کرد که ایران با ۶۷۰ مورد اعدام در سال ۲۰۱۱ رکورد‌دار اعمال مجازات اعدام به طور سرانه در این سال در جهان بود و به گفته او این روند در حال کاهش نیست.
 
بر اساس گزارشی که عفو بین‌الملل فروردین سال جاری منتشر کرد، پرونده دو سوم از اعدام‌شدگان طی سال ۹۰، در ارتباط با اتهام‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر بوده است.
 
در حالی که گروه‌های حقوق بشر از آمار بالای اعدام در ایران انتقاد کرده‌اند، مقام‌های قوه قضائیه جمهوری اسلامی این انتقادها را «سیاسی» دانسته و گفته‌اند که احکام این کشور ازجمله اعدام براساس قانون مجازات اسلامی اجرا می‌شود.

+95
رأی دهید
-39

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
هر کس را میخواهند از سر راهشون بردارند میگویند قاچاقچی بود.
جمعه 1 دي 1391 - 04:48
hossein-87 - تهران - ایران
اگر واقعا جرمهاشون همینا بوده،سپاس فراوان.
جمعه 1 دي 1391 - 06:54
ghafas - مشهد - ایران
نووووووووووووووووووووش جانشون
جمعه 1 دي 1391 - 07:57
Aqili - استوانگر - نروژ
حقّی قاچاقچیان موادمخدر اعدام است.
جمعه 1 دي 1391 - 09:12
parastooeshge - توکیو - ژاپن
حالا به جای اعدام بهشو هدیه بدند
جمعه 1 دي 1391 - 10:37
antikaselis - اصفهان - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا دوست عزیز ،اینان کسی نبودند که بخواهند از سر راهشان بردارند و قدرت چندانی نداشتند.ضمن اینکه اعدام کمترین مجازات برای آنهاست.اگر شما هم مانند من پایین شهر زندگی کنید و وضعیت فلاکت بار معتادان و خانواده هاشان را ببینید میفهمید چی میگم.بدرود
جمعه 1 دي 1391 - 11:19
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
عدم توانایی در مدیریت جامعه که منجر به بیکاری، اعتیاد ، فقر ، آدمکشی، ... میشه رو نمیشه با اعدام حل کرد. در حقیقت باید کسانیکه مردم رو به این روز انداخته اند تا برای کسب درآمد دست به هر کاری بزنند رو اعدام کرد. یعنی از خامنه ای و اطرافیانش گرفته تا مسئولین بی مسئول حکومت جهل و جنایت حاکم بر ایران رو باید اعدام کرد و نه چند تا قربانی بیعدالتی رو. کسانیکه از این اعدامها خوشحال میشوند باید بدانند که خود نیز روزی قربانی این بیعدالتی ها خواهند شد. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
جمعه 1 دي 1391 - 13:44
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مثل بزمجه اعدام اعدام کنید ولی‌ کور و کر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در مقابل رژیمتان که این فضای اعتیاد را به وجود آورد!!! حسین قاتل ایرانیان!!!
جمعه 1 دي 1391 - 13:51
kobalt - کرج - ایران
این با سیاست رشد جمعیت جور در نمیاد .جمعیت بی کیفیت باعث تشدید جرم وجنایت وافزایش اعدامه آمار طلاق تو بعضی مناطق از ازدواج بیشتره سن فحشا واعتیاد به 12سال رسیده اینا آمار خود دولته برودرا ناراحت نشید چرخه فقر واعتیاد سرقت و قتل وتجاوز حالا حالا ها ادامه داره وبساط اعدام هم روبراهه دیدنشم جزو تفریحات سالمه انشاالله.
جمعه 1 دي 1391 - 16:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.