عبدالفتاح سلطانی به دلیل بیماری گوارشی در بیمارستان بستری است

آقای سلطانی به دلیل تشدید بیماری گوارشی در بیمارستان سینا بستری شده است

عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که دوران محکومتیش را در زندان اوین می‌گذراند، از ده روز قبل بر اثر تشدید بیماری گوارشی و وخامت وضعیت جسمانی در بیمارستان سینای تهران بستری است.

به گزارش سایت کلمه، این عضو کانون مدافعان حقوق بشر از روز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه به بیمارستان سینا فرستاده شده و هنوز پزشکان نتوانسته‌اند دلیل بیماری وی را تشخیص دهند.

عبدالفتاح سلطانی که وکالت تعداد زیادی از فعالان سیاسی، مطبوعاتی و مدنی را بر عهده داشته به "تبلیغ علیه نظام"، "تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر"، "اجتماع و تبانی علیه نظام" و "تحصیل مال حرام" متهم شده است.

او که از شهریور ۱۳۹۰ در زندان اوین بسر می‌برد، با حکم بدوی که اواسط اسفند ماه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی صادر شد به حبس، تبعید به برازجان و همچنین به ۲۰ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شده بود.

عبدالفتاح سلطانی در طول فعالیت‌های حقوقی و حقوق بشری خود و پیش از شهریور ۱۳۹۰ سه بار در زندان بوده و ماه‌های طولانی از مدت حبس خود را در انفرادی گذرانده است.

مهناز پراکند، عضو کانون مدافعان حقوق بشر و یکی از همکاران آقای سلطانی، در خردادماه به بی بی سی فارسی گفته بود که اصولا هیچ یک از اتهامات وارد شده علیه آقای سلطانی در صلاحیت دادگاه انقلاب نبوده اند.

خانم پراکند در آن زمان گفت: این اتهامات در همه پرونده های پیشین علیه آقای سلطانی مطرح شده بودند که یا تماما به برائت او یا به صدور قرار منع تعقیب او منجر شده اند.

+36
رأی دهید
-15

kobalt - کرج - ایران
تو ایران وکالت هم رفته جزو شغل های خطرناک مخصوصا اگه دعوا سیاسی باشه وکیل باید خیلی شجاع باشه که تو ایران از وکیلا کمن چون بجز درد سر پولیم توش نیست این چندتام بین خونه و زندان و بیمارستان طی طریق میکنن تا بلاخره یا ازین مملکت برن یا ممنوع الکار بشن بهر حال این صحنه از امثال سلطانی وستوده خالی مباد
جمعه 1 دي 1391 - 14:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.