آسانژ: ویکی لیکس در سال ۲۰۱۳ یک میلیون سند جدید منتشر خواهد کرد

 

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکیلیکس، می گوید که در کار خود "مرعوب" نشده و سایت ویکی لیکس یک میلیون سند تازه منتشر خواهد کرد.

او در بیانیه ای که از بالکن سفارت اکوادور در لندن خواند، گفت که این سندها که در سال ۲۰۱۳ منتشر خواهد شد، "همه کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد."


او که با اتهام آزار و اذیت جنسی روبرو است، شش ماه است که در ساختمان سفارت اکوادور در لندن پناه گرفته است تا به سوئد مسترد نشود.

آقای آسانژ اتهامات خود را رد می‌کند.

بریتانیا در صورت خروج آقای آسانژ از سفارت اکوادور، او را بازداشت و تحویل پلیس سوئد خواهد داد.

آقای آسانژ از آن بیم دارد که کشور سوئد او را به آمریکا تحویل دهد و در آنجا به دلیل انتشار اسناد دیپلماتیک مجازات شود.

حدود هشتاد نفر از طرفداران آقای آسانژ در بیرون ساختمان سفارت اکوادور در لندن جمع شده بودند و به سخنان این استرالیایی ۴۱ ساله گوش می دادند.

سایت ویکی لیکس دو سال پیش، بیش از ۲۵۱ هزار پیام دیپلماتیک را به ویژه در زمینه روابط خارجی و دیدگاه‌های مقام‌های آمریکا در مورد مسایل مختلف بین المللی منتشر کرد که روزنامه نیویورک تایمز آنها را "روایت محرمانه رابطه ایالات متحده با جهان در عصر جنگ و تروریسم" توصیف کرد.

بنیانگذار ویکی لیکس گفته است اتهام‌هایی که علیه او مطرح شده بخشی از تبلیغات "منفی" کسانی است که با انتشار اسناد محرمانه دولت آمریکا مخالفند.

آقای آسانژ در بیانیه خود گفت که پنتاگون به تازگی وجود ویکی لیکس را "یک جرم ادامه دار" توصیف کرده است.

آسانژ استرالیایی خطاب به هوادارانش گفت: "تا زمانی که دولت کشور من از روزنامه‌نگاری و از انتشار ویکی لیکس حمایت نکند، من باید در اینجا باقی بمانم."

او همچنین گفت که سال ۲۰۱۲ سال بزرگی برای موسسه ویکی لیکس بوده است.

او گفت: "تنها آشکار شدن حقیقت است که باعث می شود همه چیزهای دیگر در پی آن بیاید."

+59
رأی دهید
-16

paksan - آمریکا - آمریکا
انقدر رو کن تا جونت در بیاد .. مردک تمام خاورمیانه و کشورها رو با ویروسهاش پر کرده و همش در حال دزدی اطلاعاته بعد ژست بشردوستانه می گیره . اکثر این ویروسهایی که تو ایران و کشورهای منطقه پیدا می شه کار گروه اینه دیگه وگرنه کی وقت داره بشینه برنامه بنویسه و دنبال مدارک با فرمت های ورد و پی دی اف یا نقشه ها بگرده ؟ مشخصه اینا تو این منطقه و جهان بصورت سازمان یافته دارن کار می کنند و بعدش می افته گردن آمریکا و غیره ولی اصلش معلومه کار ایناس ...حالا پول از کجا می یارن هم بازم معلومه این اسناد رو می فروشند اگر طرف بخره که هیچی وگرنه افشاء می کنند به این می گن راه زنی جدید
جمعه 1 دي 1391 - 07:45
antikaselis - اصفهان - ایران
باراک اوباما در صحن سازمان ملل : ما به خاطر آزادی بیان از حذف و مقابله با فیلم معصومیت مسلمانان و تنبیه عامل آن کاری انجام نمیدهیم.---ولی کسی نیست به آقای اوباما بگوید چرا وضعیت آقای جولیان آسانژ اینگونه است؟چرا در رفتار او پر از تناقض است؟
جمعه 1 دي 1391 - 11:26
kalleasbi - برس - سوئد
اصفهان ایران. حرف خیلی‌ قشنگی‌ زدی
جمعه 1 دي 1391 - 20:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.