هالیوود فیلم یک میلیارد دلاری درباره پیامبر اسلام می‌سازد

یک موسسه رسانه‌ای در قطر درصدد ساختن فیلمی در هالیوود درباره زندگی پیامبر اسلام است. هزینه این فیلم بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد بود. یک روحانی اسلام‌گرا وظیفه مشاوره برای ساخت این فیلم را برعهده گرفته است.
 

احمد الهاشمی، رئیس گروه رسانه‌ای "النور" مستقر در امیرنشین قطر تایید کرد که این فیلم در هفت قسمت به شرح زندگی پیامبر اسلام و آموزه‌های او خواهد پرداخت و مخارج یک میلیارد دلاری آن نیز از سوی موسسه النور تامین خواهد شد.
 
زبان اصلی فیلم، انگلیسی خواهد بود و سپس به زبان‌های دیگر دوبله می‌شود. مخاطبان اصلی این فیلم مردم غیرمسلمان هستند.
 
النور نخستین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی از تهیه فیلمی در باره زندگی پیامبر اسلام خبر داد. به گفته مسئولان قطری، باری اوزبورن، تهیه‌کننده فیلم "ارباب حلقه‌ها" و "ماتریکس" پذیرفته است که این فیلم عظیم را تولید کند.
 
اما از آنزمان تاکنون بارها بودجه این فیلم افزایش یافته است. نخست قرار بود فیلمی سه قسمتی با بودجه حدود ۵/ ۱ میلیون دلار ساخته شود، بعد این بودجه به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یافت و اکنون از مخارج یک میلیارد دلاری این فیلم سخن در میان است.


  
یوسف القراداوی

 

آنچه شاید مخاطبان غیرمسلمان را به تعجب وا دارد، عدم نمایش پیامبر اسلام در این فیلم است. در اسلام تصویرسازی از پیامبر به هر شکل ممنوع است. گروه رسانه‌ای النور برای رعایت بهتر قوانین اسلامی در این فیلم از یوسف القراداوی، روحانی سنی مذهب دعوت به همکاری کرده است.
 
القراداوی ۸۶ ساله به عنوان محقق دینی دارای برنامه‌ای مستقل در تلویزیون الجزیره است. وی به عنوان مشاور اصلی به دست‌اندرکاران فیلم یاری خواهد رساند. وی مناسبات نزدیکی با خاندان سلطنتی قطر دارد و یکی از نزدیکان گروه اخوان‌المسلمین در کشورهای عربی به شمار می‌آید.
 
القراداوی پس از مشورت و گفت‌وگو با ۳۰ اسلام‌شناس به این نتیجه رسیده است که ساخت این فیلم به‌هیچ وجه با موازین و شریعت اسلامی در تقابل نیست.
 
مسئولان النور تاکید می‌کنند که فیلم زندگی پیامبر اسلام باید قابل مقایسه با دیگر تولیدات موفق هالیوود باشد. به لحاظ تامین هزینه نیز این فیلم باید در ردیف فیلم‌های عظیم و گران هالیوودی قرار گیرد.  برای نمونه هزینه تولید فیلم سه قسمتی جدید "هابیت" در مجموع حدود یک میلیارد دلار برآورد می‌شود. تا کنون قسمت نخست این فیلم در سینماهای جهان اکران شده است.
 
پیشینه ساخت فیلم درباره پیامبر اسلام
 
البته این برای نخستین بار نیست که فیلمی در باره زندگی پیامبر اسلام ساخته می‌شود. در سال ۱۹۷۶ نیز مصطفی عقاد کارگردان سوری فیلم "محمد رسول‌الله" را ساخت.
 
در این فیلم نیز پیامبر اسلام و ابوبکر، نخستین خلیفه مسلمانان نشان داده نمی‌شدند. آنتونی کوئین به عنوان بازیگر اصلی در این فیلم نقش "حمزه" عموی پیامبر اسلام را ایفا می‌کرد. به‌رغم برخی انتقادات، این فیلم توانست جایزه اسکار در بخش موسیقی را از آن خود کند.
 
مسئولان گروه رسانه‌ای النور تصریح کردند که قصد آنان از ساخت فیلم جید پاسخ‌گویی به فیلم "بی‌گناهی مسلمانان" نبوده است، زیرا که ایده فیلم و تدارک برای ساخت آن از سال‌ها پیش آغاز شده است.
 
هنوز کارگردانی برای ساخت این فیلم معرفی نشده، اما گفته می‌شود که بازیگران مسلمانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، برای نقش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آفرینی در این فیلم بکار گرفته خواهند شد.   

+59
رأی دهید
-74

massoudoslo - اسلو - نروژ
حیف یک میلیارد دلار .
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 22:21
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
اگر صحنه و حرفی از ازدواجهای محمد در این فیلم نباشد این فیلم سراسر دروغ خواهد بود. منتظر گفته های جدید و داستانهای تا حالا شنیده نشده هستیم. راستی حالا کی میخواد نقش عایشه را بازی کنه؟ پیر مرد 54 ساله و دختر 7 ساله. به به چه فیلمی میشه.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 22:41
htafas - مادرید - اسپانیا
حیف اینهمه پول ، ..خاک بر سرتون..این پولو خرج آموزش کنید تا بعدا خودتون بتونید فیلم بسازید ، نه سفارش بدید عقب افتادها یه بدبخت که هیچ تولیدی و دانشی ندارید
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 23:19
irane aziz - وین - اتریش
از کجا دختر ۹ ساله پیدا کنن که حاضر به ازدواج با ایشون بشه؟
جمعه 1 دي 1391 - 00:26
Labe karoon - شیین - نروژ
پول همه کار می‌کنه بی‌ پولی‌ همه کار می‌کنه مثل همون ویدیو سمت چپ.
جمعه 1 دي 1391 - 01:38
amir-amir - تورنتو - كانادا
حیف پول
جمعه 1 دي 1391 - 02:01
Benika - برن - سوئیس
نقش عایشه ۷ ساله در شب زفاف با محمد پیرمرد رو به کی‌ میدن؟
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 22:23
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
چقدر خوش خیال هستند که فکر میکنند با پول یا مفت نفت و خرج کردن ۱ میلیارد دلار، آبروی نداشتهٔ پیامبر اسلام رو می‌تونند بخرند!! اگه مردی تو فیلمت یه صحنه از اون ۷۰۰ نفری که از قوم بنی قریضه که تک تک سرشون به دستهای محمد از تنشون جدا شد بسازید! یه صحنه هم از پیامبر و دکتر بازی‌ با دختر ۶ سالهٔ بهترین دوستش (ابوبکر) بسازید! یه صحنه هم از پیامبر بر و کنیزاش که هی‌ راه به راه آیه براش نازل میشد که با اینها میتونی‌ همبستری کنی‌! به نظر من چند تا صحنه از سنگسار زنها به دست پیامبر یا اینکه حکم شلاق شکنجه و ‌قتل منافق، محارب، کافر و غیر هم بذارید تو فیلم بد نیست! زندگی‌ پیامبر بیشتر به فیلم وحشتناک میخوره !!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 23:46
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اینا خودشون هم میدونن سروته فیلم چرنده، یک میلیارد دلار رو هم میدن چون اگر هر مسلمون به اندازه ٢ دلار با این فیلم تحمیق بشه، با وجود یک میلیارد مسلمون، ١ میلیارد دلار سود میکنن!!!!!
جمعه 1 دي 1391 - 02:44
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
مبارک مبارک مبارک چشم بخیلان کورباد.انشاالله که کاربسیارخیری است وازاین لحظه به بعدلحظه شماری خواهم کردبرای دیدن این فلم ازاین ابرمردتاریخ بشریت وبهترین انسان ها.الهی قربان نامت یامحمدص! داروندارم زندگیم فدای خاک پایت یا محمدص.ای کاش این اسلام ستیزان چشم وگوش بسته این سایت تورامیشناختندوبا توهین به توسرتاج هستی خودرااززیان کاران اهل دوزخ نمیکردند!ازخداوندکریم هدایت برایشون خواهانم واگرهدایت نمی شوندخداونداتباه وبه خاک سیاه بنشانشون! لعنت خدابادبه دشمنت یامحمدص! لعنت خدابادبه کسیکه به تونورخداوندی حرفی فراترازادب بزند.!! آمین یارب العالمین
جمعه 1 دي 1391 - 06:05
es_amini - لافايت - آمريکا
نیست خفاشک عدو آفتاب ....... او عدو خویش آمد در حجاب. ماجرای کسانی که با نور مطلق میخواهند مبارزه کنند. نه ظرف زمان می فهمند، نه مکان و نه شرایط .... در دنیای کوچک خودشون میخوان همه چیز رو قضاوت کنند. مولاناها، سنایی ها، حافظها و ... اومدند که همگی اظهار ادب کردند و اینها میخوان قضاوت هم بکنند. به قول مولانا : در بهاران زاد و مرگش در دی است.....پشه کی داند که این باغ از کی است
جمعه 1 دي 1391 - 05:43
بچه پرو آبادانی - مانیل - فیلیپین
لعنت ابدی خدا بر دشمنان اسلام و اهل بیت (ع)
جمعه 1 دي 1391 - 08:45
ali1111 - تهران - ایران
در رابطه با هر دین دیگری می‌خواستند فیلم بسازند انقدر با ترس و لرز و نیاز به روحانی اسلام گرا؟! و غیره نداشت. اصلا مسلمانها دارای توحش خاصی‌ هستند و دائم می‌گویند اسلام دین صلح است. بله صلح تا زمانی‌ که همه چیز آنطوری که می‌خواهید باشد حتی تاریخ هم اون‌جور که شما دوست دارید...تو تمام دنیا دست گدائی دراز کردند و هر سال ازشون داد و قال داریم حالا چه تو دانمارک یا هلند یا هر جای دیگر...
جمعه 1 دي 1391 - 10:38
parastooeshge - توکیو - ژاپن
بچه ها توهین ممنوع کلاس ایرانهای اجازه توهین نمی هد موفق باشید.
جمعه 1 دي 1391 - 11:21
parastooeshge - توکیو - ژاپن
بچه ها توهین ممنوع.
جمعه 1 دي 1391 - 11:16
100ra - پیرانشهر - ايران
نامردم دروغ بگم بالا آوردم با این جاهلیت.
جمعه 1 دي 1391 - 12:01
Ahmed jahid - دهلی جدید - هند
سلام به همه:. نمی توانم در باره فلم نظر دهم اما تا جای که مربوط محمد (سلام و درود خداوند به ایشان باد) میشود خداوند خودش از حبیبش حمایت می کند و او مرد بزرگ و بی مثالی است تاریخ گواه بر پیامبری و بزرگی ایشان است هستند افرادی که ندانم مشکل از کجا هست تهمت و افترا گویند راجع به آن بزرگوار
جمعه 1 دي 1391 - 13:24
kobalt - کرج - ایران
این فیلم هرگز ساخته نمیشه چون به تعداد فِرق وگروههای اسلامی محمد وجود داره اگه این فیلم با محمد اونا جور در نیاد سر وکار تماشا چیا با کمربند انتحاریه اگه قبلا ساختن اون موقع مسلمین اینقدر پیشرفت نکرده بودن البته پیشرفت از دید برودرا عقب عقب رفتن تا رسیدن به صدر اسلامه.
جمعه 1 دي 1391 - 14:43
Azadikhah - تكسل - هلند
دمشون هم گرم مگر این کافران(از نظر بعضی‌ مسلمانان) این نوع فیلم‌ها رو بسازند.
جمعه 1 دي 1391 - 15:04
Afshin London - لندن - انگلستان
پیام فیلم : جاهلین سراسر جهان ابله تر شوید
جمعه 1 دي 1391 - 16:00
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
parastooeshge - توکیو - ژاپن. دینت توهین به انسانیت است!!! ماله کشی‌ ممنوع!
جمعه 1 دي 1391 - 16:21
hankooksaram - تهران - ایران
خب خارج نشینهایی که دفاع میکنند بیخود رفتن تو بلاد کفر زندگی میکنند. پاشن بیان ایران تو سرزمین اسلامی زندگی بکنند.
جمعه 1 دي 1391 - 23:03
parastooeshge - توکیو - ژاپن
artemis-sw -پاریس /فرانسه با عرض سلام من نمیدانم چقدر سواد داری؟ اما از حرفهایت مشخص بیسوادی. اولا قشنگ بخوان اگر نظر من را فهمیدی نظر بده.جگر تو؟
شنبه 2 دي 1391 - 05:11
Tehran11 - تهران - ایران
کسانی که به اعتقادات انسانی و الهی دیگران اهانت میکنند. پلیدهایی هستند که اسمشان را حیوان هم نمیتوان گذاشت. شما نه در فرهنگ ایران جا دارید نه حتی در پیش خانواده هایتان. لعنت ابدی خدای یکتا بر شما باد که به هیچ صراطی مستقیم نیستید و یادتان باشد تا فرزندان پاک ایران زمین هستند شما شیطان صفتان هرگز در این فرهنگ بزرگ ایرانیان که از قدیم به اقوام و ادیان احترام میگذاشتند جایی ندارید. لعنت بر شما که بذر تفرقه میافکنید.
شنبه 2 دي 1391 - 07:34
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
فیلم تخیلاتی موسی رو دیدیم 10 فرمان همش خالی بندی.300 تن سراسر تحریف و تخفیف پاس و ایرانی.این که دیگه چی بشه.پدرسوخته ها هر روز یه خوابی واسه مون میبینند
شنبه 2 دي 1391 - 09:17
nassau - کپنهاک - دانمارک
ساخت این فیلم فقط و فقط به خاطر پول هست و بس دیگر هیچ، هالیوود یک شرکت بزرگ تجاری هست و باید پول در بیارن و الان ساخت این فیلم درامد زایی‌ خوبی‌ دارد
شنبه 2 دي 1391 - 13:11
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
Tehran11- تهران - ایران- تو مسلمان متعصب و مرتجع با عقب مانده گی ذهنی بازم جوش آوردی و به دیگران توهین میکنی. حالا که اینطور است پس ما هم میگویم لعنت بر هر چه مسلمان خرافه پرست و عقب مانده مثل خودت! در باره پوچ بودن اسلام و بنیانگزارانش در جای دیگر باتو بحث کردم که ناتوان ماندی و آخرش که استدلال و منطق کم آوردی طبق معمول به فحش و توهین متوسل شدی. اتفاقاً ساختن چنین فیلمی خوب است تا سرسپردگان مسلمان امثال تو ببینند که چطور عربها به زور شمشیر اسلام را بر ایرانیان تحمیل کردند و چه قتل و جنایاتی مرتکب شدند. اگر دادن دختر یا خواهر 7 یا 9 ساله خودت برای همبستری با پیرمرد 55 ساله در دین خودت و دیگر مسلمانهاست ولی از شرافت و اخلاق انسانی بدور است. اگر مردی بیش از بیست زن عقدی داشته باشد اسمش را حرمسرا نگذاشت پس چیست؟ در دنباله از منبع اسلامی لیست زنهای پیغمبر محمد را میآورم تا کمی آگاه شوی اگرچه برای امثال شما عرب پرستهای نادان بعید است. در ادامه
شنبه 2 دي 1391 - 12:59
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
Tehran11- تهران - برای آگاهی تو و مسلمانهای ناآگاه دیگر لیستی از زنهای محمد میاورم که آدم میپرسه پس او کی وقت عبادت داشت با این همه زن داشتن؟ بجای خداپرست گویا زن پرست بوده : علامه طباطبایی در تفسیر المیزان نوشته است: «در خصال از امام صادق روایت شده که فرموده : رسول خدا با پانزده زن ازدواج کرد، و با سیزده نفر از آنان در آمیخت ، و چون از دنیا رفت نه نفر از آنان همسرش بودند، و اما آن دو نفرى که آن جناب با ایشان آمیزش نکرد، یکى عمره بود، و دیگرى سنا، و اما آن سیزده نفرى که با ایشان بیامیخت ، اول خدیجه دختر خویلد بود، و بعد از او با سوده دختر زمعه ازدواج کرد، و سپس با ام سلمه که نامش هند، و دختر ابى امیه بود، و سپس با ام عبدالله عایشه دختر ابى بکر، و آن گاه با حفصه دختر عمر، و سپس با زینب دختر خزیمه بن حارث ام المساکین ، و بعد از او با زینب دختر جحش ، آن گاه با ام حبیب رمله دختر ابى سفیان ، و بعد از او با میمونه دختر حارث ، و سپس با زینب دختر عمیس ، آن گاه با جویریه دختر حارث ، و بعد از او با صفیه دختر حیى بن اخطب ، و آنکه خود را به رسول خدا بخشید خوله دختر حکیم سلمى بود. ادامه دارد
شنبه 2 دي 1391 - 13:19
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
Tehran11- تهران - و آن جناب علاوه بر این همسران ، دو کنیز داشت ، یکى ماریه قبطیه ، و دیگرى ریحانه خندفیه ، که با آنان نیز معامله همسران آزاد را مى کرد، یعنى شبهاى خود را بین همسران و این دو کنیز تقسیم مى کرد و آن نه نفرى که در هنگام رحلت آن جناب همسرش بودند، عبارت بودند از عایشه ، حفصه ، ام سلمه ، زینب دختر جحش ، میمونه دختر حارث ، ام حبیب دختر ابو سفیان ، جویریه ، سوده ، صفیه ، که از همه فاضلتر خدیجه ، و بعد از او ام سلمه و سپس میمونه بود.»(ترجمه تفسیر المیزان جلد 16 صفحه 472 و 473). این زنان بر اساس آیه قرآن به‌ امهات المؤمنین (آیه 6 سوره احزاب) مشهورند. 1.خدیجه دختر خویلد 2.عایشه دختر ابوبکر 3.صفیه دختر حیی بن اخطب‌ 4.زینب دختر خزیمه 5.زینب دختر جحش 6.ام سلمه دختر امیه 7‌.سوده دختر زمعه 8.ام حبیبه دختر ابوسفیان 9‌.حفصه دختر عمر 10.جویریه دختر حارث 11.میمونه دختر حارث الهلالیه 12. ام سلمه 13. زینب دختر عمیس 14.خوله دختر حکیم سلمی(خود را به پیامبر بخشید) 15.ماریه دختر شمعون قبطی 16.ریحانه خندفیه 17.عمره دختر یزید. 18.سناء بنت سفیان. تازه چند زن پیغمبر را از قلم انداخته!
شنبه 2 دي 1391 - 13:30
ضد انقلاب - امرسفورد - هلند
این فیلم با همه کاستی ها که احتمالا از نظر فنى خواهد داشت ولى یک نکته مهم رو بخوبى به تصویر خواهد کشید و اونهم اینه که نشون میده چگونه در طول تاریخ همیشه چند نفر باهوش خیل عظیمى از مردم رو براى منافع شخصى شان بمانند جیگر والبته بع بع کنان بدنبال خود مى کشند. یادش بخیر بقول دایى عزیزو بهتر از جانم که سالها در کنار ناپئلون شمشیر زده بود می گفت: بچه جان اونچه که حدیت نداره خریته...
یکشنبه 3 دي 1391 - 08:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.