پوتین از ممنوعیت فرزندخواندگی کودکان روسی توسط آمریکایی‌ها حمایت کرد

پوتین گزارش‌های رسانه‌ها در باره مشکلات جسمی و وضعیت سلامت خود را رد کرده است

 

پوتین گزارش‌های رسانه‌ها در باره مشکلات جسمی و وضعیت سلامت خود را رد کرده استولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به شدت از تصویب قانونی در آمریکا که مقام‌های روسی مظنون به نقض حقوق بشر را در فهرست سیاه قرار می‌دهد، انتقاد کرده است.

آقای پوتین در جریان کنفرانس خبری سالانه خود گفت این قانون (که به تازگی در آمریکا به تصویب رسیده)، روابط دو کشور را مسموم می‌کند.

رئیس‌جمهوری روسیه در همانحال طرح پارلمان روسیه برای ممنوعیت فرزندخواندگی کودکان روسیه توسط آمریکایی‌ها را طرحی احساسی اما مناسب خوانده و از آن حمایت کرده است.

او گفت در آمریکا مواردی گزارش شده که با کودکان روسی که به فرزند‌خواندگی پذیرفته شده اند بدرفتاری شده و مقام‌های آمریکا اجازه نداده‌اند تا نمایندگان دیپلماتیک روسیه بر این موارد نظارت کنند.

طرح روسیه برای ممنوعیت فرزندخواندگی برای آمریکایی‌ها، واکنشی به اجرایی شدن "قانون ماگنیتسکی" است که دو مجلس آمریکا آن را تصویب و باراک اوباما آن را امضاء کرده است.

آقای پوتین، قانون ماگنیتسکی را "غیردوستانه" خوانده است.

طبق این قانون، آمریکا ورود مقام‌های روسی را که حقوق بشر را نقض کرده باشند، به خاک این کشور ممنوع می‌کند.

ولادیمیر پوتین گفته است او باید طرح تصویب شده توسط مجلس روسیه را بخواند و از جزئیات آن با خبر شود اما "به طور اصولی" از آن حمایت می‌کند.

میزان فرزندخواندگی در روسیه پائین است. در سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۳۴۰۰ کودک روسی توسط خانواده‌های خارجی به فرزندخواندگی پذیرفته شدند.

روابط با گرجستان

رئیس‌جمهوری روسیه در مورد روابط کشورش با جمهوری گرجستان گفت که "نشانه‌هایی مثبت" اگرچه "محتاطانه‌ای" از دولت جدید گرجستان دیده است.

دولت جدید گرجستان به رهبری بیدزینا ایوانیشویلی، نخست وزیر، با میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری این کشور و سیاست‌های او مخالف است.

آقای پوتین گفته است که کشورش از شناسایی رسمی دو منطقه اوستیای جنوبی و آبخاز به عنوان دو کشور مستقل عقب‌نشینی نمی‌کند.

رئیس‌جمهوری ۶۰ ساله روسیه در کنفرانس خبری خود، گزارش‌های رسانه‌ها در باره مشکلات جسمی و وضع سلامت خود را تکذیب کرده است.

آقای پوتین گفته است که در پاسخ به این گزارش‌ها می تواند بگوید که "به خیال‌بافی" ادامه دهید.

رئیس‌جمهوری روسیه در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه ایزوستیا که از او در باره روش حکومت اقتدارمآبانه او پرسید، گفت اگر واقعا، اینگونه بود، او قانون اساسی را تغییر می‌داد.

آقای پوتین پس از دو دوره ریاست‌جمهوری، برای مدتی و در زمان ریاست‌جمهوری دمیتری مدودف، سمت نخست‌وزیری را به عهده گرفت و امسال بار دیگر با پیروزی در انتخابات، به عنوان رئیس جمهوری به کاخ کرملین برگشت.

+33
رأی دهید
-45

mortimer - اصفهان - ایران
کاش مامور کا گ ب حرف از بدرفتاری با کودکان نمی زد :)
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:19
massoudoslo - اسلو - نروژ
پوتین و سیاست هایش فاسد و مافیایی است که برای اهداف مافیایی پاند خودش حاضر به هر فساد و تباهی برای ملت روسیه است . کشوری مثل روسیه با منابع عظیم گاز و ذخائر زیر زمینی و مغز های علمی هنوز زن و بچه هایشان در غرب به خرید و فروش خود معروفند ! مردم از گرسنگی و کمبود از روسیه فرار میکنند تا بلکه زندگی بهتری براه خود درست کنند . هر ملت و دولتی که با روسیه هم پیمان و دوست شد حتما فاسد و هرزه هست مثل جمهوری اسلامی در ایران .
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 17:57
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
خوب مگه قحطیه میرن از یک جا دیگه بچه قبول میکنند.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 22:58
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
پوتین یکی از دیکتاتورهای عوضی است که فقط به کمک باند مافیاش خود را بر مردم روسیه بزور تحمیل کرده و با انتخابات جعلی دوباره به قدرت رسید. کنفرانسهای خبری اش هم با سوالهای از قبل تعیین شده و سفارشی با خبرنگاران فرمایشی و خریداری شده است. بیمار روانی که عشق کنترل تمام عیار در کشور را دارد مثل برادر اسلامی اش خامنه ای دیکتاتور. هردو از قماش دیکتاتورها هستند یکی با ایدیولوژی اسلامیش و پوتین با پس مانده های ایدیولوژی کمونیستی. تاریخ مصرف اینها هم مثل دیگر دیکتاتورها بزودی بسر میرسد و هارت و پورتش هم شبیه سران رژیم فاشیستی ملاهاست. خودش دزد و دوربری هایش هم همه دزد و ثروت ملت روسیه را میچاپند و هرکسی هم صدای اعتراضش در بیاید منتظرش اردوگاه کار اجباری است مثل زنان خواننده پوسی رایت که محکوم شدند. بقول رئیس انتخاباتش که گفت: در روسیه مهم نیست که مردم چی یا چه کسی را انتخاب کنند بلکه مهم کسی است که نتیجه انتخابات را اعلام میکند. یعنی خوب جعل میشود مثل کار ملا جنتی در ایران. پوتین هم که همیشه طرفدار دیکتاتورهایی مثل خودش بوده از صدام گرفته تا معمر قذافی و بشار اسد و خامنه ای. خوک کثیفیه!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 21:55
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
امید به زندگی‌ در روسیه از بین رفته، پوتین با مشت آهنین توانست روسیه را از تجزیه شدن نجات بدهد، پوتین ۲۵% چچن‌ها را قتل‌عام کرد.
جمعه 1 دي 1391 - 10:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.