پیشنهاد جالب پورمحمدی: احمد خاتمی کاندیدا شود، از او حمایت می کنم

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی از تلاش برخی جریان های اصولگرا برای کاندیداتوری احمد خاتمی خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ وی که در جمع طلاب و فضلای کرمانی مقیم قم، در محل سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم صحبت می کرد، گفت: اگر سید احمد خاتمی کاندیدا شود، از او حمایت می‌کنم.

وی در عین حال گفت: البته بعید می‌دانم ایشان حاضر باشند نعمت حوزه، منبر، تحقیق و روضه را به ۱۰ تا ریاست جمهوری بدهند؛ ایشان یک روحانی اثر بخش در جامعه هستند اما با این حال شما ایشان راضیشان کنید ما از ایشان پشتیبانی می‌کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه رابطه شما با آقای هاشمی رفسنجانی چگونه است؟ گفت: آقای هاشمی رفسنجانی همشهری ماست؛ می‌دانید خانواده هاشمی و خانواده پورمحمدی، در کرمان با هم رقیب هستیم؛ ما شناخته می‌شویم به ولایی بودن، و آن‌ها نیز به گونه‌ای دیگر شناخته می‌شوند؛ البته آن‌ها نه اینکه ولایی نباشند، اما به گونه‌ای خاص شناخته می‌شوند.
وی اضافه کرد: معتقدم آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان نیروی انقلاب، رئیس جمهور، فرمانده جنگ و... خدماتی را به کشور داشته و ما نیز در دولت آقای هاشمی می‌دویدیم و ایشان هم خیلی جا‌ها از ما حمایت می‌کردند؛ عقیده دارم آقای هاشمی سرمایه‌ای برای انقلاب بودند و باید این سرمایه از کف انقلاب نرود و البته در برابر انقلاب نایستد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این مسئله مهمی است؛ البته انتقاد سر جایش و ما می‌توانیم انتقاد داشته باشیم و می‌توانیم نظر کسی را قبول نکنیم، اما دلیل ندارد به کسی بی‌احترامی و هتاکی کنیم؛ یعنی کاری نکنیم جبهه انقلاب شقه شقه شده و سرمایه‌های انقلاب در مقابل هم بایستند که این وضعیت هزینه‌اش بسیار سنگین است؛ باید به رهبر نگاه کرده و سرمایه‌های نظام را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه مگر مشکل بین شما و احمدی‌نژاد چه بود که حضرت آقا وارد عمل شد؟ گفت: اولین بار که به من گفتند از وزارت کشور استعفا بده، ده ماه از عمر مسئولیت من در وزارت کشور گذشته بود که پاسخ دادم اینکه شخصا استعفا دهم برای من بد است؛ استعفا دهم چون می‌گویند مگر ناموفق بودی که من نبودم. گفتم با این حال شما دو خط بنویس که نباش، من نیستم؛ گفتم برای من بد است که از مسئولیت فرار کنم، مگر اینکه آقا بفرماید؛ در آنجا زنگ زدم خدمت مقام معظم رهبری و عرض کردم داستان این طور شد، که ایشان گفتند محکم سر جایت بمان و به هیچ کس هم هیچ نگو؛ به همین دلیل این موضوع را حتی به معاونین و خانواده و بستگانم نیز نگفتم و در جای خود ایستادیم؛ بار دومی که می‌خواستند مرا بردارند، خودم نمی‌دانستم اما آقا نگذاشتند، اما دفعه سوم که موجب عزلم شود، قبل از اینکه بگویند و کسی متوجه شود این کار را انجام دادند و آقا نیز، دیگر کاری نکردند.


وی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه نقش شما در فتنه ۸۸چه بود؟ گفت: این گونه سؤال کردن خوب نیست؛ خیلی‌ها در انقلاب چوب خورده و سیلی خوردند، اما من در سیلی خوردن برای انقلاب شناسنامه دار هستم. ۳۳ سال در انقلاب سرباز بودم و دویدم و انشاالله این سربازی بماند؛ خوشبختانه در هر روز که در انقلاب بودم، پرونده دارم و در جایی ثبت شده است؛ در سایت‌های ضد انقلاب هم هزاران صفحه علیه من مطلب دارند و این گونه حرف زدن دون شأن بنده است.

پورمحمدی افزود: البته اگر بپرسند در فتنه ۸۸ چه کردید؟ بهتر است؛ ما در فتنه ۸۸ مسئول تدبیر کار‌ها بودیم، و جدی هم ایستادیم؛ بعضی‌ها وظیفه‌شان سخنرانی کردن بود، اما چون ما در دستگاه قضایی بودیم، نباید خیلی حرف می‌زدیم تا بگویند شما از قبل حکم پرونده‌ها را دادید؛ سعی کردیم کارمان را جدی انجام دهیم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص دولت احمدی‌نژاد و ولایت مداری آن گفت: نیت خوان نیستم و نیت خوانی نمی‌کنم؛ ایشان می‌گوید ولایت مدار هستم اما برخی اعمالش چیز دیگری را نشان می‌دهد.

پورمحمدی افزود: دولت در بخش‌هایی مثبت عمل کرده و در بخش‌هایی منفی بود؛ به خصوص در حوزه‌های اقتصادی عملکرد دولت خوب نیست، چنان که در حوزه فرهنگی و دیپلماسی وضعیت خوبی نداشت.

+22
رأی دهید
-65

amirehsan1 - آمستردام - هلند
قیافه‌های کثیف و وحشتناک ، این‌ها ایران رو اداره میکنند ، مرگ بر نظام کثیف استبدادی جمهوری اسلامی
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:35
میکایل - مالمو - سوئد
این کثافت پر محمدی هروئنی،خودشو تحویل نمی‌گیرن از خودش کثافت ترو معرفی‌ می‌کنه،احتیاج به معرفی‌ نیست جنایت هاش و قیافه کریهش برای همه آشناست،پاچه خوار،اشغال هروئنی.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:50
boomfang - آبادان - ایران
با شنیدن این خبر امیدوارم که اون شهاب سنگه بخوره وسط ایران.تا اینکه اون بشه ریس
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:59
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
من تا بحال رای ندادم، اما اگر این خاتمی کاندید بشه میرم بهش رای میدم . فکرشو بکن این خاتمی رئیس جمهور ایران بشه . چقدر بخندیم ،
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:57
classic - تهران - ایران
احمدی که مملکت رو ویران کرد. این احمد خاتمی ات هم بیاد با غلطک صاف کنه بره دیگه. خیال همه رو راحت کنه
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 22:34
kobalt - کرج - ایران
این بهترین گزینه است یه همچی گاوی به تنهائی میتونه ایران رو شخم بزنه احتیاج به وزیر ومشاور هم نداره فقط مشکلش هیکلشه که از تو چاه بیرون کشیدنش برا جنتی سخته.
جمعه 1 دي 1391 - 06:59
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
وی قیافه این دوتا چقدر کریه،آدم وحشت میکنه،انگار کارگران ابلیسن،اگه این احمد چشم گوساله رئیس جمهور بشه ،مردم باید برن کره ماه زندگی‌ کنن
جمعه 1 دي 1391 - 09:49
hassan5 - تهران - ایران
حمایت پور محمدی از احمد خاتمی...کور کور را پیدا میکنه اب گودال را
جمعه 1 دي 1391 - 11:34
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
جرجیس. منتخبی از بین ١٢٤ هزار پیغمبر.
شنبه 2 دي 1391 - 21:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.