بنیاد مستضعفان «دلیل اصلی» نیمه‌کاره ماندن آزادراه تهران-شمال اعلام شد

ساخت تونل در آزادراه تهران-شمال

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ایران عملکرد بنیاد مستضعفان را «دلیل اصلی» نیمه کاره ماندن آزادراه تهران-شمال دانسته و گفته است که این آزادراه تا ۲۰ سال دیگر نیز آماده بهره‌برداری نخواهد شد.

مهرداد بائوج لاهوتی روز چهارشنبه ۲۹ آذر در مجلس اعلام کرد که بنیاد مستضعفان قراردادهایی را برای ساخت آزادراه تهران-شمال امضا کرده و زمین‌های بسیاری را در اختیار گرفته اما متاسفانه کاری از پیش نبرده است.
 
بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، نهادی است که خارج از نظارت دولتی و تحت کنترل رهبر عالی ایران اداره می‌شود. ثروت این بنیاد از مصادره اموال و املاک خانواده شاه سابق ایران و وابستگان‌شان و شماری از ایرانیانی است که پس از انقلاب اسلامی، کشور را ترک کردند.
 
آزادراه تهران-شمال از غرب تهران، یعنی انتهای بزرگراه همت شروع می‌‌شود و به کمربندی چالوس-تنکابن می‌رسد و بنیاد مستضعفان از سال ۷۵ ساخت این آزادراه را با مشارکت وزارت راه اعلام کرد.
 
ساخت آزادراه تهران- شمال در دوران ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی آغاز شده و تا کنون به کندی پیش رفته است. ادامه  ساخت این آزادراه در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی هم به کندی پیش رفت.
 
حدود ۱۰ سال پیش از واگذاری پروژه آزادراه تهران-شمال به بنیاد مستضعفان، یک شرکت فرانسوی هزینه ساخت این آزادراه را با حساب بهره سرمایه حدود ۷۵ میلیارد تومان برآورد کرده بود.
 
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ایران هزینه ساخت این آزادراه را سه هزار میلیارد تومان اعلام کرده و این در شرایطی است که به گفته او اعتبار کل پروژه‌های عمرانی کشور در سال جاری ۱۰ میلیارد تومان و سال آینده نصف خواهد شد.
 
پیش‌بینی شده بود که این پروژه از مرحله آغاز ساخت در مدت هفت سال یعنی سال ۸۳ پایان یافته و به بهره‌برداری برسد.
 
آقای بائوج لاهوتی گفته است که از آن جایی که آزادراه تهران-شمال به دولت‌های قبلی مربوط می‌شود، درمیان مسئولان دولتی اراده‌ای برای اتمام این پروژه وجود ندارد.
 
آقای احمدی‌نژاد تیرماه سال ۸۸ در حاشیه بازدید از فاز اول پروژه آزادراه تهران-شمال گفته بودکه خط چهارم این آزادراه تا پایان سال ۸۹ به بهره برداری می‌رسد، امری که به گفته سخنگوی کمیسیون عمران مجلس هنوز تحقق نیافته است.

+31
رأی دهید
-31

exam292 - تهران - ایران
این مشکل، قسمتیش به ضعف مدیریت برمیگرده ولی قسمت عمده ی آن، مربوط به شددت تحریم اقتصادی علیه ایرانه...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 12:52
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
اگه میخواستن بسازن کا ۸۳ تحویل داده بودن ،پس اگه بخوان آزاد راه بسازن کی‌ آزاد راه پول دزدی بسته میشه
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 12:45
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
خمینی کثافت ابتدا با طاغوت!!!! بر ضّد شاه آغاز کرد و انقلابیون هم مثل طوطی تکرار کردند سپس شد مستضعف مستکبر و و تا رسید-به مرتد---مفسد فی الارض !!!! مرگ بر طرفداران مبتکر این کلمات تهوع آور عربی‌!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:55
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
یک آزاد راه بکشید به وطنتان عربستان گورتان را گم کنید به وطن قاتلان اجداد ایرانیان!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:58
lili AT - برلین - آلمان
بنیاد شهید اوایل انقلاب زمین مردم رو ازشون گرفت بعد از چند سال با دو برابر قیمت به خودشون فروخت و از این طریق کارمندهای بیسواد و گدا خودش رو با حق حساب گرفتن از مردم صاحب خونه تو جردن و ویلا شمال و تحصیل بچه هاشون تو خارج کرد ...نمونه زنده اش رو آدرس میدم برین ببنین
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 15:34
parviz1 - کترینگ - انگلستان
کدام حرف دکی عملی شد که این یکی‌ عملی‌ بشه!!! البته همشون عملی‌ هستن از اون رهبر فرزانه عملی تا هرچه ملا و انگل رژیم.در ضمن اون فقط رضا شاه بود که با دست خالی‌ و با بیل و کلنگ و شبانه روز مشغول ساختن راه آهن و جاده‌ها و فرودگاه‌ها و بیمارستانها و ... و آخر هم همین ملاها تمام سعی‌ خودشون را کردن تا ریشه اون خاندان را بکنن. کار هر خر نیست خر گفتن.گاو نر می‌خواهدو مرد عمل. نه‌‌ عملی و دزد و وطن فروش و جنایتکار و ....
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 19:15
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد و مرد کهن , او رضا شاه کبیر بود که بدون تجهیزات بل بیل و کلنگ و شرف و وجدان کارگران جاده ها را بین کوه ها ایجاد میکرد و کلنگ ساخت پل ورسک را زد و ساخت و تمام کرد, سدها و دانشگاهها... ساخت ,تا یکعده دزد و نامرد و بی ناموس مشغول دزدی سرمایه های ملت و ایران هستند کسی که پول و نیرو را صرف ساخت و ساز نمیکند , نزدیک 20 سال هیچ ... نخوردید 20 سال آینده هم نخواهید خورد . همان بهتر وگرنه همه طبیعت ایران را همراه با پول ایران به باد خواهید داد.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 21:45
ehsan1987 - تهران - ایران
برای چی بسازن اخه!؟. تا این سفره پهن بساط سورسات شون پا برجاس!. میگن پیشرفت فیزیکی بعد 16 سال 10% یعنی به عبارتی 90%دیگش 9تا 16سال وقت لازمه که بعد از یک قرن نیم!!! این 10%فرسوده شده در نتیجه این دوره تسلسل ادامه دارد این نامردا به فکر شغل نوه، نتیجه...حتی. ندیده ا شونم ام هستن ...
جمعه 1 دي 1391 - 17:59
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
این پول کاز بنیاد مستضعفان جم کرده تا حال کا فقط دارن میخورند و بازم هست کا بخورن تا این نفت از این چاهها بیرون میاد
شنبه 2 دي 1391 - 11:33
Iran e azad - هورتن - نروژ
فرانسوی‌ها بلد نبودن که مجلس با چه ضریبی بخش اصلی‌ پروژه یعنی بخش دزدی آن را محاسبه کنند. عدد ۲۵ را باید ضرب در مبلغ کلّ پروژه کرد. بعد وسعت کار هم بگویند بودجه پروژه واصل نشده تا مقداری از آن هم به جیب آقا مجتبی بره!
دوشنبه 4 دي 1391 - 07:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.