احمدی نژاد: ثابت می کنم پاک ترین دولت تاریخ هستیم

محمود احمدی‌نژاد در مراسم دومین سالروز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت اجرای طرح تحول اقتصادی در کشور اظهار کرد: فکر نمی‌کنم کسی در ایران باشد که اعتقاد به تحولات اساسی و ضروری در اقتصاد نداشته باشد، البته ملت که به این موضوع اعتقاد دارند، منظورم متخصصان و مدیران موثر و تاثیرگذار در کشور است.

 

وی با اشاره به بخش‌های مختلف طرح تحول اقتصادی در هفت محور گفت: بحث گمرک در مجلس تصویب شد، قانون مالیات را نیز به مجلس داده‌ایم و ان‌شاءالله هرچه زودتر برمی‌گردد، طرح نظام بانکی ما نیز تقریبا تمام شده است. طرح تغییر پول ملی نیز آماده است و منتظریم که شرایط ثبات پیدا کند.

 

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که «اجرای طرح تحول اقتصادی منجر به افزایش بهره‌وری و پیشرفت کشور در عرصه‌ اقتصاد می‌شود»، به یکی از مباحث مهم طرح تحول اقتصادی یعنی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: این قانون، قانونی بزرگ و بااهمیت است و در واقع اجرای آن دستاوردهای بزرگی برای ملت داشت که یکی از مهم‌ترین آن تغییر در باورهای عمومی در توانستن ملت ایران بود.

 

رییس‌جمهور با بیان این‌که «اجرای طرح‌های تحول اقتصادی در طول سالیان پس از انقلاب مورد توجه مدیران مختلف بوده و ما بعضا شاهد بوده‌ایم که یک گام در این ارتباط جلو رفته‌اند و بعضا دو گام نیز عقب آمده‌اند»، گفت: البته این عقب‌نشینی‌ها خسارتش چندین برابر عدم اجرای طرح‌ها بوده است.

 

وی تاکید کرد: در دولت نهم وقتی می‌خواستیم این قانون را اجرا کنیم، جلسات متعددی برگزار شد و در سال 87 که تلاش می‌کردیم آن را عملیاتی کنیم و کارها نیز انجام شده بود، عده‌ای به ما گفتند سال دیگر انتخابات است و ممکن است دولت به زمین بخورد. ما در جواب گفتیم که اشکالی ندارد و دولت برای کارهای تحولی آماده است و اشکالی ندارد که دولت دچار مشکل شود، ولی یک تحول اساسی باید در کشور ایجاد شود و ما بر آمادگی خود تاکید داشتیم.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: این‌طور نیست که اگر ما مشکلی را حل نکنیم، سه سال بعد ابعاد مشکل مانند همان سه سال قبل باشد. اقتصاد دارای ابعادی پیچیده است.

 

رییس‌جمهور به روند اجرای مرحله‌ اول هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: بالاخره با مسائل گوناگونی که وجود داشت قرار شد قانون را اجرا کنیم. البته مشکلاتی نیز بر سر راه بود. مجوزهایی که در برنامه‌ سوم و چهارم برای دولت در این ارتباط در نظر گرفته شده بود، همراه با اختیارات تام بود، ولی بعدا این اختیارات یک دهم مسوولیت‌ها بود و البته با رایزنی‌ها و گفت‌وگوهایی که انجام شد تلاش کردیم، قانون را اجرا کنیم و این اتفاق بزرگ رخ داد. همه در آن نقش داشتند. همه با هم دست دادیم تا این قانون اجرا شود و این یک دستاورد بزرگ برای کشور بود. در واقع یک نقطه‌ راهنما برای آینده.

 

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می‌کنند که برای کشور مشکلاتی ایجاد کنند. توطئه کردند و عده‌ای نیز در داخل دست به دست هم دادند و بازار ارز را به هم ریختند و ما نباید این مسائل را به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بچسبانیم. اجرای این قانون کار موفقی بود، البته ممکن است ایرادهای جزئی نیز داشته باشد.

 

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که زمان آغاز اجرای این قانون عده‌ای می‌گفتند تورم زیادی در کشرو ایجاد خواهد شد و حتی عده‌ای تورم 570 درصدی پیش‌بینی می‌کردند، افزود: من فکر می‌کنم که یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها این بود که ما خودمان را باور کردیم و این‌که می‌توانیم کشور را اداره کنیم و ایران می‌تواند به سرعت در بالاترین سطح قرار بگیرد.

 

رییس‌جمهور گفت: به نظرم می‌شد، در مرحله‌ی اول، صد در صد هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کنیم و مشکلی نیز پیش نمی‌آمد؛ چرا که مردم آماده بودند و استقبال بیشتری نیز صورت می‌گرفت وبهتر می‌شد، ولی عده‌ ای می‌ گفتند که کشور با اجرای این قانون به هم می‌ریزد و به نظرم کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، مردم را نمی‌شناسند.

 

وی با تاکید بر این‌که از جمله بخش‌هایی که در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بیشترین همراهی را داشتند، بخش حمل ونقل و تولید بود، گفت: سهم بالایی از تولیدگران کشور متوجه اهمیت و فواید این قانون شدند و با آن همراهی کردند.

 


احمدی‌نژاد در ادامه با ارایه‌ی آماری از افزایش تولید کشور در بخش‌هایی چون سیمان و هم‌چنین ظرفیت عظیم کشور در این ارتباط گفت: امروز دشمن ما را تحریم کرده و فشار آورده و خیال کرده که می‌تواند به ما آسیب برساند. ما باید در این ارتباط چکار کنیم؟ ما می‌توانیم از این فشارها و تحریم‌ها عبور کنیم. دشمن تلاش دارد که ما را وادار به تسلیم کند، ولی تسلیم مربوط به آدم‌های ضعیف است که خود را نمی‌شناسند و ما اهل تسلیم نیستیم. ملت ایران توانایی‌های زیادی دارد و ما می‌توانیم از این مسائل عبور کنیم و می‌شود رفت و در بالای تحریم‌ها قرار گرفت. می‌توانیم کاری بکنیم، هر تیری که دشمن می‌اندازد، به نفع ما شود. البته این نیاز به عزم بزرگ و تغییر نگاه دارد.

 

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که مسائل پست سیاسی داخل را نباید با این مسائل قاطی کرد، افزود: در آن زمان عده‌ای می‌گفتند چون دولت به مردم پول داده، رای دولت بالا رفته است؛ در حالی که همین عده قبل از اجرای این قانون می‌گفتند این کار را نکنید؛ چرا که رای دولت پایین می‌آید. مگر تصمیمات مردم وابسته به این کارهاست.

 

وی با تاکید بر این‌که ما باید از فرصت خدمت‌گذاری که مردم در اختیار ما قرار داده‌اند، استفاده کنیم، گفت: مردم بزرگواری کردند و به ما فرصت خدمت دادند و ما باید از این فرصت برای خدمت به مردم نهایت استفاده را ببریم.

 

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها عده‌ای تابلو بلند کردند که به تولید رسیدگی نمی‌شود؛ در حالی که رشد تولید بیش از خدمات بود و حمایت از تولید به این معنا نیست که پول نقد به آنها بدهیم؛ چرا که این ایجاد رانت می‌کند. اداره‌ی اقتصاد یک امر ساده نیست که ما بخواهیم ساده‌ترین روش‌ها را انتخاب کنیم. دارای پیچیدگی است.

 

رییس‌جمهور با بیان این‌که دولت از تولید حمایت و منابع آن را نیز فراهم می‌کند، ادامه داد: ما منابع ریالی آن را فراهم می‌کنیم و باید این منابع در دست فعالان اقتصادی بچرخد.

 

وی گفت: اگر کاری کنیم که مثلا این منابع ریالی دست 200 نفر بلوکه شود، آیا این به معنای حمایت از تولید است؟ نه، کسی که تولیدکننده‌ی واقعی است، منابع را می‌چرخاند.

 

احمدی‌نژاد با بیان این‌که بخش اعظمی از معوقات بانکی مربوط به بخش بازرگانی است، نه امر تولید، به ایجاد صندوق توسعه ملی با پیشنهاد دولت اشاره کرد و گفت: بر اساس این پیشنهاد 20 درصد از درآمد حاصل از نفت در این صندوق گذاشته می‌شود، حدود 60 سال است که اقتصاد ما تا حدودی وابسته به نفت است و برای اولین بار دولتی پیدا شده که تمام درآمدهای ارزی خود را خرج نمی‌کند و 20 درصد آن را برای این صندوق کنار می‌گذارد. سال 89 ، 20 درصد، سال 90، 20 درصد و سال 91، 23 درصد از این درآمد در این صندوق قرار داده شد و در 3 سال اخیر نیز سهم وزارت نفت از درآمد نفتی افزایش پیداکرد و سهم آن به 14/5 درصد رسید و در واقع 30 درصد از درآمد نفت خود را کنار گذاشته است و منهای این 30 درصد کشور را اداره می‌کند که در حال حاضر بیش از 43 هزار میلیارد ثروت داریم.

 

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که راه عبور از تحریم‌ها اجرای کامل هدفمند کردن یارانه‌هاست، گفت: ما باید اجازه دهیم که مردم توانمند شوند؛ چرا باید از 75 میلیون نفر حتی یک نفر را کم کنیم؟ به چه دلیل؟ این مال بیت‌المال است و باید مساوی بین همه توزیع شود.

 

وی با بیان این‌که 70-80 سال یارانه‌ها ناعادلانه توزیع شده و باید اجازه دهیم که چندین سال این یارانه‌ها عادلانه توزیع شود، گفت: آمار می‌گوید با اجرای این قانون وضعیت طبقات پایین بهتر شده است و ما باید در این مسیر حرکت وتلاش کنیم.

 

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که 7-8 میلیون نفر شناسایی شده‌اند که از جمعیت اخذکننده یارانه‌ها جدا شوند، اظهار کرد: البته این موضوع تبعات اجتماعی نیز دارد و نباید این اصل شود و همان‌طور که گفتم در طی چندین دهه در این کشور یارانه‌ها ناعادلانه توزیع شده، حال اجازه دهیم مدتی نیز عادلانه توزیع شود.

 

رییس‌جمهور با بیان این‌که وقتی پول را دست مردم می‌دهیم خود آنها مدیریت می‌کنند، گفت: همان‌طور که گفتم تنها راه اصلی دور زدن تحریم‌های دشمن، اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌هاست و می‌توان کارهای بزرگ انجام داد. البته شرطش این است که این قطار یک راننده داشته باشد؛ چرا که اقتصاد را از دو جا نمی‌توان هدایت کرد و باید سیاست‌ها یکی باشد.

 

وی با تاکید بر این‌که همه‌ی قوا باید در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها کمک کنند، یادآور شد: پارسال در کشور چه خبر بود؟ به بهانه‌ی تخلف یک گروه در کشور چه بساطی درآوردند؟ چرا همه را متهم می‌کنند؟ چه رعب وحشتی ایجاد شد؟ با رعب و وحشت نمی‌شود اقتصاد را هدایت کرد. من آخرش هم نفهمیدم چه شد.

 

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که عده‌ای عطش این را دارند که بگویند دولت آلوده است، خطاب به آنها، گفت: آنها می‌خواستند دولت را بزنند، اقتصاد را زدند، اصل را زدند. ما به آنها گفتیم بانک‌ها و کشور با این اقدام قفل می‌شود. حال اگر 10 نفر هم تخلف کرده‌اند رسیدگی کنند، ولی طوری نشود که کشور قفل شود.

 

وی با تاکید بر این‌که دولت مال همه‌ی مملکت و کشور است، گفت: این‌گونه نیست که کشور مال یک عده‌ای باشد و دیگران مستأجر. ملت و دولت مال این مملکت هستند و باید همه دست به دست هم بدهیم تا کارها پیش برود. بحث‌ها باید کارشناسی باشد. در اقتصاد اگر بخواهیم عددها را مطلق در نظر بگیریم، چیزی گیرمان نمی‌آید. اینها همه نسبت است. تورم، نقدینگی و رشد اقتصادی همه نسبت است.

 

به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور با طرح این پرسش که چرا باید به دولت بی اعتماد باشیم، گفت: این دولت پاک‌ترین دولت تاریخ این کشور است و من این را اثبات می‌کنم. گرچه عده‌ای بسیج شده‌اند یک لکه به این دولت بچسبانند، البته نتوانستند.

 

احمدی‌نژاد با بیان این‌که باید کشور را بسازیم و ما نوکر ملت هستیم، ادامه داد: نوکر وقتی خوشحال است که اربابش راضی باشد.

 

وی با بیان این‌که متاسفانه عده‌ای تمام مناسبات کشور را در مسائل سیاسی و انتخاباتی تحلیل می‌کنند و این امر بدی است، گفت: این باعث می‌شود که زمین بخوریم. ما می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. راه حل آن این است که قیمت ارز را درست کنیم، مصرف ارز را درست کنیم و قانون هدفنمد کردن یارانه‌ها را اجرا کنیم.

 

رییس‌جمهور با حمایت از توزیع نقدی یارانه‌ها به مردم و با تاکید بر این‌که این بهترین روش است، ادامه داد: تولید در کنار اقتصاد باید به جلو برود و در هیچ کجای دنیا نیز این‌قدر یارانه به بخش تولید داده نمی‌شود، ولی ما باز هم کمک می‌کنیم.

 

احمدی‌نژاد گفت: اکنون یک دولت پیدا شده که خود زیر بار سنگین اجرای تحولات اقتصادی می‌رود و این فرصتی است برای کشور که باید استفاده کنیم. پارسال می‌توانستیم مرحله‌ی دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کنیم که نشد. امسال نیز می‌توانستیم اجرا کنیم که نشد، ولی من معتقدم دوای درد امروز ما اجرای این قانون است. نباید بترسیم. باید به دل مشکلات برویم و ملت نیز نشان داده است که دارای توانمندی است.

 

وی هم‌چنین به با اشاره به عزم دولت برای اصلاح نظام بانکی گفت: در این مورد نیز یقین دارم که وقتی ما بخواهیم کلید آن را بزنیم، هجمه در مورد آن شروع و این طرح قفل می‌شود.

 

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که باید همه دست به دست هم بدهیم تا طرح تحول اقتصادی در کشور اجرا شود، گفت: باید تلاش کنیم که در این 5-6 ماه آینده بتوانیم آن را اجرا کنیم و من نیز دیگر نمی‌توانم، کاندیدا شوم که عده‌ای بگویند می‌خواهیم با اجرای آن رای بیاوریم.

 

احمدی‌نژاد با طرح این سوال که آیا از خود مردم پول بگیریم و به خود آنها بدهیم نقدینگی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: ممکن است موقعی نیز لازم باشد که تن‌خواه بگیریم و این ابزار کار است.

 

وی با تاکید بر این‌که باید مردم را در اداره اقتصاد کشور شریک کنیم، افزود: اگر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کنیم و همه دست به دست هم بدهیم و با یک برنامه‌ی محکم آن را اداره کنیم، چهار ماه دیگر دشمنان به خاطر تحریم‌هایی که ملت ایران را کرده‌اند از ملت ایران عذرخواهی می‌کنند؛ چرا که می‌بینند هر کاری که می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند و اقداماتشان بی‌معناست. البته در این زمینه باید اراده و برنامه‌ای واحد در کشور ایجاد شود و فرمان دست یک نفر باشد و بقیه پشتیبانی کنند.

 

در این مراسم تعدادی از وزرای اقتصادی و مسوولان مربوط به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و هم‌چنین مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

+43
رأی دهید
-189

Khodekhodeshe - انتورپ - بلژیک
ها والا........…؛.........
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 00:54
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
خدائیش خیلی خندیدم این عنترخیلی جوکهایه خنده داری میگه.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:09
samuk66 - لندن - انگلستان
درسته بیش از ۶۰% مردمِ ایران احمقند ولی‌ این مموتی خیال میکنه همه احمقند!!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:10
ARAMESH2 - سیدنی - استرالیا
تهوع آور بود.مملکت را به گند کشیدی.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:32
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
من هم پاک بودن اینان را تائید می‌کنم !،،،،،،،،،، هفته‌ای ۵ روز میروند حمام !, و غسل میکنند ؛ غسل پشه ‌; میخواد بشه میخواد نشه !!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:08
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
پاک از شرف , پاک از وجدان , پاک از آبرو , پاک از انسانیت ................
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:47
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
مثلاً مموتی آمده مثال روشن و قابل فهم بزند و میگوید : "البته شرطش این است که این قطار یک راننده داشته باشد؛ چرا که اقتصاد را از دو جا نمی‌توان هدایت کرد و ..." این ابله هنوز نمیداند که در برخی قطارهای اروپائی مثل فرانسه از قصد دو تا راننده میگذارند که اگر یکبار یکی یهو حالش خراب شد راننده دوم راندن قطار را ادامه دهد چونکه اتفاق افتاده که راننده قطار یکهو سکته قلبی یا مغزی کرد و تصادف شد. میگویند آدمی است و آدم که ماشین نیست و ممکنه خطا کنه یا چرت بزند و با جان صدها نفر نباید بازی کرد. بنظر مموتی حتماً در هواپیماها هم نباید کمک خلبان یا خلبان دوم باشد؟ حالا اگر راننده قطار شخصی کله پوک یکنفر مثل مموتی باشد و قطار با 75 میلیون سرنشین را دست او بدهند که به تنهائی هدایت کند بجای مثلاً سر از مشهد درآوردن یکهو سر از قندهار افغانستان در میآورد. او که خودش گفت "اقتصاد علم نیست " و یکی از شاهکارهای نخبه اش هم بستن سازمان برنامه ریزی کشور بود. بدبختی اقتصاد ایران این است که بجای یک راننده قطار یک خرسوار بیسواد مثل خودش دارد و بجای قطار خر پیر فرسوده ای بنام اسلام!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 02:12
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
نخور آقا، نخور! می‌خوری هم کم بخور.. بوی گندش دنیا را بر داشته!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 02:44
parviz1 - کترینگ - انگلستان
این مرتیکه واقعاً دیوانه هست.همه حرفاش دروغ هست.ملّت را بدبخت کرده و هنوز هم میگه ما بهترین دولت هستیم و و و.. دزدیها و جنایات و زندانیها و تجاوزات و دادن دریا به‌‌ روس‌ها و هستی‌ و نیستی‌ کشور به‌‌ دست سپاه و و . همه در همین ۸ سال اتفاق افتاد .هنوز جای خون جوانان در خیابانها پاک نشده!!!!!!!! هنوز صدها نفر در زندانها در حل شکنجه هستن و و .. چی‌ را ثابت می‌کنی‌؟!!! تمام فامیلهای گدا گودلت میلیاردر شدن و هزاران خیانتهای دیگر که خودش کتابها می‌شه نوشت.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:19
naderan - یوتوبوری - سوید
طبق نظر روان پزشگان دنیا هر فردی را میخواهید بشناسیت. فرد همیشه خود را از کاری.که خلاف اجتماعی باشد خود را در همین خلاف پاک نشان میدهد.در صورتی کسی مشکلی.نداشته باشد . حرفی نمیزند.یعنی ایشان چون دورغگو و دزد هست همیشه از خودش دفاع.میکند ولی مردم میدانن که ایشان در زندگی همیشه از مخارج خانواده در مشکل مالی بود.حالا برید بیبینید چه سرمایه برای خودش و خانواده از دزدی بدست اورد.حقه باز ترین رییس.؟
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 03:22
bestofthebest - كي يف - اكراين
اگه کسی‌ از این جونور پر روتر سراغ داره،لطفا به من بگه...دروغ باید اینقدر گنده باشه که همه باور کنن )
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:22
farnia - تهران - ایران
مردک الاغ !!! درست یادم هست در منطقه شفت نزدیک فومن یک پیرمرد 70 ساله شمالی را سوار ماشینم کردم و از وی پرسیدم پدر روزگار بر وفق مرادت میگذرد ؟ در پاسخ گفت : من زمان شاه 2 تا گاو داشتم و 7 فرزند که همه اموراتم با این دو گاو میگذشت . الان 7 تا گاو دارم !!! فرزندانم را هم ندارم !!! همه ازدواج کرده و رفته اند شهر !!! ولی نمیدانم چرا امورات من و همسرم نمیگذرد !!!! حالا توی الاغ بگو همه راضی اند !!! طرح تحول اقتصادی !!! خیلی رو میخواد !!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:38
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
گور پدر دروغگو .
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:38
compatriot - تورنتو - کانادا
من نخوندم مزخرفات مموتی را ولی‌ ناگفته پیداست که پاکترینه چون دو هفته یکبار حمام میره! یه هفته، دو هفته مموتی حماوم نرفته!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 04:44
kobalt - کرج - ایران
جونه مموت زحمت نکش ما خودمون دنبال ناپاکترین میگردیم
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 05:17
kingkong - ونکور - کانادا
الحق دستورات بانگ جهانی و صندوق بین المللی پول و.. را خوب اجرا می کند.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 06:10
htafas - مادرید - اسپانیا
این دفعه چقدر ز‌ر زده
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 06:17
مانفرد - ایران - ایران
تو که راست میگی...............اگر خلافی هم بود که تقصیر تو نبود .لابد تقصیر صاحب الزمان بود.بیشتر دستورها رو اون صادر میکرد و تو فقط مجری اوامر بودی.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 07:16
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
ها‌ها ها، جوک میگه بازم این دلقک. میگم محمودی تو که راست میگی‌ ......آدم دروغگو.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 08:16
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
حیف از گوش کا بخواد بد این اراجیفو گوش کنه واگن این شخص مشمأز کنند‌ست،
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 08:48
amirehsan1 - آمستردام - هلند
اول ثابت کن که مریض روانی‌ نیستی‌ مابقیش پیشکش
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 08:58
طالب حق - تهران - ایران
فعلا که به همه ما ثابت شده که شما کثیف ترین دولت دنیا هستید . حالا کی میخوای ثابت کنی ؟ مثل افشای نام مفسدین طول نکشه یه موقع . زودتر ثابت کن تا دوره دولتت تموم نشده . ما منتظریم ها .
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:05
shirin111 - پاریس - فرانسه
ساموئل جان گل‌ گفتی با نظرت کاملاً موافقم
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:32
میکایل - مالمو - سوئد
دیگه آدم از این مموشی،بدبختر وجود نداره،چون خره ش کردن،کردنش رئیس جمهور که هرچی‌ بدبختی مملکته بندازن گردنش،حالا فکر می‌کنه،واقعا در حد آدم حسابی‌‌ها ‌ست،میندزنش تو سطل اشغال.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:32
navid868 - اشتوتگارت - آلمان
خبر مرگتو ایشالّا بخونم یه‌‌روزی توی همین iranian uk مموتی که کشورو به لجن کشیدی!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:24
متفاوت - شیراز - ایران
تو روانت از همه چیز پاکتره
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:33
mashhabib - کبک - کانادا
ایشان جای ف و پ رو اشتباه گرفته اتد؟؟؟؟!!!!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:45
Tabesh - شفیلد - انگلیس
خوب البته به روش خودش، یک میلیون دروغ دیگه که اشکالی نداره . اینهمه گفتی اینا هم روش !!!!!!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 10:15
oghab - هلسينكي - فنلاند
ملت ایران اگر قوه تشخیص داشت .که حال وروزش این نبود ....توی ایران پای ماهوار بشینند وتخمه بشکنند وشهرام همایون یا سکوئی گوش کنند ...توخارج ازایران هم برن کنسرت ابی و... ودرنهایت به یک جمهوری اسلامی دیگه 98 درصد اری بگن .. بابا ایران تمام شد . فاتحه /
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:49
max payne - تهران - ایران
ر.... خبر نداری
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 10:08
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای احمقی نژاد فرمودن ، وقتی پول را دست مردم می‌دهیم خود آنها مدیریت می‌کنند، یعنی‌ اون ۴۵ هزار تومان رو بر دارن حالا کا تحریم هستیم خودشون برن از خارج کشور خرید کنن و بر گردن البته زنبیل یادشون نره کا بتونن اون همه وسیله رو با خودشون بیارن مخصوصا خانمهای خانه دار
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 10:53
poriyaye_vali - دوحه - قطر
معمر قذافی با ورژن جدید!!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 11:53
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای احمدی نژاد از کدام اقتصاد صحبت می‌کنین .مگه با این همه دزدی و نوسانات بازار ایران چیزی به نام اقتصاد باقی مونده،تا کی‌ میخواهین با مردم بازی کنین ،از تو این غرعان فقط دروعگو حقّه و کلک یاد گرفتین،
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 10:28
parastooeshge - توکیو - ژاپن
مگر تا الان پاک نه بودی؟ثابت کردن چه چیزهای؟
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 11:57
dara20 - تهران - ايران
نیاز به اثبات نیست خودتو خسته نکن فقط یکبار برو حمام تا پاک بشی، البته از الودگیهای فیزیکی‌.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 12:30
nassau - کپنهاک - دانمارک
آقا حرف زیاد زده می‌شه از همه جا و همه کس شنونده باید عاقل باشه
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:28
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
همانگونه که دین پر از جنایت تو و دیگران پاکترین است! ارواح عمه ات!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 17:00
datis - سن دیگو - امریکا
هاهاها دلقک واقعا مسخرهست
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 19:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.