جایزه 1.8 میلیون پوندی فیزیک به استفان هاوکینگ رسید

ذهن استفان‌ هاوکینگ با فضا و زمان درگیر است، و زیبایی‌های غریب سیاه‌چاله‌های درخشان را کنکاش می‌کند،‌ اما در روزهای اخیر ذهن جستجوگر این فیزیکدان بزرگ درگیر مساله‌ای زمینی‌تر شده است و باید برای خرج کردن 1.8 میلیون پوند پول نقد راهکاری بیابد.


به گزارش گاردین، استفان هاوکینگ، کرسی‌دار سابق ریاضیات لوکاسین در دانشگاه کمبریج، اکنون باید به این بیاندیشد که چگونه جایزه 1.8 میلیون پوندی،‌برابر 3 میلیون دلار را خرج کند، این جایزه‌ یکی از ارزشمند‌ترین و پرمنفعت‌ترین جوایز علمی جهان به شمار می‌رود.

این فیزیکدان برجسته که به دلیل بیماری نتوانست در مراسم تولد هفتاد‌ سالگی‌اش شرکت کند، جایزه یک عمر دستاورد‌های علمی در زمینه فیزیک نظری را به خاطر فعالیت‌هایی از قبیل کشف تشعشعات سیاه‌چاله‌ها و مشارکت جدی‌اش در تحقیقات مربوط به گرانش کوانتومی و زوایای مختلف جهان اولیه را از آن خود کرد.

این جایزه یکی از چندین جایزه‌ای است که توسط یوری میلنر روسی، یکی از مشهورترین و با نفوذ‌ترین افراد در جهان اینترنت که میلیاردها دلار از سرمایه خود را در شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌هایی از قبیل فیس‌بوک و توئیتر سرمایه‌گذاری کرده، راه‌اندازی شده‌است.

برندگان این جایزه توسط هیات داورانی مستقلی از فیزیکدانان از جمله اد ویتن نظریه پرداز، آلن گوث بنیانگذار نظریه تورم کیهانی و نیما ارکانی حامد، فیزیکدان مشهور ایرانی که خود در ماه جولای سال 2012 به همراه هشت فیزیکدان دیگر موفق به کسب این جایزه‌شد، انتخاب شده‌اند. ارکانی حامد که در موسسه مطالعات پیشرفته پرینستون مشغول به تحقیق است در ماه جولای به خاطر مطالعاتش در زمینه ذرات بنیادین فیزیکی موفق به کسب این جایزه شد.

هاوکینگ در ایمیلی که برای گاردین ارسال کرده اعلام کرده است که از دریافت این جایزه بسیار مفتخر و خوشحال است. وی در این ایمیل نوشته که هیچ‌کس برای کسب جایزه، تحقیقات فیزیکی انجام نمی‌دهد بلکه انگیزه اصلی لذت کشف پدیده‌ای است که کسی تا پیش از این از آن آگاهی نداشته است. با این‌همه جوایزی مانند این جایزه، نقشی مهم در شناخت عموم مردم از دستاوردهای فیزیکی دارند. این جوایز ارزش فیزیک و علاقمندی به آن را افزایش می‌دهند.

وی در ادامه می‌گوید: با‌وجود اینکه تقریبا تمامی فیزیکدانان نظری با این پیش‌بینی من، که سیاه‌چاله‌ها باید مانند یه جرم داغ بدرخشد موافقند، اثبات تجربی این پدیده کار بسیار دشواری خواهد بود زیرا درجه حرارت سیاه‌چاله‌های میکروسکوپی بسیار کم است.

هاوکینگ قصد دارد از این جایزه برای کمک به نوه‌اش که به بیماری اوتیسم مبتلا است کمک کند و ممکن است خانه‌ای ویلایی خریداری کند. نیما ارکانی حامد به عنوان یکی از اعضای هیات داوران می‌گوید: در مورد هاوکینگ چه می‌توان گفت؟ وی غول حقیقی و مطلق فیزیک مدرن است و کارهای بسیار بزرگی انجام داده است.

هاوکینگ تنها برنده این جایزه نیست. دانشمندانی که هدایت برخورد دهنده بزرگ هادرون را به عهده دارند و ذره‌ بوزون هیگز را کشف کرده اند جایزه سه میلیون دلاری دیگری را از آن خود کرده‌اند. این جایزه به لین اوانز رئیس کنونی برخورد دهنده بزرگ هادرون و 6 مدیر سابق و کنونی آشکار‌سازهای اطلس و CMS رسیده است.

اوانز نیز درباره چگونگی استفاده از جایزه‌ای که برده است می‌گوید به جز ولخرجی برای خریداری یک آی‌پد، کلا به پول زیادی نیاز ندارد و قطعا قصد ندارد با یک خودروی فراری اطراف مجموعه سرن پرسه بزند زیرا به نظر وی این کار برای وجه‌اش نامناسب است.

+122
رأی دهید
-13

bita tehrani - ونکوور - کانادا
لابد ایشون از قرآن مدد گرفته که بقول اسلامیست‌ها الله تمااام اسرار علمی‌ دنیا را در آن گذاشته! راستی‌ چرا این اسلامیست‌ها از رو نمیروند؟!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 23:34
feminism - لندن - انگلستان
به واقع درمورد این نابغۀ خارق العاده چه میتوان گفت ؟ درود بر مردی که با وجود بیماری که داشت نه تنها هرگز پناه به نیروی دروغینِ معلق در آسمانها نبرد بلکه پی در پی کشفیاتش را گسترش داد و خلق کرد. و صد البته که همچنان هم ادامه میدهد. درود و هزاران درود بر این بزرگ مرد دانشمند که یکی از شاخص ترین نابغه های زمان میباشد.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 01:39
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
samuk66 - لندن - انگلستان - morid - بوشهر - ایران - MOHSEN_IRAN - دبی - امارات - شهادت - تهران - ایران - مسیح پسر مریم - تهران - ایران - Soniger_Tag - گیسن - آلمان - شهادت - تهران - ایران و بقیه بسیجیهای مفلوک که نامتان از قلم افتاده!. درد و بلای این دانشمند فلج که تنها مغز و بخشی از بینایی اش درست کار میکند و پیچیده ترین معادلات هستی را حل کرده و فیزیک کوانتوم به نام او عجین شده بخورد بر فرق سر شما بی سوادان سایبری و نوکران رژیم ددمنش اسلامی که حتی کلمات فارسی را هم نمیتوانید درست ادا کنید و به (تاوان) میگویید (تابان) و (آدم) را (عدم) مینویسید و بقول شما اسلام چیها الا ماشاالله غلطهای املایی و دستوری دارید!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 03:15
romano - تهران - ایران
bita tehrani - ونکوور - کانادا خانم محترم دلیل اینکه اسلامیستها از رو نمی‌روند این است که تا سال 2012 هنوز بشر نتوانسته وجود نداشتن خدا را انکار کند و دلیل توهینها و حرفهای تکراری شما این است که نمی‌توانید کسی را در علوم عقلی به حد مولوی از خودتان برسانید چطور بشری با خرافاتش 1000 سال قبل در خانه خشتی به این حد عقل رسیده حال شما که ادعای عقل و علمتان پیش گزیده می‌شود هنوز کسی را نتوانسته‌اید مانند مرحوم حسین پناهی بیاورید نه در ایران در دنیا دو نفر نقلش را قول روز کنند و کلامش در دل و جان جامعه مانند خون جریان داشته باشد. امثال داوکینز و هاوکینز در سلول برگ درختی گیرکرده‌اند حال می‌خواهند به کل درخت تا ریشه پی ببرند و نمی‌برند که میگوید برگ درختان سبز هر ورقش دفتریست .. یا آفرینش همه تنبیه خداوند دل است. چطور جهان بوجود آمد چطور زن زن شد و مرد مرد شد و نسل انسان در بازه کوچکی از آزمایش و خطا زن و مرد بودن نابود نشد و اصلا آثار آزمایشها کجاست اگر بر مبنای تکامل بود ( که هست) چطور میلیارد صفت یکتا خلقت بر اندک میلیون زمان آفرینش چربید و انسان نابود نشد. ادامه ...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 05:31
romano - تهران - ایران
اسلامیست دو نوع است اسلامیست چوپان مثل آتئیست و . چوپان! و اسلامیستی که مبنای تفکرش بر مبنای صلح، اعتدال، عشق، مدارا و دانش است حداقل از این باور مطمئنم که این گروه از خداباوران بار دانش بشری را تا به امروز به دوش کشیده نمونه گالیله، نیوتون،انشتین، حافظ، خیام و .. و نمونه شما؟ عجب دنیا هزاران سال بار دانش به دوش کشید که در سال 2012 یک عده که نبوده‌اند بیایند حکم قطع بدهند! عجبا که ما نشنیده بودیم کسی جرات کند در علم حکم قطعی و عام کل علم بشری بدهد حداقل مردم از 2000 سال قبل عقلش را داشتند که نگویند که به فلان دلیل علمی همه دلایل دیگر تا به امروز از بن مردود است! حداقل این آقایان مدعی عقل و معنای جدید می‌توانند با پولهای خود دست یک فاحشه را در زندگی بگیرند که ما هم بالاخره ببینیم که بله معنویت زاده علم هم دست گیرا دارد و گرنه مارا همان جهل 2000 ساله مسیح موسایمان خوشتر. ادامه ...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 05:42
romano - تهران - ایران
خلاصه کنم شما بغض دارید و بسیار تکراری می‌گویید چیزی بگویید که ما را متحول کند وگرنه همانقدر که تو متحول شدی ما نیز شدیم و از دنیای زاده فنتان همین بس که میزان زنان و دختران فقیر در گیر فحشا در یک سال به اندازه چهارصد سال تاریخ برده داریست پس چه می‌گویید وقتی دانشی که با یک دکمه میلیون میلیون آدم را می‌تواند نابود کند چرا نمی‌تواند با فشار یک دکمه دو نفر را سیر کند و اصولا جای امثال هاوکینز و داوکینز در معنویت جهان کجاست آیا زندگی علمی یعنی تنها علم و نه معنی (زرشک که زمان باستان ارسطو و افلاطون که هیچ حتی در حماسه گیلگمیش هم 5000 سال قبل دانسته بوده که علم بی معنویت یعنی دور تکرار و هیچ شکمی را سیر نمی‌کند). بیشک بزرگترین دستاورد تاریخ بشری آموزه های اخلاقی و معنویست و ادیان و افراد خلف آن تا حد توان برای این مهم سعی کردند. منتظر کلمات مکررتان هستم. پیوست خواهش می‌کنم مرا متهم به ملاباشی بودن نکنید که با فروتنی به همه عزیزان از لحاظ تحصیلی بسیار تحصیل کرده و اتفاقا در رشته مهندسی هم هستم پس قرآن خونک و روضه باشی نیستم.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 05:49
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
پس جایزه علی‌ گدا کا جانشین امام زنبوره و احمدی نژاد کا معجزه کردو‌ تو سازمان ملل از خودش نور امام زنبوری نشون داد چی‌؟؟؟مگه با سخنش هم رو ماتو مبهوت نکرد کا حتا کسی‌ واسه اون مدتی‌ کا صحبت میکرد پلک نزد؟؟ عجب از این استکبار جهانی‌ کا حقو به ناحق میدن
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:20
bavar88 - آمستردام - هلند
این پول را به مادی گرا‌ها بده تا خرج سلامتیش کنند!!، این که معتقد به بیخدایی است چرا نتونست خودش را درمان کند. اینا نشونه هستند که خدا بشر را امتحان می‌کند. علم بدون دین می‌شه این مردک. چشم‌های اینا زمانی‌ باز می‌شه که عمرشون تموم بشه. خسران دو عالم اینه، چون اینجا هم سلامتی نداشت که لذات حیوانی مثل مادی گرا‌ها را ببرد و اون دنیا هم به خاطر گمراه کردن و دور کردن مردم از خدا باید چیز تو آستین بشه. هه‌هه‌هه
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:07
oghab - هلسينكي - فنلاند
دیگه حال به هم زن شدن بعضی ازکامنت ها . ازفیزیک میگن . نظر میدن لابد توقران...درباره شیمی میگن .نظرمیدن حتمی مموتی فلان...بابا میمیرین اگر اضحاروجود نکنید
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:37
oghab - هلسينكي - فنلاند
دیگه حال به هم زن شدن بعضی ازکامنت ها . ازفیزیک میگن . نظر میدن لابد توقران...درباره شیمی میگن .نظرمیدن حتمی مموتی فلان...بابا میمیرین اگر اضحاروجود نکنید
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 09:38
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
رومانو - تهران - ایران.. عذر می‌خواهم فرمودید "اسلامیستی که مبنای تفکرش بر مبنای صلح، اعتدال، عشق، مدارا و دانش است ". میشه لطفا به من بگید، این اسلامی که شما تعریف کردید از کجا در آوردید؟ کتابتون چیه؟اسم خداتون چیه؟اسم پیامبرتون چیه؟
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 13:24
feminism - لندن - انگلستان
bavar88 / و اینگونه سخن گفتن تو نیز نشانۀ حماقت های مذهب فروشانی چون خودت میباشد !!!!!!! پس تصادفاتِ پی در پی راهیان نور هم امتحان خدای شکنجه گرت است !!؟؟ فریاد کشیدن کودکان بی پناه در آتش هم سنجیدنِ آنها بدستِ خدای هیولایت است !!؟؟ زلزلۀ خانمان برانداز آذربایجان که دست کم 100 روستا با خاک یکسان شد و بازماندگانِ بی خانمانی که اکنون در سرمای زمستان تن و بدنشان از سردی کبود میشود ، نیز ، نشانه های مهربانی پروردگار ذلیلت است !؟! سیل اخیر در استان مازندران که دو هزار و 19 واحد مسکونی در 10 منطقه شهر بهشهر دچار خسارت شد ، هم جزء امتجاناتِ خدای تو بوده است !!؟؟ ------- اگر دانائی سخن گفتن نداری دست کم یادبگیر که خاموش بمانی
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 15:38
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
romano- تهران- ایران- دوستان دیگر در کامنتهای دیگری به تو هم قبلاً گفتند که نوشته هات پرت و پلا است و انگار که تحت تاثیر داروئی یا تریاکی چیزی باشی. لطفاً قبل از آنکه کامنتت را بفرستی 3 بار یا بیشتر بخوان ببین خودت اصلاً چیزی میفهمی؟ ببین چه نوشتی: " دلیل اینکه اسلامیستها از رو نمی‌روند این است که تا سال 2012 هنوز بشر نتوانسته وجود نداشتن خدا را انکار کند." یعنی چه؟ منظورت وجود داشتن خدا را انکار کند؟ یا وجود نداشتن خدا را ثابت کند؟ تو با دوکلاس سوادت میتوانی در باره نظرات داوکینز و هاوکینز نظر بدی ؟( چرا نگفتی مهندس چه رشته ای هستی؟ شاید مهندس نهر و فاضلابی؟ ) تو اصلاً تا حالا اثرهای علمی این مشعلهای علمی معاصر را خواندی که ردشان میکنی؟ بدجوری به گیجی میزنی و همه چیز را با هم قاطی میکنی و دو پهلو حرف میزنی. تو قبل از اینکه بخواهی ادای روشنفکرها را در بیاری و مثلاً ادیبانه حرف بزنی سعی کن دو جمله ساده بگوئی که اول خودت بفهمی چی گفتی. محتوای کامنتت هم آنقدر بی ارزش است که ارزش نقد کردن ندارد. بیسواد بدان 93% نخبه های علمی و فیزیکدانان و رشته های دیگر آتئیست هستند که بهشان توهین میکنی.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 20:52
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
romano - تهران - ایران. آیت الله romano قبلا هم جواب این لاطایلات و مهملات ذهنی را داده بودم. اینکه گفتی بشر تا سال 2012 هنوز نتوانسته وجود خدا را انکار کند جزو خنده دار ترین و ابلهانه ترین نظراتی است که تا بحال داده ای! جهت اطلاع شما عرض کنم که پنبه خدا بیش از 15 سال است که در دنیای علم بطور قطعی و یقین زده شده و دانشمندان تنها بدنبال تایید نظریات خود در مورد { آفرینش از هیچ } بر مبنای آزمایش و تئوریزه کردن کل آفرینش بودند که آنهم حدود 2-3 ماه پیش با کشف ذره بوزان -هیگز یا ذره خدا (که البته ربطی به خدای خیالی شما ندارد و استعاره است) در شتابدهنده ذرات اروپا با ضریب قطعیت %99.99999 به اثبات رسید. داشنمندان بر خلاف شما مغز فندقی های گرفتار در تار و پود بلاهت اسلامی و تحجر و تعصب هر نظریه ای را در بوته آزمایش میسنجند و بعد آنرا بعنوان اصلی جهان شمول اعلام میکنند...
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 18:51
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
romano - تهران - ایران - ادامه ... آتئیست نمیتواند چوپان باشد ! استیون هاوکینگ یک آتئیست است. او چوپان است یا تو بیسواد با این اراجیفی که میبافی؟! بهتر است به جای آبرو ریزی و بیسوادیت را به رخ دیگران کشیدن و یاوه گویی بروی قدری مطالعه کنی هر چند که بعید میدانم سوادت از حد سیکل ردی نظام قدیم سابق یا دروس سطح حوزه ایدزیه قم فرا تر برود! اما در مورد اسلام چی ها با قاطعیت میتوان گفت که چون عقل و خرد در دین نکبت بار اسلام جایی ندارد و همه چیز تعبدی است و بقول خودتان باید عبد و عبید و ضعیف و زبون و مسکین درگاه الله باشید (همان اللات بت بزرگ مکه که محمد او را از زمین به آسمان برد و نامش را الله گذاشت) نتیجتا جماعت مسلمین گوسفندانی پیرو چوپان خود بیش نیستند. بنابر این آنچه را که در خود دیدید به خردمندان آتئیست همچون پروفسور هاوکینگز و دیگران نسبت دادید که این هم نشانی دیگر از بلاهت ذاتی جنابعالی و سخیف بودن سخنان ..تان است!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 19:17
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
bavar88- آمستردام- این چه حرف چرندی است که زدی؟ نوشتی:"این که معتقد به بیخدایی است چرا نتوانست خودش را درمان کند." نادان این بابا فیزیکدان است نه دکتر پزشکی! تازه مگر خدای شما، امثال شما خدا پرستان را درمان میکند؟ اگر میتوانست این همه معلول و مریض مذهبی نبودند که اولی اش خود خامنه ای ملعون خداپرست است. مگر اکثر خداپرستان بر اثر بیماریی نمیمیرند با اینکه اینهمه دعا و مناجات میکنند؟ از خمینی گرفته تا پاپ اعظم سابق که پارکینزون داشت همه مریض شدند مردند پس چرا خدا به مردهای مبلغ خودش کمک نکرد؟ اگر خدا حی و حاضر است و همیشه در همه جا ناظر چرا از پیش دست یا پای بمب گذار در مقبره امام حسین و علی را قطع نمیکند تا صدها آدم بیگناه کشته نشوند؟ ببین باز چی نوشتی: "علم بدون دین می‌شه این مردک." اولاً این دانشمند تا قبل از کتاب آخریش معتقد به خدا بوده یا شک داشته و این اواخر در کتاب آخری اش بعد از یکسری اکتشافات جدید علمی از کهکشانها گرفته تا دانسته های جدید در علم فیزیک به این نتیجه رسیده که خدائی نیست. به تو خرافه پرست مرتجع نیامده که در باره دانشمندان که اکثراً به خداپرستی میخندند ابراز نظر کنی!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 21:26
kobalt - کرج - ایران
romano-این علم با معنویت یعنی چه همان فیزیک اسلامیه یا همون شیمی اثنی عشری یا زیست شناسی جعفری یا ریاضیات عارفانه اس یا اصلا علم چیز دیگه است وما تا حال نمیدونستیم و کل دانشمندان عالم بجز مومنینشون تا الان گل لگد میکردن آقای مهندس بازدن یه دگمه دو نفر سیر نمیشن چون کار علم با شعبده که مخصوص ادیان الهیه فرق میکنه مهندس جون چرخش این همه کارخونه از مواد غذایی تا انواع محصولات مورد نیاز تماما بر اساس وپایه همون علوم محض و خشک وبی معنویت میچرخه و مردم دنیا رو سیر میکنه مطمئنا اگه همه مهندسین مثل شما دنبال عرفان میرفتن الان 7 میلیا رد درویش داشتیم که داشتن همدیگه رو عارفانه میخوردن
جمعه 1 دي 1391 - 05:48
malekIT - شیراز - ایران
سلام و درود بر همه ی شما عزیزان!سلام بر خدا باوران و درود بر کافران!قبل از هر چیز باید بگم کارهای این دانشمند در نوع خودش بی نظیره ولی برای کسانی که وجود خدا رو انکار میکنند چند تا مثال ساده میزنم.اول اینکه چند مدت پیش توی همین سایت اگر اشتباه نکنم خبری منتشر شد تحت عنوان"آیا بهشت برین واقعیت دارد"--->خدا ناباوران سرچ بزنن تو گوگل!دوم در مورد تحقیات ماسارو ایموتو و شهادت آب کدومتون چیزی شنیدین؟ بی زحمت یه سرچ هم در مورد این مطلب داشته باشین.سوم الگوریتم ژنتیک نشون میده در طول زمان هر چیزی قابیلیت تکامل و مدرن شدن رو داره-الگوریتم یه قانون هستش،استیفان جون گفتن قوانین جاذیه عامل پیدایش جهانه!استیفان جون عزیز دلم،ما مسلمونا به همین قانون میگیم خدا!چهارم آی آدم ها که در ساحل نشسته شاد و خندانید یک نفر در آب نه! در آب نه!بلکه در خشکی!با غذای اندکی،قوت کمی،می سپارد جان!می سپارد جان،همه ما حتی در خشکی به دلیل فقر دانش و البته ایمان زود قضاوت می کنیم و از بین میریم!فقر دانش دلیل باور های عامیانه بوده و هست..
جمعه 1 دي 1391 - 10:58
بت شکن - مونترال - کانادا
bavar88-آمستردام--romano- وقتی‌ در افاضاتتان میگوئید "این آقا که معتقد به بی‌ خدائی است چرا نتوانست خودش را درمان کند"؟ و " علم بدون دین میشود این مردک" این سوال هم پیش میاید "که چرا امام زین ال ابدین شما که دین مدار و خدا باور آنهم هم از نوع ‌شیعه و ۱۲ امامیش بود نتوانست خودش را درمان کند"؟ این خدا ناباورن اگر نتوانسته اند با ۲ دکمه یک گرسه را سیر کنند همین که با یک دکمه یا یک فرمان دینی (فتوا) نخواسته اند میلیون‌ها سیر را گرسنه و بی‌ خانمان یا حذف فیزیکی‌ کنند جای بسی‌ خوش حالی‌ است! (جنگ‌های صدر اسلام هم پیش کش) نیازی نیست مطالعه کنید!!
جمعه 1 دي 1391 - 12:40
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
یک موی این مرد می‌ارزد به از اولین تا آخرین رهبر اسلامی-!! نوش جانش!!
جمعه 1 دي 1391 - 13:56
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
علوم ناب اسلامی<<<شق القمر---۲ نیم کردن ماه!!---الله<<تنها من از جنسیت جنین اطلاع دارم!!!! زمین مسطح است!!!!! عمر افلاک ۷۰۰۰ سال!!! ارواح عامه ی بی‌ سوادتان چه علومی!!!!
جمعه 1 دي 1391 - 14:01
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
زبلخان - لوس آنجلس- (2 ) در باره بحث خدا هست یا نیست نظرات مختلف دو طرف را ببینید که استدلال و دلایل خدانپرستها در مقابل حرفهای مفت خداپرستها چقدر جالبه و قابل باور است. گفتار فیلم به آلمانی است ولی شاید این فیلم به انگلیسی هم باشد؟ خصوصاً دوست گرامی یا دیگر کاربران از ماجرای آزمایش Marsh Chapel ( گوگل! ) مطلع شوید ( در این فیلم هم آمده ) که چرا مغز برخی آدمهای روشنفکر و تحصیلکرده وجود خدا را نمی تواند بپذیرد ولی آدمهای خداپرست بدلیل ساختار مغزشان راحتتر تاثیر پذیر مسائل خرافاتی مثل خدا و مذاهب هستند که با کامپیوتر و غیره اندازه گیری و ثابت شده. نتیجه آزمایش مارش چپل این بود که کسانی که قبلاً وجود خدا را رد میکردند با تزریق ماده مخدری مثل Psylozipin ( سرچ در گوگل! ) که نوعی سم از قارچ خاصی است چطور کافرها را بعد از تاثیرگذاری در مغزشان به خداباوری رساند و دچار هذیانگوئی وجود خدا شدند. در ادامه
جمعه 1 دي 1391 - 17:26
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
zebelkhan- لوس آنجلس- (3 ) باور نمیکنید بروید دنبالش و ببینید وقتی که ما آتئیستها میگوئیم خداپنداری ناشی از خیالات و هذیانگوئی یکسری با اختلات مغزی است که در دورانی که علم و دانش نقشی نداشته برای جواب سوالاتی که بشر عقب مانده 2000 سال پیش برای تسکین ترسها و دردهای خود ساخته بود. هزاران نمونه بوده که علم چیزی را ثابت کرد و حق هم داشته. با هرچه پیشرفت کردن در علم و دانش بشری نقش خدا در اذهان مردم امروزی و آینده کمرنگتر میشود و کار و کاسبی خداپرستان با ادیان خرافه پرستی هم کمتر میشود. جالبه وقتی از هاوکینز میپرسند خوب خالق خود نیروی جاذبه چیست؟ مثل جواب این پروفسور در فیلمی که بالا آدرس دادم مثل این است که بپرسی بالاتر از قطب شمال قطب شمالتر هم هست؟ این سوال را از خود خداپرستان که خدا را در راس علم قرار میدهند باید پرسید اگر برای خلق هر چیزی باید خالقی باشد پس خود خدا را کی خلق کرد؟ آنوقت درمانده لال میمانند. 99% راههای مختلف علمی برای اثبات عدم وجود خدا که هست را قبول نمیکنند دنبال آن 1% جواب سوالهای هنوز داده نشده هستند. در ادامه
جمعه 1 دي 1391 - 17:30
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
زبل خان (4 )- آدم عاقل معمولاً باید چیزی را که 99% درست میگوید قبول کند یا نه؟ وگرنه دنبال بهانه جوئی است که حماقت و نادانی و ناآگاهی خودش را ارضا کند که در بین خداپرستان کم نیستند. برای فهمیدن مسائل پیچیده علمی زمینه های تحصیلات دانشگاهی در رشته های خصوصاً علوم تجربی لازم است که خیلی از این خداباوران جاهل ندارند. برای اطلاع نادانان خداپرست، اتاق مغز دنیا که ما اختراعات زندگی مدرن امروزی را مدیون علمشان هستیم، آکادمی فیزیکدانان آمریکاست که تمامی نوابغ علمی جهان درش عضو هستند و در بینشان 93% آتئیست هستند و بقیه هنوز شک دارند؟ در رشته های علمی دیگر هم همین طور است مثلاً در ژنتیک بگردید ببینید چند تا پروفسور پیدا میکنید که به خدا اعتقاد داشته باشند؟ اصلاً با دانسته های علم ژنتیک میشود به خدا پرستان تودهنی زد که اثبات میکند DNA و RNA کد (Code ) ژنتیکی برای Transkription در اکثر جانداران مشابه است و این نشانه اصل تکامل انسانهاست نه داستان احمقانه آفرینش در کتابهای آسمانی. باورتان میشود کلیسا اصل تکامل و تئوری انفجار کهکشانها را که کره زمین ازش درست شده قبول دارد ولی مسلمانها؟
جمعه 1 دي 1391 - 17:57
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. دوست عزیز و دانشمند. کاملا درست میفرمایید و با شما هم عقیده هستم. جالب است که اثبات وجود خدا بسیار مشکل تر از اثبات عدم وجود خداست! در حقیقت تمامی فلاسفه خدا باور هرگز نتوانستند وجود خدا را بدون مغلطه یا سفسطه به اثبات برسانند. جوهره استدلال خدا باوران اینست که موجودی وجود دارد که وجودش نیازمند هیچ دلیلی نیست (واجب الوجود) که این بجز سفسطه چیز دیگری نیست! اگر بخواهیم با این استدلال جلو برویم میتوان فرض کرد که میلیونها و میلیاردها از این موجودات میتوانند وجود داشته باشند نه یکی! در واقع بر اساس اصل عدم قطعیت و سایر یافته های اخیر علمی جای شک و شبهه برای دانشمندان باقی نمانده که جهان یا جهانهای خلقت برای پیدایش نیازمند هیچ دلیل وجودی نیستند. پاینده باشید.
جمعه 1 دي 1391 - 23:47
malekIT - شیراز - ایران
حقیقتجو عزیز یه سری هم به بحثایی که من مطرح کردم بزن!اینترنت منبع اطلاعاته سرچ کن!ما که شب و روز کارمون سرچ زدنه :)
شنبه 2 دي 1391 - 09:22
malekIT - شیراز - ایران
ARTEMIS --عزیز دل پیاده شو با هم بریم من خودم خیلی چیزا رو قبول ندارم ولی حرفایی هم که شما زدین شاید درست نباشه!البته میگم شاید!شاید هم حق با شما باشه!ماجرای شق القمر شدن:چند وقت پیش ناسا اعلام کرد دور تا دور ماه نواری وجود داره که تخمین زده میشه ماه حدودا 14 قرن پیش دو نیم شده!باور نمی کنی توی اینترنت سرچ کن!زمین مسطح نیست چون توی قرآن داریم.کل مغربین و المشرقین و...و البته منظور از 7000 سال هفت دوره ی زمین شناسیه
شنبه 2 دي 1391 - 09:18
malekIT - شیراز - ایران
حقیقتجو-->عزیز دل، من فیلد کاریم بیوانفورماتیک هست! حدود دو درصد مقالات پاپ مد مربوط به این شاخه از علوم زیستی هستش.حقیقتجو بعضی حرفاتون رو واقعا قبول دارم.به عنوان مثال ما وقتی درس هوش مصنوعی میخوندیم می دیدیم الگوریتم ژنتیک چطور در طول زمان تکامل ایجاد میکنه ولی عیزیم خیلی از چیزا هم هست که هنوز دلیل عقلی واسه ش پیدا نکردن به عنوان مثال Out of body experience یکی از جراحان برجسته ی آمریکایی وقتی خودش دچار شد.اذهان کرد که چیزی فراتر از مغز بر انسان مسلط هست
شنبه 2 دي 1391 - 09:34
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
زبلخان - لوس آنجلس- دوست خردمند و اندیشمند که با حضور روشنفکری و روشنگری خودتان مایه دلگرمی و امید ایرانیها هستید. اگر توجه کرده باشید من کامنتها را حتی شماره زدم از 1 تا 4 که کامنتی جا نیفتد ولی باز به چه دلیل؟ کامنت اولم را که خطاب بشما بود جا انداختند و میبخشید که در دنباله کامنت از فیلمی صحبت میشود ولی موضوع برای شما روشن نیست. نوشته بودم که بزرگوار زبلخان عزیز شما برای Romano از تهران از Higgs-Boson صحبت میکنی وقتیکه طرف هنوز دنبال عرفان و جهالت اسلامی است. بعد بشما توصیه کردم که فیلم مستند جالبی بتاریخ 18.12.2012 در تلویزیونn-tv آلمان نشان داده شد در باره همین بحث اثبات خدا اگر دوست داشتی در سایت این کانال در سرچش (به آلمانی Suchen ) کلمه DER GOTTESBEWEIS یعنی اثبات خدا را بدی دوتا ویدیو مستند هست اگرچه گفتارش آلمانی است ولی دانشمندانش به انگلیسی صحبت میکنند و شاید فیلمش به انگلیسی هم باشد؟ چون در این فیلم استدلال سران کلیسای واتیکان رم در کنار نتایج علمی و اثباتی دانشمندان گذاشته میشود برای قضاوت کردن که خداناباوران دلایل محکمی برای رد وجود خدا دارند. پاینده باشید.
شنبه 2 دي 1391 - 15:12
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
malekIT- شیراز- ایران- (1) با درود و تشکر از ابراز جلب توجه شما به کامنتهای من و متشکرم که مثل اکثر مسلمانها ( اگرچه من خودم نه تنها مسلمان زاده ام بلکه مسلمان و اهل نماز و روزه هم بودم ) بمن و دیگر دوستان آتئیست ناسزا نگفتید و توهین نکردید! نوشتید: "خیلی از چیزا هم هست که هنوز دلیل عقلی واسه ش پیدا نکردن" علم هم ادعا نمیکند که 100% جوابگوی همه سوالات است. ولی جالب است که ما هم همین را میگوییم که پندار خداگرائی هم ناشی از نادانستنها و ناشناختن انسانها از خود و محیط خودش از هزاران سال پیش تا به امروز است. یعنی خدا باوری جوابگوی ندانستنها و ناآگاهی معتقدانش است. چرا هر چیزی را که برایش هنوز فعلاً دلیل عقلی و علمی نداریم بیاییم فوراً بگوییم دست خدا پشتش است؟ چرا بجای استفاده و کمک از علم و دنبال دلایل عقلی بودن، مثل خداپرستها راحت طلب باشیم و درجا بزنیم بگوییم خدا همه چیز را آفریده ( به غلط! ) و بس و لازم نیست دنبال دلیلش باشیم؟ خود شما میگوید خدا برای قسمتهای 1% هنوز جواب داده نشده و ناشناخته هاست که به مرور زمان هم علم و دانش به جواب آن 1% هم خواهد رسید. در ادامه 2
شنبه 2 دي 1391 - 19:29
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
malekIT- شیراز- ایران- (2) پس آدمها بیایند ایمان و اعتقاد به 99% یافته های علمی بیاورند که این همه کیفت زندگی شان را بالا برد و در عمل ثابت کرد با عقلگرائی انسانی به نتایج مثبت و بهتری میشود رسید گذشته از سوء استفاد های مخرب علمی که گاهی به ضرر بشر هم بوده! چیزی را که خیلی از مسلمانها نمیدانند و شروع به توهین کردن میکنند که علم بدون ایمان به خدا و مذهب سر به ویرانگری میزند کاملاً بی اساس است. چرا؟ در کشورهای مدرن مثل المان که من خبر دارم دست دانشمندان هم همچی باز نیست که هرکار علمی دلشان میخواهد بکنند چونکه Ethik ( سرچ گوگل یا ویکی پدیا ) بین دانشمندان هست که همه مواظب و موظف به رعایت ارزشهای انسانی و اخلاقی مرسوم جامعه شان هستند. و معمولاً کمیسیون اتیک یا شورای اتیک Ethikrat درست میشود که درش دانشمندان هر رشته یا رشته های مختلف که در کشور نامدارند و مورد قبول اکثریت متخصصین رشته های خود هستند در باره خیلی مسائل علمی که اجازه داده بشود یا نشود ماهها بحث و گفتگو میکنند نمونه اش سر جریان آیا آزمایش ژنتیکی از نطفه اجازه داده بشه برای تشخیص سالم بودنش یا نه؟ در ادامه 3
شنبه 2 دي 1391 - 19:37
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(3) مسیحیهای آلمان مخالف بودند و میگفتند دخالت در کار خداست و از این حرفهای همیشگی قدیمی. ولی پزشکان معتقد بودند پدر و مادر قبل از تولد بچه حق دارند که بدانند اگر بچه فلج بدنیا میاید جلویش گرفته شود یا نه. حال به نظر شما دلیل یا حرف پزشکان عقلگرا درست است یا مذهبیها؟ مذهبیها میترسیدند که با این تکنیک ژن شناسائی نطفه در آینده فقط انسانهای سالم حق تولد داشته باشند و در جامعه فقط انسان کامل دیده بشود و فلج و معلولی نباشند که دیگران ببینند و سالمها خود را مقایسه کنند که درد و عذاب کشیدن یعنی چه و فراموش کنند؟ خدا هرچه خواست بچه هم همانطور بدنیا می آید. پس تقصیر فلج بودن بچه به گردن خداست! چونکه خدا خواسته! خب شما که عقل سالم دارید میتواند این تفکر مذهبی را قبول کنید؟ بکنید! من نمیکنم! یا ده ها مورد دیگر که گرایشات مذهبی برای سلامتی نه تنها مغز تن و آدمی بلکه روانش خطرناک است و باید دور ریخته شود و کسانی که اینرا نمی خواهند کاسبکاران نادان دینی هستند. پس متوجه شدید که در بین علم دارها هم نوعی ارزشهای اخلاقی بنام اتیک است و لازم نیست حتماً چماق مذهب بالای سرش باشد. در ادامه 4
شنبه 2 دي 1391 - 19:44
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(4) اگر کنترل خدا و نظارتش بود این همه فاجعه انسانی رخ نمیداد و هرروز هم رخ نمیدهد. در حکومتهای ایدیولوژیکی با سیستمهای دیکتاتوری مثل کره شمالی و چین یا ایران اسلامی با دین فاشیستی اسلام رشد علمی برخی رشته ها خطرناک است چونکه از آن بعنوان وسیله ترور و باجگیری دیگر کشورها استفاده میکنند. که نمونه اش دادن تکنیک و علم فیزیک در پرواز موشک به گروه تروریستی حماس بود. من و شما بدلیل سیستم بسته بودن مرزهای کره شمالی و چین خبر نداریم که با دزدیدن علمهای غربیها در کشورشان چه کارهای خطرناکی دارند میکنند؟ غرب بدلیل دمکراسی خیلی چیزهایش آشکار و باز است ولی در حکومتهای دیکتاتوری مثل ایران نیست و این باعث نگرانی باید بشود. برگردم به دوچیزی که اشاره کرده بودید. مرسی که الگوریتم ژنتیکی را مطرح کردی که در کنارش Mutation, Rekombination, Selektion هم نقش اساسی در صحت داشتن اصل تکامل دارند. حالا شما بیا اینرا برای یک ملا توضیح بده اگر که فهمید و قبول کرد؟ در ادامه 5
شنبه 2 دي 1391 - 19:50
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(5) البته من و شما هم که خوشبختانه تاحدودی میدانیم با تحصیل علم دانشگاهی بوده و این امکانات شاید برای خیلیها نبوده و نیست و اگر نمیدانند نباید سرزنشان یا تحقیرشان کرد و ازشان انتظار فهیمدن مطالب علمی را داشت. ولی وقتی حرفهای مفت برخی مسلمانها را آدم میشنود که از چیزی اطلاع ندارند ولی فحش به هرکی گفت من عقلگرا و علمگرا یا آتئیسم هستم میدهند. امروزه با اختراع اینترنت کسب علم و دانش خیلی راحت شده و در اختیار همگان است و مثل شما نباید ناله کرد که زندگی ما فقط شده سرچ کردن که بهتر از گوش دادن به چرندیات ملاهاست یا خواندن کتابهای مذهبی عقب مانده. راستی در مورد الگوریتم ژنتیکی در ویکی پدیا برای کسانی که زبان ژنتیک را میفهمند اطلاعات جالبی است. پدیده Out of body experience که به آلمانی Außerkörperliche Erfahrungگفته میشود تنها با مکانسیم ساختار مغز انسان قابل توضیح است که باز در اینجا علم و دانش دست برتری در جواب این پدیده دارد تا مذهبیها که ربطش به روح و غیره میدهند و به یک نحوی باز از دنیای مادی میخواهند خارجش کنند و یکطوری باز به نقش وجود خدا ربطش بدهند. در ادامه 6
شنبه 2 دي 1391 - 19:56
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(6) حالا نمیدانم از آناتومی مغز و سلولهای عصبی و ارتباطات مابینشان از طریق سیناپسها و ترانسمیترها و نقش هورمونها مثل اندورفین و اوپیاتها در عمکرد مغز چقدر خبر داری که از طریق نورولوژی یا علم عصب شناسی برایت توضیح داد؟ من فاکتهای علم پزشکی را بیشتر قبول دارم که اثباتی است و قابل اندازه گیری. بقول پروفسور آلمانی گرهارد روت ( Gerhard Roth ؟ در گوگل ) ادعاهای کسانی که این پدیده ( پرواز روح آدم از بدن ) را قبول دارند تا حالا حتی یکدامش را اثبات نکردند که وجود دارد و یا با متد علم ثابت و اندازه گیری کنند و فقط در حد حرف است و فانتزی بافتن و هذیان گوئی مثل مذهبیها. از من بپرسی میگویم این پدیده برمیگردد به یکسری واکنشها بر اثر اختلالات مغزی و عصبی و هورمونی یا عکس العمل تجارب آدمها با حسهای خود که از قبل یاد گرفته اند در این پدیده نمایان میشود که در حقیقت تجارب خود را تعریف میکنند. وگرنه ثابت شد اگر مغز کسی از قبل یکسری چیزها را نیاموخته باشد یا درش ضبط نشده باشد چنین داستانهای حالت پرواز از بدن که اسمش را روح میگذارند ممکن نیست. درادامه 7
شنبه 2 دي 1391 - 20:03
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(7) بیشتر فعالیتها براثر واکنشهای شیمیائی یا فیزیولوژیکی در بدن صورت میگیرند که خیلی راحت با چند نوع مواد مخدره یا حتی هیپنوزه هم میشود به اینجور پدیده ها و حالت پرواز از بدن رسید که چیزی جز در فعالیت مغز نفوذ کردن و تغییردادن بیوشیمی و فیزیولوژی در بدن نیست. یک نمونه مثال را در بالا با ماده Psylozibin آوردم که خیلی جالب است و حتماً بخوان! یعنی تا اول مغز مادی یادگیرنده و بیوشیمی درونی بدن نباشد محصول بیرونی بقول شما روح هم وجود نخواهد داشت. مثال دیگر برای نقش شیمی در موجودات: آیا یک ویروس یا باکتری مغز دارد که میتواند به حیات خودش ادامه بدهد؟ نه! ویروس فقط بدلیل ساختارش و بدلیل انواع پیوندهای شیمیائی میتواند به سلول میزبان خودش بچسبد یا حمله کند و ژن خودش را بکارد و بعد نوع خودش را تکثیر کند. پس برای زنده بودن ویروس مغز داشتن هم حتی لازم نیست. پیوندهای شیمیائی خودبخود باعث پیدایش موجود جدیدی میتوانند بشوند مثل هزاران نمونه در طبیعت که بیخبران از علم به خلقت خدا ربطش میدهند ولی ما عقلگراها و علم دارها به شاهکار پیوندهای شیمیائی و نیروی فیزیک و علوم اثباتی دیگر ربط میدهیم. در ادامه 8
شنبه 2 دي 1391 - 20:21
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
(8) در باره پدیده پرواز از بدن توسط همین پروفسور آلمانی توضیحات بسیار جالبی در یوتیوب است ولی به آلمانی. دنبال معادلش به انگلیسی بگردید و شاید قانع شوید و دست از خرافات مذهبی بردارید و به علم و دانش پناه ببرید و ازش کمک بگیرید اگر به عقل و مغز خودتان توهین نمی خواهید بکنید با اعتقادات مذهبی. باز علم و دانش است که جواب عقلی و اثباتی پیدا میکند. حرفی نیست که خدا خدای ناشناخته ها و نادانسته هاست یعنی وقتی انسان جوابی برای سوالاتش نداشت از روی ناآگاهی خدا را خلق کرده و به او پناه برده و هنوز هم میبرد. علم هرچه بیشتر پیشرفت کند خداپرستی و خرافات مردم هم جایش را یواش یواش به فاکتهای علمی میدهند و برای همین هم همه ادیان با تولد علم آخر حیات خود را میدیدند و هنوز هم میبینند و با آن مبارزه و دشمنی میکنند. دانشمندان آتئیست امروزی در جوامع اسلامی حق زندگی ندارند و از کار و اشتغال ممنوع میشوند. باز صد رحمت به جوامع مسیحی. کلیسا از سر ناچاری فاکتهای علمی را یواش یواش دارد قبول میکند مثل اصل تکامل انسان و علت تولد زمین و کرات دیگر طبق نظریه انفجار در کهکشانها. مسلمانها چی؟ ---------------- کاربر گرامی لطفا از درج نظرات سریالی و طولانی خودداری فرمائید در غیر این صورت از تائید نظرات شما در آینده معذور خواهیم بود. با تشکر از همکاری شما
شنبه 2 دي 1391 - 20:36
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. دوست عزیزم. من مطالب شماره گذاری شده شما را در این قسمت کپی کردم و حتما در باره مطالبی که فرمودید جستجو خواهم کرد. ممنون از این همه اطلاعات مفید و ارزشمند و وقتی که برای ما میگذارید. درد و بلای شما و خانوادتان بخورد بر فرق سر این سایبریهای بیسواد که لیاقت این همه علم و معرفت را ندارند. پاینده باشید.
یکشنبه 3 دي 1391 - 08:41
malekIT - شیراز - ایران
دوست گرامی آقای حقیقت جو عزیز صحبت های شما شیرین و شیوا بود لطفا این لینک رو ببینید و بخونید. https://www.radiofarda.com/content/f10-heaven-is-real/24743750.html
یکشنبه 3 دي 1391 - 20:26
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
malekIT- شیراز- (1) باسلام و تشکر برای جواب دوباره دادنتان. اگرچه کمی دیر وقت است همانطوری که ساعت ارسال کامنت مرا زیر میبینید ولی کوتاه لازم دیدم اولاً تشکرکنم برای توصیه و آدرس لینکتان که من واقعاً از شارلاتانی این دکتر خبر نداشتم دروغ چرا. با مطالعه ترجمه فارسی این مقاله در رادیو فردا لازم دیدم آنرا به انگلیسی و ترجمه المانی اش هم مطالعه کنم. اولاً ناراحت نشوید و یا توهین به خود ندانید که من در کامنتهای بالای خودم هم بارها گفتم و تاکید کردم آدم زمانی به خداپنداری یا بقیه داستانهای مذهبی میرسد که اختلالات مغزی داشته باشد و دیدید که حق داشتم. چونکه این جراح هم وقتی که قسمت کرتکس مغزش آسیب دید و از کار افتاد ( یعنی اختلالات مغزی پیدا کرد! ) آن داستانها را از خود بافته که هزاران نمونه اش را در کتابهای تبلیغاتی مسیحیهای بسیار متعصب امریکائی جمع آوری شدند که حتی خود کشیشها از این همه چرندگوئی برخی هذیانگوئیها در باره زندگی بعد از مرگ ( reincarnation ) یا نزدیک به مرگ فاصله میگیرند. چونکه میترسند دیگر گندش در بیاید و غیر قابل باور باشند. ادامه در 2 .
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:04
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
من قبولی واحد درسی 1 و 2 نورولوژی را از پروفسور آناتومی Prof. Neuhuber در دانشگاه بایرن آلمان در چهار چوب تحصیل پزشکی دارم و عصب شناسی یکی از رشته های پزشکی بسیار مورد علاقه من است البته بعد از ژنتیک. اولاً این جراح باید بداند که وقتی آدم در حالت کوما قرار دارد فعالیت کرتکس کاملاً از بین نمی رود و هنوز به فعالیت خودش اگرچه با درصد بسیار پایین ادامه میدهد. در ثانی حتی تا چند سال پیش فکر میکردند که برای حواس و هوش ما فقط قسمت کرتکس مغز مسئول است ولی امروزه طبق تحقیقات نورولوژی با کامپیوترهای اندازه گیری و عکسبرداری مدرن قسمتهای دیگر مغز هم در شکلگیری حواس و هوش و حافظه ما نقش دارند. پس اینطور نیست که گیریم کل کرتکس هم از کار بیفتد دیگر آدم قادر به یادآوری خاطرت یا یادگرفته های خودش نباشد. پس احتمال زیاد دارد که این بیمار با قسمت باقی مانده مغز خودش حتی بدون فعالیت کرتکس قادر بوده بر اثر تاثیر داروهایی که بهش میدادند این داستانهای از قبل شنیده را که نمونه اش زیاد است با یکسری فانتزی بافی خودش و کمی تغییرات تکرار کرده. ادامه در 3
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:11
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
3) راستی ثابت کردند به کمک برخی مواد مخدره هم میشود مریض در حالت کوما را با کمک قسمتهای دیگر مغز بعد از کار افتاده گی کرتکس به چنین هذیان گوئی (Hallozination ) وادار کنند. حالا او چه هدفی داشته؟ اولاً او در سال 2008 این اتفاق به کوما رفتن را تجربه کرد بعد کتابی نوشت بنام Proof of Heaven که بعد از مصاحبه اش یا مقاله اش در نیوزویک به بازار آورد. یعنی ببین چه نقشه پول درآوردن با این هدفش داشته چونکه از طرف دیگر خبر ندارید حتماً که مجله نیوزویک هم از نظر اقتصادی داشت ورشکست میشد و دنبال یک تیتر پرفروش میگشت و چه چیزی بهتر از یک خبر مثبت مسیحی آنهم کوتاه قبل از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا که متعصبین مسیحی بد جوری دوباره بازار و تنور خداپرستی را داغ میکنند. مقاله اکتبر 2012 چاپ شد و انتخابات 6 نوامبر 2012 بوده. مریضی خودش 2008 بوده و کتابش را هم بعد از PR تبلیغات رسانه ای کافی از قبل شده و توجهات لازمه کسب کردن بیرون داد. درکنارش نکته مهم اصلی که شاید بدانید که بیش از 75% آمریکائیها مسیحیهای معتقد هستند و 55% حتی بسیار متعصبترند از مسلمانهای ما که در برابرشان روشنفکرند. ادامه در 4
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:19
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
4)شاید شما خبر ندارید که چه تفکرات وحشتناکی این متعصبان مسیحی امریکائی دارند. از آنجائی که هنوز مسیحیت هم طرفدار فراوان دارد پس بهترین را فروش کتاب و پول در آوردن هم سوژه های دینی است مثل ایران خودمان که حتماً در همین سایت گزارشی چندوقت پیش بود را خواندید که چه کتابهائی در ایران پر فروش میشوند؟ ( با سوژه اسلامی! ) بنابراین در زمینه خرافات مذهبی مسیحیهای امریکا دست کمی از مسلمانهای جای دیگر ندارند. باور کنید! پس هدف اصلی داستان این جراح از چرندیات در بهشت بودنش تبلیغات برای دینش و میلیونر شدن و مشهور شدن بوده چونکه تا قبل از تعریف چنین داستانی آیا کسی او را میشناخت؟ خود شما فکر کنید و جواب بدهید! یعنی میخواهم بگویم از این حقه بازیها و کاسبی با دین پرستی حتی امروزه هم است و خصوصً در امریکای سرمایه داری که از هر وسیله ای استفاده میکنند تازه اینراه خوبش است حتی اگر خیانت به علم خودش کرده باشد. نمیدانم دنبال کردی که ببینی بین نورولوژیستهای همکار دیگرش چقدر مسخره شد بعد از اینکه این داستان را تعریف کرد؟ ادامه در 5
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:23
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
6 ) راستی خواستم به شما توصیه کنم در لینک زیر حالا جواب استاد دیگر را به او که به انگلیسی است بخوانی ( نمیدانم بفارسی ترجمه شده یا نه؟ ). آیا نیورک تایمز که با این سوژه مذهبی فروش خوبی داشت حاضر شد حالا انتقاد به هذیانگوئی این جراح را هم چاپ کند یا کرد؟ رادیو فردا چی؟ چرا نه؟ در لینک زیر نظر نئوآتئیست سام هریس Sam Harris را راجع به داستان بافی دکتر ابن الکساندر Dr. Eben Alexander را بخوان که یکطرفه قضاوت نکرده باشید! اگر کامنتهای مرا خواندید فقط کوتاه اشاره کنید که حتماً خوانده شده تا وقتم برای توضیح دادن بیهوده نبوده. از طرف سایت مدام بمن تذکر دادند طولانی ننویسم!! . https://www.samharris.org/blog/item/this-must-be-heaven/.
دوشنبه 4 دي 1391 - 02:34
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
زبلخان- لوس آنجلس- با سلام و درود فراوان به استاد خوب خودمان! تشکر از بایت لطفتان! فقط خواستم توجه شما را به دو نکته جلب کنم چونکه روشنگری میکنید و شاید به دردتان بخورد. در زیر مقاله با تیتر " دوست دختر کریستین رونالدو با مدیر برنامه ایرانی " بتاریخ 13 دسامبر 2012 ( به سرچ همین سایت بدید! یا در ادامه جستجو کنید ). من در جواب کسی که از پاکی و بی نقصی قرآن نوشته بود سعی کردم در کامنتهای طولانی بیش از 60 نمونه تناقضها در قرآن را نام ببرم که بدلیل طولانی شدن کامنتها مسئولین سایت معذور از آوردنشان شدند و فقط نصفش را گذاشتند. اگر خواستد میتوانید از آنها برای بحثتان در باره تناقضات قرآن استفاده کنید ولی آدرس سایتش www.zandig.com که لیست کامل در آنجاست و خیلی باارزش است و تعجب خواهید کرد. نکته دوم توصیه میکنم به خواندن کتابهای دکتر مسعود انصاری در سایت آزادی ایران 2 را که کتابهای تحقیقاتی جالبی در باره اسلام دارد برای روشنگری کار خودتان حتماً استفاده کنید و لذت خواهید برد. حتماً سری به بلوگش بزند! آدرس: www.azadieiran2.wordpress.com. سلامت باشید!
دوشنبه 4 دي 1391 - 03:09
malekIT - شیراز - ایران
دوست گرامی حقیقتجو عزیز در مورد تناقضات قرآن من هم دوس دارم بدانم گفتیت سایت zandig باشه حتما مطاله میکنم..
‌چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.