دفتر هاشمی رفسنجانی خواهان فرصت پاسخگویی به 'توهین' به وی در مجلس شد

دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران خواهان پاسخگویی به "توهین"های انجام شده علیه اکبر هاشمی رفسنجانی در اولین جلسه علنی قوه مقننه شد.

 

سایت اکبر هاشمی رفسنجانی امروز چهارشنبه ۲۹ آذر (۱۹ دسامبر) تصویر نامه محمد هاشمی رئیس دفتر آقای هاشمی رفسنجانی به آقای لاریجانی را منتشر کرده که در آن، از "سخنان سراسر توهین‌آمیز و خارج از اخلاق یکی از نمایندگان مجلس درباره رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام" ابراز تعجب شده و "سکوت هیات رئیسه مجلس" در مقابل این سخنان مورد اعتراض قرار گرفته است.

حمید رسایی، از نمایندگان حامی دولت ایران، در جلسه علنی دیروز مجلس ایران، مهدی هاشمی پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را "ام الفساد" و "شاه کلید فتنه‌ها علیه رهبری" لقب داده و اقدامات او را تحت حمایت اکبر هاشمی رفسنجانی دانسته بود.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس ایران، ساعاتی پیش از انتشار این نامه گفته بود که اگر به اکبر هاشمی رفسنجانی از تریبون مجلس توهین شده باشد، پاسخ وی از تریبون مجلس خوانده خواهد شد. وی در عین حال تاکید کرده بود که تشخیص توهین آمیز بودن یا نبودن سخنان گفته شده در مجلس، با هیات رئیسه است.

آقای باهنر این اظهارات را در پاسخ به محمدرضا تابش، نماینده فراکسیون اقلیت مجلس بیان کرد که خواستار فراهم آمدن امکان پاسخگویی آقای هاشمی رفسنجانی و خانواده او به "هتک حرمت" صورت گرفته در مجلس شده بود.

در واکنش به اظهارات حمید رسایی، همچنین علی مطهری از نمایندگان محافظه کار منتقد دولت، سخنان آقای رسایی را "سخیف" توصیف کرد و گفت که "خیلی از نماینده ها از نطق رسایی ناراحت شده اند".

به نوشته خبرگزاری مهر، آقای مطهری افزود: "از لحاظ کسانی که در این انقلاب نقش داشتند واقعا آقای هاشمی مقام دوم کشور و بلکه از لحاظ سابقه ای که در انقلاب دارد در ردیف رهبری است."

بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، اگر هیأت رئیسه تشخیص دهد که نماینده‌‏اى در سخنان خود در جلسه علنى به کسى توهین کرده، وی حق پاسخگویی مکتوب را خواهد داشت و در صورتی که پاسخ وی از دو برابر اصل مطلب اظهار شده تجاوز نکند و متضمن توهین و افترا نباشد، در اولین فرصت در جلسه علنى قرائت خواهد شد.

حمید رسایی در سخنرانی روز گذشته خود مهدی هاشمی را به "مدیریت کودتا" در جریان "فتنه سال ۸۸" متهم کرد و گفت: "وی در روزهای بعد از انتخابات سال ۸۸ صدها میلیون تومان به اراذل و اوباش پرداخت کرده است تا در برخی از میادین تهران،‌ بانک‌ها و امکانات عمومی را به آتش بکشند و ایجاد رعب و وحشت کنند."

بسیاری از حامیان رهبر جمهوری اسلامی، اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را نوعی "کودتا" علیه حکومت ایران دانسته و از آن تحت عنوان "فتنه ۸۸" یاد می کنند.

آقای رسایی، با انتقاد شدید از اکبر هاشمی رفسنجانی وی را متهم کرد که با اعمال نفوذ، در صدد جلوگیری از رسیدگی عادلانه به اتهامات فرزند خود است و از قوه قضاییه خواست که در مقابل چنین فشارهایی مقاومت کند.

این نماینده طرفدار دولت، با اشاره به اقامت سه ساله مهدی هاشمی در خارج از ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری گذشته، گفت که وی "با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخته" و بعدا "باز با توصیه و سفارش بزرگترش به داخل ایران باز گشته"، چون "پدر احساس می کند در سرهم بندی پرونده پسر در درون کشور موفق تر خواهد بود".

مهدی هاشمی سه روز قبل، پس از ۸۴ روز بازداشت در سلول انفرادی و با وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی از زندان اوین آزاد شد و بنا به اعلام قوه قضاییه ایران، باید در مقابل دادگاه پاسخگوی اتهامات خود باشد.

"انتقال اطلاعات محرمانه به خارج ‌کشور"، "اخلال در نظام اقتصادی"، "جاسوسی" و "فساد در قراردادهای بزرگ"، از جمله اتهاماتی است که علیه مهدی هاشمی مطرح شده است.

وی همچنین متهم است که در سازماندهی اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ دست داشته است.

+77
رأی دهید
-20

Khodekhodeshe - انتورپ - بلژیک
یک عمر شما ها به ایران و ایرانی توهین کردین حالا یه بارم به اسب شاه گفتن یابو که چی حالا. در ضمن اقای رفسنجانی شما شخص شما شاه کلید تمام مشکلات ایران هستید و به . عنوان اولین رییس جمهور بعد از اقای رجایی مسبب همه نا بسامانیها از تورم تا فساد و. ........ در زمان حکومت شما پایه گذاری شد و تا همین الان ادامه دار. مرگ بر شماها.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:27
بابک - سبزوار - ایران
کثافت ترین-پرروترین-بی ادب ترین-اشغالترین-خیانتکارترین-دزدترین-متحجرترین-دروغ گوترین و........نفر در مجلس حمید رسایی می باشد بیشتر مردم ایران با دیده تنفر به او می نگرند.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:52
bavaffa - باكو - اذربيجان
حاجی آقا این وصله‌ها به شما نمیچسببه
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:39
razmandeh - استکهلم - سوئد
آقا به سازمان حمایت از حیوانات وحشی بگید بیاد و از حق این کوسه معضلم دفاع کنه
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 22:15
میکایل - مالمو - سوئد
دیر فهمیدی،دیگه،ضحاک زمانه،کیش و ماتت کرده،دیگه هیچ قدرتی نداری آمدی زرنگ باز ی درا ر ی افتادی تو چا ه بزودی سره خودتم میکنند زیر آب،البته خدا که دروغ نیست باید پس بدی،۳۳ سال خوشی‌،بسه،بچه هاتو با پول خو ن ،گردن کلفت کردی.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 22:54
بچه تهرون - تهران - ایران
باغ وحشی درست کردند که حیوانات کارمندان این باغ وحش شدند و انسانها در قفس محبوس.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 00:12
kobalt - کرج - ایران
مسابقات هتاکی و دریدگی وپاچه خواری در این حیوانخانه تمامی نداره یکی از این مسابقات دریدن کسیه که زمین خورده و یا قدرتش کم شده یا از نظر ارباب افتاده هرچه دریده تر وبی ادبتر و فحاش تر محبوبتر -- روزگارست که گه عزت دهد گه خوار دارد---چرخ باز یگر از ین بازیچه ها بسیار دارد.
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 13:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.