ترس دور شدن از مادر؛ انگیزه احتمالی قتل‌عام دبستان نیو‌تاون

 

انگیزه احتمالی مرد مسلحی که با حمله‌ای جنون‌آمیز به مدرسه‌ای در کانتیکت آمریکا منجر به مرگ 20 خردسال و 6 بزرگسال شد توسط آشنایان این قاتل آشکار شد.

به گزارش فاکس نیوز، همسایگان و آشنایان خانواده این جوان 20 ساله که طی تیر‌اندازی در دبستانی در کانتیکت آمریکا جان 20 کودک بی‌گناه و 6 نفر از کارمندان مدرسه را گرفت، احتمال می‌دهند انگیزه وی برای انجام این قتل عام وحشیانه آگاهی از نیت مادرش برای سپردن او به بیمارستان روانی بوده است.

 
 


به گفته یکی از همسایگان خانواده لنزا،‌ ادام لنزای 20 ساله به خاطر اینکه فکر می‌کرد مادرش مدرسه را بیشتر از او دوست دارد، پس از کشتن مادرش در صبح روز جمعه 14 دسامبر 2012، مدرسه ابتدایی سندی‌هوک در شهر نیوتاون را هدف گلوله‌های خود قرار داد. این اطلاعات توسط جاشوا فلش‌من یکی از اعضای نیروی دریایی آمریکا که در همسایگی این خانواده زندگی می‌کرد و مدتها با آنها آشنا بود بیان شده است. به گفته وی ادام از قصد مادرش برای سپردن وی به مرکز روان‌درمانی آگاهی یافته بود و از این موضوع بسیار ناراحت بود و گفته بود که مادرش فقط می‌خواهد از دست او راحت شود. وی از این موضوع بسیار عصبانی بوده و احتمال می‌رود از روی همین عصبانیت دست به چنین جنایت وحشتناکی زده باشد.


  


یکی از مقامات قضایی ارشد که پیگیری این پرونده را به عهده دارد تایید کرد که خشم لانزا از برنامه مادرش برای درمان روانی وی به عنوان انگیزه‌ای احتمالی برای تیر‌اندازی مرگبار در مدرسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. فلش‌من می‌گوید که مادر ادام درحال پرکردن مدارکی برای سپردن حق نگه‌داری از پسر بیمارش به مرکزی روان‌درمانی بود،‌اما این موضوع قابل تایید نیست زیرا به گفته مقامات قضایی چنین مدارکی محرمانه باقی خواهند ماند.
 
به گفته فلش‌من، ادام در زمان کودکی در مدرسه و پیش‌دبستانی سندی‌هوک حضور داشت،‌جایی که مادرش،‌نانسی لانزا برای سالها در آنجا به صورت داوطلبانه کار می‌کرد. دو منبع قانونی اعلام کرده‌اند که نانسی لانزا برای کار با کودکستانی‌ها در این دبستان داوطلب شده بود و بیشتر قربانیان ادام نیز کلاس‌اولی‌هایی بوده‌اند که نانسی سال پیش با آنها کلاس داشته‌است. همچنین نانسی از دوستان صمیمی مدیر و روانشناس مدرسه بوده است که هردوی این افراد نیز در این تیر‌اندازی کشته شده‌اند.
 

 


دیگر همسایگان خانواده لانزا نیز تایید کرده‌اند که نانسی توانایی نگهداری از پسر بیمارش را به تنهایی نداشته و بارها اعلام کرده که برای این‌کار به کمک نیاز دارد. به نظر می‌رسد ادام لانزا به بیماری سندرون اسپگر مبتلا بوده، قسمی از بیماری اوتیسم که مشکلات نامشخص روحی و احساسی را به بار می‌آورد و نانسی از این رو قصد داشته برای نگه‌داری از پسرش از مرکزی درمانی کمک بگیرد.
 
به گفته مقامات دانشگاه کانتیکت غربی،‌ادام از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و در سن 16 سالگی توانسته با نمرات عالی در کلاس‌های کالج شرکت کند. وی همچنین در درس کامپیوتر نیز بسیار موفق بوده‌است.

+60
رأی دهید
-56

morgan123 - واشنگتن - امریکا
هر وقت پای آسیب و مرگ کودکان در میان باشد چه در ایران عزیز ما و در هر جای دنیا نفس انسان از هزار جور احساس دردناک آکنده میشود
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:10
MOHSEN_IRAN - دبی - امارات
طی 10 سال گذشته پیش از هزاران کودک بی گناه در افغانستان و عراق توسط امریکا کشته شدن ولی هیچ کسی حرفی نزد ولی یک فرد روانی می ایاد 20 کودک و می کشه تمام دنیا خراب میشه تعجبم از اینه چرا نگفتم این پسر اسلام گراست!!!!!!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:17
dkdk - اسلیس - دانمارک
واقعا دردناک و اندوه گین است که چنین کودکان فرشته گونه‌ای بدلیل جنون و عصبانیت ‌یک جوان نادان پرپر بشوند.حالا اگر در ‌یک کشور مسلمان این اتفاق افتاده بود،۲ یا ۳ نفر کاربری که از خدای ۵ ملیارد انسان متنفرند (اونم بدلیل کمبود و ندیده شدنشان در کودکی).می‌گفتند تقصیر خدای خونخوار است!!!.حال توجه کنید که ‌یک انسان چقدر باید جاهل.نادان و تهی مغز باشد که گناهان انسانها را پای خداوند مهربان بگذارد.مگر هر انسانی‌ نباید مسئول عمل خودش باشد؟البته که بله.پس ببینید تعداد انگشت شماری آدم فرومایه هستند که گند کاری خودشان و آدمهای بد را پای خداوند میگذارند.در اخر...با خدا باش و پادشاهی کن...بی‌ خدا باش و هر چه خواهی کن.ضمنا ابلهی این ۲ یا ۳ نفر به حدی است که فکر میکنند خدا فقط مال مسلمانهاست و این‌قدر ریز مغزند که نمیدانند ۵ ملیارد انسان با مذاهب گوناگون همه همه به ‌یک خدا معتقد هستند.(البته در برابر این‌همه کاربر خدا پرست این ۲ -۳ نفر اصلا پوچ و هیچند.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:24
feminism - لندن - انگلستان
تأسف آور و وحشتناکه :(( طفلک کودکانِ نازنین و بی پناهی که قربانی روان پریشی چون این وحشی شدند.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 16:51
morid - بوشهر - ایران
تو کشور متمدن ایالات قاتله امریکا !!!! هفته ای 30 تا کودک تیر باران کنند،بقول زبل خان چیزی نیست!!! یه عکس سیاه،سفید از قاتل،توضیحات مسخره و بی سر وته رئیس پلیس!!! ،عکسهای همیشگی فقط از خیابانهای اطراف محل حادثه!!!،فیلمبرداری از دور بوسیله هلی کوپتر!! وسرانجام این خیمه شب بازی ظاهر شدن اوباما و ریختن اشک تمساح!!! راستی میگی آقای پرزدینت!!؟؟ اسلحه را از قاتلان و ملت روانیت بگیر!! چون فوری پس از هر حادثه کشتار،قاتلان را روانی معرفی میکنید!!بیچاره کودکان،این جگر گوشگان پاپا و مامان!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 17:09
richard - کلن - آلمان
من فقط گریه کردم. اما چرا مادرش با وجود اینکه فرزندش بیمار بوده است سلاح را در دست وی قرار داده.چرا سلاح را پنهان نکرده بوده؟؟؟؟
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 20:57
شهادت - تهران - ایران
چقدر آمریکا نا امنه من نمیدونم که چرا بعضی ها برای خرید تابعیت این کشور این همه پول میدن که بچه هاشون اونته بشن. خدایا از غصه مرگ این بچه ها واقعا بی تحمل شدم.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 21:31
Tehran11 - تهران - ایران
لعنت بر این روانی و کسانی که با تبلیغات و ایجاد انگیزه در انسانها باعث و بانی اصلی این قضایا هستند مخصوصا کسانی که در این بحبوحه دنیای امروز که تمام حکام دنیا اگاهانه ویا بصورت اجباری با این سیستم پلید دنیا ، به جای تاکید بر اخلاق. به تبلیغ بی حرمتی و هرهری بودن میپردازند. این امور نهایتی ندارد تا ما انسانها در برابر شیطان درونمان عاجزیم.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 20:33
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
morid - بوشهر - ایران, شهادت - تهران - ایران. خواهش می کنم شما ساندیس خورها که در زمان سوختن بچه های مدرسه شین اباد خفه خون گرفته بودید کاسه داغتر از آش نشوید !!! اگر میخواهید بفهمید که تو چه کشوری بیشتر نا امنی هست تکانی به هیکلتون داده و بجای نشستن پای تلویزیون ضرغامی سر تا سر دروغ پاتونو از تو ایران بگذارید بیرون تا بفهمید تو چه لجنکده و مردابی دارید دست و پا می زنید و برای گرفتن ساعتی 7000 تومن چه وطن فروشی که نمی کنید !!! در ضمن آمریکا مثل ایران نیست که هر روز آدمها را جلوی چشم بچه ها اعدام کنند و حیوانات را سر ببرند !!!! مردم قلبشان رئوف است نه مثل ایران که مردم ( البته منظورم بیشتر دار و دسته علی شیره ای است ) از گرگ هم قصی القلبتر شده اند برای همین عکسها ی ناجور نشان نمیدهند تفهیم شدیدآقایان ساندیس خور 7 تومنی یا باز هم توضیح بدم !!!!. در ضمن صد رحمت به اشک تمساح تا خنده تمسخر آمیز وزیر بی لیاقت ایران !!!!!
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 22:01
mana12 - اسلو - نروژ
فاجعه بزرگیه امیدوارم خداوند بزرگ به خانواده اونا صبرو تحمل بده.
‌چهارشنبه 29 آذر 1391 - 23:13
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
morid - بوشهر - ایران, شهادت - تهران - ایران. جهت اطلاع عرض کنم با قتل این ٢٠ بچه لایحه بازدید قانون أساسی در مورد حمل اسلحه داره میره کنگره، مثل اون خراب شده نیست که ٤٠ تا بچه بسوزن، ٤٠ تای دیگه تو اتوبوس راهیان نور بمیرن یه نفر نتونه از وزیر آموزش و پرورش سؤال کنه! واقعا اگر مغزتون رو با استون میشستن یه چیزی تهش میموند، ببین ساعتی ٢ دلار چی بروز اون ماده بین دوتا گوشتون (همون مغز برای بقیه) آورده
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 00:00
morid - بوشهر - ایران
خدمت شما: من حرف دری وری میزنم،تهران-ایران__ عرض کنم آخه همه دارند از امریکا به دلیل آدمکشی فرار میکنند،همین دیروز یه پیرمرد تبریزی ایرانی که برای دیدن دخترش به امریکا اومده بود پلیس وحشی تر از میکرو نوکرهای امریکا اورا از فرودگاه مستقیم به بازداشتگاه برد و اینقدر شکنجه اش دادند، تاب نیاورد کشته شد.(داریوش سر رشته دارای گرین کارت و همسرش تابعیت امریکا در فرودگاه دالس دستگیر شد.فردی100در100 طاغوتی مثل تو عاشق امریکا-بدون حتی یه قطره ساندیس) خوب حالا چه جوری به این کشور مسافرت کنیم تا معلوماتمان مثل تو زیاد شه؟؟؟!!کشته شدن بوسیله بخاری و تصادف هم با رگبار مسلسل ارتش امریکا فرق فکوله!!؟؟نه غلام+ حلقه بگوش امریکا!!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 14:01
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
dkdk- اسلیس ( کاسه لیس ) - دانمارک- یکی از آدمهائی که مثل همین پسر آمریکائی قاتل است خودت هستی که در کامنتهایت نشان میدهی هم از جنون و هم از عصبانیت کافی و لازمه برخورداری و شرایطش را داری خیلی راحت صدها بیخدا را بکشی. پس بیخود ادای آدمهای مثلاً ناراحت شده را در نیاور که ماهیت تروریستی ات در این سایت برای همه روشن است و فقط منتظر دستور بمبگذاری از دفتر رهبری خامنه ای هستی که در دانمارک جان صدها کودک دانمارکی را بگیری. مگر کوری نمیبینی که همه تروریستهای مذهبی کارشان برای خدا و دینشان توجیه میکنند. هرجا که از جواب دادن سوال دیگران هم درمانده میمانی به توهین کردن دیگران میپردازی. در ضمن بیسواد ملیارد نیست که چند بار نوشتی، میلیارد است. تازه اگر با دو گرم مغزت بدانی یک میلیارد چند تا صفر داره؟ از آدمی که بنا به شناخت دوستان دیگر از تو قبلاً شنجه گر زندان اوین بودی حرف پاکی خدا را شنیدن فقط مسخره کردن خداپرستان است و منحرف کردن افکار دیگران از جنایات خودش. در ادامه
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:02
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
dkdk- مگر بنام خدا نبوده و نیست که ادیان مختلف قتلها کردند از محمدش که هفتاد جنگ اسلامی کرده با توجیه در راه خدا تا مسیحیها در جنگهای صلیبی شان بر علیه مسلمین و ده ها نمونه دیگر. اگر خداپرستی قرار بود از انسان موجود پاک و خوبی بسازد پس چرا اینهمه قاتل و جنایتکار در بینشان است و مانع کارشان نمی شود؟ تا کی میخواهی بفهمی که خدا ابزاری ساخته اذهان بیمار یکسری هذیانگو مثل خودت است برای سوء استفاده مردم ناآگاه و نادان مثل خودت که فریب خوردند و از شعور تحلیل و یادگیری فاکتهای دانشی و علمی ناتوانند بدلیل معلولیت و اختلالات مغزی شان. یکی از نشانه های خداپرستان هم حرف زور زدنشان است و زورگوئی کردن و نپذیرفتن عقاید دیگران و بی احترامی به غیرخداپرستان. از ایران اسلامی عقب مانده اش بگذریم که بیخداها را اعدام میکنند و کار دولتی نمیدهند. خود را از نظر اخلاقی برتر دانستن یک مشت خرافه پرست مثل خودت که شعور علمی ندارند که به بیخدائی برسند حتی در آمریکا هم وحشتناک نفوذ دارند و در 7 ایالت آمریکا اجازه کار دولتی به آتئیستها نمی دهند. اینرا میدانستی ؟ برو انسانیت را یاد بگیر، خداپرستیت تو سرت بخورد!
‌پنجشنبه 30 آذر 1391 - 16:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.